Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

dai
19. jún 2014

@nefertitka joj... to uz sa musis tesit🙂 tak ti prajem krasny let a nadherny pobyt😉

1beba1
19. jún 2014

baby neviem dobre po anglicky tak az mi poradite budem rada ....ako poviem recepčnemu po anglicky ze sme jedna rodina a chceme izby vedla seba ???

dolcegucci
19. jún 2014

@1beba1 to ste si mali rezervovat uz cez cestovku.V ten den uz to bude zrejme problem,kedze izby maju uz porozhadzovane dopredu.

popova
19. jún 2014

@mici111 Boli sme minulé leto v sesterskom hotely ADALYA REZORT, hned vedla ADALYE OCEAN ,že vraj to má jeden majitel tak ak možem hovorit za seba., velmi superový hotel , Adaya Rezort je o trocha menší Ocean je novší a luxusnejší,strava ubytko, vsetko na vysokej urovni taktiež animácie tie isté čo v našom hotely. Akurát živá hudba ani neviem do kolkej v noci vyhrávali to mi trošku vadilo ,ale zvykli sme si za tie 2 týždne. Ináč sa pýtaj rada odpoviem.

adka_m
19. jún 2014

Ahojte, tak predvcerom sme sa vratili z Turecka, hotel Ali bey Club Manavgat. Vsetko bolo perfektne, vratane ubytovania, naozaj mne stary nabytok nevadi, odpady nezapachali a cistota na jednotku. Ale mame iny problem, posledne dva dni sa maly (1 rok a 9 m), kupal v ich hotelovom detskom bazene a teraz mame vyrazky, no su to skor pluzgiere akoby z popaleniny z nejakej chemikalie. Dr. netusi co to je, zatial som ho okupala v hypermangane a dala mu antibakterialnu mast a modlim sa, aby sa to prestalo sirit a zacalo konecne hojit. Dcera ma 7, tiez sa tam kupala, ale nastastie nema nic. To len maly ma asi citlivu pokozku. Zaver je, bola som 2x v Turecku, obidva razy problemy s bazenmi, obidva 5* hotely s dobrymi recenziami, ja do Turecka uz nepojdem. Mozno ked budu deti vacsie, ale aj to pochybujem, v Grecku sme taketo problemy nemali a to sme boli v 4* hoteloch. Im je asi jedno co do tych bazenov daju, oni to vobec nekontroluju a mne dve zle skusenosti stacia. Tak dufam, ze vas nic podobne nestretne.

1beba1
19. jún 2014

@dolcegucci nevadi aj tak by som to chcela vediet

mici111
19. jún 2014

@popova dakujem 🙂 len som chcela vediet, ci je tam nieco aj pre deti..plaz viem ze je pekna ze vraj, vsetci ju chvalia, bazeny moc nemusim, len nejake ihrisko aspon ci tam je..

popova
19. jún 2014

@mici111 je tam menšia šmýklavka pre deti, moj syn ma5 rokov na nej šantil večšinu dna,sú3 velké tobogány aj detský kútik vonku pri detskom bazéne v tieni ako -keby aj ihrisko ., takisto venovali sa im animátori v tom kútiku kreslili hrali sa rozne ,zmrzlina celý den to je v cene neviem čo ešte chceš vediet......

nefertitka
19. jún 2014

@dai dakujem 🙂

petka2826
19. jún 2014

tak v turecku bolo super 🙂 akurat to pocasie ked sme prisli ale potom sa vylepsilo 🙂

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzub
19. jún 2014

ahojte, boli ste niekto alebo sa chystáte do tohto hotela http://www.firotour.sk/letna-dovolenka/turecko/... ďakujem.zuzu

tigra440
20. jún 2014

@petka2826 a aka bola teplota mora a vzduchu ? nechytili ste ziadne hnačky ?

