Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

nefertitka
3. sep 2014

@lauraa ano,belinda

sklenka1
7. sep 2014

Poprosim recenzie o hoteli IBEROTEL PALM GARDEN,chceme ist na buduci rok.A cez ktoru cestovku.Dakujem

maca211
7. sep 2014

Ahojte. Vrelo odporúčam kamelya world v sídle. Veľká spokojnosť

aps
9. sep 2014

@sklenka1 - boli sme minuly rok v Iberotel Palm Garden cez Koala Tours (2dospeli a 2 deti -3,5 roka a 21 mesiacov). So vsetkym spokojnost az na plaz, co bolo pre nas dost podstatne, kedze mame 2 male deti. Tam kde boli lehatka bol piesok, ale pred stupom do mora bol cca 5metrovy pas neprijemnych kamenov (vtedy 21mesacna dcera cez ne nechcela chodit) a po 3 metroch v mori som uz nedociahla na dno (mam 180cm).
Inak izby ciste, jedlo super (kutik s detskou stravou, dokonca som videla krabice s umelym mliekom, vela ovocia, priamo v restauracii prebalovacia miestnost s WC a videla som, ze na predaj boli flasticky s mixovanymi prikrmami), personal mily, mozno az prislis 🙂, vsetci casnici sli zozrat nasu dceru, jeden ju dokonca aj pobozkal, co sa nam teda nepacilo, tak sme sa mu vyhybali. Pri bare boli schodiky pre deti, raz tam sama stala a prisla odtial s nealko drinkom 🙂. Bolo tam vela deti, takze personal bol zvyknuty na detske spravanie.
Animacie pre nemecky nehovoriace deti nestali za vela, nase deti sa zucastnovali len detskej diskoteky. Ale o nemecke deti tam bolo super postarane. Matky cely den lezali pri bazene a to, ze maju deti som zistila az na veceri 🙂.
Znovu by sme tam nesli kvoli tej plazi, resp. hlbokemu moru. Dufam, ze som pomohla.

zziiizziii
10. sep 2014

Ahojte, neboli ste niektorá v hotely Saray Regency rezort & Spa? 🙂

petka73
16. sep 2014

Baby, je potrebný teraz na koniec mesiaca aj dlhý rukáv?

mici111
17. sep 2014

@petka73 my sme prisli teraz v piatok a bolo teplooooo aj v noci 🙂

mata1313
18. sep 2014

odlietame zajtra na hotel crystal palace luxury - side boli ste niekto? ideme cez nemecku cestovku tak snad bude dobre

viera1107
20. sep 2014

Raz mi stačilo, ani 5* hotel nemusí mať v Turecku dostatočnú úroveň 😝 aj keď je novší. Turecku sa určite oblúkom vyhnem.

lauraa
21. sep 2014

@viera1107 preco? KDE ste boli?

sakura77
21. sep 2014

@viera1107 treba pozerať recenzie ideálne aj od zahraničných klientov.potom.sa ti niečo také nemoze stat.my sme boli uz trikrat zakazdym inde, vzdy som si na100% vopred pozistovala na nete takze som na tutovku vedela do coho ideme a vzdy to tak aj bolo...a je pravda ze nie je5* ako 5* preto treba fakt dôkladne. ..a daj teda tip ze kam nie🙂
Inak su ludia ktorí vyberajú hotely v cestovnej kancelarii v katalogu..tak to v dnesnej dobe ozaj nepochopim...podka fotky a tety ktora samozrejne vychvali cokolvek ked chce predat...

viera1107
22. sep 2014

@sakura77 Ahoj boli sme : Alanya
Justiniano Park Conti, vrátila som sa 3.9.. Zlá strava a veľmi nepríjemný prersonál.
Recenzie sme pozerali, ale asi neboli objektívne 🙄 .

viera1107
22. sep 2014

@lauraa
Ahoj boli sme : Alanya
Justiniano Park Conti, vrátila som sa 3.9.. Zlá strava a veľmi nepríjemný personál.
Tiež mi chýbala piesočná pláž, ale celkovo ten hotel mal viac chýb. Zrovna včera sme to doma preberali a aj kam ísť ešte na dovolenku. Cestujeme asi 10 rokov 1 - 2 krát za rok, tak mám aspoň drobný prehľad a viem si porovnať kvalitu. Mne Turecko proste nesadlo, jediné plus bolo vidieť Pamukkle.

