Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

bejca
15. jún 2016

@michaela14 pozerala som hotel asi tento : http://www.travel.sk/katalog/turecko/side/kumko...
je super maly tam bude mat super tobogany 🙂 isto si to uzijete 🙂 a my tiež ideme cez -Hydrotour - Primatour 😉

lauraa
15. jún 2016

@bejca kolko vas vysiel ? Chodi tvoj maly do Markiza Club?

bejca
15. jún 2016

@lauraa tuším v akcii bol okolo 2200€ pre nás troch , a maly nechodi do ziadneho klubu on je stale s nami , na to ideme spolu aby si nas aj viac uzil 🙂 ale zasa doteraz neboli slovensky alebo cesky animatori teraz su tak mozno vyuzije obcas 😉 ale asi nie , mozno tam bude viac deti ktorym bude rozumiet 😉 a pokeca 🙂

sardinka335
15. jún 2016

@bejca vieš čo my sme boli v Kumkoy - presne tento hotel ako strava super, večerny program decka bavil, tobogany tam neboli - to ja 4 šmyklavky nepovazujem za tobogany a slovo super je velmi prehnane ....a voda v tom bazene kde boli tie šmykačky bola studena ako lad, takze len sa šmykly a dovidenia...more kalne ,,na hovado,, voda hneda od piesku, ale inak v pohode, ale druhy krat uz nie.
Markiza klub asi o tom, ze dieta som tam dala, a ono same od seba odišlo z toho domčeka, nikoho netankovalo kde odišlo, keby sa niekde stratil 😠 ...tak neviem aka zodpovednost za dieta potom som tam deti ani nedavala, ale tvorili tam, takže ten klubik mohol byt ako fajn, deti aj z večere brali na minidisco v takej skupine, vykrikovali ze ,,minidisco,, a decka sa pridavali a tam sme si ich potom našli....
Ako ja som bola viac menej spokojna, čisty, pekny hotel, pribrala som 4 kila... 😀 kupanie to je pre nas to gro to bolo fajn aj ked more som videla aj krajšie ale holt som uz premaznana....

bejca
15. jún 2016

@sardinka335 my nejdeme do Kumkoy my ideme do Adalye Ocean de luxe , a vies vsade sa nieco najde , ... vela ludi vela chuti , my sme v podstate tiez boli vsade spokojní ale vsade nieco najdes ..na Krete sme boli - uzasny hotel , sluztby vsetko ale teda do mora sa nedalo - bolo pisane pieskovo kamienkova plaz a boli tam take balvany - davala som aj recenziu a aj fotky aby ludia videli - a par dalsich drobnosti - v Bulharsku super - uzili sme si to ale strava des :p aspon som schudla :D nemozem dat dopustit na Batihan Beach - Kusadassi - uzasne boli sme spokojní ale tiež menšie , a nie až take sluzby ako napr minuly rok v Sea World - tam bolo tiez uzasne ale plaz sice pieskova ale vstup do mora kamienky sice mensie ale tazko sa po nic chodilo do mora a presla si cca 2 m a hlbka ..takze isto piesok radsej trochu "spinavsie " more ale pozvolne a mozes sa valat kde chces 😉 a strava je v Turecku naj naj 🙂

sardinka335
15. jún 2016

@bejca suhlasim, že 100 ludi, 100 chuti....a zase to čo som spominala, nie su ziadne take veci, ktore by radikalne pokazili dovolenku. Ako vo vysledku som bola štastna ako blcha - rodina spolu, ziadne varenie, pranie, riadenie domacnosti...uzivali sme si slnko, more, bazeny...a jedlo, kavy, pitie...a tie baklavvy nenormalne dobre aj 4 kusy po večery ale teda je to bomba kaloricka ale tak na dovolenku sa ja nejdem obmedzovat a strazit liniu, uzivam si čo to dá.

oli18
15. jún 2016

@abbey1 prvý hotel bol Belek beach resort 5* za 657,- e na osobu ALL na 8 dní, v min. roku Trendy Verbena beach Side Colakli 5* UALL za 826,- e na osobu na 11 dní. Oba boli vynikajúce, Verbena luxusnejšia. Oba vrele doporučujem.

