Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zuzi2
9. máj 2012

@tin007 a kde ste boli?

tin007
9. máj 2012

@zuzi2 v Konakli, v hoteli San Marin http://www.hotelsanmarin.com/hotrom.asp ale nic moc, nemal tie 4 hv ani nahodou, max 3. Jedlo bolo fajn, ubytko uslo, ale inak nic extra; asi 100 m od plaze (cez taku zapachajucu ulicku), plno rusov... a hlavne velmi daleko od letiska (skoro 3 hod. cesty busom), teraz pojdeme urcite blizsie k letisku a chcem ist do hotela, kde budu hlavne nemecky hovoriaci hostia

vedvies
9. máj 2012

my sme boli v turecku minuly rok a bola to nasa zatial naj dovca. Boli sme v Alanyi - Konakli- vstup do mora nic moc, boli sme vacsinou na bazene a tam to teda zilo - parada. Dcera mala cerstve 4 roky. Nemali sme ziadne problemy so zaludkom a zuby sme si cistili s vodou z vodovodu.
Na to teplo fakt bacha - ja milujem teplo, ale aj na mna to uz bolo dost. Odlietali sme na 15 dni v polovici jula. Bola to uzasna aktivna dovca.

zuzi2
9. máj 2012

@vedvies a ake ste mali v polovici jula? a ako to znasala tvoja mala?

tanija133
9. máj 2012

Baby neviete aka je v Kemeri plaz? ci cista pieskova, alebo aj s kamienkami , uvazujem ist sem .... al eje to novinka, asi z Vas tam este nikto nebol? ci? http://koala.sk/dovolenka/turecko/turkiz-beldib...

seba1
9. máj 2012
ivkapon
9. máj 2012

@zuzi2 s takým malým dieťatkom by som ja šla v júni alebo v septembri. Ale to je len môj osobný názor. Ale skôr v septembri, more je teplé. Ale také malé detičky sa boja vlniek, to asi skôr bazénik by bol a bazéniky vyhrievajú. Ja som šla až s 2-ročným dieťaťom k moru, ale len do Chorvátska, kde ale nemáš záruku počasia. 🙂 Bola som tam 3-krát a zakaždým zapršalo, ochladilo sa a nedalo sa kúpať.

zuziq8
9. máj 2012

@zuzi2 tak ako pise @ivkapon , s detmi do turecka bud v juni, alebo septembri... no jednoznacne byt s detmi pri mori! idete k moru, tak budte pri mori 🙂 v juni je sice more chladnejsie, ale pocasie stabilnejsie... v septembri je teplejsie more, ale zas Vas moze chytit horsie pocasie ... (pisala to tu par stran do zadu baba, ktora v TUR zila) 🙂

ivkapon
9. máj 2012

@zuziq8 súhlasím s tým, čo si napísala. Aj ja mám takú skúsenosť. A deti držím pri mori!!! kvôli ktorému tam idem. Preto si vyberám hotel, kde je vhodný prístup do mora. To je pre deti dôležité a na to rodičia dosť zabúdajú.

ress
9. máj 2012

@zuzi2 My sme boli minulý rok od 7. do 13. júla, cez deň sme mávali vždy okolo 37°C, v noci bývalo parádnych 27 😵 Keď sme boli na pláži tak bolo super, aj keď po nejakých dvoch dňoch ma to už omrzelo a nechcelo sa mi ani z tieňu vyjsť. Boli tam vtedy takí Nemci s dcérou, mohla mať okolo 1,5 roka a vyzerala že to zvládala úplne bez problémov, takže sa neboj 🙂

ivkapon
9. máj 2012

baby a ešte mám jednu dovolenkovú skúsenosť - nedávať v tých horúčavách tie ich ochutené tzv. džúsy, ale len čistú vodu. To len tak naokraj.

zuziq8
9. máj 2012

@ivkapon plus papat melony, tie tiez obsahuju vela vody 🙂 vhodne najma pre deticky, ktore nemaju velku zalubu v piti 😉

lussinka23
9. máj 2012

Ahojte, my sme boli vlani v Turecku, oblasť Konakli, Hotel Club Dizalya. Boli sme v termíne od 3. do 14.9.
Teploty boli cez deň 34-35 st., ale dalo sa to vydržať, ešte o polnoci bolo 29 st. Čo sa týka hotela... skladá sa z hlavnej budovy a areálu viliek. všimli sme si, že do hlavnej budovy ubytovávali čechov a slovákov, ale my sme šli s CK Azurreizen, tak sme boli ubytovaní vo vilkách, v ktorých boli prevažne nemci. Mali sme šťastie, dostali sme vilku úplne "v centre diana", priamo pri hotelovom bazéne, kde prebiehalo veľa animačných programov. bolo tam trošku rušno, obávala som sa ako mi malý cez obed zaspí, ale tak sa vždy unavil, že s tým nebol najmenší problém. Hotel je značený ako 4 hviezdičkový, ale keď sme ho porovnávali s okolitými hotelmi ktoré mali 5 hviezd a v ktorých sme mali známych, tak sme obišli najlepšie. Mali sme vlastnú pláž naozaj len pár metrov od vilky, kdežto známi z 5 hviezdových hotelov sa museli na pláž trepať cez frekventovanú 4-prúdovú cestu, niekoľko 100 metrov. Pláž bola piesočnato-kamenistá, ale hrad sa dal postaviť 🙂 prístup do mora trošku strmší, ale zvládol ho aj náš vtedy 3,5 ročný Dominik, takže v pohode. Strava pestrá, vždy sa dalo vybrať, veľa ovocia a zeleniny, cestoviny.... Tento rok sa tam chystáme znova.

