Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

vikiem
6. jún 2010

@zuzujan Ahoj, my sme dostali takú cestovnú postieľku so sieťkou, vankúš nie a normálny detský paplón. Moja malá spala len v bodynku, ale my nepoužívame paplón ale spací vak, takže jej zima nebola.

livia76
6. jún 2010

@zuzujan balené jogurty sme kupovali v potravinách,ak bolo treba ale malá jedla vždy aj tie z misiek na šv.stoloch a v pohode, postieľky sme mali vždy iné, ale drevené nikdy, len skladacie cestovné-látkové, alebo sieťované. Keďže chodíme v máji a septembri, klínu sme nepúšťali, takže malá spávala v krátkom pyžamku, nočník keď bolo treba sme si na 2 dovolenky niesli svoj prikrývky sú tam poväčšine len plachty, prípadne sa nájdu aj deky v skrini-nikdy sme ich nepoužili 😀 😀 vankúše menšie ako naše klasické, aj malej davali vždy taký 30x50cm. na foto je izba s postieľkou Máj 2008 -hotel Point-side

lenka03
6. jún 2010

my sme dostali postielku skladaciu ale kovovu, taku som este nevidela :D fakt som sa pobavila ked ju doniesli, ja som ani netusila ze sa take niekedy vyrabali a to bol 5* hotel ... ale na susednej izbe mali modernu sietovu skladaciu ... Ta nasa to bola riadna raroha, zabradlie bolo vysoke tak 30 cm, tycky boli len 3 a to vodorovne, skoda ze som si ju nevyfotila a pritom som sa na to velmi chystala :D No ale nebudem tolko hanit, postielka nam posluzila, nemali sme s nou prooblemy, dobre sme sa na nej zabavili a ostatne na hoteli bolo tip-top ....
Teraz si uz mala sama sada tak to by sme s tou postielkkou asi velmi nepochodili ale pocas dovolenky to bolo ok 🙂

zuzujan
7. jún 2010

@livia76
@lenka03 dakujem vam za odpovede, na tej kovovej postielke som sa dobre zasmiala, ale ja mam u rodicov postielku este po mne a je tiez kovova, pekna starozitnost 😀
Ja mam trochu bobky pred cestou, tak daleko s malou, viem ze mala to zvladne uplne v pohode, len ja som trochu vystresovana 😀 😀 a bojim sa, aby mi tam spavala, ked bude mat uplne ine prostredie, postielku, vankusik.... 🙂 🙂
Rozmyslam, ze vankusik jej zobriem, mozno budem trubka, ale co uz.......

Inak uz sa nam to krati 22.6. letime, uz sa tesiiiiimmm

zuzujan
7. jún 2010

@vikiem samozrejme aj tebe dakujem 😉

livia76
7. jún 2010

@zuzujan prečo trubka 😉 😉 vankúšik sme nosili aj my hlavne kvôli lietadlu 😉 zišiel sa tam keď Lesinka zaspala polovica rodičov s malými deťmi mala svoj 😉 spinkať ti Nelka bude to teplo ju zmorí 😉 naša od 1,5 roka nespáva poobede ,ale pri mori áno

zuzujan
7. jún 2010

@livia76 tak to si ma upokojila s tym vankusikom, tak urcite ho beriem, bez vycitiek 😉
este som zvedava ako v lietadle, kedze letime o 4.00 rano, predtym dve hodiny na letisku a to mame do blavy este 1,5 h cesty, bude to brutal.....
pevne verim, ze ked prideme do hotela daju nam cim skor izbu, lebo prideme cca o 8.00 na hotel a cakat do 14.00 - livia citala som ze turci miluju deti, tak dufam ze sa nad nami zlutuju a bude to pravda 😒
ja som bola v turecku este ako bezdetna a hrozne sa mi tam pacilo

mauzos
7. jún 2010

@zuzujan ja tiez beriem vankusiky a samozrejme aj plysovych havkov s ktorymi spavaju 😉 Tiez si myslim, ze budu spinkat ako zarezani, bude tam tolko novych veci, ze budu urcite unaveni a hlavne cerstvy morsky vzduch im da zabrat 🙂

hencaa
7. jún 2010

@kika6
Ahoj,teraz v nedelu sme sa vratili z Turecka,boli sme tam od 29-ho a bolo cely tyzden nenormalne teplo a more je krasne teple,takze nemajte vsetci,co tu pisete obavy,budete radi,ked si date studenu sprchu a lezat budete pod slnecnikom...

