Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martuska75
15. júl 2015

@majkacoke možno to nebude až také hrozné, videla som na FB aktuálne fotky, že s tým práve niečo robia. Kopec chlapov tam vynášalo z vody kamene. Možno to dovtedy než pôjdeme aspoň trochu poriešia 😉

ewelinna
15. júl 2015

@majkacoke ano, plaz bola strasna, ale aspon s nou nieco robili-cistili ju kazdy den rano aj vecer-hrabali, vyberali kamene z mora, odnasali strk....takze casom mozno bude lepsie🙂
Tie kamenne platy su viac na pravej strane plaze...tam sa takmer nedalo vojst do mora...
Pozor aj na jezkov, je ich tam okolo skal strasne vela..
Bazeny su perfektne, ciste, teplucka voda- ale boli sme tam malo, tiez chodime k moru a nie k bazenom 😵
Strava aj ponuka alkoholu zatial najlepsia aku sme zazili, aj hotel prekrasny...
Velmi zlaty fotograf-Musi,nevtieravy a aj cenu spravy...
Je tam zlatnictvo s nehoraznymi cenami a butiky- ten s oblecenim fajn, ale tiez vyssie ceny- oplati sa kupovat v Ozdere alebo Kusadasi 🙂 tie fake maju ozaj pekne a mnohe na nerozoznanie od originalov 🙂

majkacoke
15. júl 2015

@ewelinna a da sa teda v klude vojst do mora aj s detmi, bez toho aby som ich musela niest na rukach? Alebo v celej casti su nejake kamene, skaly a treba byt opatrny? A su obcas aj vlny a trocha burlivejsie more alebo skor ako jazero?😉 Dakujem baby za info-ste zlate, ze nas informujete😘

ewelinna
15. júl 2015

@majkacoke more je burlive, s malickym na rukach by som asi neriskovala, pri mole je malicky kusocek s lepsim vstupom, ale ako som pisala, snad sa to zlepsi este...vlny su velke, fuka tam dost...aspon pocas nasho pobytu...keby som vedela o tej plazi, tak ani nekupim urcite...pre nas bola uplne nevyhovujuca 😖

majkacoke
15. júl 2015

@ewelinna to bolo to riziko, ze neboli este ziadne recenzie a nechali sme sa nalakat tou krasnou bielou pieskovou plazou v katalogu😉 No mozno by sme sa ani tym smerom Izmir a okolie nedostali a takto budeme mat o skusenost navyse😉 Tak snad hotel a sluzby nam ten pocit z plaze vynahradia...

mirka1986
15. júl 2015

ahojte, chystate sa niekto do hotela Sultan of dreams? alebo boli ste tam niekto?

teskoma
15. júl 2015

@mirka1986 ahoj, mi tam letime 26.7 ,tak dufam, ze bude tak ako slubili v cestovke 😉 .Aj vy tam letite ?

mirage
15. júl 2015

Baby ja nechapem, preco sa spoliehate - spoliehali ste sa na fotky z netu a sluby cestovky. Vzdy su ich fotky prikraslene, a casto skreslene. Ja vzdy ked kupujem precitam recenzie, na roznych portaloch, pozriem REALNE fotky google earth atd atd. Potom placete ako ste neboli spokojne.

monnaa
15. júl 2015

Ahojte dievčatá, prosím máte niekto skúsenosti ako je to v deň odletu s check out ? Chystáme sa do Turecka, odlet spät do SR je 1.8 ale až neskoro v noci , neviem si to celkom predstaviť ako sa doobedu odhlásime z izby , pobalíme kufre a potom celý deň sa budeme len tak ponevierať ? A čo strava , bude az do večera ? Minulý rok sme odlietali doobedu, tak s tým problém nebol. Ďakujem pekne za rady.

teskoma
15. júl 2015

@mirage myslim ze nikto nie je taky naivny aby kupil nieco iba na zaklade obrazkov ...precitala som spustu recenzii,prehladala hadam cely net a vyberali sme dlho predlho...kedze sme isli cez jednu konkretnu cestovku,tak sme sa snazili vybrat co najlepsie z ich ponuky.Nenasla som ziadny hotel kde by boli iba same pozitivne recenzie,hadam iba na delphin imperial,ale tak 5000 Eur pre 4 sme dat nemohli .. kedze do Turecka ideme 1x, tak mam trochu malu dusicku a verim, ze to bude super 😉

mirage
15. júl 2015

@teskoma ale naivnych co kupili len na zaklade obrazkov je dost.. Proste co slubia v cestovke casto nedodrzia.

mirka1986
15. júl 2015

@teskoma ano, my ideme 4.8 🙂 tak sa tam vidime 🙂 mate deti? ako dlho budete?

