Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

alienka73
4. jún 2012

@zuziq8 my podobne, do lietadla iba knizky malicke ( ak nieco zozeniem) a babiku, malemu snad auticko. Hracky do piesku asi neberieme, kupime tam, dalej od hotela, kde je to lacnejsie. Mozno aj bazenik dokupime, uvidime. A tiez berieme plienkyiba na prve dni.

ress
4. jún 2012

@zuziq8 http://1.bp.blogspot.com/-Y6Cc3nSoPgk/TdGZ5kZzQ... presne týmto sme išli 🙂

@emily327 Mne sa zdá práveže dosť od ruky 😨

bangie
4. jún 2012

@emily327 strach mít nemusíš. Dcera doma jí jen skleničky. Ode mě je schopná sníst jen suché těstoviny, rýži. Maso úplně odmítá. Taky jsem chtěla brát příkrmy, ale nevešly se nám váhově do kufru. Vzala jsem tak s sebou jen nutrilon. A tam jsem se nestačila divit, jak pěkně baštila. Jedla úplně všechno. V Turecku jsme byli už nekolikrat a nikdy jsme žádný problémy nemeli.

zuziq8
4. jún 2012

@emily327 my berieme 2-3 kusy plienok do vody, ale myslim ze ich ani nepouzijeme..

emily327
4. jún 2012

@ress no je pravda,ze je od letiska 90km ale chceli sme nieco kludne a vhodne pre rodinu. A toto,ze vraj je skvely rodinny hotel a hlavne na vysokej urovni pre deti a aj plaze su krasne... som aj rada,ze to nie je big hotelovy komplex s 20 poschodiami... ale je pravda,ze je dost daleko ☹

zuziq8
4. jún 2012

inak nam sa to uz pekne krati, v stredu rano letimeeeee 😎

emily327
4. jún 2012

@bangie vdaka, no mne mala papa aj moju stravu ale tam pre istotu beriem prikrmy... nakupila som specialne v rakusku v plastovych nadobkach a tak dufam,ze sa nam vahovo zmestia do kufra... hoci nie je fer,ze dieta plati poplatky v lietadle ale ziadne kg si na dieta zobrat nemozes... a davala si malej nejake probiotika pocas pobytu? A vodu na UM si prevarala tu kupovanu? Lebo rozmyslam,ze ako malej budem ohrievat vodu na zarobenie mliecka... ci tam bude tak teplo,ze to ani nebude treba?

ress
4. jún 2012

@emily327 Ani som nemyslela že ďaleko od letiska, Incekum je pre mňa naj oblasť v Turecku, ale zdá sa mi taký, že do Avsallaru ďaleko a do Okurcalaru ešte ďalej. Ale na druhú stranu, keď idete s malými deťmi tak asi nepotrebujete byť každý večer v meste. 🙂

bangie
4. jún 2012

@emily327 taky jsem mela nakoupené ty v plastových obalech, ale nevešly se. Vezly jsme s sebou pomerne obsahlou lekarnicku, opalovaci kremy.... a samo to o sobě bylo hodně těžké. Probiotika jsem ji zacala davat už asi dva tydny pred odletem a pak celou dobu tam. Pokud máte all inclusive, budeš mít balenou vodu na pokoji. Pujcili jsme si konvici a část vody jsem převařila a zbytek dolila studenou nepřevařenou. My se vrátili ted v sobotu a žádný velký vedra se nekonaly, takže radši teplý mlíčko 🙂

emily327
4. jún 2012

@zuziq8 super, tak si to uzite 😉 my letime v stredu ale o tyzden 😉

emily327
4. jún 2012

@ress jajno ja Turecko vobec nepoznam :D a do mesta chodit asi ani nebudeme.... maximalne na nejaku vecernu prechadzku 😉

@bangie ozaj a co z liekov poradis? To aj moja lekarnicka bude asi dost tazka... ale ideme s kamoskou a jej rodinou, tak nieco zoberie ona a nieco my.

