Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

alienka73
16. jún 2012

@ress my sme boli v hoteli dalej od plaze asi 500m- 5min cesty. Dnes sme sa vratili...

alienka73
16. jún 2012

@marion tohto som sa dost bala, nase mladsie dievcata mali cumliky a starsi mal lizatko a pri navrate aj keksik a vodu ale musim povedat ze ani jeden z nich ani necekol ze ma nieco s uskami a to som ja cestou tam dost ten tlak citila🙂 ,my dospeli sme mali zuvacky a pohoda.Zato sme mali problem s leteckou spolocnostou. Cestou tam nam nezapisali do systemu jednu dcerku aj ked v inych zoznamoch vsade bola tak nas nechali cakat az do konca chekinu. Zistili ze chybu maju oni ako letisko ale ani nemukli ze prepacte , nestihli sme teda pred odletom nic, deti sme prebalovali v lietadle a pod. No a cestou naspat sme mali asi neskory transfer pretoze sme prisli medzi poslednymi. Na chekine bol nejaky problem tak sme cakali v dlllhom rade viac ako hodinu a tak sme zas len bezali do lietadla lebo nas uz vyhlasovali ze chybame 😢 . Takze stres ako vysity, sme radi ze sme doma...

ress
16. jún 2012

@alienka73 Aha, ja som myslela, že ste boli v Anabella Diamonde 🙂

alienka73
16. jún 2012

@ress nie nie🙂

bosacka
16. jún 2012

hlásim sa zo Side - doteraz tu bolo teplo, dnes je total hic. ráno fúkal z pevniny horúci vzduch,teplomer ukazoval 40. komáre som žiadne nevidela,zato ma včera pri bazéne štipla taká malá muška. sme spokojní, dokonca aj nočný let bol vcelku ok,uvidíme čo bude cestou späť.

lubkam
16. jún 2012

kočky, boli ste v delfináriu v turecku? ak áno, kde? dojmy? 😎

abbey1
16. jún 2012

@lubkam Ja som videlá len videá a vyzerá naozaj super show. len sa neviem dopátrať k cene.

larmimi
16. jún 2012

@aliza aquapark som myslela ze bude vacsi su to vlastne tri bazeny aj s tym pieskovym pre babatka...
vlny boli jeden den ked fukal vietor ale to bolo super kazdy mal z toho radost ved tak si najlepsie clovek uzije more ked su vlny 😉 😉 ten vstup bol v pohode pre plavcov a pre deti s rukavnikmi...inac moc nie.. a na tie kamienky odporucam slapky alebo tie roxy ja som v nich aj plavala lebo na boso strasne pichaju tie kamene

alienka73
16. jún 2012

@abbey1 my sme mali v ponuke delfinarium , no nase kocky by tazko znasali autobus hodinu tam hodinu spat tak sme nesli a cena bola cca 30 euro na dospeleho a dieta nad 4 roky okolo 22 euro takze vcelku dost.

alienka73
16. jún 2012

@abbey1 teraz som nasla papierik s cenou dospeli 34 euro a dieta 22 euro ale mozno by bola nejaka zlava, tak sa mi mari...

jaaty
16. jún 2012

@lubkam my sme boli minulý rok v delfináriu a veľmi sa nám páčilo. Hanka doteraz spomína hlavne na mroža a jeho vystúpenie 😀 . 26.6. ideme do Turecka opäť a zrejme zase zablúdime aj do delfinária. Je to jeden z mála výletov, ktoré sú vhodné aj pre deti.

abbey1
16. jún 2012

@alienka73
@jaaty
Vďaka za info.

