Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

nefertitka
5. jún 2014

v ozdere, oblast Izmir, tam su burky, je tam moja mama teraz

delonko
5. jún 2014

@olise69 a ty si teraz v Primasol serra garden? ako tam je?

enynka30
5. jún 2014

@peggy589 my letime z BA... no pytam sa, lebo my mame taky ten velky fotak, a neviem si predstavit ako tam s nim budem chodit k moru a cachrovat tam s nim ,tak preto 😀 ale dakujem 😉

enynka30
5. jún 2014

@olise69 dakujem, a ty si tam teraz? a da sa normalne kupat ked je zamracene?? potrebujete vecder aj nejake svetriky alebo tak?

teress
5. jún 2014

my letíme 17 do avsallaru...tie delfíny su cca 20km...da sa to aj na vlastnu past?dolmušou npr?, druha vec tiež mam z toho počasia depku...neviem či malej nabalit aj svetríky,

@enynka30 foták berime aj my určite, aj mobily, aj notbook..tam to budeme rovno stahovat

nivi
5. jún 2014

@teress to si sa asi sekla s tymi delfinmi. ved ak idete do Avsallaru tak ich tam hned mate :P. do alanye je to cca 20km z Avsallaru. a podla mna v pohode by sa dalo na vlastnu past.

svetrik by som pre istotu zobrala vecer este moze byt chladnejsie.

medo
5. jún 2014

@hodka Palm Garden je uplne uzasny hotel krasna zahrada a more je hlboke asi po 3m ale vstup je v ohodicke male kamienky na 1m a potom strk s pieskom no kedze je hlboke tak plavas a nevies ani co je pod tebou 🙂 moj drobec mal vtedy 11 mesiacov cize do mara len na rukach a aj to 10 sekund a stacilo mu radsej bol v tepluckom malickom bazeniku kde bola voda od 10cm do 20cm a cely kryty cize aj cez obed sa tam kupal a ziadny vypek a potaom je tam vavsi bazenik so smykalkami od 30cm alebo 40cm a velky plavecky krasny...jedlo super a obchodiky aj v hotely ale hned za hotelom je obchodny dom kde sme tiez nakupili a potom cez cstu trh cize vela,vela moznosti 🙂

doory
5. jún 2014

Ahojte dámy. Trošku nie úplne priamo k téme ale mám otázku na tie skúsenejšie. 19.7 letíme do Turecka a neviem či dovtedy odnaučiť od plienok a tam už bez plienok, či to nebude o držku stale niekde hladať wc,alebo behať s nočničkom,alebo radšej počkať a odnaučiť až po dovolenke. Malá bude mať v auguste 2roky,ale vidím na nej,že by to už dala. Moc ďakujem za každú odpoveď

nivi
5. jún 2014

@doory nemyslim si, ze by tam bol problem s WCkami, su aj na palazach, aj pri bazenoch aj v restikach...
ale inak skusala by som to odplinkovanie teraz ked uz je teplo je to ideal.

petka2826
5. jún 2014

@olise69 tak to je hruza my ideme dnes 😢 to tam je horsie pocasie ako unas?

olise69
5. jún 2014

v Primasole je teraz dcera s rodinou /my ideme v sobotu do Port resortu/ Velmi sa im tam paci, dostali rodinnu izbu, hoci mali kupenu len s 2 pristelkami. Zatial su so vsetkym spokojni, akurat pocasie -prehanky, ale je teplo, voda vcera bola velmi prijemna, normalne sa kupu v mori. Do soboty maju byt obcasne prehanky okolo obeda, potom dlhodobo bezoblacno.

olise69
5. jún 2014

@doory myslim, ze dovolenka pri mori nie je idealna na oducanie od plienok. Nevyrabajte sebe a detickam zbytocny stres. Ak sa vam to podari dovtedy , super, ak nie netrapte ich .

