Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

janicaa
7. aug 2015

@zebricka23 Ja viem, že my to tu nevyriešime, na to sme malí páni. Ale tak to nejak myslím. Podeliť to medzi Ba a Ke. Jeden let - a jeden deň k dobru jedným napr. pri ceste tam, a druhý druhým pri ceste späť. Nie aby obe lety - tie, ktoré skracujú dovolenku o deň patrili Ke. Ak by to tak bolo, určite by nikto nemohol povedať nič.

janicaa
7. aug 2015

@teskoma Už aj máte vybraný hotel? Musím pozrieť.Aj ja začínam odkladať,aby potom v júli trebalo čo najmenej doložiť.. 🙂

nefertitka
7. aug 2015

@zebricka23 my sme tiez par krat leteli v BA az vecer....ale to uz bolo meskanie letu.
Z Viedne to nie je za velky priplatok. Minuly rok sme leteli na 12 dni do Side, hotel Primasol Hane Garden za 1600eur (odlet sme si vybrali), aj ked musim povedat, ze lietadlo malo meskanie, ale vraj sa to stava vynimocne a teraz sme boli v Alanyi, hotel Lonicera World na 22dni za 2570eur aj s poistenim.
Dvaja dospeli a jedno dieta.
My sme sa rozhodli, ze letecky uz so slovenskou cestovkou nepocestujeme.
Tak ale naozaj nemoze kazdy cestovat z Viedne.

zebricka23
7. aug 2015

@nefertitka no napr.ja ked som zistovala hotel papillon belvil v juli na tyzden....na sk...by nas vysiel cca 2800...cez rakusku v tom istom termine cca 2650....odlety uplne naprd...vecer cca o 20tej....naspat niekedy rano.....ak som chcela lepsi let.....co ale tiez nebol nejako extra na obed....tak sa doplacalo na kazdeho 60 eur za let.....ale to bola len cena na jeden let....cize naspat to iste......
ja to viem len z tejto skusenosti

nefertitka
7. aug 2015

@zebricka23 tak urcite nie vsetky terminy a hotely su vyhodnejsie, ale co som ja pozerala (a vela), tak vsetko bolo omnoho lacnejsie, aj lety lepsie

teskoma
7. aug 2015

@janicaa no to je moj sen 😀 ..ale ci sa podari ... tentokrat by som chcela 11 dni

zebricka23
7. aug 2015

@nefertitka pri jednom dietati, pripadne 2 dospeli urcite....uz pri 2 detoch,som sa nikdy nedostala v sezone pod cenu so slovenskou cestovkou......my sme boli raz cez airstop.sk teda odlet z viedne...a bola som max spokojna.....teraz mi vsak vyhovuje cestovanie z BA

zuzik311
7. aug 2015

@nefertitka nenudili ste sa tak dlho?

nefertitka
7. aug 2015

@zebricka23 niekedy sa da aj cez sk cestovku najst dovca za dobru cenu.... uz sme takych par absolvovali...
teraz nam to vsak viac vyhovuje takto.
Ale buduci rok ideme aj tak asi aftom do Italie, takze to este neviem, ako poriesime 😉

nefertitka
7. aug 2015

@zuzik311 myslela som, ze sa budeme, ale tak strasne rychlo nam to tam ubehlo...az sme nechapali.
bolo to hlavne na odporucanie lekarky, kvoli imunite malej. Vraj tam treba minimalne tri tyzdne, aby to malo ucinok, Tak sme skusili a uvidime 😉

bambmulka
7. aug 2015

Ja neviem či to čo som načala ako diskusiu o dovolenke s deťmi v Turecku sa má uberať týmto smerom. Aj mňa by zaujímali skúsenosti s deťmi v tejto destinácii. Sme dostatočne scestovaní
pár/ po narodení malej, rodinka/ . Precestovali sme Gran Kanáriu, Tenerife, Egypt, Zakyntos, Rhodos, Krétu, Andalúziu. Zajtra letíme do Turecka a myslela som,že tu niečo nájdem. Ale nič .
Tak keď prídeme ,napíšem o skúsenostiach v Turecku. Zatiaľ pekný zvyšok dňa 🙂 😉

zazalienka
7. aug 2015

@bambmulka držím palce, tiež som sa nedočítala čo som potrebovala, malý má 5 rokov, ideme prvý krát s ním k moru.. tak som veľmi zvedavá na dojmy a postrehy, hlavne čo a ako na letisku.. lebo sa v tom nejak strácam, dlho sme necestovali..