teskoma
15. júl 2015

@mirka1986 to uz budeme naspät, ideme na 8 dni ..ale vrabce maju 9 a 6 rokov. Ked sa vratime, napisem ako bolo a pridam aj real fotky 😉 .Letite z KE alebo BA ?

brnka
15. júl 2015

@monnaa my sme museli vypratat do 12-tej, kufre sme si dali do miestnosti na to urcenej a v pohode sme cely den zvladli (maly si este aj pospal na recepcii na sedacke), vsetky ostatne sluzby sme mohli cerpat az do odchodu tj. cca 21.00 hod

mirka1986
15. júl 2015

@teskoma skoda, ze sa nestretneme, moje maju jedna o mesiac 8 a druha 6 🙂 a letime z BA, my uz tretikrat ideme do Turecka, uz sa taaak tesime 🙂

monika.v
16. júl 2015

Ahojte dievcata..idete niekto do efes royal 28.7.?

lily1983
16. júl 2015

Ahojte.mate skusenosti s grand kaptan v antalyi? Nechysta sa nahodou niekto? Ideme do turecka 1 krat. Mala ma uz 6 tak snad nebudu problemy.Ake mate prosim skusenosti ohladom vody. Je to ako egypt? Mali ste vracacky ? Co ste si zobrali pre deti do turecka urcite.Dakujem veeelmi pekne ;)

lily1983
16. júl 2015

Teda v alanyi.. 😅 pardon 😅

janka5861
16. júl 2015

@lily1983 boli sme tam ..hotel super ,strava tiez ,dala som eur do pasu izba bola moc pekna , vyhlad na more ..ale plaz hodnotim podla mna nie moc ok , urcite topanky do vody a je to take male nahustene vsetko .. tak ale niekomu to nevadi ...

lauraa
16. júl 2015

@lily1983 my sme este problemy turecku nemali a to jeme a pijeme vsetko,ladove kocky zmrzlinu,ovocie,zeleninu, vodu pijem len balenu ,ale zuby umyvame normalne z vodovodu...nekupuj zbytocne lieky ,ked budes potrebovat vsade su lekarne a lieky za ceny ako na SK, a aspon ti predaju to co na ich hnacky urcite zabera....

janka5861
16. júl 2015

@lily1983 a este jedna vec ten, ta cesta z letiska a na letisko .. nekonecne dlha ...

yidaky
16. júl 2015

@lily1983 Tento hotel nepoznám, ale my sme boli 3x v Turecku a ani raz problémy. Mladšia mala necelé 2, keď sme boli 1x. Čo sa týka vody, jasné nepiť. Zuby sme si umývali tiež s balenou vodou. Inak ovocie, zmrzlina, ľad v nápojoch - všetko ok. A litre vody deti popili aj v bazénoch. 😉

mysicka3703
16. júl 2015

Ahojte baby. Letíme 29.7 do Turecka, Marti myra. A chcem sa vás opýtať či sa dáva ten,, úplatok,, do pasu, alebo nie. Ďakujem 🙂

lauraa
16. júl 2015

@mysicka3703 my nedavame, cestovka ma predplatene izby a nemyslim ze tam nejake € zavazi, ak SA ti izba nebude pacit ,mozes vymenit. Zato davame tringeltik pravidelne casnikom , upratovacke a pod...

zazova
16. júl 2015

Marti myra je hotel na urovni.Pred 3- mi rokmi sme dali eura do pasu a boli nam vratene.Ak sa Vam izba nebude pacit, staci o to to poziadat a ochotne Vam izbu vymenia.

popova
16. júl 2015

Baby mate niektorá skúsenosti s parkovaním na Košickom letisku Kolko sa platí na den a či je to tam strážene ,alebo radšej nie ? Dakujem za každé info

monnaa
17. júl 2015

@brnka - ďakujme ti za odpoveď, no dáko to snáď prežijeme 🙂, hlavne nám bude všetkým chýbať poobedný spánok na izbe, no a mne ako šoférovi asi najviac 😀 , lebo ešte z letiska z Ba nás čakajú 3 hod cesty domov v noci

lily1983
17. júl 2015

DAKUJEM VAM VELMI PEKNE BABY ;) No ta plaz uvidime.topanky do vody berem..idem ich vykutrat 🙂 No aj tej cesty z letiska sa obavam lebo dlhsie ako od nas do blavy ale snad to. prezijeme... No idem balit.ahojte

xen21
17. júl 2015

@mysicka3703 a akou cestokvkou idete?

xen21
17. júl 2015

Nejde niekto 29.7. orexom???my ideme do eftalia aqua resortu do alanye