Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

emyk
30. jún 2014
teress
30. jún 2014

@petrina82 trepala som aj nočník v kufri...nebolo treba...mala cikala pre letom,počas letu 2 x a ked sme pristali..kým došli kufre na pas vpohode si to stihla🙂 u lekara sme boli ces cestovku...volali sme na číslo čo bolo v pokynoch niakej češke v alany v nemocnici, ta dohodla tranffer viezli nas až do velajšieho hotela...dost sme sa s mužom na tom pobavili...aj pešo za 3 minuty by sme tam došli🙂 platili sme len 8e lieky, recept som zaniesla na našu recepciu a do dvoch hodín ich doniesli na hotel...kym sme prileteli domov bola poistna udalost vyriešena..oštrenie ževraj stalo 140e..aj tých 8 e si možeme dat preplatit..ale to už neriečim🙂 hlavne že je všetko ok

petrina82
30. jún 2014

@teress tak to malo super priebeh, teda az na tu anginu samozrejme, ale je dobre vediet, ze keby nieco, nie je problem...ok, tak asi skocime s detmi na wc po pristani pre istotu 😅 A ako ste sa dorozumievali s lekarom ale aj v hoteli?

teress
30. jún 2014

@petrina82 angličtina...ale hovorili aj rusky nemecky...dalo sa...a keď zlyhalo všetko rukami nohami🙂 sranda bola keď som doniesla tie antibiotika a to prášok v fľaške🙂 tajne som dúfala že príbalový bude v angličtine..ale kdeže...🙂 tak na recepciu a museli mi to preložiť🙂 dalo sa, platili sme všade eurami, len upratovačke a čašníkovi sme dávali po dolári

petrina82
30. jún 2014

@teress dakujem za vycerpavajuce informacie 😉 uz sa tesime, ideme o 3 tyzdne...keby ma nieco napadlo, tak sa opytam 🙂 Inak tie dolare pre personal uz mame aj my nachystane 😉

emyk
30. jún 2014

Z Turecka sme sa vratili pred dvoma tyzdnamiboli sme tam s rocnou dcérou, teda jej rocik sme oslavovali tam,blizko side hotel Alba Quine,neviem si to vynachváliť, urcite sa tam este vratime. Vsetko bolo čisté, na uzbennám pravidelne dopĺňali balené vody aj sladké vody, plus pre dieťa sme dostali dve extra vody.Malej som všetko aj ovocie aj zuby umývali balenou vodou, flasky po mliečnu som vymyla vodou z vodovodu a potom preliala vriacou vodou pre istotu.( kanvicu sme mali na izbe) Boli tam dve rodiny s takými malými detickami a zubky im umývali s vodou z vodovodu askončili v nemocnici.deti vracali a srajdovali. vseko to záleží aj od organizmu babatka. Moja atial chora nebola klop klop klop a nikdy ni koliky ci akékoľvek bolesti bruska nemala, no nikdy neviete na co vam dieta a hlavne ako zareaguje, preto som bola taká opatrná,.Mliecko som si so sebouzobrala ( 4 rabice na 11 dni- vyslo presne) ,ci sa tam da kúpiť neviem.... urcite áno, treba hľadať lekáreň, tam sme kupovali aj pampersky, ktore cenovo vyšli rovnako ako tu. Strava suprova, zvlášť varia aj pre deti. Prve dva dni sice moja nechcela nic lenmlieko, nevedela si zvyknúť ale potom sa rozjedla, rybka, kura, jahna, kralik, cestovinky,zelenina..... vyberiete si! ako doma 😉 ,hned pri prichode sme ziadali postielku, hned nam ju aj doniesli. Akurát by som odporucila mamickam dat pozor na kočíky. Kociar môžte mat az do odletu pri sebe a ked nastupujete do lietadla, zlozite ho ,oni ho nalozia no ten pohľad ktorý sa nam naskytol ked tie kociare vykladali- jedna katastrofa. nahadzane asi 50 v malom vytahu, oni ich nevyberaju ale vytrhuju,ťahajú jefen cez druhý,my smedošli ked uz časť bola vonku, mamičky placuce, nahnevane ( kto by nebol) , asi 4 kociare zničené totalne, niektore s defejom,iné bez kolesa, znicene brzdy, no boli tam aj v celku 😉, isli hlvne o golface, našťastie nas bil v poriadku, mane x- lander športový, akurát striesku sme mali celú vytiahnutu z konstrukcie našťastie sanic nezlomilo. Nabuduci rok ked budem mmať len golfac, tak uz asi rovno dojdem na letisko so zabalenym kociarom( folia) ,alebo ho zabalim tam,aby sa s nim nic nestalo. pri odchode domov sme opúšťali hotel rano o šiestej, no do blavy odlietali az o 24.00 ,hotelovu izbu muselu opustit do 12.00, mali urcenu miestnost na odloženie vecí, boli na pláži a samozrejme sa mohli pohybovat v arealy hotela a teda aj v hoteli a s prebalovanim detí teda tiez problém nebol.

