Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

monstos
9. jún 2014

@lauraa hej na 12, takze vy ste tam boli? Tak dufam, ze sa mame na co tesit 🙂 mas este nejake typy pre nas ? Aj co sa tyka hotela ( na co si davt pozor atd)
@barcabejby ideme styria a dve deti 🙂. S detmi tiez letime prvy krat, tak uvidime.. Ale tiez si pamatam, ze v lietadle bolo dost chladno.

barcabejby
9. jún 2014

@lauraa Jéééj, ty si poklad 🙂 Všetky cenné rady mám od teba 🙂 áno Sunis 🙂 a začínam sa tešííííť aj napriek môjmu stavu. Ale cítim sa super. Potrebujem vypadnúť zo stereotypu. A keď si predstavím, že nebudem musieť variť a upratovať a také tie bežné veci...ou jééé 🙂 Oddýchnem si pred druhým pôrodom 😀 ďakujem za pomoc dobrá víla...

lauraa
9. jún 2014

@monstos uz som pisala kusok vyssie ale ak ta priamo nieco zaujima mozes sa pytat...

lauraa
9. jún 2014

@monstos ake mate velke deti? more nie je prave vhodne pre male deti ,dost hlboke a hlavne ked sme boli my ( prve dva julove) bolo velmi burlive ze aj pre dospeleho bol problem , chodili sme do mora cez molo.... ale nasa uz plava takze to nebolo az take hrozne....tento rok sme vybrali side kumkoy, ze vraj je tam viac pieskova plaz a pokojne plytke more.... inak hotelu nie je co vytknut.... musis davat pozor aby si nepribrala a mochito nemalo chybu.....

monstos
9. jún 2014

@lauraa jaj no super... Mame skoro trojrocne deti - more bolo ore nas dost dolezite - aby sa dalo kupat / hrat vo vode. No uvidime...

barcabejby
9. jún 2014

@lauraa mňam, to mochito si mi ani pripomenúť nemala 😉 milujem ho!!! Je to môj naj, naj z miešaných nápojov... Snáď mi tam namiešajú nealko 🙂
@monstos vy máte dvojičky? či zle som to pochopila? Inak naša je strašne opatrná, tak tá aj tak sama do vody nepôjde a bude sa hrať len pri vstupe do mora. Dúfam, že nebudú veľké vlny, rada by som si poriadne zaplávala..
Beriete aj nejaké hračky do vody, či nie? Ak budeš mať chuť, tak ma na letisku kľudne poklep po pleci.... Ty tu nemáš foto, tak ťa asi nemám šancu spoznať.. júúúj, bojím sa aj teším... Inak izbu by ste mali mať priamo v hoteli? či v tých vilkách?

lauraa
10. jún 2014

@monstos
@barcabejby aby som nezabudla, plaz je pieskova len ma taky kamienkovy pas pri brehu, pre deti urcite topanky do vody...uz aj kvoli horucemu piesku.... pridala som par foto z plaze , deti sa mozu na okraji hrat ,alebo behat po vode ,len treba davat pozor na vlny, mozno sme len my mali stastie na take obrovske vlny... 😉

monstos
10. jún 2014

@barcabejby nemame dvojicky, ale ideme aj so sestrou svagrǒ a krsniatkom, mladsim o mesiac od nasho krpca. Hracky neberiem ziadne, ved tam kupime. Len do lietadla tablet s rozpravkami, fihou a spievankovom

nefertitka
10. jún 2014

@kosska3003
@vanduska3 aj vam sa to tak vlecie? Ja uz by som taaaak chcela ist

monstos
10. jún 2014

@lauraa mozem sa este opytat na vodu v bazene? Ci bola dost tepla pre deti..

lauraa
10. jún 2014

@monstos az moc , kedze teploty dosahovali cez 30 .... inak je tam detsky bazen , pre deti je bufet ci uz ranajky, obed, vecera, zmrzila algida cely den, animacie su pre vacsie deti ale na mini disco mozete kazdy vecer....

kosska3003
10. jún 2014

@nefertitka no ja mam doma tolko roboty ze mi to aj uteka celkom 😀 😀 😀 uvidim ako mi pojde buduci tyzden 🙂

karinkaeich
10. jún 2014

@nefertitka my uz v piatok idemeee 😉 tiež neviem, kde mi hlava stojí, periem, pomaly chystám a pod. len dufam a pevne verim, ze tie kiahne nas obidu a uzijeme si dovolenku 😉

barcabejby
10. jún 2014

@lauraa och, tie fotky sú parádne 🙂 hneď by som sa tam hodila ako ryba 🙂
@monstos tak to vám závidím tých švagrovcov. My tiež stále chodíme s manželovou sestrou a svagrom.. Teraz nám to akosi nevyšlo.. Aspoň budete mať veselo 🙂

barcabejby
10. jún 2014

@karinkaeich
@nefertitka
@kosska3003
@lauraa
Kočky, vidím, že tu trošku viac teraz komunikujete. Tie, čo ste už boli s detickami lietadlom.. Dávate im niečo pri vzlietani a zlietani jesť, žuť, piť, aby necítili tlak v ušiach a aby ich neboleli? Nemáte nejaké typy? Ďakujem..

