Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

carmenbb
15. jún 2014

@bambina78 Ďakujem veľmi pekne,kuknem 😉

darinka.b
15. jún 2014

ahojte je tu niekto kto bol v hoteli v Kilikia palace, Goynuk Kemer? ideme tam 19.7 s 21 mesacnym drobcom 🙂

nefertitka
15. jún 2014

@carmenbb aj ja ti odporucam ten hotel ako pisala
@bambina78 , len teraz sa vola Primasol sera garden, alebo vedlajsi, primasol hane garden...vsetko co pozadujes, tam je;)

erinka123
15. jún 2014

@zuzubb007 v lekarni kupis aj pampersky aj nutrilon ale ja som si brala z domu .

yidaky
15. jún 2014

@zuzubb007 Zatial sme boli 2x v Turecku. Papmpersky mali vzdy aj v obchode na hoteli, alebo aj v obchodikoch v meste. Co sa tyka nutrilonu, to neviem...Kocik az k lietadlu. No po prilete nam ho vzdy vylozili az v letiskovej hale, na jedno miesto, kde vykladali kociky.

nefertitka
15. jún 2014

Dnes dosla moja mama z Turecka a doniesla nam super znackove veci 😀 ...juj uz sa tesim na nakupy 😀 😝

carmenbb
15. jún 2014

@nefertitka ďakujem pekne za radu,zajtra skončím do cestovky a pozriem, čo je ešte voľné, zvažovala som aj ponuku Fortuna 5*cez Orex, neviem,či má niekto skúsenosti, ale celkom sa mi pozdáva 🙂 a prosím Ťa nevieš aké môže byť počasie od 22.6?Toho sa bojím najviac,keďže som zimomravá a mám rada teplé more :-/ pozerala som,že teplota by mala byť okolo 24stupnov,no to je ako v Chorvátsku a tam som nevliezla 😀 Bohužiaľ s Tureckom skúsenosti nemám, v Egypte a Tunise je teplučké. 🙂

carmenbb
15. jún 2014

@nefertitka Joooj veru aj my by sme rady,ale asi sa nedá všade nakúpiť? Kde sa oplatí preto ísť? Aj cez výlety sa niečo dá?😲 🙂 A všade je nutné zjednávať?

nefertitka
15. jún 2014

@carmenbb tak to sa nemusis bat, co sa teploty mora tyka. Mozes na nete vidiet hocico, vzdy je tam menej, ako v skutocnosti. My sme boli 2x v Turecku, raz od 6.6. do 16.6. a 14teho tam uz bolo more ako polievka (Side, plaz pri hoteli, kt. som spominala) a druhy krat od 25.5. na 14 dni a more bolo take svieze, ale bolo to dalej a more nemalo pozvolny vstup, bol tam strmy spad a dost bolo uz po par metroch hlboke. Ale vyslovene ze studene nebolo. Ja sa skor obavam (ideme 21.6.), ze sa uvarime aj na vzduchu aj vo vode 😝

nefertitka
15. jún 2014

@carmenbb tam kde som spominala mas par metrov od hotela dlhy bulvar plny obchodov a zjednavat musis 😀 ...mam dojem, ze sa este urazia, ked nezjednavas;) ale ak ti vyhovuje cena, ktoru maju danu, tak prosim 😀 ...my zjednavame stylom, ze oni povedia 20 eur a my ze no way, i can give you 5 euro🙂 a v pohod, skoncime niekde v strede, alebo blizsie k nasej ponuke...ale niektori nezlavuju vela...niekotri ano, treba skusat

nefertitka
15. jún 2014

@carmenbb urcite su nejake vylety, ktore su spojene aj s nakupmi...to uz si potom musite zistit na mieste 😉 my sme tak ale neboli

nefertitka
15. jún 2014

@carmenbb a este jedna vec, ak by ste boli aj v nejakom hoteli, kde nie su v blizkosti obchody, vzdy sa da niekam dalej odviezt dolmusom( nie je to drahe), kde ich bude milion;)

carmenbb
15. jún 2014

@nefertitka to si ma veľmi potešila 😀 toho počasia sa fakt obávam, keď si to porovnám s našim, keď pozriem von oknom :-/no dám na Teba ďakujem 🙂 aj my chceme ísť 22.6.A kam sa chystáte? Zrejme z BA?Mne sa už do BA nechce dochádzať ako každý rok,tak bližšie to máme zo Sliača 😝

nefertitka
15. jún 2014

@carmenbb my ideme z Viedne, skusame prvy krat cez rakusku cestovku, tak uvidime;) My ideme do Side - hotel Primasol Hane Garden
a pocasia v takomto termine sa v Turecku vobec neobavaj, este budes nakoniec strcena stale pod studenou sprchou🙂