emyk
30. jún 2014

@teress ahoj ahoj 😉, videla som na fb fotky, takže uz ste doma?, my sme boli pred dvoma týždňami vsetko boli super, a casnikom sme davali tiez ale eura 😉

teress
30. jún 2014

@emyk bohužial doma☹ aj ja som videla na fb vaše🙂 rastiete do krásy🙂mala je krasna, ta voda aj u nas bola nepitna..ale upozornili nas na to v poynoch že vačšina hotelov nema pitnu vodu🙂 tiež sme umyvali zubky aj kefky aj ovocie s balenou🙂 kde ste boli?aby sme mali typ na buduci rok🙂

emyk
30. jún 2014

hej bohužiaľ aj my sme uz domaaaa, 😉, a ďakujeme, rastieme rastieme, uteká to veľmi rýchlo 😉, boli sme bluzko side v hoteli Alba Quine resort, bola som fakt prekvapena úrovňou hotela, služieb všetkého, vynikajúca dovolenka 😉

emyk
30. jún 2014
emyk
30. jún 2014
emyk
30. jún 2014

@teress citaj vyššie, uz som odpísali len som zabudla dať odpoveď tebe 😉 😉

forgiven
1. júl 2014

@nikinka1111 ahoj, tomuto hotelu (Adalya Ocean Deluxe) nemôžem fakt nič vytknúť. Strava, služby zodpovedali 5*hotelu. Stravovať bolo možné v hlavnej reštike, pri bazéne a taktiež na pláži. Boli sme tam od 07.09.-14.09.2013 (vtedy mal drobec 16mesiacov). Čo sa týka stravy pre malého, v hlavnej reštike bol detský kútik , malý však papal to, čo mi. Nikto nemal žiadne žaludočné problémy. Každý deň dopĺňali minibar na izbe, pre istotu som však malému aj balenú vodu prevárala....

Takže vrelo odporúčam každému tento hotel.

V SS ti môžem poslať na link na moje fotky z dovolenky 🙂

nikinka1111
1. júl 2014

@forgiven ďakujem, budem rada. do turecka idem už po tretí krát, vlani mal malý len jeden rok a všetko bolo ok aj balená voda ok,neprevárala som. terz bude mať malý 2 roky práve počas dovolenky tak už asi zbytočne stresujem 🙂

bianka...
1. júl 2014

Ahojte. Ja uz som zufala, z vyberu dovolenky... hydrotour mi ponuka Aurum spa beacg resort, poculi ste niektora o nom? Je to novy hotel. Fakt neviem, plaz chcem aby bol piesok. Kedze priatel a syn su neplavci a maly mi bude v piesku. Povodne sme mali ist do titanicu, ale sme museli rusit dovolenku.Teraz ked chceme nejake LM tak nic neviem najst. Niekedy sa pristihnem pri myslienke ze ci neskoncime v chorvatsku. Ale chcem turecko, peknucky hotel, kde budeme spokojny.

mici111
1. júl 2014

@bianka... ahoj, skus pozriet cez hydrotour aj rubi platinum...aj to je novy, na ten som pozerala recenzie a celkom dobre...

kosska3003
1. júl 2014

@tatya ty si tusimchcela foto ddetskehobazena a ihriska este je potom jeden 30cm vody bazenpri hlavnombazene ale tamnie je nic
Ihrisko sme len vecer vyuzivali boli sme cele dni na plazi alebo bazen niekdy spal na izbe niekdy na lehatku na plazi
Este je tu minigolf a tenisovy kurt nudit sa tu nebude :- 😀 nas dnes vecer caka odlwt domov potom dodam info ak bude niekto nieco chciet

maata12
1. júl 2014

@teress dakujem, tak uz sa tesim 🙂

tatya
1. júl 2014

@kosska3003 no super, dakujem, takze to vyzera na fotkach celkom slubne 🙂 este pockam, co napise @nefertitka, ze ako sa mali a dame poradu s mm 😀

tatya
1. júl 2014

ale ak by sa nasiel niekto, co pozna hotel s pieskovou plazou a aspon malou atrakciou pre drobcov v detskom bazene a trochu lacnejsi, veeeelmi by som sa potesila 😀

miriam05
1. júl 2014

baby poraďte cestovku, s ktorou ste šli a boli spokojné...ďakujem

popova
1. júl 2014

@miriam05 Šli sme cez KARTAGO aj cez Hechter -spokojnosť bez problémov

denklo
1. júl 2014

@kosska3003 Ďakujem za info 🙂! Mám ešte veľa otázok, napr. ako je to ďaleko k moru, dá sa platiť aj eurami alebo si treba vymeniť peniaze, boli ste na nejakom fakultatívnom výlete a na akom,.......? Môžem Ti zavolať, keď sa vybalíte a budete už v kľude 😉? Som veľmi zvedavá a veľmi sa tešííííííííííííííííííííím 😅 😀 😅 😀 😅 😀 😅 !!!! Zatiaľ ďakujem, želám šťastný návrat domov 😀 😀 😀 !!!!

