Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

trixi
20. máj 2012

@ress ahoj, my sme boli pred rokom od 14.06. teplota oficialne 28-30 st., mne sa zdalo ze bolo tak 34 st., voda mala podla mna aj 28 st. Hodinu v mori a vobec nebola zima. Ked sme odchadzali, teploty sa vysplhali na 37 st. A potom sme boli v auguste-oficialne teploty boli 38 st., more bolo teple ako caj, ziadne osviezenie. Ale aj napriek tym teplotam bolo super. Tento rok mame odlet 13.06. a uz sa nevieme dockat.

aliza
20. máj 2012

@katka512 my sme mali trezor na izbe,v skrini, tam sme vsetko nechavali

ivetka5
20. máj 2012

@aliza aj my sme hladali hlavne pre deti a toto nás teda očarilo, tak uvidí, ale tešííííme sa 😉 potom dáme infošky 🙂

aliza
20. máj 2012

@ivetka5 presne tak, ten aquapark je uzasny, deti sa uz nevedia dockat. Prajem krasnu dovolenku a daj potom vediet, ze co a ako.

ivetka5
20. máj 2012

@aliza ďakujem, určite napíšem hned pocity, ako sa vrátime 🙂))

Inak baby počuli ste o tých kliešťoch v Turecku? Síce je to na opačnom konci, ale aj tak ma to na prvý moment znepokojilo 😨

http://www.webnoviny.sk/svet/ceska-diplomacia-v...

patka1987
21. máj 2012

Kocky, tie ktore chodite do Alanye, do akych babyfriendli hotelov?

makaci
21. máj 2012

AHOJTE, JEDETE NĚKDO DO SAPHIR HOTEL A VILLAS? PŘÍPADNĚ NEBYLI JSTE TAM? DĚKUJI 🙂

larmimi
21. máj 2012

@aliza da sa priplatit superior izba zrekonstruovana, ta by mala byt ok 😉

larmimi
21. máj 2012

@ivetka5 no zbohom...dufam ze sa to nerozsiri dalej 😝

letite niekto 3teho ?

ivkapon
21. máj 2012

@zuziq8 ja stále zabudnem zobrať teplomer 🙂

katarinajurikova
21. máj 2012

@ivkapon juuuj este dobre,ze si napisala 😉 ten veru ani ja nemam v zozname

katarinajurikova
21. máj 2012

baby a na buduci rok jedine last minute ,bo mne z toho cakania zachvilu preskoci 😀 😀

macocha
21. máj 2012

@katarinajurikova a kedy cestujete? My 31., tiež už začína byť ošiaľ. Najmä babka - cestuje s nami - sa vyžíva v dlhom balení a moja malá zvykne mávať cestovnú horúčku, tak jej radšej vždy hovorím čo najneskôr- takže dosť nekompatibilné typy 😝 😀

katarinajurikova
21. máj 2012

@macocha Ahoj ,dovcu sme vybavili v marci a cestujeme koncom juna 😉 Ja som uz letela,ale moji chlapi este nie,takze su nadseny,chlap sa dlho drzal ,ale uz aj jeho sme nakazili a nevie sa dockat 🙂

macocha
21. máj 2012

@katarinajurikova jaj, tak to si ešte počkáš 😅 My už to máme za dverami. 🙂 Len aby sme nepochoreli a aby počko vyšlo.

katarinajurikova
21. máj 2012

@macocha hej hej presne mesiac este ,ale ubehne do ako voda ved to poznas 🙂 aj ja mam strach aby sme neochoreli 😒 ale vraj sa da presunut ,ale uz za poplatok... 😖 tak drzim palce bay vam to vyslo !

