Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

sonson
14. máj 2013

Ahojte baby, čítam si Vaše príspevky, tak mi nedá nenapísať...Boli sme v Turecku od 1.5.-8.5.2013 v rezorte Pegasos World, bolo super, strava perfektná. Máme 22 mesačnú dcéru, lety zvládla úplne bez problémov, veľa si v lietadle pospala. Nechytili sme žiadne hnačky, ani žaludočné potiaže. Ale ako suvenír si dcéra doniesla VŠI...podľa mňa to chytila buď vo vlaku alebo v lietadle. Cestou späť v lietadle sme napr. videli švába...Tiež som čítala kadejaké príspevky, čo sa dá po ceste "chytiť" ale akosi som si to nepripúšťala, no teraz už viem, že niečo pravdy na tom je...

zebricka23
14. máj 2013

leti teraz niekto v maji s kartagom???

nefertitka
14. máj 2013

@zebricka23 my letime...preco?
@sonson my tam ideme teraz 25.5....vsi????preboha, to by ma nenapadlo, a ake je more?

zebricka23
14. máj 2013

@nefertitka a ked si cez stranku hodis cez to overenie, cislo zmluvy....hodi ti tam uz cas odletu????

nefertitka
14. máj 2013

@sonson a o kolkej ste mali odlet smerom tam?

nefertitka
14. máj 2013

@zebricka23 idem to pozriet

nefertitka
14. máj 2013

@zebricka23 len keby som vedela, kde to hladat 😅

nefertitka
14. máj 2013

@zebricka23 hej hodilo, ze o tretej v noci 😕

zebricka23
14. máj 2013

@nefertitka tusim opat luxusne casy 🙂

nefertitka
14. máj 2013

@zebricka23 som si to aj myslela, no uchvat, akoze budeme mat o ten den akoze viac, ale total rozbiti 😝

nefertitka
14. máj 2013

@zebricka23 naspat uz pre istotu o 7:20letime 😝

zebricka23
14. máj 2013

@nefertitka aj my sme tak min.rok mali...toto je este celkom fajn odlet....nam to posunuli o den skor....leteli sme o 23tej a na letisku uz od 21.....do hotela sme prisli o 4tej rano cca a ubytovali az o 11tej.......takto pridete do hotela cca o 8mej takze uz taky dlhy cas na ubytovanie nebude......
my ideme az v juli....nase tam este nehadze.......

nefertitka
14. máj 2013

@zebricka23 aha, vy az v juli?no viem, ze Kartago lubi posuvat lety, aj ked tvrdia, ze oni s tym nic nemaju 😝 tak som zvedava, ci to je definitivne

zebricka23
14. máj 2013

@nefertitka hej,lebo min.rok hodilo vsetkym naraz,ked uz mali lety.....a to bolo jedno ci letel v maji ci v auguste...tak som chcela len vediet ci uz niekto ma......
no nam to zmenili 1x.......

nefertitka
14. máj 2013

@zebricka23 tak to malu musime okolo polnoci zobudit, aby sme o jednej boli na letisku, tam si hadam pospi, potom hadam v lietadle, ale aj tak si to neviem predstavit, chuda moje....no a ja budem na tom este horsie...ja ked sa nevyspim vkuse aspon 7 hodin, tak som nepouzitelna, ale o to ani tak nejde, ale ja mam paniku z lietadiel, pomaham si alkoholom, takze ja sa budem musiet v noci opijat 😝 ...to bude zabava 😀

maskyna
14. máj 2013

ahojte,my letime do turecka 29.5 na 14 dni,chcem sa spytat ci viete ake su aktualne ceny v restauraciach ,v obchodoch potraviny,pivo atd...nemame all inclusive iba ranajky tak chcem aspon priblizne vediet ake su tam ceny,aby som sa vedela zariadit. 😒 a ci je lepsie platit eurami alebo ich menou

sonson
14. máj 2013

@nefertitka more bolo fajn,neviem kolko malo stupnov, ale ja som dost zmrzlina a kupala som sa aj ja... Tam sme leteli o 14,00 z viedne a naspat 11,10 ich casu. Ale bolo naozaj fajn, prijemne, stale okolo 30 stupnov. Idete presne do toho isteho hotela?

nefertitka
14. máj 2013

@sonson ano do toho isteho, a co sa tyka hlbky mora?vraj tam neni pozvolny vstup....a animacie pre deti? a je tam aj taky ten nafukovaci hrad, ako je na fotkach vsade? a co sa tyka ubytovania?

sakura77
14. máj 2013

@erinka123 minuly tyzden...ja fakt neviem teraz...