zu_zi
20. jún 2014

ahoje kocky, chcela by som sa spytat hlavne Vas, co ste sa prave vratili z Turecka, pripadne tam este stale ste, ake su cez den teploty? My sme boli po tri roky od cca 10.6. a pri odchode okolo 20.juna zacali byt riadne horucavy, tentorok nam to skor nevyslo, najskorsi odchod by mohol byt buducu stredu, ale vahame kvoli pocasiu. Dakujem!!!

petka2826
20. jún 2014

@tigra440 teplota neviem aka bola mora ale bolo pohode prvy dojem studena ale potom super ,,,,,prve dva dni bolo chladno ale potom sa vycasilo .............nic sme nemali ziadne hnacky akurat segrin maly mal horucky ale boli sme v ich nemocnici a super vybavienie aj starostlivost sa nehrabe na slovensko

zuziatko
21. jún 2014

Ahojte kočky

ideme prvý krát na dovču a veľmi uvažujeme o Turecku. Veľmi sa nám páčil hotel Titanic, ale vypredaný a namiesto neho sa ponúka Concorde. Boli ste tam niektorá ?

Tých ponúk je strašne veľa a ťažko si vybrať. Ešte sme chceli Sea Planet cez Hydro, ale recenzie neboli dobré a hlavne kritizovali pláž. Tak to sme zavrhli.

Lara je asi super čo sa pláži týka a to by nám najviac vyhovovalo. Ale je dosť vypredaná.

Viete mi prosím poradiť hotel kde ste boli mega super spokojné ? Hľadáme s krásnou plážou a pozvoľným vstupom, pekný detský svet - aj pre menšie deti a ihriská a skôr modernejší ráz hotela.....

ďakujem 🙂

bianka...
21. jún 2014

@zuziatko Aj ja hladam co ty. My sme mali ist teraz juni do titanicu, ale sme nas termin museli zruzit a skoda, ze sme ihned neriesili jul. Tiez som pozerala Sea Planet, ale ta plaz... chceme piesok...bazeny ani tak nemusime. Radcej chceme pekny hotel,a pieskovu peknu plaz. Moze byt aj kludnejsie miesto.

nefertitka
21. jún 2014

Tak sme sa dnes dotrepali na schwechat a zistili,ze odlet mame odlozeny o 8hodin a nik nam nedal nic vediet!tak sme sa museli dotrepat zas domov,vsak co by sme tam s dietatom robili tak dlho a v noci naspat. A zajtra mozme na dovolenke akurat tak dospavat!a vraj toto sa z rakuska stat nemoze!

lauraa
21. jún 2014

@nefertitka kedy ste mali letiet a s kym 😠

yidaky
21. jún 2014

@zuziatko No my sme boli min. rok v Royal Wings, Lara. Maximalna spokojnost. Fakt perfektne, aj pre deti. No tiez veru neviem, ci uz nie je vypredany. Skus pozriet este sestersky hotel Royal holiday palace, tiez Lara. Len su to drahsie destinacie.

zuziatko
21. jún 2014

Dostala som odporúčanie na tento hotel http://www.firotour.sk/letna-dovolenka/turecko/...

je to asi novinka a nič o ňom nevieme nájsť. aký typ pláže a vstupu v tej oblasti býva ?

sussie259
21. jún 2014

cafky kocky 🙂 sme sa vratili z Turecka z Lary hotel Titanic Beach Deluxe Rezort 🙂
a mozem len odporucat.- bolo skvele, sme si to uzili vsetci traja- jedlo vyborne - vyberie si naozaj kazdy.
plaz sice jemne kamienkova, pod lehatkami uz piesok.
bazeny, tobogany, atd..
all inclusive 24hod. 🙂 wifi zadara-aj ked v katalogu a na stranke mali napisane ceny.
- Sofie ma 2roky a 4m. a najviac sa je sice pacili tanecky na minidisco vecer 🙂
a jediny pre mna minus boli rusi, kt. bolo asi 90% v hotely a sa obcas spravali arogantne. ale ti su v turecku asi vsade 🙂