mirage
7. aug 2015

@bambmulka A ake konkretne informacie si hladala a nenasla?
@zazalienka

bambmulka
7. aug 2015

Neviem o koľkej cestujete a kam . Dve hodiny na letisku pred odletom rýchlo ubehnú. Stojíte v rade čakajúc na palubnú kartu v tlačenici. S malým si kľudne sadnite/ ak máte takého partnera /
a stačí tam pribehnúť keď ste na rade Vy. Cez pasovú kontrolu sa dostanete bez problémov a pomerne rýchlo. A potom sa iba čaká. Keď letíte z BA úplne na konci je menší detský kútik. Cez veľké okná môžete sledovať ostatné lietadlá. Sám o sebe let nie je pre deti nič strašné / skôr sa boja dospelí/. Ak sa sťažuje na pukanie, šumenie, celkový blbý pocit v uchu treba mu dať napiť sa / alebo ak vie cmúlať tvrdý cukrík. / V lietadle máte pp toalety ale pozor ak potrebuje ,tak nech to povie dosť zavčasu lebo niekedy sú tam rady. Lepšie odbehnúť ešte na letisku. Pri pristávaní problém s ušami nie je. Zoberte do príručnej batožiny svetrík. V lietadle niekedy poriadne zapnú klímu. / Ak idete v noci alebo nadránom možná že prespí celý let. Najhoršie je to po pristátí a nasledovnom transporte autobusom do hotela lebo už to dieťa je strašne nedočkavé, zvedavé kedy tam budete. Moja celú cestu kecá a každých 5 minút sa spýta Kedy tam budeme???? Ale ak má obľúbenú hračku tak sa zahrá.Alebo môže sledovať okolie z okna. Nebojte sa . Moja má iba 7 a od 2 rokov cestuje. Zatiaľ sme nikdy a nikde nemali s ňou problém. A ešte posledná rada. Ak náhodou hotel troška sklamal nenechajte sa odradiť. Cíťte sa dobre a hľadajte pozitíva nie negatíva. Prajem peknú dovolenku.

oliverceky
7. aug 2015

BAIA LARA- bol tam niekto?

katemis
7. aug 2015

@janicaa
@mapa
inak baby, toto isté s odletmi platí aj pre Sliač s tým, že za dovču sa platí rovnaká suma, alebo vyššia ako za odlety z BA. Už sme takto leteli 4x, Sliač nám vyhovuje kvôli blízkosti, ale iné pozitívum v tom nevidím. Je to nefér...

janicaa
8. aug 2015

@bambmulka
@zazalienka Ja viem dievčata, ospravedlňujem sa s niektorými sme trocha odbočili od témy, ale neverím , že na 461 stranách, ste sa o lete do skúsenostiach v Turecku niečo nedozvedeli 🙂

danulkaja1
8. aug 2015

@oliverceky boli tam naši známi,ktorí boli v Turecku už asi 5x,ale Baia Lara je podľa ich slov top,veľmi tento nhotel chválili,vraj to bolo to najlepšie čo doteraz zažili😊

vroni
8. aug 2015

@dievcatko79, nabuduce treba zajednat privatny taxik (normalne cez sprievodcu), stoji to sice okolo stovky, ale vyzdvihne len vas a ide priamo na letisko. My odlietame zajtra o deviatej (rano a do Viedne, takze ziadne take, ze nemecke/rakuske cestovky lietaju len vecer, inak popri tych "staznostiach" ohladne letovych casov spievam od radosti, ze uz nepracujem v cestovke) a taxik nas vyzdvihuje o siestej namiesto o tretej (skriatok bude i tak hubovat, ale po pol hodine rozdycha, za vstavanie o druhej v noci by ma zozral. A z pomsty vstaval o druhej v noci este tyzden). Ideme dve rodiny, takze 45 euro na rodinu nie je nic desive. Inak je Turecko fajn, sluzby super, ceny v pohode a ludia prijemni, len plaz je dost hrubozrnna a more narozdiel od Talianska dost prudko klesajuce. Nas stal all inclusive hotel (club kastalia) 1500 euro na tyzden dokopy pre celu rodinu (konecna cena vratane poistenia, nie last minute)

janicaa
8. aug 2015

@teskoma Pozrela som, pekný hotel, ale neviem či by som toľko našetrila, alebo bola ochotná dať, my už sme 3 dospelí a jeden skoro 13 ročný . Dobre vidím? Tam vychádza cca 1700 na osobu na 8 dní? My sme trošku viac dali tohto roku na 8 / samozrejme, že reálne 6 dní z KE / 2 dospelí a 1 dieťa do 12 za hotel See world. A bolo super. 🙂

