Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

syll.
26. feb 2011

Tak my jsme zaplatili zálohu na hotel Blue Wave v Alanyi.http://www.zajezdy.cz/171005/358249/?dop...
neletíte někdo? 14.6.

syll.
26. feb 2011

@chruminka pro děti je prej super HOTEL LONICERA WORLD

millada
26. feb 2011

@jeny , ja by som si vybrala ten prvý Holiday Garden Resort. Neviem, ake mas ty kriteria, ale podla mna ma tieto vyhody:
- blizšie k letisku = kratsí transfer do hotela
- priamo na pláži. O tom druhom píšu, ze na plaz sa ide podchodom 😒
- má piesočno-kamienkovú pláž, ten druhý ma s kamennými platmi pri vstupe
Inak kvalitou sluzieb budu asi rovnake, ale kebyze si mam ja vybrat, tak ten prvý 😉

jeny
27. feb 2011

@millada dakujem ti krasne za porovnanie, ak ja sa k nemu priklanam 🙂

bibi1711
27. feb 2011

@jeny , my sme boli v dogonay, dovolenka na 1, len plaz nic moc...mne tie platy vadili...

millada
3. mar 2011

My sme teda zaplatili zalohu na ten Club Turtas, ale sme nedavno zistili, ze malá trpi nevolnostami v aute a vzdy sa nam povracka. Tak sa bojim teraz celej tej cesty - najprv do BA na letisko, potom let, potom transfer 2 hodky autobusom ☹
Normalne sa mi zasa nechce ist 😔

beruska2x
3. mar 2011

@millada hele zkus ji dat na cestu 1/4 dithiadenu, zklidni ji to a bude spat a spatne ji nebude 😉 jde to treba nadrtit do UM...
my ho ted meli na zklidneni kaslle na laringytidu a pomohlo... a pry pri tomhle se to taky dava...

luciaj
8. mar 2011

Ahojte, mate niekto skusenost s hotelom Alba Queen alebo Pegasos Resort? dik

zdenka_pp
9. mar 2011

@dasa123 Ahoj, chcem sa opýtať, ako to je s detskými postieľkami? Plánujeme spať všetci spolu, ale ak by bola taká možnosť, mať postieľku na izbe, nebolo by to zlé. Je to za príplatok, nevieš mi povedať?

beruska2x
9. mar 2011

@zdenka_pp to se musis zeptat primo u sve cestovky 😉

lalus
9. mar 2011

@zdenka_pp poskytovanie detských postieľok závisí na hoteli, mali by to tam mať napísané...v katalogu a pod, treba overiť u cestovky. v lepších hoteloch však býva postieľka na vyžiadanie zdarma.

@luciaj keď si prečítaš pár strán dozadu, na Alba Queen sú tam chvály. bola tam aj známa a tiež bola neuveriteľne spokojná 🙂 u nás bol tiež v najužsom výbere, napokon sme vybrali iný, ale som presvedčená, že aj Alba Queen by bol skvelý

lenkasan
9. mar 2011

@luciaj Ja som bola minulý rok v Alba Queen,ale neboli sme spokojný.
Je to pomerne nový hotel,ale vôbec na to nevyzerá.V detskom bazéniku bola v strede taká hubka ako fontána.Bola nakloné a myslela som ,že každú chvíľu padne.Bazény mali popukané dná aj steny.Akoby tam bolo mierne "zemetrasenie".Pri bazéne bolo asi 100 lehátok,ale ľudí bolo tisíc.Takže keď si si nešla o siedmej ráno ľahnúť k bazénu,tak si nechytila miesto.MY sme tam pár krát nechali uterák,ale keď sme prišli o deviatej,kedy sa môže ísť už do bazénu,tak sme mali uterák odhodený a "šikovný" ľudia mali naše miesta.Mne dopoludnia vyhovovalo byť s malou pri bazéne,ale za celý pobyt sa mi podarilo raz chytiť miesto.Bazén je tam tak zle spravený,že jedna polovoca bola už okolo druhej v tieni.Pláž je troška ďalej a preto som chcela byť s malou pri bazéne a nekôr ísť na pláž.
Jedlo sa opakovalo,ale bolo výborné.Izby na môj vkus malé.Pred dvoma rokmi sme boli o kúsok ˇalej ako je ALBA QUEEN a tam bolo úžasne.KAMELYA WORLD HOLIDAY VILLAGE...neskutočné...úžasné..krásne...

lenkasan
9. mar 2011

@millada
@gretkab Mne sa zdá,že do Turecka musí byť vlastný pas.Platný ešte najmenej 6 mesiacov.Lebo ja som cestovala minulý rok s malou a mala 4 roky,ale končila jej platnosť.
Aj my sme boli v KAMELYA...neskutočná dovolenka.Určite tam ešte pôjdeme.Len teraz budeme mať prírastok,tak s malým nechcem letieť.

dasa123
9. mar 2011

@zdenka_pp postielku sme mali na izbe pripravenu, bola to taka ako su u nas cestovne postielky, taka po bokoch sietkovana, alebo take nieco, bola uplne v pohode, maly v nej spaval, bolo to bez priplatku. Ak by si chcela posli mi do ip tvoj mail a mozem Ti poslat par fotiek, keby nieco tak kludne napis. My ideme tento rok do TTH Pegasos World, dufam, ze bude tiez taky dobry ako Nashira 😎

bibi1711
9. mar 2011

Ma niekto skusenosti s hotelom Silence Beach Holiday Resort v Side? Dakujem🙂

gretkab
9. mar 2011

@lenkasan Urcite nemusi byt vlastny pas - lebo my sme boli 2 roky po sebe (vlani a predvlani) s detmi bez pasov, boli obaja len zapisani v nasich. Vlastny pas musi byt az od 5 rokov (co sa nas teda bude tykat tento rok uz). A blahozelam k prirastku, urcite si Kamelyu vychutna o rok.
@zdenka_pp detska postielka - presne ako pisu ostatni, standardne na vyziadanie zdarma - treba to mas poznacene vo voucheri (aspon my sme mali) = nahlasit v cestovke.