sussie259
21. jún 2014

@zuziatko skoda, ze titanic je vypredany.. bolo tam super 🙂

moonaa
22. jún 2014

Ahojte dievčatá, my sme momentálne v Baia Lara a je tu skvele. Teploty sú každý deň okolo 30-tky, v bazénoch voda super čistučká a teplunká, more trocha s vlnami, ale na vybláznenie super. Každý deň je čo robiť, detské diskotéky, večerné vystúpenia, tobogany, tenisové kurty, detský bazénik v tieni, hojdačky, šmykľavky, krásna pláž, výborné jedlo, ochotný personál... my sme veľmi spokojní 🙂 kto idete do Lary vôbec nemusíte deťom brať nejaké hračky, ako som to ja robila, zbytočne, tu všetko kúpite, je tu taký Schoping Center a tam majú hračky, oblečenie, kozmetiku... sú tu aj Rusi, všetci v pohode, nikto tu nevyvádza.
Včera sme mali aj milé prekvapko, synček mal narodky a dostali sme od vedenia hotela gratulačný list, balóny, tortičku a fľašu sektu🙂
A ešte postreh z letiska v Ba- bála som sa hlavne kontroly, lebo som niesla malému mlieko a vodu v termoske a pitie väčšie ako je povolené, tak nikto s tým nemal absolútne žiaden problém, všetci boli veľmi milí🙂
Jediné negatívum, že nám už dni dovolenky ubiehajú ☹ inak všetko SUPER SUPER SUPER... tak prajem dievčatá aj Vám, aby ste mali krásnu dovolenku a užili si ju plnými dúškami🙂

moonaa
22. jún 2014

Ešte som sa chcela opýtať, ktoré ste už boli v Turecku, aký fakultatívny výlet by ste poradili- rozhodujeme sa medzi raftingom, výletom na štvorkolkách alebo terénnych autách

nicky04
22. jún 2014

@sussie259 ahoj. Wifi teda netreba zaplatiť? Lebo minule leto som za wifi platila. No a keď bola zadara tak všade? Myslím tým aj bar pri bazéne, bar na plazí, v hoteli, na izbe? Vieš, to je prvé čo riešim dcéra 14 ročná a wifi musí byt. Boli sme minule leto od 20 augusta a poviem ti že vtedy tam bolo tak malo Rusov teda Ukrajincov asi ako Slovákov . Boli tam hlavne Nemci . Ideme na budúcu stredu. Síce som mala na pláne ísť do Limak Lara ( kamoška tam ide 3 krát po sebe a druha kamoška tam práve teraz je a moc sa im páči) ale v Titanicu sa nám tak páčilo že dáme ho ešte raz. Aj keď som predtým nikdy nechápala ako môže ísť niekto do toho istého hotela viackrát :D

zuziatko
22. jún 2014

@sussie259 no skoda 🙂 ale uzili ste si to urcite paradne 🙂

zuziatko
22. jún 2014

Baby ja neviem kam ísť....som zúfala a už naozaj musím niečo vybrať.

Ak ste boli s animáciami napr. hydrotour aké to bolo ?

adalya je plna. tak len evren, kumkoy alebo sea shell. Ktorý ????

vanesa73
22. jún 2014

@zuziatko ja by som si jednoznačne vybrala evren beach, kvalitný hotel naozaj dobrý. kumkoy sa nám moc nepáčil v tom že na nás pôsobil tak masovo, evren tak kludnejšie, sea shell neviem ale nemyslím si že bude taký dobrý ako evren.

katka1506
22. jún 2014

@zuziatko ahoj,vcera sme prisli z royal alhambra palace a pre deti je to dokonale, boli sme cez orex travel, kde myslim este mozes chytit aj dobru cenu, je to top hotel s vynikajucimi recenziami, urcite neolutujete. plaz ma uplne cisty piesok aj v mori a pozvolny vstup, t. j., ze cca 20 m mas po pas vodu. more bolo uz teraz super teple, ak by si chcela viac info tak napis.