olise69
5. jún 2014

@nefertitka vybrala si vyborny hotel

nefertitka
5. jún 2014

@olise69 uz si v nom bola? 😉

rommynka
5. jún 2014

Ahojte poprosim vas o radu. Prvy krat sa chystame do Turecka syncek ma 4 roky a neviem v akom termine je najlepsie tam s takym malickym ist. Myslite ze termin 9.8.-20.8.14 je ok? Nebude tam horuco? A este s akou cestovkou chodite do Turecka?

nefertitka
5. jún 2014

@rommynka urcite tam vtedy bude horuco, ak nechcete take horucavy, chodte niekedy do konca juna,alebo potom v septembri....my sme tam boli raz s Koalou, raz s Kartagom a teraz ideme cez TUI reisen

rommynka
5. jún 2014

@nefertitka a kde ste si vybrali dofču a aký termín? ja som pozerala hydrotour. doteraz sme chodili stále do chorvátska ale už sa mi nechce variť 🙂

nefertitka
5. jún 2014

@rommynka tento sme si vybrali🙂
od 21.6. na 11dni
http://www.tui-reisecenter.sk/destinacia/?typ=p...

nefertitka
5. jún 2014

@rommynka a celkom slusne nas aj vysiel, nie je to vobec drahe, tam sa da vybrat
dvaja dospeli a 5 rocne dieta platime 1650eur

vika9792
5. jún 2014

baby, viem ze tu je uz o tom asi popisane, ale nemam velmi cas to citat cele ☹ ide o tom, ze chceme ist do turecka tak o tyzden s malym. ma 13 mesiacov. Boli ste s takymi malymi detmi v turecku? ak ano, ake to tam je? strava, voda, na co nezabudnut? kocik vam v lietade neznicili? ist? ci neist? neviem ☹ dakujem za kazdu radu, postreh. Nika

rommynka
5. jún 2014

@nefertitka no tak to idem kuk 🙂 trošku neskoro sme sa rozhýbali aj v hydrotoure je už skoro všetko obsadené :/

nefertitka
5. jún 2014

@rommynka drzim palec, nech dobre vyberiete🙂

xstelinka
5. jún 2014

@rommynka Uz si nepamatam cez aku cestovku sme sli, ale maly mal 3r.3mesiace a isli sme v septembri. Bolo to lacnejsie ako pocas sezony a bolo este dost teplo, hic. Maly tam chytil nejaku crevnu virozu a skoncili sme v nemocnici na infuzke a zvysok dovci na diete ☹

kosska3003
5. jún 2014

@vika9792 ja som bola s 10 mes a vsetko v pohode hotel ale min 4 hviezdicky musi byt ja som brala aj niake vyzivy a som kojila tak o stravu som mala postarane na ranajky dostal niake to pecivo aj z obeda ryzu somarinky som mu nedavala a nebola ani hnacka ani nic kocik je v pohode ide teraz druhy krat do turecka tak ja odporucam

olise69
5. jún 2014

@nefertitka nie, nebola, ale 2 roky ho mam v hladaciku, slov. cestovky ho nemaju v ponuke, skoda. Ale je preklepnuty od mojich znamych- cestovateliek, zaruka dobrych sluzieb 😉

lauraa
5. jún 2014

@nefertitka super cena , my platime 2krat tolko ale letime v sezone a s niki...

vika9792
5. jún 2014

@kosska3003 dakujem pekne. a vedeli ste vopred o kolkej bude let? lebo ja sa bojim ze poletime o polnoci, to by uz bolo na maleho vela ☹

kosska3003
5. jún 2014

@vika9792 no letela som cez tuireisen a tam ti hned pise kedy letite leteli sme okolo 14tej teraz letime o 5tej rano cize o pol noci musim ist z domu
a poviem ti jedno tie deti to zvladnu uplne super bude ti spat neboj nic a potom dospi v kociku na plazi 🙂 ja som sa tiez bala a zvladol to super fakt

vika9792
5. jún 2014

@kosska3003 ok, dakujem. dufam ze to bude aj nas pripad 🙂

vika9792
5. jún 2014

@kosska3003 a ozaj, uzite si dovolenku 🙂