lenkasan
9. mar 2011

@gretkab Tak potom asi tak. 🙂 My už tiež musíme mať vlastný pas.V apríli bude mať 5.No my sme boli s Kamelye unesený,ale drobec bude ešte malinký,tak sa bojím letieť s ním.Chceme ísť do Chorvátska..predsa len keby dačo sadnem do auta a za 8 hodín som doma.
Ale hneď som Manželovi referovala čo som sa dočítala o rodinných izbách. 😉

gretkab
9. mar 2011

@lenkasan Jeeej, aj nas Marek bude mat 5 v aprili 😉 😉 😉. S drobcom jasne, ani ja by som nesla. My sme boli prvy krat s Elou, ked mala cosi cez rok (je majova a boli sme v juli) a to uz bolo fajn - hlavne teda este bola relativne zadarmo. A co si sa docitala o rodinnych izbach? My ideme klasika do deluxe, lebo rodinne su drahsie, ale v podstate mi to teraz kym su krpati celkom vyhovuje, ze su s nami v miestnosti.

pipinopka
9. mar 2011

@gretkab my sme boli vlani v turecku a pri plateni viz na letisku/isli sme cez nemecku cestovku/ sme mali problemy nakolko ten colnik nechapal ako mi ma zaratat malu ked ju mam v mojom pase zapisanu... otras... nakoniec sme museli vytiahnut pas malej-mali sme ho so sebou, aby to tam mohol orazit a zaplatit kazdu osobu zvlast. hotentot uplny 🙂

lenkasan
9. mar 2011

@gretkab Aj tie rodinné izby aj izby deluxe veľmi chvália.My sme teda mali pred dvoma rokmi izbu ako "dom".Tam bola manželská postel,vedľa mala malá prístelku a ešte by tam v kľude vliezla jedna manželská posteľ.A balkón sme mali asi 20m štvorcových.Takže som myslela keby aj taká izba bola,tak mi tam za rok vojde aj kočík aj prenosná postielka.My sme teda boli ubytovaný vo village,vo fulii bývali známy,ale tam to bolo krásne ,ale "prťavé".Ako hotel.Aj my chceme už budúci rok ísť letecky.To bude mať drobec rok a to už bude v pohode,ale teraz bude mať len 3 mesiace a to sa bojím.Ani tento rok by som nemusela ísť,ale zase kvôli malej musíme.. 😉 Tak teraz hľadám nejaký al inclusive hotel v Chorvátsku. 🙂

gretkab
9. mar 2011

@pipinopka Uff, tak to neviem, co by sme my robili, kedze nase deti pasy nemali. A tento rok Marek uz bude mat, ale Ela len kvoli tomu nemienim davat robit, tak nas tam hadam pustia 😉.

ellin
20. mar 2011

Ahojte, bola ste niektora v Turecku v junovom termine? Bolo uz teplo? Aka bola voda v mori? Bolo to aj pre male deti? dakujem

gabika7706
20. mar 2011

@ellin my sme boli posledne dva junove tyzdne, bolo horuuco, voda v mori prijemna, no velmi sme sa v nom nekupali, mali sme skoro pocas celeho pobytu velke vlny 😒 ale inak bolo super, deti sa vyblaznili aj v hotelovom detskom bazene, kt. bol pod takym velikanskym "slnecnikom", nemusela som sa bat, ze ich spali slniecko. Boli tam detske ihriska, detsky klub, vecer detska diskoteka, myslim, ze vo vacsine stredisk to je tak.

aaloha
20. mar 2011

Loni v červnu jsme byli v Side a bylo to super. Teploty přes 30´C, moře teplé. Doporučuji hotel Sayanora,personál velice vstřícný k dětem,postýlka zdarma na pokoji http://www.superzajezdy.cz/zeme/turecko/side/sa...

binki
31. mar 2011

tak jsem po několika letech pro vás sestavila to, na co se mne kamarádky nejčastěji o dovolené v Turecku ptaly a vyšlo zde:
http://www.hedvabnastezka.cz/cestopisy/s-detmi-...

Původně jsem tam měla i seznam hotelů, na které jste v průběhu existence této skupiny, měly kladné reference, ty najdete zde:
http://www.moualla.estranky.cz/clanky/publikace...

Budu ráda, když k tomu necháte svůj komentář. Hezký den.

gretkab
31. mar 2011

@binki Ten prvy link s popisom je super, ale ten druhy mne nefunguje.

adinam
31. mar 2011

gretkab-otvor si tú stránku a skús kliknúť na slovo "úvod", potom si nájdeš tie hotely 😉 .

binki
1. apr 2011

hotely : http://www.moualla.estranky.cz/clanky/moje-clan...

omlouvám se, měnila jsem strukturu rubrik, teď to najdete přes tento link

gretkab
1. apr 2011

Dakujem, baby, uz som nasla.

sheepik
1. apr 2011

my sme mali s priatelom minule leto uplne najlepsiu turecku dovolenku 😎 zaplatili sme 1200 eur Carya tour 😀 o styri dni na to sme zistili, ze ta cestovka skrachovala a mame narok na 10% zo zaplatenej sumy. Aj tu nam poslali asi po mesiaci a pol 😖