Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lia09
29. jún 2015
zebricka23
29. jún 2015

@lia09 ok,napisem...my sme boli 2 roky dozadu v Belvile..tak tusim vyberame podobne destinacie..🙂

lia09
29. jún 2015

@zebricka23 ano ja som ten belvil vyberala na zaklade tvojich fotiek tusim 😀

sonia1712
29. jún 2015

@lia09 aj my sme sa vrátili z Marti Myra túto sobotu 🙂 možno sme sa tam aj stretli 🙂 bolo tam nádherne

zebricka23
29. jún 2015

@sonia1712

@lia09 tak kocky chvalte,pridajte foto.....napisete mi v akom cisle domceka ste byvali......more uz je teple?

jankako
29. jún 2015

Takže babule..Naša s časti nevydarená dovolenka v hotely Kamelya Village.
čo sa týka samotných viliek,prostredia,stravy,bazény,pláž,okolie možem hodnotiť pozitívne.Fullya v komplexe je zvonku velmi krásna,len podla mňa v rušnom prostredí,takže som rada že sme boli obdalač vo vilkách.Selin je vraj nadrahší,ako nám povedal pikolík.
Ubytko bolo fajn.nesťažujem si.bazény:voda mi prišla chladnejšia ako v mori,údržba nebola bohvie aká,o prostredie bolo lepšie postarané si myslím.velmi pekné okolie,pláž na jednotku,paráda.pre nás bolo TOP more,pre druhú rodinu bazény.počasie mohlo byť aj lepšie,deti prechladli ked vychádzali z vody.drgotali im zúbky.Perfekt počasie bolo len štvrtok a piatok.Strava bola velmi dobrá,velký výber.takže v pohode.
Prichádza tá horšia časť dovolenky.v stredu nám dcérka začala zvracať a dostala vysoké teploty.Lieky nezaberali,najmä od teploty,odmietala jesť,kvoli bolestiam bruška,v piatok ráno už mala oči do stlpika,už sa nevládala ani na posteli obrátiť a súhlasila s lekárom,tak sme vedeli že je zle.Manžel napísal delegátke ALLTOURS sms že čo je...utekal na raňajky,ženská sa neozvala,tak jej volal.Povedala mu že si musíme sami lekára vyhladať,lebo ona nemá momentálne hod.vyhradené na to aby to riešila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ja som myslela že skolabujem.Tak moj muž nelenil,zdrapol malu na ruky a utekal do Selin nech jej pomožu.Z recepcie sme vedeli že tam je lekár.Naštastie jej pomohli,velmi dobrí lekári,postavila ju infuzka na nohy,ale zaplatili sme vdaka delegátke z ALLTOURS vyše 400 eur,kedže to nebolo štátne zariadenie.A si predstavte,tá luza sa nám absolutne neozvala či sme to vyriešili!!!!!!!!!!!!!!!!absolutny nezáujem..Ako predpokladám nebude nám preplatená celá suma vdaka nej,kedže poistovne preplácaju do len do určitej výšky a ešte aj za ukony štátnej nemocnice,nie súkromnej..Takže ALLTOURS dakujem,neprosím..!!!!!!!!!!!!!!!!!Idem písať mail-sťažnosť,máme jej meno a foto....
A zdrav,problemy tam mali viacerí aj syn druhej rodiny..tiež vysoké teploty v ten deň ako aj naša a preháňalo ešte včera.
A ešte čo sa týka spoločnosti Sunexpress,tiež žiadna výhra.Nechytaju sa na slov.aerolínie..Ale šak čo by sme chceli za tie peniaze,odzačiatku si myslím že bolo jasné že za tie peniaze bude nočny let,nie denný.Za málo peňazí málo muziky,už nikdy sa nedám nabaláchať na lacnejšiu dovolenku..Deti nočný a ranný zvládli,bolo to vyčerpávajuce zvlášť premňa...deti to nijako nepoznačilo.v lietadle pospinkali,našťastie..Len od vyčerpania sme boli všetci podráždení.
A čo sa týka tých Rusov..Nemám slov ženy moje.Sú to bezchrbťáci.V noci,podotýkam neskoro v noci prišli s deckámi a robili randál na chodbách a to samozrejme neprišli naraz všetky rodiny,ale postupne,tak každú chvílu randál na chodbe a raz to zabili tým že,palicou abo čím ,,vyhrávali,,na nerezové zábradlie na chodbe.Všetci sa im do riti tam pchaju,všade škriekali tie decká.v izbe zanami,pravidelne o 5.30 robili vresk decká,revali do 7.30.pokial sa nezobudli ich rodičia.raz si dokonca kamene ráno hádzali po zemi v izbe.Toto som veru nzažila na žiadnej dovolenke..všade tichučko bolo vždy.My sme si v jedálni spojili zakaždým stoly,tak to náramne vadilo personálu..tak ho raz muž poslal po SK do píp...
Myslím že sa vrátine opäť pri výbere dovolenky k našej overenej kamennej cestovke u nás v meste.Turecko už myslím nehrozí..Ak bude naša finančná situácia taká ako teraz,aj buduci rok,skúsime Taliansko/Kalabria,Sardínia/ abo Grécko-Rodos..tam sme boli na svadobnej ceste a velmi vydarená dovča to bola.krásne pláže,prebrázdili sme autom celý ostrov....
Toť moje hodnotenie....

