Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

monrad
autor
15. sep 2008

my sme sa už vrátili......... Zmiešané pocity... Hotel OK, strava dobre. ale pláž !!!!!!!!!!!!! Katastrofa. Boli sme 20 km od Side. Psy spinili na pláži, slnečníky 30m od mora, vstup skaly, tak sme sa pekne poodierali. Chodte čo najbližšie od Antalye. Max 10 km, tam sú krásne pláže.

alexia1977
8. feb 2009

🙂 Ahojte idem v lete na dovolenku do Turecka. Chcela by som poprosit o mienku o hotely Caretta Beach Konakli Turecko. Za skoru odpoved vobpred dakujem

zdenallicka
8. feb 2009

Ahoj, ja byla v Turecku taky... Jidlo super, hotel jakz takz, obsluha desna a plaz katatrofalni!!! Samy sutr, divni prodavaci, jeste divnejsi lidi, v hotelu desna obsluha, recepcni stal za hofno, delegatka taky na nic... Jedine, co bylo skvele, tak vylet na lodi podel pobrezi a vsechny ta masicka, salatky, chlebiky, olivy, ovoce a taaaak... A mistni lidi??? Zebrota... Desne me to obtezovalo... 🙄

A trhy??? Hnusi se mi to - smlouvani, tahani za rukavy, predstavovani zbozi...

Turecko?? Uz nikdy vice!!!! Ani zadarmo ne...

tilly
17. feb 2009

zdena a kde si bola? hotel, mesto?

julyb
18. feb 2009

my sme boli v Kumkoy beach, najlepšia dovolenka na svete....odporúčam..... 😉

consti
18. feb 2009

zdenalicka a ty jsi nevědala do jaké země jedeš?? Promiň, ale vždy se pobavím tím, jak je někdo z těchto zemí znechucený 😅 . Copak nevíte, že je to arabský svět? Že je tam špína, hned za hotelem bordel, nečistá voda??? Když někam jedu, tak si s nad zjistím, co je to za zemi a jaká je tam kultura a tak. A ne, že se pak vracím z dovolené otrávená a znechucená špínou a žebrotou. 😅
Jinak s tak malým dítětem bych nikam k moři nejela a do Turecka, Egypta a podobných zemí už vůbec ne. Ale to je věc názoru 😉. A doufám, že mě teď neukamenujete 😀 😎 .

urbi
18. feb 2009

bjkjj

urbi
18. feb 2009

omlouvám se za nemístný příspěvek, bez mého vědomí tu psala tříletá neteř - ani jsem netušila, že to umí 😀

binki
18. feb 2009

consti - souhlasim, ze egypt je pro dite risk stejne jako indie nebo afrika, ale nesouhlasim s tim Tureckem, je to zeme kde pobyvame a je rozhodne cistsi nez cr a stejne tak i lidi, chodi upraveni, ale presvedcovat te nebudu 😀, jo a urcite souhlasim v tom, ze je lepsi se pred cestou informovat a treba i dite nechat naockovat pred vecmi, co v cr neresime

consti
18. feb 2009

binki já co jsem koho slyšela, že byl v Turecku, tak hotel a pláže ok, ale za hotelem bordel apod. stejně jako v Egyptě 😉. Neslyšela jsem to jen od jednoho člověka, tak podle toho soudím. Ale pokud žiješ na místě, kde je čisto, tak ti věřím. V ČR se taky najdou krásná a čistá města, stejně jako ta špinavá atd. 😉

veronikap
18. feb 2009

nedá mi nereagovať.. my sme boli s malou minulé leto v Turecku, stredisko Lara, Sherwood Breeze hotel.. a absolútne si nemám na čo sťažovať... obsluha, služby, jedlo, ochota, čistota pláže, bazénov, lehátok a pod... všetko super.. ono veľmi záleží do akého hotela a strediska idete.. teta bola v 3 hviezdičkovom a povedala, že už nikdy viac.. ten náš bol 5*... napr. pláž je automaticky súkromná, patrí k hotelu, takže sa tam nepohybuje veľa ľudí, žiaden predavač.. maximálne predavač výletov na lodi.. 😉
je pravdou, že mimo hotela to vyzerá úplne inak, ale my sme nemali potrebu chodiť nakupovať a keď sme si chceli niečo popozerať, tak priamo oproti hotela bol nádherný obrovský obchodný dom, vyzeral ako palác a tam tí predavači tak neobťažovali... pred vstupom sme museli prejsť cez detektor..