dievcatko79
8. aug 2015

@vroni my sme boli tiez veelmi spokojny v turecku, naozaj krasny hotel, super strava, odlietali sme z Linczu cez den, naspat rano o deviatej, len ta cesta z letiska a na letisko bolo jedine minus... ale tak, uz je to za nami, takze na dovolenku spominame len v dobrom 🙂 nas to vyslo na celu rodinu cca 750 eur na tyzden, takze velka spokojnost aj s cenou 🙂
uzi si dovolenku a stastlivo tam aj spat 🙂

zuzik311
8. aug 2015

Kocky rozmýšľate uz aj nad buď rokom? Kúpite first moment alebo sa budete báť?

monnaa
8. aug 2015

@zuzik311 ja jednoznačne last minute, vždy sme doteraz mali first moment, ale v tejto už neistej dobe radšej zvolím dovču až na poslednú chvíľu

luba142
8. aug 2015

@dievcatko79 nam ta cesta trvala 3 hodiny, zalezi od toho do kolkych hotelov ide a kde su umiestnene, no co sme isli my, tak som kukala na niektore, kde su az zastcene, a klobuk dole pred tym soferom, bol to masaker, ledva sa vytocil obcas. Nam ta cesta ubehla rychlo, tam sme driemali a odtial uz sme kecali zo znamymi, co sme sa na hoteli dali dokopy 🙂

sesilia
8. aug 2015

LIMAK LARA boli ste niekto prosim?

popova
9. aug 2015

@zazalienka Včera sme sa vrátili z Turecka hotel SARAYA regency ,boli sme spokojní bazény ,strava výborná každý si tam nájde na čo má chut boli aj suši ,krevety všetkého dostatok málo Rusov možno 3 rodiny 50% nemcov a ostatní Poliaci , Slováci . More pekné čisté, ale z kraja rýchlo sa zvažovalo do hlbky, Trošku bolo treba šlapat na pláž -nevadilo nám to ,samozrejme nájdu sa nedostatky najviac mi vadilo ako liezli nemcom do riti ... doslova ... viem po nemecky ,ale zistia hned že nieste Nemec inak v pohode . Personál milí .až na jedného recepčného asi sme zle trafili. tváril sa doležito ,že nerozumie... ale rozumel to nám však dovolenku nepokazilo.vedla hotela nákupná ulička, ak chceš niečo vediet pýtaj sa hodnotím dovču tak na dobrú dvojku

olise69
9. aug 2015

dievcata, tie lety z Ke sa riesili uz cca pred 10 rokmi. / vtedy v Ck povedali, ze to tak musi byt, ze sa lieta cik-cak. dokonca sme aj kreslili, ze ci-cak moze byt aj inac, aby to bolo spravodlive/ A vzdy rovnake, teda pokial bude zaujem takto lietat , a to bude, cestovky neurobia nic. Ani s cenou, logicky by mohli byt ceny nizsie. Nebudu, CK to maju osetrene v podmienkach. a velmi dobre vedia, ze na vychode inu moznost velmi nemaju, ak sa nechcu trepat do Blavy alebo Viedne a stratia dalsie 2 dni svojho volna.
Pri letoch sTravelom z Ciech dokonca mavali do Turecka teplu stravu, co som u nas za tie roky nezazila ani raz. / teraz to v Cechach tiez zmenili/

janinkad
9. aug 2015

Po 5 dovolenke v Turecku,bola tato asi najlepsia.Hotel Melas Resort,Side,Firo Tour,perfektné lety,odlet 3.30 rano a spät 23.45 a kedze deti to zvladli na 1* ta sme vyuzili plných 11 dni dovolenky,Slovaci ,Cesi ci Rusi by sa dali spocitat na dvoch rukách,väčsinou nemecky hovoriaci,ale nam nevadilo.Kvalitná strava,perfektné more,pristup do mora pre deti super a hotel priamo na plaži.

janinkad
9. aug 2015

@ksts aj ked si sa pytala uz davnejsie,hadam nevadi,plaz pre deti skvelá,nenajdes jedneho kamienka a ked je odliv az pri bojkach este mozes stat v mori.My sme s malou aj kolo ,kolo tancovali v mori,pokojne,bez vln,obcas dalej stupis na nejaký kamen,ale to my dospelý.My sme sa v sobotu vratili s Melas Resort.perfektne bolo.Slovakov bolo na hoteli v 4 izbách a vo Village asi tiez tak.

nikitkad
9. aug 2015

my ide sobotu letime o 5 rano ??ide niekto