zuziq8
9. máj 2012

jee, tak uz aj my konecne vieme cas letu, zatial je pisany na 10.15, celkom spokojnost 😀

jannas
9. máj 2012

@zuziq8
@adka12
len aby som dokoncila nasu komunikaciu:
pytala som sa priamo na tureckej ambasade, do terminu 26.6.2012 dieta do 5 rokov, ak je zapisane v pase rodica nemusi mat vlastny pas a rovnako nie je potrebna ani plna moc od druheho rodica ak tento necestuje spolu s dietatom...

zuziq8
9. máj 2012

@jannas tak super, ja vsade kde som sa pytala, povedali ze netreba nas pas (ideme 6.-16.6.)... samozrejme na policii povedia ze ano, pre istotu treba... ale my nedavame robit. takze super ze aj na ambasade to potvrdili... 🙂

jannas
9. máj 2012

@zuziq8
ved prave, dala som si to potvrdit od tych najpovolanejsich... 😉

zuziq8
9. máj 2012

@jannas dnes same dobre spravy pre nas, dokonca sme sa dozvedeli kedy letime, aj cas mame relativne dobry 🙂 jedine co ma trapi ako prezije let mm, kedze este neletel lietadlom 😝

zuziq
10. máj 2012

@zuzi2 my sme boli min. rok s malym, mal 15mesiacov a sli sme 16.juna a ku koncu uz tie horucavy dali zabrat. Mali sme krasne pocasie, bolo riadne teplo aj v juni, keby ideme neskor tak neviem ako by sme zvladali tie horucavy 😕 ale zas malemu ocividne nic neprekazalo, cele dni bol vo vode 😀

ivkapon
10. máj 2012

@zuziq8 to poznám. mm bol z toho hotový, ako malé dieťa .... 🙂 ale prežil, no nezvykol si

lutsousek
10. máj 2012

Teda, když čtu, jaké bývají horka v červnu, jsem zvědavá, jak nám vyjde počasí... máme termín 30.5.-6.6.
Holky, je potřeba s sebou nějaký repelent? Jsou tam komáři nebo tak něco?

ivkapon
10. máj 2012

@lutsousek komáre som nezažila, len raz pred dvoma rokmi štípajúce mušky, ale neostával štípanec ako od komára. 🙂

alienka73
10. máj 2012

@zuziq8 a odkial vies uz let? z cestovky? My ideme tiez 6.6 ideme do Side, ze by sme sli aj my o tej 10.15? Uz som nedockava 😲

zebricka23
11. máj 2012

@lutsousek ani my moc komare....sice vecer lietali pri tych svetielkach co boli v zahrade.....tam boli aj take rusice na komare.....za2 razy co sme tam boli tak sme vobec nemali an stipanec....

zuziq8
11. máj 2012

@alienka73 ahoj, nie z cestovky, manzelov kamarat robi na letisku, a on nam zistil ze 6.6. ide do Antalye len jeden let o 10.15, takze asi poletime spolu 🙂

zuziq8
11. máj 2012

@alienka73 caz aku cestovku idete?

alienka73
11. máj 2012

@zuziq8 my ideme cez Globtur 🙂 , jej tak sa tesim, to by malo priletiet okolo 13tej ze? a naspat 16.6 sa kedy leti? velmi si ma potesila! 🙂

zuziq8
11. máj 2012

@alienka73 no ano, niekedy pred 13tou by malo priletiet.. a 16teho z Antalye su az tri prilety do KE: o 8:10, 9:25 a 11:05 ... co teda nie je ziadna vyhra, lebo to by sme zo Side odchadzali v noci, resp. niekdy nad ranom 😖 ale taktiez som tu citala, ze jedna baba mali odchadzat x-teho (nepamatam presne den) a odchadzali az dalsi den o druhej v noci..takze teoreticky to moze dopadnut aj takto 🙂

trpezliva
11. máj 2012

@zuziq8 jej, aj my letime 6.6. 10:15, takze sa stretneme v lietadle🙂.
Ideme do casti Kemer,uz sa velmi tesime.
Minuy rok sme boli v Side, Nashira Joy Resort a velmi sa nam pacilo.
Pri Kemeri su aj hory a krasna priroda,tak som zvedava, ci budeme rovnako spokojni🙂.

trpezliva
11. máj 2012

Jaj. Vy idete z KE, tak nic..ale prilet mame rovnaky,tak mozno na letisku v Turecku na vas natrafime.