carmenbb
15. jún 2014

@nefertitka tak teraz si ma pobavila, že 5€,tak to sa pokúsim 😀 aj keď má to 3 krát neláka, ale.všetci si pochvaľujú nákupy a veci, tak chcem niečo pokúpiť,keď už tam budeme 😎 a nemusím sa obávať voľne sa pohybovať po meste? 😀 predsa len,dve baby samé... To sme V Egypte a Tunise veru nemohli veľmi 😠

carmenbb
15. jún 2014

@nefertitka konečne pozitívne pocity ďakujeeeem! 🙂 dúfam,že sa prvá dovolenka V Turecku podarí... Hmm keby sme to mali bližšie aj my by sme radšej volili Rakúsku cestovku 😒 a na tie hotelíky sa popýtam 😉

nefertitka
15. jún 2014

@carmenbb vies co, ja som mala dojem, ze Turecko je v tomto najlepsie, v Tunisku aj v Egypte na mna piskali a balili ma aj napriek tomu, ze som tam bola s muzom a v Turecku nic...az som sa divila 😀 ale neviem, ake to bude, ked ste dve baby same 😝 , ale predpokladam, ze pohybovat sa mozte v uplnom klude;) aj pre toto ma oslovilo Turecko, ze mi nepripadali az taki doterni, ako v tom Egypte, alebo Tunisku

nefertitka
15. jún 2014

@carmenbb no to som rada, ze mas pozitivne pocity🙂 mna Turecko nejak nikdy nelakalo a ako som ho okusila, tak uz treti rok po sebe tam ideme 😉

nefertitka
15. jún 2014

@carmenbb ale spomenula som si, pred dvoma rokmi v obchode ma balil taky maly turek, ze mi da vsetko zadarmo,co chcem, ked s nim pojdem vecer na diskoteku, ze muza nech nechat na hoteli, ze ved sa len zabavime 😀 a aj cajik ten ich cierny s cukrom mi urobil 😀 ...aj mojej mame, som mu ponukala, ci nechce radsej ju, ze je nezadana a nechcel 😀 ...ale v poho, bolo to tak v ramci srandy

tejty
15. jún 2014

Do Turecka chodíme so synovcami a nikam inam.
Výborná krajina. Z Moslimských krajín asi to najlepšie, čo na trhu je. Čisto, vysoká úroveň, veľmi blízka mentalita k Európanom, viac ako Egypt. Príjemní ľudia.

Veľké rezorty s toboganmi, to je to naj čo môže pre deti byť. Často majú aj menu pre deti, špeciálne stoly, nechýba mikrovlnka na ohriatie nejakých svojich, hoci all inclusive je all inclusive. Svoje deti nemám, som skôr ako dozor a z malej dovolenky je razom veľká, ja som so ženou s krpcami chvílku, kým chce brat so ženou chvíľku pre seba. A keď chceme chvíľky pre seba obaja, odporúčam Papillon Belvil hotel. Majú tam výborný klub, kde hovoria aj anglicky a ak má dieťa základ angličtiny, nemá problém pochopiť ich angličtinu. Často sú to mladé Rusky, ktoré použijú základnú angličtinu a tak nie je problém pre deti rozumieť a potom nechcú odtiaľ ísť preč, pretože sa im tam tak páči. V Belvile sme boli minulý rok. Keď našetríme, zrejme pôjdeme opäť rovnaké zloženie o rok. Tento rok máme ticho.

carmenbb
15. jún 2014

@nefertitka no veď práve, že ani nás veľmi. 😝, no už chcem skúsiť niečo nové ako Afriku 😎, no všetci píšu, že je tam nehorázne veľa Rusov a v hoteloch vedia len Turecky a Rusky?? ☹ žiadna Aj ani Nj?To je katastrofa....A tiež mám pocit, že vo väčšine hoteloch sa musí prechádzať na pláž cez podchody a tá je viac kamienková ako piesková 😝

carmenbb
15. jún 2014

@nefertitka 😀 😀😀,tak toto sme aj my zažívali V Egypte a Tunise, ale pre nich a ich mentalitu je to bežné...Ja sa rada porozprávam ajzasmejem , ale musí to mať svoje hranice 😝 minulý rok V Tunise mi rovno predavač výletov navrhol sex, vraj u nich je to normálne a všetky Slovenky,Češky,Rusky a pod.tam chodia bežne kvôli tomu.... Skoro som ho zahlušila 😠 bolo to nechutné a dôverné,keď som nikde v kľude ani sedieť ani ležať nemohla... Vkuse nejaký "papuanec "pri nás 😝