majkacoke
29. jún 2015

@adka_m dakujeme za info😉 Je fajn, ze sa snazia a ze uz kym mi pojdeme uz to bude snad vsetko funkcne. Jedine, co si ma nepotesila je ten detsky bazen pre male deti-na ten som sa spoliehala-moje deti este nepojdu na tie velke tobogany:-/ Budu sa teda musiet uskromnit s hratkami v piesku na plazi...

danulkaja1
29. jún 2015

@jankako tak to je smutné,najmä reakcia delegátky..my sme boli cez Koalu a všetko bolo super.Delegát nám hneď v prvý deň dal číslo na turec.lekára,ktorý 6 rokov študoval na Slovensku,ak by sa bolo niečo stalo,mali sme mu volať,poslal by pre nás auto,čakal by nás v nemocnici a celý proces vyšetrenia by bol s nami,prekladal by a vypísal by s nami aj všetky papiere ohľadne poisťovne.Myslím že super poriešené.Teraz keď to všetko čítam,zisťujem aký sme mali dobrý hotel,už viem prečo tam mnohí opakovane absolvujú dovolenku,mali sme absolútny kľud,žiadni rusi,skôr slováci a nemci,večer keď skončil program na amfiku ticho v celom hoteli,celkovo veľmi príjemná atmosféra😊

babulka82
29. jún 2015

@danulkaja1 a v ktorom ste boli hoteli?

jankako
29. jún 2015

@danulkaja1 my sme boli pred tromi rokmi cez obyčajný Turancar.Delegátka na jedničku.Pomaly každý deň tam bola,ked muža bolelo ucho,kontaktovali sme ju,poslala poňho auto do nemocky,tak za nič neplatil,,auto ho doviezdlo späť.sama nám povedala ked bude problem,kontaktujte len mňa,nechodte na vlastnu päsť k lekárovi..!!!!
A ešte som zabudla ohodnotiť animátorsky večer pre deti bol TOP a bol to velký zážitok aj pre nás.Hrali skrátené Disneyho rozprávky,úžasný muzikálový večer....ale že wow..
ja radšej ,,strpím,, plný hotel Slovákov,nemám s našincami vôbec problem.ako hentých rusákov..

