Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

luucia
11. jún 2012

@adka12 my jsme byli v Side minulý týden a komára ani jiný hmyz jsem tam neviděla 😕

kucejka
11. jún 2012

@ress Ahoj, my nejdeme cez cestovku, ideme sukromne do vilky v Bitez pri Bodrume. Ideme normalnou linkou, preto musime prestupovat.

bangie
11. jún 2012

@maximilian minulý týden jsme se vrátili z Papillon Belvil a naprostá spokojenost. Ubytování bylo v malých vilkách nebo dvoupatrových budovách. Žádný velký kolos. A jídlo naprosto luxusní.

maximilian
11. jún 2012

@bangie Ďakujem

macocha
11. jún 2012

Ahojte, my sme prileteli zo Side v sobotu, hotel Paradise Side Beach. Spokojné sme boli. Ani my sme nemali veľa komárov, ale tak zopár sa ich našlo, tak 1-2 do dňa. Ale repelent sme nepoužívali. Na izbe boli sieťky proti hmyzu, tak ani elektrické odpudzovače nebolo treba, hoci som mala so sebou.

Je fakt, že hmyzu tam bolo veľmi málo, ale aj tak jedna česká turistka šľapla na jednu z tých troch včiel, čo tam boli, náhoda je blbec. Ešte mravce tam behali po chodníkoch, aj také veľké, ale tie utekali pred bosými nôžkami. Milé od nich. 🙂

bosacka
11. jún 2012

@emily327 to ste super vybavili s tym letom... by som nepovedala, ze sa to da 😕 tam ale letite podla povodneho planu, vsak? my budeme mat kocik cerveny hauck a ja som taka mala blondata, ak by si sa chcela prihovorit 😉

larmimi
12. jún 2012

@luucia je to mozne aj som sa obzerala ale nikoho s dvoma malymi dievcatkami som nevidela, mozno sme sa minali...my sme boli vacsinou okolo obeda v aquaparku a potom na plazi...
maly nam tam spaval do 9tej ! esteze boli late breakfast 😀
ako sa vam pacilo? v kolkatke ste byvali ? my v 6tke

zebricka23
12. jún 2012

@bangie chcem sa spytat....bolo tam aj dietne jedlo pre deti????alebo nieco co sa da dat rocnemu????ryza,zemiaky na vode...atd...dakujem

rybanocka
12. jún 2012

@katy1979 vidim, ze mas takmer presne rovnako stare deti ako ja, tak snad ten let prezijeme a vy ste v akom hoteli? A hovoris, ze more studene? A v bazenoch je teplejsia voda? a ostatne sluzby su ok?

zofik
12. jún 2012

děvčata jak moc berete teplého oblečení? myslím tím mikiny a nohavice dlouhé....nechce se mi toho pro syny moc brát? děkuji za odpověď...

trixi
12. jún 2012

@zofik jednu mikinu do lietadla, jedny lahke dlhe nohavice. Nas cakaju vysoke teploty podla predpovede pre Side. Zo skusenosti - ani raz som neobliekla ani mikinu ani dlhe nohavice.

zuzi2
12. jún 2012

Baby, ako to riesite, ked vecer ulozite malych a chcete ist este von? Nechate ich na izbe spat, alebo uspite v kocary? 🙂

zofik
12. jún 2012

@trixi díky moc, já si taky myslím že jeden ks od teplého postačí....díky

luucia
12. jún 2012

@larmimi my jsme chodili taky dopoledne do aqua a odpoledne k moři 🙂 bydleli jsme nejdřív ve 4, ale hned druhý den jsme se stěhovali na 13, protože byl v noci hrozný hluk z diskotéky a malá se budila 😠 ale pak ve 13 už to bylo OK 😉 jinak jsme byli moc spokojení, jídlo bylo výborný a servis teda super 😵 jen ten vstup do moře mě zklamal 😖

dai
12. jún 2012

@larmimi ahoj - vy ste boli tu - http://www.firotour.sk/dovolenka-leto/turecko/t... , ci v tom alibey v manavgate? dakujem za info

dai
12. jún 2012

@zofik to ti bude urcite stacit - my sme uz boli niekolkokrat v roznych terminoch, este sa ale nestalo ze by bola zima, ci by prsalo... teplejsie oblecnenie sme potrebovali len v lietadle... ( my sme s dekami nikdy nemali problem - pre deti ich davali automaticky...)
@zuzi2 - ja by som dieta na izbe nikdy nenechala same - urcite zobrat do kociara... oni aj tak budu tam spat nieskor... ja teda neviem, ja som byvala po tom celom dni vonku taka unavena ze o pol noci som bola deadth rovnako ako mala😀

mirka285
12. jún 2012

@zuzi2 nikdy zivote by som nenechala dieta same na izbe 😕 😕 ani starsie,nie to este take male ako mas ty...