katka1506
1. júl 2014

@lucenka911 ahoj je to royal alhambra palace cez orex travel boli sme tam od 14.6. na 7 dni, pre dve dospele osoby bez deti to vychadzalo asi na 1400 € konecna cena a potom cena s detmi 1 a 3 rocne asi na 1600 € a ked chces izbu sea wiev tak je to asi o 150 € este plus k tomu.

kosska3003
2. júl 2014

@denklo vybalene uz je len pracka kruti teraz more je tak cca 200m 5 minut pesi kusok je to fakt 😀 😀 😀 😀 peniaze sme vobec nemenili stale aj vsade sme platili eurami aj vydavali eurami 🙂 🙂 🙂 🙂 boli sme v alanyi v delfinariu kuknut mala sa aj odfotila z delfinom teda cela rodina za 20 eciek plavanie stalo 130 to sme nedavali 🙂
fotky este musim kuknut mam ich strasne vela musim to poriedit a potom aj zavolat mi mozes napis IP

kejtie21
2. júl 2014

@denklo Ahoj, do tohto sme mali ísť aj my, v termíne 8.6.-15.6. ale asi dva dni pred odletom nám volali z cestovky že nám to zmenili...podľa nich na lepšie, zaplatili nám dosť fakultatívnych výletov navyše, takže z finančného hľadisla sa nám to oplatilo... Nakoniec sme boli v Antalyi v hoteli Kerwansaray Beach... Ale hotelu kde sme nakoniec boli by som urcite nedala 5*+... Aj keď dovču sme si užili, nechcem silou mocou hladať chyby, chcem si radšej dovolenku zafixovať ako príjemné chvíle s rodinou...Ale vykla by som im neumyté stoly, stoličky v jedálni... Ale inak prostredie pekné. Ale len zo zvedavosti by som chcela vedieť ako sa ti páčilo potom v Primasol Serra Garden. Mohla by si mi dať info? Vďakaaaa 🙂

vanduska3
2. júl 2014

Takže dnes ráno sme sa vrátili z Turecka. Boli sme s kosskou 3003 vspolu v hoteli primasol serra garden a bolo super. Jedine, že mi ochorela najmladšia na 4 dni, ale u dr sme neboli, zvladli sme to svojpomocne 😀 .S kosskou bola sransa a veru sme boli super partia. hotel aj izby sú úplne v pohode, vždy bolo kde sa zabavyť, ani deti sa nenudili a to boli vo veku od1,5 do 13rokov. Oslávili sme tam aj synove 8 narodky. Boli sme v ala cart reštaurácii, ktorá bola vrámci al inkluziv. Malý sedel za vrch stolom a bol big boos, dostal tortu a čerešničkou z torty ho nakrmil hzlavný čašník 😀 😀 😀 😀 . malý bol nadšený a všetci sme si vychutnali turecké špeciality. dokonca aj tí najmladší lebo bola s nami aj kosska. 😀 😀 😀 😀 ak máte nejaké otázky rada odpoviem.

denklo
2. júl 2014

@kejtie21 Ahojky! Jasné, rada poinformujem, len my letíme až 22.7. a vrátime sa 2.8., takže určite sa ozvem 🙂. A môžem sa spýtať, ktorá cestovka vám to zmenila a kedy ste kupovali zájazd? My ideme cez Tip travel a kupovali sme začiatkom januára. Už nám zmenili let, dúfam, že ďalšie výmeny nebudú 🙂.

tinka76
2. júl 2014

Ahojte... zdravim z Turecka...htl Titanic beach Lara.... pocasie uzasne, more teplucke, htl pekny 🙂
Jedine ze tu vraj ma byt klub Markiza a slovenski animatori a nikto tu okrem delegatky (ltora nam tvrdi ze uz tu su) nikto v animacmom tyme o slovenskych animatoroch nepocul.... takze tolko k slubom Hydroturu ☹
Inak tu je vsetko SUPER!

jurinka1
2. júl 2014

@denklo a idete do primasolu a odkial letite ??