lia09
29. jún 2015

@sonia1712 no moze byt 😉
@zebricka23 ja som chcela pridat foto ale neako mi to nejde 😠

tinka76
29. jún 2015

@majkacoke @adka_m a vsetci ostatni co ideme do efesu 😊
Uz nerozumiem vsetkym recenziam.... niektori pisu ze je tam fajn...ini ze otrasne... a nic medzi (?)
My sme sa rozhodli ze to riskneme a v piatok letime. Pripadnu zmenu hotela nam vraj umoznia (za Amaru) aj na mieste. Tak sa pozrieme a uvidime na mieste... potom dam vediet 😊... drzte palce

januska191
29. jún 2015

@jankako ďakujem za hodnotenie, dúfam, že ste už všetci doma zdraví. My vo štvrtok odchádzame do Kamelye, tak dúfam, že to bude ok. Aspoň to počasie má byť lepšie 🙂

danulkaja1
29. jún 2015

@babulka82 Alba Queen,jediná nevýhoda toho hotela je,že nemá žiadnu záhradu,ale kto by chcel tak vedľa je Alba Resort s krásnou záhradou,ten istý majiteľ,ale sú tam zase menšie a staršie izby.

jankako
29. jún 2015

@januska191 no už nám zvracaju aj ti najmensi. ☹ tak sa vy tam drzte a nenachytajte tam nieco ako aj my.

jankako
29. jún 2015

@lia09 keď si na koňovi cez aplikácia tak tu nejdú dávať fotky. Aspoň mne to vtedy nejde. Ani do inzeratov.

mirka907
29. jún 2015

@jankako normalne ma strasis...aj ked moja mala zje nanajvys tak ciste cestoviny a hranolky
@januska191 my sme tam od buducej stredy...KE let...ked uvidis na 6rocne dieta vrieskat niekoho po slovensky a na partnera po anglicky....to som zarucene ja 😉

lenatko69
29. jún 2015

@tinka76 ahoj. Berte tu Amaru ! Je tam kamarátka teraz momentálne . Ze super luxus. Kludna dovolenka. Ze este nieco take nezažila. Jedno co tam je horšie je plytké more, ale jej to až tak nevadí. Malo ľudí . Perfektne služby . A je to drahý hotel , co som pozerala tak okolo 1020 EUR na osobu a 7 dni ....

adka_m
29. jún 2015

Inak mne v Ck povedali, že sa im vyhrážajú nejaké tri rodiny, vraj budú posielať negatívne komenty, kým im nedajú kompenzáciu 200% ceny. Čo je podľa mňa šialené a pravdu povediac aj tomu verím, lebo naozaj tie negatívne komenty sú od jednej konkrétnej pani a vraj tie posledné fotky nafotili niekde v sklade, kam ako klienti vôbec nemali prístup. Ak by to bola pravda, nechápem ako ich tam mohli pustiť. Takže verím, že pravda je niekde uprostred a uvidíme, aké ohlasy budú keď tento prvý turnus odíde a príde nový. V najhoršom pôjdeme do tej Amary.

nefertitka
29. jún 2015

@jankako na tu delegatku urcite staznost podajte. Krava. Od toho tam je, aby bola napomocna klientom. No a ten hluk, na dovolenke s tym treba ratat, ze v noci nemusi byt ticho, ale mas pravdu, co dorabaju ti Rusi, tak to je sila. Nam sa tiez v noci par krat postavili pred dvere a hucali. Viem, ze su na dovolenke a nemozem im to zakazat, ale ja osobne by som to nespravila. A to sme byvali na 4.poschodi, na najvyssom, tak co tam do prcic vobec hladali. Dverami ako vsetci trieskali, to bolo tiez hrozne. Ved idem, zatvorim kluckou a idem. Ne, oni to museli robit tak, ze nam sa az postele triasli. Ja mam navyse problem s nespavostou a ked som zaspala konecne a niekto tresol, tak som mala po spanku.
Ja som bola v Turecku 4x po sebe a iba tento posledny krat som takychto blbcov zazila ( co sa Turecka tyka, inde boli tiez). S kazdym hotelom som bola velmi spokojna,aj s tymto, ako takym, ale henten narod mi ten dojem cely pokazil. Proste ich si odmysliet, tak tam idem znova.