carmenbb
15. jún 2014

Doterné som chcela napísať, no píšem z mobilu 😀

nefertitka
15. jún 2014

@carmenbb Oblast Side ma pieskovu plaz, teda nie vsade, ale Colakli, Evrenseki, Kumkoy napriklad maju....Rusov je tam dost, ale tam kam ideme teraz my su vraj sami nemecky hovoriaci, vraj ziaden rus 😕 ...nie ze by som tych rakusakov a nemcurov milovala, ale co uz...lepsie ako rusi.
S tou Aj a Nj...na hoteli v pohode, vonku ako kto, zazila som par takych, co naozaj nevedeli, ale vacsina vedela, aj ked kostrbato, ale dalo sa dohovorit v pohode;)
ze rovno sex, aj take som uz zazila 😀 aj ponuku na sobas, rovno po 5 minutach 😀, ale nie v turecku

erinka123
15. jún 2014

@carmenbb skus si tu prečita o cestovke orex....
http://www.dobrodruh.sk/forum/orex-travel
vraj jej majitel je ten istí co mal kedysi Karyu cestovku co skrachovala...
Ja som bola aj v týchto hoteloch skus pozriet vsetky maju pieskovu plaž pozvlny vstup do mora a skvelu stravu a služby 🙂
http://www.hechter.sk/turecko-letovisko-side-41...
http://www.satur.sk/hotel/susesi-luxury-resort
http://www.kartago.sk/side-sorgun-1-suntopia-pe...

tejty
15. jún 2014

@carmenbb - pozor, ano, ale nie všade.

RUSÁCI V HOTELOCH (Turecko)
Angličtina je všade základ. Báť sa netreba. Prípadne nemčina. Až potom je ruština. Hotely, ktoré majú Rusi v ponuke sú plné Rusov, ale sú aj také, kde prevláda klienti takej TUI alebo Thomas Cook či ako sa volajú, myslím že to je stále TUI a teda Nemci, Rakúčania, Frantíci. Rusi vedia byť strašné h***, neuveriteľne agresívni, ale i tu pozor. Lacný hotel s 80 percent Rusmi, kde bude alkohol a celé to stálo pár šupov - tu čakajte agresívnych alkoholikov, mladých, čo sa radi bijú, skôr mestské hotely kde ide o nákupy a diskotéky. Nečakajte ich skôr vo veľkom rezorte, kde je aj iná klientela, vtedy sa miernia. Najlepšie hotely pre rodiny s deťmi. Skús sieť Papillon, niečo úžasné, alebo Pegasos Resort, úžasné tobogany. Ja milujem tieto hotely, ale celkom prvé Turecko som ochutnal v Sultan Sipahi v Alanyi a aj to ma oslovilo. Síce ide o mestský hotel no nemal som tam take problemy s Rusmi ako zopár známych v iných miestach.. ale to máš aj v Egypte a všade.

Odporúčam, ak by naozaj vadili Rusi a nemáš istotu, že v danom hoteli ich je veľa, tak skús západné Turecko a Kusadasi. Tam nájdeš len zatúlaných Rusov. Nelietajú tam tak, lebo lákavé je to pre nich tam kde ich je toľko veľa a kde si rozumejú a poznajú to tam. Egejská rivera a juh pod Izmirom už nie je po Rusoch ani chýru. Mama so sestreou jazdí len tam. Oni boli už dva krát v hotei Surmeli Efez. Mimochodom, máme doma fľaštičku s pieskom z tejto pláže a je to niečo neuveriteľné. A v hoteli mali len Angličanov, Nemcov a čuduj sa svete Japoncov (nevie presne, len že mali privreté oči.)

zanet_ronny
15. jún 2014

@lauraa tak super, sa tesim na referenciu od teba, lebo aj u nas bol oleander v uzkom kruhu vyberu pre tento rok 😉, rozhodovali sme sa medzi kumkoy, evren, oleander a asteriou. na kolko dni idete? my kvoli linde len 10, ja by som kludne ostala aj 2 tyzdne 😎.
my mame oba lety so sun expres...uz sa inak nedalo. a vraj uz nedavaju ziadne obcerstvenie na palube, pocula si o tom nieco?

nefertitka
15. jún 2014

@carmenbb naozaj, je to asi tak ako pise
@tejty ...mama sa mi akurat vratila z oblasti pri Izmire (Ozdere) a vraj sami japonci ci nieco podobne tam boli, rusi takmer ziadni....my sme tam mali ist tiez, len sme to zrusili kvoli malej, lebo ochorela. Tak sla sama s kamaratkou, skoda, my sme chceli tiez skusit tuto oblast, lenze osud nedoprial. Uz potom na neskor do toho hotela neboli volne terminy, takze ideme tam, kde sme boli uz dva roky po sebe, do Side, ako som uz spominala.

oliverceky
15. jún 2014

@nefertitka Sú to určite značkové veci ?

cubanka
15. jún 2014

ahojte, viete mi poradit mame All inclusive pobyt (teda este tam nie sme, budem) a na izbe pisu minibar denne doplnany. Co to znamena ze ten minibar mame v cene alebo to bude niekde uvedene ci je plateny alebo nie (v popise nebolo pisane ze bybol za poplatok).