adka_m
15. jún 2016

@bejca Ahoj, tak to sa v Adalyi vystriedame, my ideme 2.7. do 13.7., a obavy nemáme žiadne, podľa mňa je situácia rovnaká ako minulý rok, skôr si myslím, že európa je nebezpečnejšia v porovnaní s minulými rokmi

bejca
15. jún 2016

@adka_m ahoj , no škoda že sa minieme ☹ 😉 a prosim das vediet ako prebehla cesta a ako na letisku a pred hotelom a pod ? dakujem 😵

baumka
15. jún 2016

@bejca moja známa ide do Adalye Ocean presne o týždeň,keď budem vedieť novinky,tak napíšem.Ale už teraz sleduje hotelovú skupinu na fb,kde píšu Nemci,ako sa tam majú ( a to nehovorí po nemecky,len si to dáva do prekladača). A je tam plno. Veľa štamgastov, ľudia sú spokojní,všetko beží ako po minulé roky.

A na letisku pohoda,niekto píše,že je možno trochu menej ľudí,čo je zas dobre,že tam nie je nával (apoň má ochranka lepší prehľad) . Od apríla stúpajú pomaly rezervácie do tureckých hotelov. Pomaly sa vracajú aj Holanďania,sú tam Ukrajinci,BIelorusi, ale napríklad aj Švédi,ktorí predtým do TR tak veľmi nechodili.

baumka
15. jún 2016

@bejca moja dievka mala asi 5-6 rokov,sedeli sme von na terase hotela,popíjali drinky a ona išla za nejakými deťmi. My sme ju zdiaľky pozorovali,pekne sa hrali,rozprávali. A keď sme išli po ňu,že ideme už na izbu,tak sme počuli,že deti s ňou kecajú po nemecky a ona im odpovedá po slovensky. No bola to sranda,ale rozumeli si,dokonca si podali info o sebe,mená, roky a takto bola s nimi hodinu,ani nechcela ísť s nami 🙂

baumka
15. jún 2016

@sardinka335 moja reč,na dovolenke sa má oddychovať 😎 Našťastie aj môj chlap povie,že nechce,aby som tam varila,že to nie je potom aj moja dovolenka, 🙂 Aj ja sa chcem dať raz za rok obsluhovať. A tiež si beriem kilá navyše domov,ale čo už 😝

baumka
15. jún 2016

toto video z letiska Antalya je z tohto mesiaca:

https://www.youtube.com/watch?v=bclQU8VBCWc
gabika53
15. jún 2016

@baumka ano, to je letisko Antalia, ale neviem v kt hodinu, pretoze pred tyzdnom masy ludi, rady, nedalo sa nikde sadnut, toto je tak 1/4 ludi, co sme zazili my..zly vzduch, vsade ludia, sedeli aj v tych masaznych kreslach za poplatok, aby mali kde..odlet bol tusim o 10-tej

bejca
15. jún 2016

@baumka ďakujem veľmi pekne za všetky info si zlatá 😵 a ak sa ti bude dať prosím napíš aj keď budeš niečo vedieť aj od kámošky 🙂 veľmi si ma ukľudnila 😵 a presne aj my s tým ideme na dovolenku aby sme všetci oddychovali a teda kilečká na viac nesieme aj my domov 😉 a malá tiež zlatá pokecá tiež s každým 🙂 zlatučká 😵

jejo
16. jún 2016

Dievcata ktore ste boli alebo ste aktualne v Turecku. Neviem si spomenut, treba do zasuvky nejaku redukciu na ppuzivanie nasich vystupov? Planujem si vziat ohrievac mlieka do hotela, dakujem za info .... 😊

baumka
16. jún 2016

@gabika53 no asi sa rozbehla sezona,tak urč

gabika53
16. jún 2016

@jejo netreba, my sme mali klasicke ako u nas

baumka
16. jún 2016

@baumka sa mi to prerušilo,tak doplním,že určite je tam viac turistov ako bolo na jar,ale hádam menej,ako keď tam boli Rusi.Vtedy každú chvíľu vyvolávali ich mená,aby sa dostavili k odletu,ale mnohí z nich sa zabudli napríklad aj v duty free :D

Ale tak plné letisko tam podľa mňa nebude ,ak tento rok na Malorke. A tam proti turistom dokonca protestujú aj domáci. :/