tin007
16. jún 2012

ahojte, aktualne som v turecku, v hoteli roxy resort v mestecku kiris cca 6 km od kemera. je tu sialene teplo (aspon mne) cca 33 stupnov a nema sa to znizovat. more je velmi prijemne, cistucke a tyrkysove, plaz je tvorena drobnymi kamienkami, vstup je dost strmy (mozno tak 3-4 m sa da stat a potom dno klesa).
z hotela sme sklamani, turci ho maju ako 5 hv., gulet (cez ktorych sme isli) ho oznacuje na 4 hv, ale my ho hodnotime tak na 3 hv. pritom bol min. rok postaveny, ale je vidno ze ho odfklakli (z dialky je super, z blizka nedorobky a uz prve poruchy) a co nas najviac stve, neuveritelne setria, takze napr. jedlo je o nicom, casto sa opakuje a hlavne vela (najma maso) je z polotovarov (kazdy den na obed napr. griluju hlbokomrazene hamburgery, hranolky, ci pravidelne robia jedlo s hotovymi masovymi gulickami) :( tak trochu to zachranuju velkym vyberom ovocia (vzdy aspon 5 druhov - melony, jablka, grapefruity, pomarance, jahody, ceresne, marhule), ale jedlo sa dost opakuje (a aj ho "recykluju" - napr. rano su grilovane parky, co z nich ostane davaju do majonezovych salatov na obed, rano nakrajana zelenina, je na obed este viac nakrajana a urobeny z nej salat) a napr. miesto nalievanych napojov maju automaty s fake colou a inym, dzusy z prasku a hrozne automaty na kavu, ktora sa neda pit :( obsluha sa hodne snazi, no uz nam viac domacich povedalo, ze prisne setrenie nariadil manazment a bodka :( takze sem uz urcite nepojdeme, hoci personal sa velmi stara (aj casnici, recepcni, animatori). hostia su ok, vela rusov, poliakov a par rakusanov, hodne deti, pre ne su dva male bazeniky a potom smykavky a tobogan plus miniklub. no nic, v septembri chceme este niekam ist, tak budem lepsie pozerat.
k letu este par slov: leteli sme s austrianom, takze vyber hl. jedal (vyborne cestoviny a vraj vyborne kuracie sote), kolacik, kava, napoje, bagetka, maslo... dost miesta na nohy (aj pre mojho 2 m. manzela), pre maleho cukriky a miniknizka na vymalovanie aj s nalepkami, vela casakov na citanie, hlavne kvoli letom v norm. cas sme si vybrali cestu z viedne (leteli sme o 11.35), 20 kg batoziny na osobu, plus prirucna. spat letime o 14.40 s flyniki, urcite to bude vsetko v pohode. transfer z letiska cca 1 a stvrt hodiny (museli sme prejst celu antalyu), velmi pohodlne v mikrobuse, maly mal sedadlo s pasom! co sa mi velmi pacilo.

zebricka23
16. jún 2012

je to delfiarium vhodne aj pre 1,5 rocne dieta????v akom meste je??

makaci
16. jún 2012

@zebricka23 my jsme tam byli před 3 dny v konakli. máme 10 dceru a 19 - ti měsíční, tu to bavilo jen chvilku, pak dělala všechno možné i nemožné. Vystoupení je moc hezké. cena 20 euro na osobu. ale jeli jsme tam sami autobusem. Jsme už tady od 5.6. vracíme se teď v úterý, šílené vedra. 🙂

danus.ka
16. jún 2012

My letíme do Side 26.6. z Ké. Ešte potrebujem kúpiť opaľovacie krémy. Prosím poraďte s akým faktorom pre 3 ročné dieťa a aký pre seba?

janka_pn
16. jún 2012

@danus.ka my sme boli pred tyzdnom v egypte, mala mala 30tku (je bleda a aj ostala bleda 😀) a ja som mala na zaciatku jej krem a potom som presla na 15tku. stacilo.

zuzuula
16. jún 2012

ahojte baby my letime zajtra do turecka a mam taky strach z toho letu, mam 14mesacnu dcerku prosim vas ako to je s tym jedlom a pitim v lietadle, fakt to musim mat po 100ml vo flastickach a v sacku? lebo mam taku vacsiu flasu z ktorej rada pije a keby som jej tam urobila cajik by to bolo ok? a lizatko napr mozem zobrat, brumika? a este sa chcem opytat ci sa dodrziava striktne 20 kg batoziny, lebo ako zbalit sa s malou do jedneho kufra bola sranda, nakolko trepem aj nocnik, v CK mi nevedeli povedat ci to tam kupim a hotel asi nezabezpeci, ani postielku mi nevedeli povedat, tak uvidim... za kazdu radu strasne dakujem, trosku panikarim 😀

jaaty
16. jún 2012

@zebricka23 to delfinárium je v podstate v beleku, myslím, že to nebude ďaleko. Je to vlastne, kde vystupujú delfíny, mrože, tulene. Počas predstavenia je jedna prestávka. Môžeš sa s delfínom odfotiť - už si nepamätám cenu, ale nie je nízka, prípadne zaplávať s delfínom (cca 10 minút- cena príšerná šplhajúca sa k 100 eur -presne si nepamätám).