emily327
4. jún 2012

@bangie kolko bolo stupnov? No ja chcem brat taku ohrievacku na jedlo a aj v tom budem ohrievat vodu.. dufam,ze to vsetko zmestim do kufra... ale hlavne je pobalit vela pre malu, nam staci zopar veci... takze 1 kufor mala a 1 my ;) a batozina je 15kg na osobu dospelu,ze? A prirucnu ste mali tiez?

bangie
4. jún 2012

@emily327 radila jsem se s dětskou doktorkou. vezli jsme panadol na horecky, něco na kašel, smectu na prujem, fenistil kapky na alergii, fenistil gel, teploměr, náplasti, panthenol na spáleniny,optalmoseptonex, nasivin, něco na dezinfekci ran a kulíška. Snad jsem na nic nezapomněla 🙂

zuziq8
4. jún 2012

@emily327 my mame s Travel Service 20kg na osobu, normalne je 15kg a mame akoze 5kg "bonus" 😀
inak berieme jeden velky kufor, golfac a vak kde vezmem malej jedlo na cestu..to je vsetko 🙂

bangie
4. jún 2012

@emily327 přes den jsme měli okolo 25 stupnu. ale prvni dny foukal dost studeny vítr. Dva dny bylo uplne zataženo. A večer bylo jen kolem 20 stupnu. Takže nic moc. Meli jsme dva velké kufry a dva malé, které jsme si brali do letadla. A i tak jsme vezli víc kg, než je povoleno. Sám kufr o sobě je těžký:( Kdy jedete a na jak dlouho?

alienka73
4. jún 2012

@zuziq8 a co budes davat ked nie plienky? nedas nic? uz ste bez plienok?

bangie
4. jún 2012

@emily327 jinak velký kufr 15kg a příruční zavazadlo 5kg. my měli příruční zavazadla po 10 kg. V Praze to nevažili. V Turecko pak ale jo. Naštěstí pán na letišti přimhouřil oči 🙂

emily327
4. jún 2012

@zuziq8 dufam, ze golfac nie je ako batozina...

zuziq8
4. jún 2012

@emily327 kde ides s Travel Service tak golfac sa nerata do batoziny, neviem ako to maju ine prepravne spolocnosti... ale asi tiez to nerataju do batoziny

emily327
4. jún 2012

@bangie letime 13.6. na 8 dni... dakujem za super info, no s tym pockom si ma nepotesila ☹
@zuziq8 dakujem, nie letime so Saturom... tak dufam,ze to nebudu ratat...

bangie
4. jún 2012

@emily327 golfáč se nepočítá 🙂

bangie
4. jún 2012

@emily327 tak to se třeba vejdete. my byli na 12 dní

zuziq8
4. jún 2012

@emily327 my ideme cez Koalu, ale kazda cestovka ma zmluvu s prepravnou spolocnostou, myslim ze aj Satur chodi s Travel Service, ale nie som si ista 🙂

alienka73
4. jún 2012

My ideme z Globturu a tiez travel servis...

emily327
4. jún 2012

a co sa tyka zastrciek, brali ste nejaku redukciu? Ak ano, aku? Ja stale rozmyslam,ze ako malej budem umyvat flasu od UM ☹ Mame all inclusive tak sa nebojim,ze by sme sa nenajedli vtedy ked budeme potrebovat ( ked mala bude pocas obeda spat a prideme neskor na obed)

emily327
4. jún 2012

@zuziq8 no nam cestovka Satur zmenila den odletu, lebo menili letecku spolocnost, tak neviem.. posunuli nam let o den..
JE TU NIEKTO CO LETI DO TURECKA 13.6.???

zuziq
4. jún 2012

@emily327 my sme si tam kupili jar, hubku, poumyvala som normalne v kupelni a potom vyplachla balenou vodou 😉

alienka73
4. jún 2012

@emily327 toho umyvanie flasiek sa bojim aj ja, ako a v akej vode?? ak v balenej tak si to neviem predstavit. Nemate nejaky tip?

katy1979
4. jún 2012

@emily327 nam posunuli tiez let ale mali sme letiet 7,6 a letime 6.6. teda lepsie povedane zajtra v noci vyrazame na letisko.

satur lieta so sam air tak uvidime ci nejaka zmena

emily327
4. jún 2012

@katy1979 a vy letite so Saturom?