larmimi
12. jún 2012

@dai ahoj, nie v tomto...boli sme v manavgate ali bay club 😉
@luucia mne nevadil ten vstup do mora, dcera mala rukavniky tak jej to bolo jedno...a nas maly ? ten do vody ani za svet ! rucal jak tur a bal sa aj na piesok stupit v sandaloch, ked sme ho prvy den chceli v aquaparku dat pobehat sa bal aj na tych kachlickach 😀 najlepsie sa citil v kocari...ale zvladol to super, vecer zaspal o 9tej a potiahol tiez do 9tej...tak ma mrzi , ze som s malou nemola na nejaky muzikal...teda mohla, ale ona uz bola o pol 10tej tvrda, nechcela som ju budit...skoda ze to bolo tak neskoro.....
ale aspon si zatancovala ram zam zam ram zam zam guli guli 😀 😀

larmimi
12. jún 2012

@zuzi2 nikam sme nesli kvoli detom, obeta 😅
nenechavaj ich same, urcite nie

zuzi2
12. jún 2012

@mirka285 nevravim, ze idem maleho nechavat sameho na izbe 😉 To bola otazka, ako to riesite

mirka285
12. jún 2012

@zuzi2 jasne,to ja len,ze nech ta to radsej ani nenapadne 😀 inak v tomto maju vyhodu take tie male vilky alebo apartmany oproti hotelom,ze vecer clovek sedi vonku na teraske a dieta spi vo svojej izbe a zaroven sme tam vlastne s nim aj ked sedime vonku...

hanka.knizkova
12. jún 2012

Holky a do letadla i pro nás dlouhý rukáv?Dceři ho vezmu určitě...Odlétáme v pátek,hlásí že má být vedro tak mě napadlo že by jsme nic netahali,ale zas kdyby byla v letadle moc puštěná klimatizace tak at se mám do čeho zabalit že..

@larmimi Loni jsme byli v termálech na Slovensku a tuhle písničku tam pouštěli pořád,dcera jí úplně miluje,manžel jí má nahranou v mobilu a pořád jí musíme pouštět 🙂

alienka73
12. jún 2012

Ahojte, my sme teraz v Side. Dnes rano sme tuu mali trosku pod mrakom ale neskor vykuklo slniecko a mame tu 27stupnov v tieni, cize akurat. Zatial sme nic dlhe neobliekli ani raz, iba na cestu lietadlom a to sme tu uz tyzden. Deti mali na sebe tricka s kratkym rukavom ana tom tricko s dlhym a v lietadle bolo akurat, v turecku sme sli uz do kratkych rukavov.

dai
12. jún 2012

@larmimi guli guli aj u nas letelo nenormalne tak pred 2mi rokmi 😀 hm, skoda... mne sa ten v side paci, len som zatial nikoho nenasla kto by tam bol s detmi...
@hanka.knizkova - v lietadle bude aj tebe zima... teda ja lietam vela a vzdy si beriem aspon svetrik...

danula2
12. jún 2012

@alienka73 v akom ste hoteli? spokojnost?

katy1979
12. jún 2012

@rybanocka more uz je teple. to len tie prve dva dni kvoli vetru bolo studene. Teraz ma .22-23 stupnov. A sme v asteria sorgun.

bangie
12. jún 2012

@zebricka23 byl tam dětský koutek, kde bylo jídlo pro děti - těstoviny, rýže, brambory, vařené maso, vařena mrkev, brokolice, kuřecí plátky, mleté maso, hranolky, palačinky atd.atd. Byla tam i mikrovlnka, ohřívač lahví, sterilizator a dokonce tam měli i nějaké sušené mlíko. Značku si ale nepamatuju. Pro děti naprosto ideální hotel

zebricka23
12. jún 2012

@bangie dakujem,sice nejdeme do toho co ty...ale ayschi...ale hadam to tam bude podobne....

emily327
12. jún 2012

@bosacka ok jasne 😉 mozme pokecat my budeme mat cierno zeleny JANE golfac a dcerka aj ja sme blond 😉 Tak sa tesim na pokec 😉 pa pa hadam budeme mat super dofcu a zvladneme dnesny nocny let. Vidime sa pa pa

emily327
12. jún 2012

Tak dnes v noci letime... dufam,ze zvladneme let v noci. Peknu dovolenku vsetkym :-*