lauraa
22. sep 2014

@viera1107 praveho som ho pozerala na nete. Hotel ma len 80 % odporucanost a dalsi minus su turisti ruskej narodnosti...takze tento hotel urcite nebol dobra volba...vyberala by som Hotel s nemeckou klientelou...ale kazdy mame ine naroky ...nam bolo v 4 * lepsie ako 5*...ak Sa este raz rozhodnes skusit Turecko skus popozerat AJ tu na Mk recenzie...mozem ti odporucat oleander.sunis elita manavgat, Limak Lara vsetko pekne hotely na urovni

erinka123
22. sep 2014

@viera1107 kamaratka bola v tom termine skoro ako ty len ona sa vracala domov 6.9, zas ona si nesmierne chvalila sice vraj strava poslabšia ale že vsetko super,ale dobre vedieť aj tvoju skusenost,lebo mne zaleži na strave ,plaži,cistote a podobne tak asi ako aj tebe,ja tiež uz hladam medzi drahsimi hotelmi,a v oblast side,mozno belek ci lara 😉

geinamed
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
z9z9z9
3. nov 2014

Baby,viete mi odporucat podobny hotel ako Suntopia Pegasos Wold?tento rok sme boli v Suntopia a boli sme velmi spokojny hlavne s arealom vsetko na jednotku naozaj nic nam nechybalo🙂hladame podobny hotelik a areal dufam ze mi niekto vie pomoct🙂dakujem

ewelinna
6. nov 2014

@z9z9z9 aj suntopia pegassos royal a resort v Incekum su uzasne 🙂

katka.sa
17. nov 2014

v 2013 sme boli v Turecku hotel sural resort bolo výborne . Chceli by sme sa tam vrátiť no neviem ho v žiadnej cestovke nájsť neviete poradiť ktorá cestovka ponúka tento hotel?

lipicano
20. nov 2014

kto bol na dovci v Izmire? ...ako ste boli spokojne s plazami a morom? 😕

vika35
20. nov 2014

@katka.sa skus orex travel. alebo rakuske ck. prip. bez ck (ja chodim len bez ck)

@lipicano a do ktorej oblasti? my sme boli priamo v Izmire, v Kusadassi aj v Cesme. More bolo fajn ale chladnejsie ako na juhu. plaze v Kusadassi zalezi asi dost od hotela, my sme mali malicku plaz pod hotelom, ktory bol na kopecku. ale vstup bol v pohode pieskovy len dalej boli aj skalky.
v Cesme sme mali peknu plaz pieskovu (Sheraton hotel Cesme).
Izmir mesto je velke tak neviem posudit palze, tam kde sme boli my sa ani kupat nedalo, bolo to pri takom pristave ale kedze sme tam boli len na dva dni, koli mestu nevadilo nam to.

lipicano
20. nov 2014

@vika35 - malo by to byt pri Ozdere, Kusadasi...rozmyslam ist v auguste, tvrdia ze plaz je pieskova, to je ok, jedina vec nad ktorou uvazujem ci tam nie je to Egejske more prilis chladne a veterno... 😕

katka.sa
20. nov 2014

@vika35 vdaka pozriem si to. bez cestovky sme nikdy nešli ako to funguje?

vika35
20. nov 2014

@lipicano nebolo prilis chladne dalo sa v pohode pokupat, v Kusadassi sme boli v auguste a veterno bolo paradne :P to mi trosku vadilo. ked sme vecer boli na vychadze na tej pevnosti v meste som si musela satku kupit, my bolo chladno ale inak bolo teplo cez den, slnko pieklo o sto sest. malu som ale balila do osusky ked vysla z mora.

vika35
20. nov 2014

@katka.sa tak ja kupim letenky a potom riesim hotel alebo apartman, my sa zvykneme presuvat v ramci jednej dovolenky ale nic nebrani tomu aby si cely cas bola v jenom hoteli. a bookujem rozne. but booking, swisshalley (teraz sa tusim premenovali na fireflies.com) apartman vatsinou na villarenters.com alebo si nieco vyhliadnem a kontaktujem priamo ich. odvoz z letiska ti vedia v dobrom hoteli zabezpecit.

katka.sa
20. nov 2014

@vika35 to by sme asi nemali odvahu, s mojou lámavou nemčinou by to asi veľmi nešlo. čakám ešte na first minute ale ešte veľa cestoviek nemá urobené ponuky na leto 2015

vika35
20. nov 2014

@katka.sa jasne to chapem. skuste este pockat. moji rodicia tam tiez zvykli chodievat do toho suralu a vzdy bol niekde v ponuke.

katka.sa
20. nov 2014

áno čakám lebo ešte nie všetci maju ponuku na buducí rok

katka.sa
20. nov 2014

kupujete first alebo last minute?

nefertitka
15. dec 2014

@katka.sa prosim ta aka je plaz pri tomto hoteli?aky je vstup do mora?