tento rok ideme zase do Turecka, len sme si vybrali iné stredisko.. Side.. súčasťou hotela je aj aquapark a lunapark, tak sa tešíme, ako sa malá vyblázni na kolotočoch 😵

veronikap
18. feb 2009

a ešte som zabudla, črevné problémy sme nemali žiadne.. dokonca ani dcéra nie, čoho som sa trochu obávala, lebo dávala všetko do úst a pod.. .. tak klop klop klop a verím, že nás to obíde aj tento rok 🙂

binki
19. feb 2009

consti: pro info Istanbul, cca 17 milionu obyvatel 😝

adulik23
19. feb 2009

vsetci nasi znami, co boli v turecku sa vratili nadseni. 🙂 ale je pravda, ze kazdy bol v 5* hoteli, tak tam sa asi snazia. 🙂

my sme boli vlani na krete v 4* a taky bordel a smrad, ako bol tam okolo hotela v turecku urcite nemaju. 😀

livia76
22. feb 2009

🙂 My chodíme s manželom roky len do Turecka 🙂 s dcérkou sme boli 4x-1x bola ešte v brušku 😀 😀 2x mala 10 mesiacov, 3x 1,5 roka 4x necelé 2 roky. Chodíme v máji a v septembri -októbri 😉 nikdy problém nebol ani s ubytkom, ani s jedlom, ani s personálom-miesta meníme-Alanya, Side, Conakli-s deťmi vám však odporúčam 5+ hotel. Keď sme chodili sami, tak stačil aj 3-4 + .

klauduska
23. feb 2009

Ahojte,
my sa chystame v juni do Turecka,uz sa s manzelom velmi tesime.Vybrali sme si Side,hotel Iberotel Palm Garden 5*, a verim,ze to bude ta najkrajsia dovolenka. Citala som rozne recenzie,aj zle,ale viac bolo tych dobrych...Tak dufam,ze vsetko bude ok...

Ak ste niektora bola v tomto hoteli-napiste ako bolo....hotel,plaz,jedlo,personal...izby,ci treba dat nejake peniazky na recepcii,aby ste dostali lepsiu izbu a pod.
diky...

danulik
23. feb 2009

v turecku odporucam side - hotel kumkoy beach - najlepsi hotel v akom som bola, fakt super 🙂

trixi
25. feb 2009

ahojte, bola som v Turecku na dovolenke 2 x, raz ako slobodna, mlada s kamoskou v Marmarise, bola to uzasna dovolenka, nikto ma netahal za rukav, nikto neotravoval a to som chodila kazde rano behat popri mori, chodili sme na vylety, objednali sme si kazdy den nejaky vylet a nestretla som otravnych turkov. Su mili, zhovorcivi ale urcite nie otravni ako egyptania. Druhy krat sme boli v Magic Life pri Antalyi so sestrou a jej malickym 7 mesacnym synom a opat to bola uzasna dovolenka. Vyborna strava, uzasny rezort a kedze sme boli s tak malym miminom stacil nam ten rezort. A tento rok v septembri planujem zasa Turecko, zasa Magic Life, maly bude mat 2 roky, pojde s nami asi moja mama, lebo nas tatino nemoze kvoli praci. Uz teraz sa tesim.

ivis
20. mar 2009

ahoj,
v Turecko jsem byla pouze jednou a tato země mě neoslovila(co se týče dětí - tak velké vlny, ihned hloubka, nevhodná strava), každopádně, kdo se tam chystáte tak s dítětem berte minimálně 4****hotel.

livia76
20. mar 2009

Ivis-to si asi nebola na tom správnom mieste 😒 ja som bola v Turecku x-krát, vlny bývajú tak v máji, mna naopak vždy prekvapilo v dobrom 😅 žiaden dážď, pokojný prístup do mora-i keď niektoré hotely majú už v dosť plytkej vode kamene-nato treba myslieť a dať deťom topánočky- a strava 😵 fakt nikdy nebol problém- malej som vyberala podľa veku-čo kedy mohla-nuž- 100 ľudí, 100 názorov 😉

livia76
20. mar 2009

..a na okraj..som smutná, že to musím napísať, ale nešla by som s našou cestovkou, žiaľ, niektorí ,,NAŠINCI" sa nevedia správať je mi až trapne, keď vidím ako sa v 4-5 hviezdičkovom hoteli vyberú na večeru v plavkách, či kraťasoch-to sa nepatrí-a všade to je napísané v 3 jazykoch ☹ sme všelijakí 😨 -ale to je skor príspevok na inú tému 😵

binki
22. mar 2009

livia76: musím potvrdit, co jsi napsala, taky se občas zastydím za "našince", např. při jedné cestě se jeden čech hádal s ostrahou u gatu o kufřík, který chtěl mít jako příruční zavazadlo a nechtěl pochopit, že řemeslný kufřík se samým ostrým nařádím není nejlepší a bylo mu zatěžko to i ukázat!