aliza
21. máj 2012

@larmimi no my sme uz zaplatili za rodinnu izbu, kedze ide aj babka, tak snad bude OK

jujka7
21. máj 2012

@pacica
Ahoj,vidim ,ze tu pises dost obsiahlo a od srdca.Chcela by som ta porosit o radu.Mame 2 rocneho syna a chceli by sme ist do TURECKA na dovolenku.Kde je s takymto dietatom dobre,aky hotel mame pozerat?Dakujem

katka512
21. máj 2012

@makaci Ahoj my idemem teraz 26.05. do Saphir hotel-celkovo ideme prvy krat do Turecka tak som zvedava 😉 vy idete kedy uz ho mate zajednany?

katka512
21. máj 2012

@ivetka5 Ahoj citala som tvoj clanok no strasne 😠 😠 prosim ta tie ciernomorske oblasti to su oblasti rekreacne alebo ktore? a prevenciu mohli napisat do clanku aka ma byt 😖

pacica
21. máj 2012

@jujka7 ahojky.no v turecku som bola len raz a to v Atalii v hotely Saritas,ale vies,kludne mozu byt aj lepsie hotely,takze vobec ti neporadim kde presne ist.ale tam kde sme boli celkom sme boli spokojni a aj deti tam boli.hned pri nom stavali dalsi hotel,takze urcite je uz postaveny,mozno ten by bol o nieco luxusnejsi.my sme mali hotel 4 hviezdickovy ale my sme ho ohodnotili na 3,pretoze oproti inej dovolenky co sme boli bol bol nic moc.tie kupelne maju otrasne a mam pocit ze vo vsetkych hoteloch maju take kupelne,teda vane,lebo to su take typicke turecke so schodikom

pacica
21. máj 2012

@pacica ale ja uz by som do turecka nesla 🙂 akoze nehovorim ze tam bolo zle,bolo tam pekne,ale uz stacilo.radsej inde ako tam.to su cigani spinavy.niesom rasistka,ale prirovnala by som ich k spinavcom

patka1987
21. máj 2012

@pacica nesuhlasim absolutne! Ja som rasistka, nemam rada ciganov ale tak usluznycha milych ludi ako Turkov som nevidela!!!

pacica
21. máj 2012

@patka1987 juj moja ja som nemyslela ich spravanie,to uznavam ze su priatelski to ano,ale spinavi som myslela tak,ze napr.zle umyte riady,namiesto pitnej vody davali vodu z vodovou.a to som nechcela vidiet ako varia a aku tam maju hygienu.proste chceli usetrit na nas ako sa len dalo 🙂 preto ich nazyvam ze su spinavci

alienka73
21. máj 2012

@pacica a preco su spinavci podla teba?

patka1987
21. máj 2012

@pacica no mozno tak robia v nejakych lacnych hoteloch. Ako nehnevaj sa, nechcem ta urazit, ale skutocne som sa s tym nestretla....

katka512
21. máj 2012

@pacica to otich ciganoch mi napisala znama na FB ked som nap kam idem ja tiez NESUHLASIM pretoze by clovek nemohol ist v podstate ani do Tunisu Egypta Talianska ci Bulharska a aj Grecka kazdy narod ma ine zvyky a ja osobne si myslim ze ste boli v zlom hoteli........inak aj na slovensku su podla mna "biely"cigani 😀

pacica
21. máj 2012

@alienka73 ako som uz pisala,napr.tie velke demizony co sa predavaju ako pitna voda,tak normalne ti ich napustali vodu z vodovodu,to staci ju ocuchat a hned vies ze to nieje pitna voda,teda bolo citit hrozne chlor a to kupovane vody nesmrdia tak ja neviem,ja som s mm mala z nich taky pocit,ze su necistotni.to je len moj nazor,niekomu to nepride no nam to tak prislo

pacica
21. máj 2012

@alienka73 napr.ako moze 4 hviezdickovy hotel dopustit na otrasne izby so skaredou kupelnou?uz to mi prislo u nich neprofesionalne

patka1987
21. máj 2012

@pacica este som chcela poznamenat ze ti ktori chodia do turecka pravidelne, vedia ze na menej ako 4* hotel sa netreba ani pozerat, lebo su na strasne nizkych urovnach ale 4,5 a viac * su na urovni.