zebricka23
29. jún 2015

EFES

baby,dufam,ze sa tymto prispevkom nedotknem.....nasi sa dnes vratili z Izmiru....hotel Royal Wings....a vraj ludia co s nimi cestovali dnes naspat, byvali aj v Efesi....
vraj 3/4 zajazdu z minuleho tyzdna co tam isli,v hoteli zostali....len 1/3 vymyslajucich, sla a prestahovala sa viackrat,zaidny hotel im nebol dobry.....vraj ti co tam zostali, boli spokojni, vraj hotel sa velmi snazil, aj v jedle, v ustreti vyjst..ze sa to tam velmi menilo kazdym dnom....a ako kompenzaciu dostali ze bud.rok sa tam mozu vratit zadarmo...... a managerka hotela sa vyjadrila ze hotel bude este bud.rok otvoreny aj pre Slovakov...ale potom uz tam slovakov nechcu vidiet...ze spravili strasnu hanbu hotelu......
tot len sprostredkovanie od mojich rodicov...ktorym som vobec nevravela neico o tomto hoteli....

zebricka23
29. jún 2015

@adka_m nieco podobne som akurat napisala 🙂

lauraa
29. jún 2015

@jankako skor ako SA budes stazovat prestuduj zmluvne podmienky, rovnako ako AJ poistenie ktore si uzavrela. Je smutne ze to vsetko takto dopadlo , mozno stacilo prelistovat Katalog alltours v hoteli a urcite tam boli AJ pokyny co robit ked potrebujes lekara, tel. cisla a pod...
@mirka907 vela crevnych problemov maju deti z bazenov ... Niekedy to s jedlom nema nic spolocneho

jankako
29. jún 2015

@nefertitka ani ja som toto ešte na dovči nezažila ako som písala...takže prekvapko,vobec som s tým nerátala,že dáky primitívy sa budu chovať horšie ako divá zver!!!!!našťastie deti to nebudilo,len ked hádzali tie kamene o podlahu,tak malého cukalo..ja tiež tuho nedokážem spať odkedy som mama,preto ma to budilo..prvá noc najhoršia.potom som už trochu lepšie spala..

jankako
29. jún 2015

@lauraa a jej by sa čo stalo keby to povie môjmu mužovi ked s nou volal???absolutne sa viac nezaujímala ako sme to vyriešili..takýto nezáujem zo str.cestovky som ešte nezažila...

nefertitka
29. jún 2015

@zebricka23 wow, dobra kompenzacia;)

Ja neviem okomentovat a povedat si o hoteli nazor, ale ja osobne by som nesla do takto uplne novootvoreneho hotela. To je nad slnko jasne, ze tam bude kopa nedostatkov este. A ked uz idem, tak s tym teda ratam.
No ale ako som uz pisala, nebola som, neviem, ci je to tam az take hrozne.

nefertitka
29. jún 2015

@jankako my uz tiez buduci rok asi Taliansko, ale hlavne kvoli tomu, co sa deje v arabskych krajinach. Tam hadam nebude tolko Rusov:p

adka_m
29. jún 2015

@lenatko69 no vidíš a jedna pani písala, že hotel má úroveň bulharských 3+, a tiež veľmi aktívne píše proti Efesu, až je mi to podozrivé. Vraj ich tam zobral nejaký delegát a povodil po izbách v hotely a vraj sú malé a nie pekné, no neviem, začína mi to byť podozrivé. Už tomu neverím, čakám čo napíše v piatok Tinka76. Zdá sa mi podozrivé, aby vodili po izbách cudzích ľudí, ktorí nie sú klientmi hotela.

lenatko69
29. jún 2015

@adka_m
Ktorý ? Ten Amara? Tomu moc neverím , pretože tam boli na izbách okrem všetkých drogistickych veci aj kefky, zubné pasty , virivka a aj osobná váha napr. Toto nebýva v hoteloch zvykom poskytovať klientom. Moja kamoska je naozaj náročná a ked to ona chváli 🙂 budem mat aj fotky .... Ze malo ľudí , v bazéne 5 ľudí , žiadne rady pri baroch ....

jankako
29. jún 2015

@nefertitka super..🙂 Taliansko je sen môjho manžela..hádam nám tam nič nehrozí,ani z jedla..🙂