ivis
24. mar 2009

Livia76: asi jsme nevybrali moc správně, byl to jen 3***hotel na okraji Alanye, byli jsme tam od 9.-19.června a vlny fakt obrovské, a strava nic moc(ale co jsem mohla čekat u 3***hotelu, i když v porovnánís 3***hotelem na Mallorce, Španělsku tak to je nesrovnatelné). Prostě jak píšu minimálně 4****
A souhlasím s vámi, že někteří lidi jsou fakt burani ☹

emjee
15. apr 2009

mesje • Dnes o 01:19
Ahojte,
rozmyslame ist s 1 a pol rocnym synom do Turecka (Side a okolie), a kedze je to nasa prva dovolenka so synom, rad by som sa popytal na Vase skusenosti. Zaujimalo by ma nasledovne:
1) je to vhodna destinacia pre male dieta? Z hladiska zdravotnych rizik (napr. crevne potiaze - syn je v obdobi, ked strka vsetko do pusy), dostupnosti nemocnic a zdravotnej starostlivosti atd...
2) Je priblizne v polovici juna voda v mori dostatocne tepla?
3) Vedeli by ste mi doporucit vhodny hotel niekde v blizkosti Side? Mal by mat piesocnu plaz, a v blizkosti mestecko alebo trh na vecerne prechadzky a nakupy.
Dakujem

livia76 • 1d • Dnes o 10:21
mesje-kukni táto téma je tu už raz spomínaná- 100 ĽUDí-100 chutí my s dcérou chodíme pravidelne koncom mája a v septembri každý rok od jej 10 mesiacov. Určite odporúčam- ale len 5 hviez. poprípade najmenej 4 hviezd. hotel. Nemocnice 100x lepšie a na každom rohu- aj my sme absolvovali- keď nám malá prepadla cez schody-hlavne nezabudnúť na poistenieee 24 hod pozorovania v nemocnici ct hlavy, rtg,s manželom sme boli s malou sami na izbe, platili sme 20 000,-sk poistovna preplatila.Našťastie sa nič nestalo
Voda koncom mája má okolo 23°c na jeseň 28.Rátam že v júni bude mať tak 25.
Ak môžem upozorniť-kedže sme to zažili- dávajte pozor na zábradlia / balkony-shody/- u nich neplatí kolaudačný zákon-medzery medzi zábradl. priečkami -col sem col tam-dcéra sa cez ne prepchala-budte obozretnejší, ako my
Inak nedám na Turecko dopustiť .Pokiaľ si odmyslíte okolie, každý 5 hv rezort splňa, čo sľubuje Fajn strava, dobrý personál, pekné bazény, tobogán.....Mne osobne sa najviac páčilo v Pegasos world.

darina77
18. apr 2009

My sme boli v 2007 v Club ali bey a bolo tam perfektne, je tam obrovský aquapark, takže pre deti je to výborné. A strava a služby tiež všetko v poriadku, obrovský výber všetkého. Tento rok tam ideme znovu.

karolina54
20. apr 2009

My ideme s 2 ročnou dcérkou do Beleku 3.mája. Neviem či si mám zobrať plienky so sebou alebo sa dajú kúpiť niekde v blízkosti. Bude sa už dať kúpať? Doma pije plnotučné mlieko, neviem či jej mám zobrať sušené, alebo nie je problém si tam kúpiť.

binki
20. apr 2009

karolina54: běžně kupuju Huggies, mají i pampers, ale možná ses ptala spíš na konkrétní obchod, je to tak? mléko se dá také koupit (ptej se na značku Pinar). Sušené baby mléko taky kupujeme běžně v obchodech.

karolina54
21. apr 2009

ano, chcela som vedieť ako je to s obchodmi, či sú v blízkosti hotelov, my ideme do Blue collection Belek, alebo musím ísť niekde dalej, aby som vedela asi aké zásoby mám zobrať z domu. To sušené mlieko chutí po zarobení ako normálne mlieko, lebo malá naše detské sušené mlieka nechce piť, dávam jej kravské. a počasie? mam si zobrať aj nejaké svetríky, alebo máj je už v pohode? dakujem za odpoved je to super, že ti poradí niekto priamo odtial 😉

livia76
21. apr 2009

Karolinka,v hoteli zvykne byť obchodík s bežnými potrebami-je však o niečo drahší, v Beleku je v centre veľa malých obchodíkov s potravinami, a kravské mlieko tam kúpiš bežne, dojčenské skor v lekárniach- /zabudla som ako sa to mliečko volá, ale je to presne ako náš sunar,/ aj tých je tam dosť . Plienky kúpiš v potravinách i v lekárni- v malých obchodoch sú drahšie. Čo sa týka vody-okolo 20°C- my sa v máji vždy kúpeme záleží, akí ste otužilí 😵 Nejaký ten svetrík na večer pribaľ určite aj pre vás, nielen pre deti 😉 Prajem peknú dovolenku. Aj my sa už nevieme dočkaaať 😀 😀

karolina54
22. apr 2009

Ja som bola v Turecku pred 10-timi rokmi a vtedy sa mi zdalo, že tam majú len samé obchody s kožou a zlatom, ale veď aj oni musia jesť 😀 😀 Ďakujem za rady, musím čo najviac redukovať batožinu, aj tak toho budem mať kôli malej strašne vela 😝