Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

deny3
1. júl 2015

@456456 minulý rok sme boli v primasole, spokojnosť, izba super, jedlo bohatý výber, bar na pláži, plytký vstup do mora, v našom turnuse bolo rusov veľa, ale žiaden problém, boli hlavne rodinky s deťmi, blízko nákupy.

matinka
1. júl 2015

@456456 my sme boli pred 3 rokmi v Alba resorte, bol to last minute, tak sme nemali cas vela vymyslat, ale dovolenka bola nakoniec super. Citit, ze hotel je zabehnuty, vsetko klapalo na 1, aj kludnejsi bazen s detskym, aj klasicky na vyblaznenie, prijemne izby, pre deti bola aj trampolka, mini zoo!!!!, to malo velky uspech, len proste uz nie je novy.

456456
1. júl 2015

@danulkaja1 mame 5 rocneho chlapceka. A ako daleko su hotel Queen a Resort od plaze ??? Vraj nie je v Resorte ani vela lehatok. Moze sa prechadzat medzi hotelmi ?? Ked to ma jeden majitel.

matinka
1. júl 2015

Vsetky Alby susedia. V resorte sa ide na plaz cez zahradu, vsetky su rovnako daleko od plaze

matinka
1. júl 2015

@456456 lehatok bolo v resorte dost, ale medzi hotelmi sa nedalo prechadzat. Ak sa niekto chcel ist pozriet do queenu, tak pytali poplatok!

danulkaja1
1. júl 2015

@456456 nedá sa medzi nimi prechádzať,v Resorte ideš na pláž cez taký lesík,z Alby ideš po chodniku po slnku,ale je to kúsoček,v podstate väčšina hotelov ktoré sú pisáne,že na pláži,tak celkom na pláži niesu,ale tu to nieje žiadny problém,naozaj je to kúsoček.Len ešte aby si vedela,že v Albe nieje pre takéto malé deti taký ten klasický detský bazén,že dieťa sa hrá v malej vode...je tam taký mini pre najmenšie deti a potom klasický kde takéto deti boli s rukávnikmi.

456456
1. júl 2015

IC Green Palace neboli ste niekto ??? Vraj lepsi hotel ako Alba Resort a Queen Resort. Len nevidno tam nejake atrakcie pre deti.

456456
1. júl 2015

@matinka a vratila by si sa do toho hotela este ?? Bolo dost lehatok ??? Kolko Ta to asi vyslo ked to bol lastminute. Niekde som citala ze je to daleko od plaze vraj 400m. A izby su velmi male ako to bolo vtedy ideme 2 dospeli a jedno dieta. Dakujem za info.

matinka
2. júl 2015

@456456 ta zahrada je dlhsia, ale podla mna v pohode. Lehatok sa mi zdalo byt dost, ako vsade, ale ak si da niekto uteraky aj k moru, aj k bazenu, tak treba hladat. My sme mali dvojizbu, ale velkostou som uz bola aj vo vacsich, ale nejako mi velkost nevadila. Ceny sa tam drzia a Lm mal asi 35~40% zlavu

matinka
2. júl 2015

@456456 ak by sme nemali pravidlo, ze vzdy ideme ide, tak to bol jeden z tych hotelov, kam by sme asi sli znovu

martinaca
2. júl 2015

Ak by ste chceli hotel vhodný aj pre rodinky s deťmi na najkrajšej pláźi v Turecku. Tu je jedn typ http://www.catravelpoint.sk/Zajazd/?ID=292911 viac na ponuky@catravelpoint.sk 0944316686

nefertitka
2. júl 2015

@martinaca by ma zaujimalo, ako daleko je tento hotel od Primasol Hane Garden, je to ten isty majitel?

majkacoke
2. júl 2015

@tinka76 zajtra cestujete smer Efes😉 Prajem vam stastnu cestu skvelu dovolenku-verim, ze vsetko bude super a uzijete si to- mysli pozitivne😉 A prosim, ak budes moct, daj nam nejake pozitivne info odtial😉

jankako
2. júl 2015

Rotavirus uraduje už aj na muzovi. Sme stale v nemocke. Ešte to namna caka ☹ muž hovori fuck off Turecko!!! Veru veru. Naposledy. Takže ja mozem tuto temu opustit.

epelino
2. júl 2015

Ahojte my sme teraz v Seashell resort,hotel je krasny,novy..izba super,blizko na plaz,pozvolny vstup,nadhera ...ale co sa tyka stravy,mohlo by to byt lepsie.o 14 h konci obed,potom robia este do 15.30 h na plazi gozleme ale potom vecera az od 19 h.medzitym len zmrzlina a wafle.ked sa napr najete o 12.30h obed,tak do 19 h je dlho....okrem toho v okolitych hoteloch na plazach grilovacky a poda tu nic .hotel je mensi,prehladny,nam to vyhovuje lebo nas maly je nezbedny a takto sa nma kde stratit..

sssimi
2. júl 2015

My sme boli tento rok v Alba Resorte a môžem odporúčať pre rodiny s deťmi. Pláže čisté, nádherná zeleň, bazény parádne, stále sa tam dalo niečo robiť. Týždeň ubehol ako voda a to sme ani neboli nikde mimo hotel, nevyužili žiadnu službu pomimo. Strava chutná, vždy bolo čo vybrať, personál super, animácie, miniklub. Izby útulné, akurát kúpelna príšerne malá. Transport trval 45 minút.