lenka03
7. jún 2010

@zuzujan My sme boli na letisku od 3 a leteli sme o 5 rano ... mala sa cestou na letisko zobudila tak som ju nakrmila a v lietadlle potom pekne spinkala ... na hotel sme dosli uz ani neviem o kolkej ale tam je o hodku viac, izbu nam nedali hned ale az okolo 2, ale kartu na rucnik a naramok sme dostali hned ... tak sme nechali kufre pri recepcii a sli sa poprechadzat po okoli a najest sa ... ono sa to zda vela ale naozaj mi to tak neprislo ze sme dlho cakali kym sa ubytujeme ...

tin007
7. jún 2010

ahojte, pisala som 2x prispevok este minuly tyzden z turecka, le vzdy mi zmizol 😠
bolo velmi fajn, za tu cenu sa ani nemozeme stazovat ;) hotel urcite nemal 4* ale iba 3 (uz trosku starsi, mensi, nebol hned pri mori, islo sa tam asi takou 70 m ulickou), lenze turci si ohviezdickovali snad kazdy hotel co najvyssim poctom * a ak formalne splnaju podmienky na ich udelenie, tak im ich nik nemoze zobrat (napr. fitko bol kus koberca 2x4 m, na ktorom bol jeden beziaci pas a par ciniek). Ubytko bolo prijatelne, ciste, mensia izba, ale stacila nam, kazdy den nam chodila teta upratat, vymenit uteraky. akurat, ked sme tam prisli, tak sme mali 4 postele natlacene tak, ze sa skoro balkonove ani skrinove dvere nedali otvorit (tak sme nechali odneist 1 skladaciu postel a upravili rozlozeny gauc a bolo).
jedlo bolo velmi dobre (super vyber salatov a priloh, spolu aspon 20 druhov), dost ovocia (vzdy k obedu alebo veceri aspon 2 druhy – jahody, ceresne, melon, marhule atd.), 2-3 prilohy a dva druhy masa (vacsinou ryba a kura na rozne sposoby) plus aspon 1 jedlo iba zeleninove, polievka a asi 10 druhov kolacikov (ktore chutili rovnako). Na ranajky bol tiez slusny vyber a hlavne mali skvele, cerstvo upecene slane buchty, plnene fetou, som ich jedla kazdy den (aj vsetko ostatne pecivo bolo uplne cerstve a vyborne).
More bolo prijemne, dalo sa v nom aj chvilu plavat, obcas boli vlnky (jeden den bolo pod mrakom aj viac fukalo a vtedy boli asi metrove aj vyssie vlny), bolo super cistucke. Plaz, ktora patrila k hotelu bola mala (boli tam lezadla a slnecniky), ale mohli sme sa volne pohybovat po plazach ostatnych hotelov, tak nam to bolo jedno. Pri mori sme boli dost malo (vlastne som tam chodila hlavne ja), lebo maly ma strach z piesku (ci uz na plazi alebo tu, doma, na pieskovisku) a more sa mu tiez velmi nepacilo (asi preto, ze boli vlnky), a mm more nemusi, lebo je slane. ;)
Hotel mal celkom fajn bazen, taku 8ku, na jednej strane bol hlboky, tam sa dalo plavat a na druhej do neho koncili dve smyklavky, tam sme sa obcas blbli.

V hoteli bola drviva vacsina rusov a ti sa spravali ako divoke kobylky, hlavne co sa tykalo jedla a pitia... skoro sa bili o to, kto si skor naberie a potom nechavali cele taniere nedojedene... b 😠 oli dost hlucni, ale to sa este dalo pochopit. Najhorsie bolo to, ze strasne plytvali jedlom a pitim, aj samotni turci boli z nich znechuteni... a problem je v tom, ze rusi su uplne po celej tureckej riviere, v kazdom hoteli, neda sa pred nimi ujst.

Byvali sme v centre mesta Konakli, hned cez taku velku cestu (s podchodom, ktory ma prijemne prekvapil, lebo bol cistucky, vysvieteny a takmer vonal) boli ulice plne obchodov a bazarov, tam sme sa chodili kazdy vecer prejst. vsetci nakupovali ako keby zajtra nemalo byt (my sme nemali chut, takze sme odolali). Investovali sme do seba, obaja sme boli na komplet programe v tureckych kupeloch – sauna, peeling, turecka kupel, mydlova masaz, maska a potom celotelova masaz, spolu 90min, ci viac za 20 E.