erinka123
14. máj 2013

@nefertitka ja som mala taky let o 3h rano pred rokom cez ck hechtet...som zveda ci aj my budeme mat takyto ranny let,ale asi ano.

yennn
14. máj 2013

@maskyna ahoj, ceny neviem poradiť, no v turecku sme boli 3x (teraz sa chystáme štvrtý 😝 ) no ak by som sa mala vonku stravovať a robiť nakupy, určite by som menila prachy a neplatila eurami... (ale jasné že dá sa)

flori
14. máj 2013

@nefertitka my ideme 15.juna a lety mame rovnake ako vy....o 3tej tam a o 7,20 odtial

vikinka2012
14. máj 2013

@sonson prosim ta kolko vas vysla dovolenka?a cez aku cestovku ste cestovali? 🙂

erinka123
14. máj 2013

@flori ahoj ,ja idem 14.juna cez ck hechter odlet zatial nemane,ty ides cez aku ck ked uz mas odlet???

jarmillka
14. máj 2013

@vikinka2012 jeeej super si ma potešila.. ešte sa chcem opytat ako je to s kočiarikmi...nezničili ti ho v lietadle? Dali ti ho v turecku hned pri vystupe,alebo až spolu s batožinou? sa bojím že ho zničia... A inak ako je to s vecami pre babatko na letisku? možem v klude zobrat aj termosku a vodu do lietadla aby som jej mohla urobit mliečko? Dakujem krásne za odpovede 🙂

strihalka
14. máj 2013

Juuuj, vy
@flori v kolik letite?a to jedete o 14dni pozdeji ako my..aj ja chcem uz vedettt😀...
@jarmillka ja davam koik do taskyod ikeii tesne pred nastupem do letadla...a melo byy to byt v pohode🙂

sonson
15. máj 2013

@nefertitka co sa tyka pristupu, z kraja cca 2 m to bolo ok a potom bol asi taky polmetrovy zraz, takze treba davat bacha pri detoch. Animacie pre deti boli kazdy vecer, a videla som, ze aj cez den tam robili program pre deti, ale to bolo pre skandinavske deti zrovna...Ano, je tam aj ten skakaci hrad, ale ten je za poplatok, uz si nepamatam, kolko sme platili. Co sa tyka ubytovania, myslim si, ze ok...pradlo nam menili asi kazdy den, ale mam pocit, ze upratovat sa im moc nechcelo 🙂 ale v celku ok 🙂

jarmillka
15. máj 2013

@strihalka že ho zabalíš? noo neviem akú tašku myslíš,lebo my tu ikeu nemame.. ☹ Ale tak asi aj ja budem rozmyšlat nad niečim do čoho zabalím..dakujem 🙂

nefertitka
15. máj 2013

@sonson dakujem za odpovede, uz sa tesime;) v tom mori budeme davat pozor teda, a ved je tam aj velky komplex bazenov...aj ked ja som skor za more, ked uz idem k moru 😉 niet nad jeho blahodarne ucinky na zdravie cloveka..
len na videach a fotkach mi to tam pripada velmi velke a mam pocit, ze sa tam nebudeme vediet vyznat ani po tych 2 tyzdnoch 😅 😝

a prosim ta nevies este nahodou ci je tam niekde naokoli lekaren, keby nieco?ako zakladne lieky berieme, len clovek nikdy nevie...
ja mam problem teraz so zubom mudrosti, boli ma z neho uz aj ucho, zubara mam na skoleni az do pondelka, pozajtra ideme prec na 2 dni, potom ked sa vratime uz pomaly aj ideme na dovolenku, neviem, ako to riesit, asi pojdem dnes vecer na pohotovost...tak chcem vediet, ze keby nas tam nieco nahodou niekoho chytilo, ci sa tam da ist do lekarne, teda niekde v blizkosti...
ja inak neviem, ja vzdy pred dovolenkou chytam vselijake choroby a pliagy....tento krat mam ten zub a uzlinu za uchom ale na opacnej strane zvacsenu...minuly rok som zas mala ine, tak vzdy stresujem, ze v akom stave tam vobec odidem...
Malej som uz pre istotu teraz nasadila probiotika, vezmeme ich aj tam, volaju sa baby biolac, niekto sa tu tusim pytal, ze co je obdoba kvapiek bio gaia, kt. nemusia byt v chladnicke, tak sme sa pytali v lekarni a tam nam dali tieto a povedali, ze je to presne to iste ako bio gaia len od ineho vyrobcu...
no a ja som si tiez nasadila probiotika radsej tiez..Lindex