V Alanyi-Konakli sa naopak v utorok v mešite modlili za viac turistov.

a toto je z jedného českého cestovateľského fóra: Aktuálně z Turecka hotel Papillon Belvile. Je takřka plno, počasí celý týden krásné, služby,jídlo i personál na 1*. A hlavně vůbec tu nikdo neřeší co se děje u Sirskych hranic.

bejca
16. jún 2016

@jejo nepotrebuješ žiadne redukcie 😉

@baumka super , ty máš také super informácie 😵 odkiaľ ich máš 😉 ja nemôžem akosi nič nájsť 😝 😝 😀 😀

jejo
16. jún 2016

@bejca dakujem

sardinka335
16. jún 2016

@baumka normalne ked vidim, ze si pridala prispevok tak hned klikam...uplne super sa mi to číta..,,tfuj, tfuj,, ako sa vraví. My budeme len stáť v Antalyi na letisku na Cyprus...ale je to ako balzam na dušu čítať tvoje prispevky, ze turizmus tam ide a ziadne ,,mesto duchov,, nehrozí.

vika35
16. jún 2016

Ja by som chcela skusi t v Beleku novy hotel The Land Of Legends to je tak gycove az sa mi to paci 😀 ale asi pockam do buducej sezony na nejake recenzie a tento rok pojdeme do ineho strediska.

@jejo netreba redukcie

kaculiatko88
16. jún 2016

Ahojte ... chceli by sme toho roka ísť na dovolenku do Turecka, ale každý nás odhovára, že je to dosť nebezpečné. Ja si myslím, že v dnešnej dobe nieje nikde najbezpečnejšie.
Budem rada ak mi niekto napíše ako to tam vyzerá toho roku.

baumka
16. jún 2016

@bejca , @sardinka335, ja vďačím za info internetu,čítam holidaycheck,nemecké,české diskusie,holandské fóra, ruské fóra, aj Turkov,samozrejme všetko nerozumiem,ale hádžem do prekladača. Občas je to makačka 😀 Keby nebolo internetu,tak som tiež mimo. 😉 Však v minulosti som tiež chodila na dovolenku tak,že som verila cestovke všetko od A-Z a potom som aj skončila v inom hoteli,alebo na pláži s balvanmi v mori 😀 Ale poviem vám,že niekedy je lepšie vedieť menej,lebo človek potom veľa nečaká a je spokojný. 😅

baumka
16. jún 2016

dnešná,čerstvá správa od západných susedov:

Dnes přílet Praha. Jak jsem se zmiňoval, byli jsme v Beleku a hotel byl plný. Rusové sice mají zákaz, ale byli tam lidé z Ukrajiny,Uzbekistánu atd.Tyto země zákaz nemají.Takže potažmo Rusů byla převážná část klienteli.
Letadlo tam bylo cca bez 30 lidí plně (34 rád). Zpátky nás jelo asi padesát.Divné.
Na pláži pendloval tam a zpět hlídač,a každý den proletal podél pláže bezpečnostní vrtulník.
Jinak co jsem se bavil s lidma co byli v Alanii ( jeden pár) tak paní říkala ze jich v hotelu byla snad padesát.Takže málo. Můj názor je ze k vůli cenám si lidé mohou zaplatit luxusní petihvezdy a ty jsou plné. Ale služby prý běželi na sto procent.
Počasí za ten týden bylo 27-29 takže krásně.
Určitě se nemusíte ničeho bát. Pokud máte velký komplex, není potřeba nikam chodit a dovolenou si uzijete. Byli jsme s dvěma dětmi a člověk tam opravdu na vše zapomene a jen si užívá.

baumka
16. jún 2016

@vika35 o tomto hoteli som ani nepočula,ale podľa Holydaychecku je to riadny palác,tam treba ísť aspoň na tri týždne 🙂

nelie
16. jún 2016

@kaculiatko88 Ahoj 🙂 my sme sa vratili vcera - LARA - uplne super bolo

oliverceky
16. jún 2016

@nelie Aký hotel?

baumka
17. jún 2016

@sardinka335 a v Antalyi budete len sedieť v lietadle,alebo musíte vystúpiť,teda budete mať viac času?
A letíte Travel servisom? Dajú vám v lietadle aj nejaké občerstvenie/ nápoje,či sa to platí?