Maly vsetko super zvladol, hlavne presuny lietadlom, aj busom (2 a pol hodiny oba dopravne prostriedky plus cakanie na letisku). V lietadle nam dali pre neho dokonca vankusik, ale ten bol dobry akurat na to, ze nas nim bil
😀

dorota26
8. jún 2010

@lenka03
Prepac ze sa tak blbo pytam vy ste boli Joy nashire resort ? My sa tam chystame s maly 1. rocnym synom a 4 rocnym asi sa budu moje otazky opakovat ale radsej sa dva krat spytam. Daju sa kupit plienky a hippky niekde na okoli lebo moj maly nechce stale jest normalnu stravu a nerada by som vlacila kufor len s tym. Vdaka za odpoved

kika6
8. jún 2010

hencaa ďakujem. Ale aj tak mám z toho počasia strach, lebo do soboty tam má pršať a vyzerá to tak, že u nás bude teplejšie ako tam.Letíme v piatok o 6.00 do Nashiri.Keď sa vrátime dám info.

sakura77
8. jún 2010

jaj,baby,ja mam nervickyyy,malemu sa urobila hernia,v slabine,zatial doktor povedla ze nejak to nevadi-ale v podstate kedykolvek sa moze zhorsit,za 5 rokov,ale aj zajtra 😒 😒 tak a teraz co,dovolenka zaplatena,700 euracov by bol stornopoplatok 😠 😠 akoze hovorili,ze v pohode mozeme ist,ze by sa nemalo nic stat,ze to deti mavaju casto a aj dlhsiu dobu-ako tak ci tak bude operovany,ale ja teraz neviem,co ked zrovna ho to tam chyti 😔

kika6
8. jún 2010

dorota26. a kedy idete? Ak idete neskôr ako my, tak Ti dám vedieť.

gabika7706
8. jún 2010

@sakura77 my sme cakali na operaciu pol roka s Katkou...kvoli poistovni, povedali, ze keby dostala vysoke teploty, zvracala by, vtedy je to stav na akutny zakrok, inak pohoda..ze ja som v pohode nebola zakazdym, ked Katka plakala a bolo jej to vidno, ze sme ju museli krotit, aby neskakala, nebehala, nenamahala sa, ani nehovorim...To bolo desne obdobie.
Je to pravda, moze sa to zhorsit hned, ale pri nejakom setrnom rezime sa to da zvladnut do terminu operacie (my sme mali minuleho roku este Doveru poistovnu a u nich, kym pacient nezomiera, nie je to urgentny stav, takze sme cakali...).
Ja by som na Tvojom mieste na dovolenku isla, vezmi pre istotu lekarsku spravu, kde mas napisane, ze mate herniu, keby nedajboze naaahodou sa stalo, ale predpokladam a pevne verim, ze vydrzite urcite celu dovolenku, az kym ho nezoperuju....

vikiem
8. jún 2010

@zuzujan Turci milujú deti to je pravda, moju takmert zjedli minulý rok, ale že by pri recepcii na nich brali ohľad to by som netvrdila. Došli sme do hotela v noci, a napriek tomu, že už v cestovke bolo v papieroch napísané že žiadame pripraviť cestovnú postieľku, zháňali ju 2 hodiny v noci. Takže každý z lietadla už bol dávno ubytovaní, len my s 10 mesačným bábom nie. Toľko vlastná skúsenosť.

sakura77
9. jún 2010

@gabika7706 a ako ju operovali,normalne rezali alebo laparoskopiou?ja som si teraz vybavila stretnutie s jednou chirurgickou v trencine a ze pozrie ho a ak to bude vhodne tak by mu to urobili laparoskopiou mozno aj behom tyzdna,tak som zvedava,uvidim,ak by to slo,radsej dam urobit hned,potom ze je do 14 dni uplne v pohode ako keby mu ani nic nebolo,kdezto po klasickej operacii-no ved vies ,ak ste to absolvovali...
@vikien,no to potesi,ja radsej zavolam do cestovky,nech nam to vybavia vopred aj ked sice my prideme okolo obeda,tak zas az tak by to nevadilo...

