Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

sakura77
2. júl 2012

@lubkam no teda,ale fajn za info,,dakujeme za vystrahu akou cestovkou urcite necestovat... 😒 .my sme zatial chodili len saturom ,fisherom alebo firotourom a maxim spokojnost,takze asi ani menit nebudem veru....

lubkam
2. júl 2012

my sme cestovku kontrolovali - fungujú 20 rokov, sú v komore cestovných kancelárii a sú poistený, ale i tak neplatili za hotely, resp. platili v hodine 12tej, ak nie 12.05.
ja som zostala v takom šoku, že tak skoro cez žiadnu cestovku nepôjdem, radšej sama do chorvátska, alebo talianska.

kvietocek7
2. júl 2012

@lubkam no to ma teda podrz, hrozneee 😠
normalne ze by tu mala byt svietiaca tema s kolonkou nespolahlive cestovky s najvacsou vystrahou 😠 😠

lubkam
2. júl 2012

@kvietocek7
@sakura77
človek dnes nikdy nevie, ako sa menia pomery v cestovke, vlastníci, solventnosť cestovky
nechcem tým ukrivdiť žiadnej férovej cestovke, to len na margo toho, že i títo boli seriózni.
viď ten chlapík, čo zostal v tureckej nemocnici.

sakura77
2. júl 2012

@lubkam no ved toto,uz je to zakazdym riziko....

zuzuula
2. júl 2012

@azarijka no veru ale ona plackala preto lebo sa pokakala a neni nato zvyknuta, my od 8 mesiacov kakame iba do nocnika, a bola z toho nerovzna, tak zacala plakat, ale hned ked sme vzleteli som ju prebalila a uz spala celu cestu. A inak sa vam pacilo? isli by ste este? 🙂

kvietocek7
2. júl 2012

@lubkam to hej ,ale zaplatit si dovolenku a potom nemas kde s detmi spat no to dovi dopo, tu pada akakolvek dovera 🙄

marketa1304
2. júl 2012

ahojte..hlásim sa z antalye a je tu 44 v tieni....baby pripravte sa na riadne slnko

lubkam
2. júl 2012

@kvietocek7 a hlavne že to človek platí pol roka dopredu a potom si celú dovolenku v strese.
inak my sme boli na kleopatrinej pláži, bola krásna, more úžastné, čisté, krásne 🙂

kvietocek7
2. júl 2012

@lubkam ved to ze vyplatis a chces dovolenkovat a nie sa stresovat
jaaajj, my sme este cez cestovku nesli ale presne takyxchto zaplatenych prekvapeni sa bojim a ma to strasne odradza 😖
a detickam sa pacilo? boli tam aktivity aj pre nich?

@marketa1304 fuuuu no tak to som naposledy zazila na pusti v egypte, ale inac by ma to neodradilo 🙂 🙂 ja to proste milujem 😀 😀
tak si uzivajte a daj vediet ako to znasa malinka 🙂

marketa1304
2. júl 2012

@kvietocek7 no práve,že ľutujem,že som ju brala...minulý rok mala 1 r. sme bojovali s prehriatým organizmom ..mala teploty a terza momentálne máme to isté...jednoducho,ona to dosť zle znáša.....a to som od 11-15 na izbe a do 16 papame v reštaurácii..keď na sniečko ideme okolo 16-17..tak sa ju snažím chrániť..ale aj tak sa trápi....už by som ju viac nebrala...

lubkam
2. júl 2012

@kvietocek7 detičkám sa páčilo, bol tam detský bazenik, ten si oblúbili. na pláž si nevedeli zvyknúť, vadilo im čokoľvek v topanočke, potrebovali by to mať vybetonované.
more sa im páčilo 🙂 len sme ich tam museli priniesť bez dotyku kamena, hlavne slečinku 🙂

lubkam
2. júl 2012

Vyhlásenie

Cestovná kancelária Alex Tour, s.r.o. týmto vyhlasuje, že sa dostala do finančných problémov, preto nemá možnosť uhradiť záväzky voči svojim klientom a dodávateľom služieb. Naša spoločnosť dňa 2. 7. 2012 o 11:00 hoď ukončila svoju touroperátorskú činnosť. O klientoch ktorí sú momentálne v zahraničí sa postará poisťovňa Kooperatíva, a.s. u ktorej má spoločnosť Alex Tour s.r.o. uzatvorenú zákonnú poistku voči insolventnosti.