azarijka
16. jún 2012

@zuzuula kam letitie? aj my zajtra letime 🙂

zuzuula
16. jún 2012

@azarijka my letime do kemeru, turkiz belbidi hotel, a kedy letite? my o 11

adka12
16. jún 2012

Ahojte baby, my sme sa dnes vrátili. Bola to najlepšia dovolenka, na akej sme doteraz boli. Inak voda je teplááá a ked sme o 12-tej odchádzali, teplomer na recepcii ukazoval 48stupnov a včera o 21.30 bolo 30 stupnov a to slnko zapadá o 20-tej 😅
takže som rada, že sme akurát odtiaľ odišli, to dnes to bolo na nevydržanie.

zuzuula
16. jún 2012

@adka12 ufff tak sa tam uvarime :D a prosim ta nevies mi poradit ako to je s tym pitim? ci mozem malej zobrat viac cajiku ako 100ml v jednej flasi a mali ste presne 20kg batoziny?

adka12
16. jún 2012

@zuzuula záleží odkiaľ letíte a akou spoločnosťou. My sme leteli s Travel servise a nebol problém s pitím, malá sa napila pri kontrole z flašky a mohla som ju zobrať. V Turecku nerobili absolútne žiadne problémy, ani sa nemusela napiť, ani nemali žiadne komentáre 😉

kvietocek7
16. jún 2012

@adka12 ahoj, ak mas link kde presnejsie ste boli podaj ho sem k nam 🙂

@zuzuula tej batoziny si viac ako 20kg URCITE nebal do lietadla,myslim tej co sa odovzdava, lebo ktovie na koho natrafis a aj pol kila navyse budes musiet vybalit.Pisem iba zo skusenosti. A toho cajiku> no to je otazne mozete mat aj o nieco viac ale s tym,ze to pred nimi ochutnas 🙂 inac mozes tak,ze po kontrole si v cafe alebo v lietadle zarobis napr co su tie instantne.Ak bude horuco urcite budu zhovievavejsi aj pre viac tekutin 🙂

zuzuula
16. jún 2012

@kvietocek7 no a taky granulat na ten cajik mozem mat? ja sa uz aj bojim hocico zobrat kazdyy ma strasi, a z tymi 20kg mam strach, doma mi to ukazuje 21... a to tam ete nemam kozmeticku tasku

adka12
16. jún 2012

@kvietocek7 club belinda beach - side

zuzuula
16. jún 2012

@adka12 dakujem, a batozinu ste mali 20kg presne? :D a prosim ta cez aku cestovku ste isli?

kvietocek7
16. jún 2012

@aliza ahoj, citam ta tu ze mas rada Turecko -kde presnejsie, vy ste boli cez Thomas cook?mali ste aj pozicane auto? Tiez premyslame kde by sme sa s detmi vybrali povyhrievat 🙂 dik za rady

kvietocek7
16. jún 2012

@zuzuula jedlo aj ten granulovany pripadne detsky sackovy cajik mozes mat v prirucnej taske. Prirucna moze mat tusim 8kg. A co budes mat ako tekutiny daj si do toho sacku to len pre kontrolu. A vodu si kupis aj ked prejdes kontrolou.Ak beries aj kocik-buggy tak aj do kosika si tiez mozes nieco dat, hoci ked budes skladat buggy pri lietadle tak vyberies a das do prirucnej napr do nejakej zvysnej igelitky. Vobec sa nestresuj, v Ba nezvyknu robit az take caviky, len maj 20kg a je. No a ked su tam take spadze - horka tak vela ani balit predsa netreba. Operies a hned vyschne 😀