Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lutsousek
7. máj 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat zkušených 🙂 Chceme letos poprvé do Turecka, malá bude mít 10m a zajímá mě, jestli se pro mimčo dá v pohodě vybrat strava v hotelu, popřípadně, jak to probíhá s ohřevem UM. Máme vybraný 5* hotel s ultra AI a máme termín 30.5-6.6. Díky moc! 🙂

ivkapon
7. máj 2012

@lutsousek v 5* hoteloch majú tzv. diétny pultík - zelenina, mäso a príloha bez korenia a soli. Je k dispozícii mikrovlnka, poprípade na izbách sú rýchlovarné konvice (nie všade), tak to môžeš ohriať v teplom kúpeli. A prajem peknú dovolenku a príjemný let.

kwetinka1
7. máj 2012

ahoj maminy, brali ste dojcensku vodu pre deti do turecka pre rocne dieta? a stravu ste davali hotelovu alebo ste brali z domu? ideme do 5* ultra AI. dcerka zatial pije len lucku, inu vodu som neskusala, tak neviem, ci brat alebo davat ich balenu.

lutsousek
7. máj 2012

@ivkapon Děkuji za info! 🙂 Něco jí vždycky vyberu. Ale zatím je zvyklá jen na svoji stravu, kaši a UM, samozřejmě z převařené kojenecké vody. Snad to přežijeme bez újmy. Tahat s sebou výživy a koj. vodu tedy nehodlám.
A ještě mě napadlo- jsou lepší plavečky jednorázové plenkové nebo ty látkové- prací?

zuziq8
7. máj 2012

@kwetinka1 my ideme do 4*, ultra all inclusive, mala ma jeden rok, doma jej davam prevarenu obycajnu vodu,alebo cajik, tam kupim balenu vodu a budem jej prevarat... no a co sa jedla tyka, kamaratka bola s rocnou dcerkou v tom istom hoteli a da sa tam v pohode vybrat jedlo pre dieta, takze jedlo jej z domu neberieme...mozno zoberiem 2-3 vyzivky a jej oblubene kukuricne chrumky, ale inak sa bude stravovat tam. 🙂

martuska75
8. máj 2012

Baby, čo ste už dávali robiť drobcom pas - treba k tomu ešte niečo okkrem 8eurového kolku? Rodný list ? Ešte niečo?

tanija133
8. máj 2012

@martuska75 poplatok sa plati priamo tam, na pasovom, aspon u nas, a treba k tomu rodny list, a aj s drobcom treba prist....my sme to absolvovovali minuly tyzden, a krpec sa vobec nechcel fotit, ma tam taky hrozny nespokojny vyraz...ale hlavne ze uz bude mat pas... 😉

grimaska4
8. máj 2012

@tanija133
caute baby,my sme este v turecku neboli,tento rok tam letime 1x,chcem sa spytat ako je to s vizami?Ze vraj su potrebne aze sa daju vybavit aj na letisku 😒 ,neviem v cestovke nam nic nepovedali o tom,tak budem musiet tam znova znajst,

zebricka23
8. máj 2012

@grimaska4 viza sa kupuju na letisku v antalyi....platis za vsetkych clenov.....dospely,aj dieta.....naposldy to bolo tusim 15 eur na osobu...alebo 20 dolarov.....vyberes si okinko podla toho aku menu mas a oni ti tu nalepku nalepia do pasu...to su viza,nic sa nevypisuje.....

zebricka23
8. máj 2012

@martuska75 tusim uz netreba kolky,da sa priamo tam platit,bud kartou alebo v hotovosti...treba original rodny list atvoj obciansky 🙂

grimaska4
8. máj 2012

@zebricka23
to viem ze to stoji 15 eur na osobu,len dufam ze to nebude nejake zdlhave,ze to pojde raz dva,nechcela by som zmeskat transfer,lebo 90 km do hotela taxikom radsej nie.
Dakujem za info

zuziq8
8. máj 2012

@grimaska4 transfer podla mna zabezpecuje cestovka a maju tam zoznam ludi, koho a kam maju odviest, takze nemyslim si ze sa moze stat, zeby Vas nechali na letisku 🙂

zuziq8
8. máj 2012

@martuska75
@tanija133
@zebricka23 kamaratka davala robit pas pre maleho vcera, u nas v KE sa kupuje kolok priamo na policii, ale treba kolok, nie cash... + RL dietata + dieta + OP jedneho z rodicov 🙂

grimaska4
8. máj 2012

@zuziq8
ved ano ,transfer zabezpecuje cestovka,lenze ked na letisku bude kvantum ludi ktori potrebuju vizum,tak neviem ako sa to casovo riesi-ci to netrva dlho.
Doteraz sme chodili do Grecka,tam ziadne problemy neboli ani viza netrebalo.no uvidime ako budeme spokojni s tureckom

sakura77
8. máj 2012

@grimaska4 to sa neboj,to ide rychlo,je tam viac tych okienok,dlhsie budete cakat s pasmi ako tam,to je pohoda..a veru,bolo tam milion ludi,to je pravda,ale nemusis sa bat zeby ta nepockali,my ked sme isli do Dubaja,tak na jeden popleteny parik sme tam cakali viac nez hodinu,co sa tam nevedeli vymotat..to si nedovolia nechat vas tam...a samozrejme najidealnejsie je mat mobil so sebou(ten co mas uvedeny na zmluve),keby nahodou....oni nemali,takze to bola katastrofa...