karinkaeich
10. jún 2014

@barcabejby ja mam priamo info od dr. na orl, ze treba dať pit vtedy, aby co najviac prehltali. riešili sme výber mandlí a podtlak v uskach, tak sme tam boli castejsie

yidaky
11. jún 2014

@barcabejby Staršej, tá ma už 7 dám žuvačku. Mladšiej, cez 3 r., možno tiež žuvačku na tú chvíľku. Inak som to riešila pitím alebo želé cukríkmi....ale min. rok sa mi veru mladšia sťažovala, že ju bolia ušká 😒. Tak ju budem teraz nútiť piť viac...

nefertitka
11. jún 2014

@barcabejby my malej davame urcite pit, zuvacka nema taky efekt, tam ide hlavne o prehltanie slin, vtedy najlepsie usi odlahuju...ale niekomu staci aj ta zuvacka, alebo cukrik

nefertitka
11. jún 2014

a inak ak by niekto riesil dovolenku cez TUI reisen, mame 50eurovy kupon, predam za 20 eur

danielita55
11. jún 2014

@teress Ahoj tak včera sme sa vrátili z Turecka ☹ nemusis sa bat všetko bolo super počasie,more,služby, jedlo fantastické na vyber načo si mala chuť...ubytovanie krásne čiste vidno ze je to novsi hotel, len lepši izba s vyhladom na more ako do krajiny lebo tam je hluk od cesty a dosť frekventovanej...more krásne piesočnate s pozvolnim vstupom do mora dobre hlavne pre deti...nebolo ešte tak veľa ludi lebo aste nie je sezóna ale nám to vyhovovalo...animácie pre dospelych aj deti po cely den...keby si nieco potrebovala vediet tak napis...prajem vam peknu dovolenku urcite budete spokojny 🙂

kosska3003
11. jún 2014

@barcabejby no maleho som kojila ale uz nekojim tak dam pit ale ci bude chciet je otazne malej dam zuvacku a tiez je ponuknem pit zatial sme problem nemali ani raz

kosska3003
11. jún 2014

@danielita55 kde ste boli hovoris ze more v pohode teple

teress
11. jún 2014

@danielita55 jej super, jedlo dobré?napoje ste mali v ladničke?..dalo sa aj nakupit, treba nam aj formičky kupit či stačí tam...bazen bol teplý? jojo otazok a otazok🙂boli ste aj v delfinariu, izbu mame zaplatenu na more...aký bol let a kolko bol presun?

tatya
11. jún 2014

ahojte dievcence, my sme sa tento rok rozhodli tiez pre Turecko, pre deti 🙂 chceli sme ist okolo 20.6. ale bohuzial manzel nedostane dovolenku v praci... tak sa chcem spytat, v juli je tam uz velmi teplo?

vanduska3
11. jún 2014

@nefertitka Strašnéééééééé, už aby bol piatok 20teho a aby sme boli aspoň na ceste do blavy 😀 😀 😀 😀 😀

karinkaeich
11. jún 2014

@yidaky presne ako pise @neferitka zuvacka nie je ono, dieta musi co najviac prehltat, nie len zut. takze skor tu vodu. mam to priemo od dr. z orl, kedze sme mali problem s mandlami, a tym aj s uskami
@tatya v juli je tam uz horuco (aj koncom juna vascinou, i ked to je asi skor vec nazoru). svokrovci boli minuly rok v tomto case a mali 40-tky. my ideme v piatok. moj muz tiez vyjednaval dovolenku u sefa, kedze maju povinne celozavodnu (robi v automobilke). nakoniec to vyslo. inak by sme do turecka nesli, prave kvoli vysokym teplotam, skor potom asi grecko, bulharsko... ale ako pisem, 100 ludi - 100 chuti. kazdopadne prijemnu dovolenku 😉

nefertitka
11. jún 2014

@vanduska3 mne uz aj tie horucavy tu vadia, radsej malu ani neberiem na kupko, uz sa bojim vsetkych chorob, dalsiu dovcu uz nechcem rusit...takze tie horucavy radsej uz v Turecku🙂

karinkaeich
11. jún 2014

@zuzujan ako moja ste na tom s priebehom kiahni? malej uz asi aj schnu, nie? a maly co? my ok, klop klop. mam ho doma. v pondelok chlapcek z nasej triedy bodkovany. tak pevne verim, ze nic v sebe nema

nefertitka
11. jún 2014

@tatya veru,
@karinkaeich ma pravdu, ani ja by som v juli nesla, teraz ideme koncom juna a uz mam teraz z toho stres, ci tam tie teploty vydrzime, ale inak sa tento rok nedalo, kedze sme rusili dovcu, na ktoru sme mali ist 2.6., ale sme ju museli rusit. Inak vzdy chodievame vzdy zaciatkom juna, dokonca minuly rok sme boli uz od 25.5.

vanduska3
11. jún 2014

@nefertitka Však keď som tu čítala o tých kiahňach, hneď som zrušila vychádzky na ihriská a ostávame iba pri dome s deťmi o ktorých viem, že sú už po kiahňach. Ani na očkovanie sme nešli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , aby náhodou tam nestretla nejakého kiahnistu 😀 😀 😀 😀 . Tý dvaja starší by mi to veru neodpustili, kebyže nejdeme.