vikiem
9. jún 2010

@sakura77 aj my sme to mali vybavené vopred a predsa keď sme prišli do hotela, tvárili sa akoby nič

kika6
9. jún 2010

lenka03.Prosím Ťa museli mať chlapi na večeru dlhé nohavice v Nashire ?Dik

martina642
9. jún 2010

Ahojte aj my ideme do turecka,Side hotel TURAN PRINCE RESORT,nema niekto skusenosti konkretne ?? mame 19 mesacnu dcerku,ale o nu a cestovanie sa vobec nebojim,lietame casto a deti znasaju cestovanie perfektne..to je pravda..skor sa bojim stravy ale upokojuje ma ze vela citam ze ste nemali problemy...co ma zaraza je,ze 7 dni pred odchodom nam SATUR stale nedal pokyny,som uz nervozna, a citam ze niekto kto ide este o tyzden neskor ako my uz vie kedy leti..dakujem za odpovede

gabika7706
9. jún 2010

@sakura77 Katku rezali klasicky, ale uz v ten den behala po chodbe...aj som sa pytala, ci to nevadi, sestricka mi povedala, ze keby ju to bolelo, tak by predsa nebehala...o tyzden sme boli vybrat stehy (mala 2) a hotovo. Pokial nebude mat reakciu na anestezu, tak ani nebude vediet, ze mu nieco robili 😉 Katka sa mi vobec na nic nestazovala, nic ju nebolelo. Ziadne obmedzenia extra sme nejako nemali, len s kupanim tusim prve dni.

@martina642 my letime 18.6., pokyny nam vcera dosli (Seneca)

martina642
9. jún 2010

tak to vari aj ja ponahanam..dakujem 🙂

lenka03
10. jún 2010

@dorota26 ano v Nashire sme boli. Plienky a vsetko ostatne kupis v lekarni alebon takej drogerke, je to par minut peskom do takeho mensieho centra popri plazi alebo po ceste, po ceste je to este blizsie. Ale je to tam dost predrazene (, plienky a hippky som nekupovala, ale sudim podla inych drogerkovych veci) preto ak mas volne miesto v batozine vezmi si tolko kolko zarucene minies. Ja som si vzala vela lebo som si nebola ista co sa tam da a co nie ... Tak sme aj domov dost doniesli. Ale stravu som mala vyratanu presne 🙂 V tom centre maju vsetko a vela, satocky detske krasne a da sa velmi dobre zjedna, bazeniky, kolesa, detsku kozmetiku, plienky, hippky prikrmy a tak ...

lenka03
10. jún 2010

@kika6 vsade sa to viselo , pred vsetkymi dverami do hlavnej restiky ze plavky, plavky a na nich pareo, kratase a podobne NIE, takze oficialne je to zakazane .....
ale ale ludia to nerespektovali a nikto ich nenapominal ...a bolo to tam nie napisane ale nakreslene a skrtnute ... tak neviem, mozno je to o zostave hosti, ze ked tak chodia vsetci tak to casnici alebo nejaki vyhadzovaci neriadia ale keby boli vsetci v dlhych gatiach a jeden v kratasoch tak by vycnieval a mozno by ho napomenuli alebo by mu samemu doslo ze vycnieva z radu ... Neviem 🙂 Ale ta restika posobi tak dost decentne, calunene stolicky, obsluha co sa tyka napojov a tak ... Myslim ze kratasy pod kolena by mohli byt ok, opytam sa mojej polovicky co on nosil

lenka03
11. jún 2010

tak som sa pytala a vravel ze chodil v kratasoch dost casto ...

mba
11. jún 2010

ahojte. nechystá sa náhodou teraz niekto do hotela Incekum Beach Resort v Alanyi?

martina642
11. jún 2010

baby prosim vas ked tu citam o tych obmedenizch pre chlapa co sa nohavic tyka,zeny mali tiez dake? ci tiez platie pre ne tie gate? to vari nie 🙂 🙂 🙂

lenka03
11. jún 2010

pre zeny nie, my mame pekne nohy, ziadne chlpace :D len v plavkach a v pareu na plavkach nie ... prowsste nic take ze z vody rovno papat ...

livia76
11. jún 2010

😀 😀 😀 o tie chlpaté nohy by ani tak nešlo 😀 😀 😀 😀 v skratke: k jedlu sa nechodí v plavkách / aj preto, aby sa náhodou nezamokrili čalúnené stoličky 😉 / kraťasy , sukne....sú OK- toť slušnosť 😵 😉 😉