zuziq8
8. máj 2012

@grimaska4 ja ked som bola v tunisku, vsetko prebiehalo rychlo.. tak snad aj v turecku to tak bude... v takychto destinaciach to zvyknu mat premakane, a nezdrzovat zbytocne ludi na letisku 🙂

zuziq
8. máj 2012

@grimaska4 na to vizum cakate mozno 5 minut. Nie je to nic strasne. To nie je ako na medzinarodnych letiskach, ze tam je 1000 ludi. Vystupi cele lietadlo a maju tam min. 2 okienka a ide to fakt rychlo 😉

zuziq
8. máj 2012

@kwetinka1 nemusis urcite brat vodu. Ak mate all inclusive, budu vam na izbe pravidelne doplnat ich balenu neperlivu vodu. My sme ju davali malemu. Nas maly mal 15 mesiacov a vedeli sme sa vystravovat v hoteli. Mala som ale par prikrmov, kedze chodieval spinkat okolo pol dvanastej a obed nam davali az neskor. Mali sme sice otovreny iny bufet, tam ale okrem spagiet nemali nic,co by zjedol. Ale kedze drobec miluje zeleninu, tak papal hlavne vela dusenej zeleninky, cestoviny, zemiacky, sem tam nejake masko a vela vela ovocia 😉

tanija133
8. máj 2012

@zuziq8 asi v kazdom meste je to asi inac, v BA, sa plati v hotovosti,alebo kartou...nepotrebujes kolky....Neviem ako v Nitre...ako sa @martuska pytala... 😉

zuziq8
8. máj 2012

@tanija133 prave preto som to napisala ako je to u nas, aby sa nespoliehala an to, ze sa da zaplatit napr kartou... u nas sa dokonca kolky kupuju z automatu a dokonca 33€ kolok ked chces kupit, musis pouzit "drobnejsie" nez 50€ 😠

bosacka
8. máj 2012

@martuska75 - v NR sa kupuje "kolok" v automate, myslim ze iba za hotovost, vydava max. 11€. a treba presne to, co pisala zuziq8

zuzi2
9. máj 2012

Baby, niekde na str.90 ste riesili teploty v Turecku. Ake su v Juli,Auguste? Niektora ste pisali, ze aj okolo 40°. to vazne? Na nete som nasla max. 34°..... Ake mate skusenosti? My by sme chceli ist 1. junovy tyzden. A aka je idealna dlzka pobytu s 1,5 rocnym dietatom?

ivkapon
9. máj 2012

@lutsousek s plienkami do vody nemám žiadnu skúsenosť. Do bazéna deti keď nemusím, tak nedávam a v mori mali vždy len plavky, alebo nič. 🙂

ivkapon
9. máj 2012

@zuzi2 my chodievame na prelome júla a augusta a v je tam tých 40 stupňov. raz sme boli na prelome augusta a septembra. septembrový týždeň - teplota klesla o desať stupňov, teda na 30 a aj zaprsalo.

zuzi2
9. máj 2012

...som sa pomylila. Chceme ist 1.julovy tyzden....

zuzi2
9. máj 2012

@ivkapon hm.... to neni nic moc.... da sa to vydrzat? a s takym malym dietatom, neviem ci to riskovat...

martuska75
9. máj 2012

@zuzi2 ved mrkni ako tam obvykle býva 😉 http://www.wunderground.com/history/airport/LTA...

zebricka23
9. máj 2012

@zuzi2 my sme boli dvakrat ...raz od polky juna do konca juna a boli uz vtey teploty nad35do 40....a druhykrat od polky jula do konca jula a vtedy az tak teplo neolo....max tych 35....aj oblaciky...

zuzi2
9. máj 2012

@zebricka23 no ved sa akurat na ten planner od martusky divam a od polky jula teplota klesa.....

tin007
9. máj 2012

Ahojte, my sme boli pred dvomi rokmi na dovolenke v Turecku od 27. maja do tusim 3.6. a bolo super pocasie; teploty 27-30, voda 22-24, tento rok sa chystame letiet uz 4.6., dufam, ze nebude prilis teplo. A este k strave pre male deti, moj syn mal vtedy necely rok a pol, este som kojila, popritom si daval ovocie, zeleninu a prilohy z toho, co varili v hoteli a potom sme mali asi 10 min. prechadzky supermarkety, kde mali normalne vyzivy zahr. vyrobcov a rozne chrumky a ine, co nebolo v hoteli.