Ďakujeme Vám za Vašu 20 ročnú priazeň a ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti vzniknuté s touto situáciou.

CK ALEXTOUR

lubkam
2. júl 2012

@grimaska4 dovolenka bola úžastná a som strašne rada, že sme včera prileteli 😉

grimaska4
2. júl 2012

@lubkam
mali ste stastie,ja by som s takou menej znamou cestovkou nikdy nesla dovolenku,pre istotu 😉

lubkam
2. júl 2012

@grimaska4 práveže sme ich kontrolovali, boli v cechu cestoviek, poistený.
jeden pár čo išiel s nami, chodili 8 rokov za sebou len cez nich

kkacena123
2. júl 2012

Ahojte, nechystá sa niekto do Alba Resort -Side, Colakli od 31.7.-10.8. z KE???

zofik
2. júl 2012

ahoj kočky, my jsme byli s Eximem v Kamelya world - v SElinu a byli jsme moc spokojeni-...vše bylo, tak jak mělo....čisté, uklizené, žádné střevní potíže, všichni usměvaní atd...jen pozor na vilky, druhý den na schůzce ve Fulyi přišla nabroušená klientka...že je strčili do hrozné vilky....
jen teda už bylo dost vedro , odpolko 55-58 stunů, ve stínu kolem 40-----moc pěkné místo pro deti....

zofik
2. júl 2012

jediné teda že je potřeba mluvit Aj či NJ, pač delegát vás dovede k recepci a odjíždí 🙂

mirka907
2. júl 2012

Tak uz to zacina....skrachovali vraj prve 2 CK. Alex tour a fenicia. S tou druhou sme boli v Grecku a dovolenka bola perfektna, tak snad len fama....

macka381
2. júl 2012

Ahojte, boli ste niektorá na dovolenku v Turecku s dieťaťom, ktoré nebolo zaočkované proti osýpkam. Teraz sa to akosi šíri po Európe a chceli by sme isť tak okolo 20.7., len to mi dieťa detská dr. chce zaočkovať, až koncom júla, vraj má nízky vek.

bosacka
2. júl 2012

@macka381 - nasa tiez reptala kvoli osypkam, ale tiez bolo este skoro na ockovanie... nastastie sme ziadne priblemy nemali. podla mna netreba panikarit 🙂

lubkam
3. júl 2012

vraj tento rok skrachuje ešte 5 cestoviek 😒

fabula
3. júl 2012

@lubkam to mas odkial a ktore su to ?

lubkam
3. júl 2012

@fabula z fóra, ja neviem nič konkretne, ale vraj ich položí kurz dolara.

fabula
3. júl 2012

@lubkam a kde to najdem ... chcem ist na dovcu ... tak preto sa pytam...

lubkam
3. júl 2012

@fabula nebola tam žiadna konkretne vymenovaná, takže v tomto neporadím.
my sme s manželom povedali, že tak skoro cez žiadnu cestovku nepôjdeme, radšej autom do chorvátska, alebo talianska

macka381
3. júl 2012

@bosacka okk mooc si ma potešila 🙂 minulá rok sme boli vo veku 2,5 mesiaca v Chorátsku, tiež nemal ešte žiadne očkovanie, nožičky sme ovlažili 2x v mori a všetko bolo okk. len ma trocha zaskočila reakcia tej detskej dr.

tanija133
3. júl 2012

Ahojte zienky, my sme sa vratili dnes z Evren Beach Hotel v Side s Hydrotour, a bolo super, az na to ze maly je hyperaktivny...... ☹ bola to jedna velka nahanacka....Ale inac jedlo naj na svete, krevety, tuniaky ,lososy, cina, a ine.....Vstup do mora cisty piesocek a pozvolny vstup, a cestovka bez jedinej chybycky.... 🙂