zebricka23
2. júl 2015

@jankako ako toto sa ti mohlo stat hocikde....ako urcite je to neprijemne....ale davat takyto nazor :(
my ideme do turecka 6krat....a zatial takuto skusenost nemam......

jankako
2. júl 2015

@zebricka23 no ale stalo sa to v Turecku.tak čo mal povedať fuck off Slovensko 😀

majkacoke
2. júl 2015

@jankako dcerka chytila prvykrat rotavirus v avione v ba a minuly rok nieco velmi podobne ju chytilo den pred odchodom na dovolenku, takze k tejto pliage mozes prist hocikde:-/ A je pravda, ze sme to od nej den na to chytili aj ja s muzom😲 Je to hnusna choroba a skoda, ze vam neda uz v dobrom spominat na dovolenku:-/ Ked sa vyliecite musite si to este vynahradit😉

tinka76
2. júl 2015

@majkacoke urcite sa ozvem .... 😎

zebricka23
2. júl 2015

@jankako no neviem ci keby to chytil tu....tak by tak povedal..a co potom by si sa odstahovala???trosku silne slova

lucica
2. júl 2015

Caka ma nadludsky vykon, nabalit celu rodinu do turecka. Batozina na osobu ma 15kg, najmladsi syn (10mesiacov), ktorý á toho najviac nemá nárok na batožinu. Ako ste to zvládli? Potrebujem pre neho hipky, plienky normalne, do vody, dokonca aj starsi syn ma na spanie este plienky, cize par kusov aj pre neho. No horor. Baby ako sa schlo pradlo v turecku? Nie je tam moc velka vlhkost? deti totiz dokazu 2-3 sady oblecenia denne zaspinit. Spolieham sa na to, ze budu dost pri vode a znizi sa spotreba oblecenia. beriem len na kazdy den jedno tricko resp. body a nohavice. A k tomu prach na pranie, ine nezostava. A ze vyobliekane na vecere? Jedine co sa mi zmesti do batoziny z obuvy budu zabky, vezmem asi 2-3 pary 🙂 tenisky si dam na cestu nech nie je v lietadle zima. Vysoke topanky su nad kapacitu mojich kufrov 🙂 Ako ste sa balili s dvoma detmi 10mes. a 2roky 10mes.? Este mam rezervu v tom, ze hipky a plienky vezmem na 3-4 dni a ostatne kupim v carefoure v beleku. ☹

hvaculkova
2. júl 2015

@luba142
Ahoj Lubi je tu super,bolo to drahšie ale zatial tvrdím,že sa oplatilo

hvaculkova
2. júl 2015

@zebricka23
@jankako

Suhlasím s tým ,že netreba zanevriet nad Tureckom, ochoriet sa dá hocikde aj na Slovensku,malá nám skončila pred 2 rokmi v nemocnici 😢 my sme mali žaludočné problémy, ☹ ale nezanevreli sme a znova sme v Turecku,zatial všetko OK. 🙂

vika35
2. júl 2015

@lucica plienky by som brala len na zaciatok a dokupila tam aj vyzivky.
pradlo schne celkom dobre aspon doteraz som nemavala problemy (ved aj domaci peru a nechodia v mokrom :P)

lucica
2. júl 2015

@vika35 🙂 no s tym jedlom a plienkammi to asi aj tak dopadne ☹ no myslela som, ci nebude jedno tricko schnut 3 dni 🙂 niekde byva vysoka vlhkost a dlho to trva

jankako
2. júl 2015

@zebricka23 nerieš

jankako
2. júl 2015

@hvaculkova ja len nebudem s rodinou navštevovať miesta kde je najvyssia pravdepod. že to dostaneme. Ja somppsychicky KO. Malý priviazaný k postielke, piata infuzka za nim, neprajem to ziadnej mamine zažiť. Dcerka minulý týždeň tam v nemocke, pri pohlade nanu ako ju to zlozilo, som bola hotova aj ja. 😢

danulkaja1
2. júl 2015

@lucica žiadne vysoké topánky nepotrebuješ,ja som mala jedny na korkovej platforme a ani raz som ich nemala.Všatci nosili žabky,aj staršie dámy v pekných šatách.Celkovo tam oblečenie nikto nerieši,na večeru niekto v letných šatách,niekto v kraťasoch a v tričku.My sme mali aj 90% vlhkosť/aspom tak ukazovalo na tabuli,aj keď mne sa to nezdalo/ a v noci do ráno všetko suché.My sme boli traja pobalení v jednom kufri+ príručná a to sme tam ešte kúpili loptu,ktorú som naspäť musela do kufra napratať.Všade sú nablízku lekárne,plienky kúpiš aj tam.

luba142
2. júl 2015

@jankako ver mi,ze ja som zazila horsie, bolo to na slovensku, zapal obliciek u rocneho dietata, pomaly hrozila dialyza. Malu som mala na infuzkach cca 7 dni a to nehovorim o ATB do zily....40-tky teploty. Verim,ze o to horsie je to niekde kde ste si mali uzivat, no,ale vsetko prejde a bude dobre