Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

emily327
4. jún 2012

ziadna z vas mi nenapisala aku redukciu treba zobrat na zastrcky... a ozaj ake peniaze si tam beriete? Co je lepsie? Dolare alebo eura???

alienka73
4. jún 2012

@emily327 ja tak viem, ze netreba ziadnu redukciu, zastrcky su ako u nas. My sme nikde nebrali ani pred rokmi do Turecka ani na Kretu.
Ja sa zas chcem opytat ci je pravda ze ak dame ako rodina dokopy batozinu tak mozme mat napr ako trojclenna 45kg dokopy, cize nemusi byt jeden kufor 15kg ale dokopy 3kufre 45kg? Je to tak? Citala som teraz na nete.

zuziq8
5. jún 2012

@alienka73 s tymi kuframi je to tak, spolu rodina mozte mat 45 kg, ale vaha jedneho kufra nesmie presiahnut 32kg 🙂 My napr. ideme 2 dospeli a mala, takze mozme mat 40 kg (kazdy sme dostali "bonus" 5kg), a to sa v pohode zmestime do 32kg do jedneho kufra 🙂

mimi21
5. jún 2012

@emily327 nam akurat vcera jeden znamy vravel, ze lepsie su dolare, lebo oni to rataju skoro 1:1s eurom a tym padom je to pre teba vyhodnejsie
ja som ale zas niekde citala, ze lespie su eura, lebo ved v turecku je vela nemcov a tym padim su viac zvyknuti na eura
takze teraz netusim co si berieme 😝

alienka73
5. jún 2012

@zuziq8 a aky bonus 5kg mate? ja pocitam ze pre nas je to tych 45kg, lebo dievcata nemaju este 2 roky takze oni nemaju narok na nic.

zuziq8
5. jún 2012

@alienka73 ja som vedela tak ze na osobu je 15kg, nasa mala tiez este nema narok na batozinu a ked som pozerala na voucher tak tam je pisane 20kg, ze 5kg na osobu si mozme zobrat zdarma naviac..

makaci
5. jún 2012

@emily327 děkuji 🙂

alienka73
5. jún 2012

@zuziq8 aha a akou spolocnostou letite? My mame vo voucheri iba tych 15kg spomenutych, iba vo vseobecnych pokynoch je 15-20kg ale na nete som citala ze ked je napr 4clenna rodina tak dokopy mozu mat 60kg tak predpokladam ze 3clenna( aj ked my sme 5clenna) moze mat 45kg. Do toho sa zmestime- dufam, len nech to tak je.
A ako je to s prirucnou, moze sa okrem nej aj kabelka zobrat? Kamoska tak letela , ja kym sme nemali deti som vzdy mala iba kabelku.

katka512
5. jún 2012

@hanka.knizkova my sme do lietadla brali 1 liter vody tusim caj Nestea a este pol litra a balenie piskotov tam aj naspat a vobec nic nehovorili a ani nas nekontrolovali ze by sme si mali odpit........

@makaci tak potom napis dojmy 😎

My sme odtial vcera rano odchadzali o 08 00 a uz olo 38stupnov 😎 😎 😀

samsu
5. jún 2012

no nechce sa mi verit ze tam bolo 38stupnov kedze sledujem pocasie a priemer tam je 27 😵

zuziq8
5. jún 2012

@alienka73 s Travel Service, viem ze bezne je 15kg na osobu, neviem preco sa rozhodli ze teraz nam daju +5kg zdarma 😀 ale my to ani nebudeme potrebovat. Ano, mozes mat prirucnu 5kg a k tomu este notebook, kabelku, kameru...

hanka.knizkova
5. jún 2012

Aha já právě myslela že do letadla se žádné tekutiny brát nesmí.. 😕
Já už se tááák těšim,včera sem dala dohromady lékárničku a máme toho teda dost,jen lékárnička váží skoro 2kg 😲 a to v tom nejsou opalovací krémy ani jiná kosmetika 😒
My můžeme mít 15kg na osobu,naštěstí i dcera 3 roky může mít 15kg kufr jinak teda nevim jak by jsme to udělali a příruční taška může mít 5kg ale nevim co vezmu do kabelky se mi vše nevejde..

fra
5. jún 2012

@hanka.knizkova maš pravdu, nesmú sa brať tekutiny do lietadla ako príručnu batožinu ... možeš si zobrať maximalne 1 liter tekutiny ale musí byť zabaleny v maximalne 100ml flaštičkach a v priesvitnom obale 😝 ... my sme si zvykli ale davať flašky s vodou do odovzdavanej batožiny, vyborne padne ked po prilete na letisko v nejakej južnej teplej destinacii sa može človek napit svojej vody...
.
ale ide aj o to, ako precizne kontroluju pracovnici na letisku... mne naposledy v bratislave vyhodili aj 200ml flaštičku... mužovi v Alghero (Taliansko) minule vyhodili med a to vobec nebol tekuty, skor taky celkom tuhý ... magori ... zas ked sme leteli z Egypta, normalne nam uradnik povolil na každého 1,5litrovu flašu vody na letisko a nič sa nedialo ... myslim že ti južanski kontrolori su nejakí benevolentnejší

fra
5. jún 2012

opravujem, samozrejme, ako priručnu batožinu možeš mat v lietadle vody kolko chceš, len si ju musíš kupit na letisku až po prejdení osobnou kontrolou ... my si potom vodu kupujeme v tamojšej trafike, tam ju maju najlacnejšiu...

zebricka23
5. jún 2012

@jaaty aj nam uz zmenili odlet......ako nasralo ma to....ale tusim do konca mesiaca to este parkrat zmenia......

poppy1
5. jún 2012

@zebricka23 nam zmenili len uz treti krat!! najprv sme mali letiet vo stvrtok o 3:05 rano, potom v stredu o polnoci a teraz najnovsie vo stvrtok o pol osmej vecer...akoze sila! tiez som pekne nasrata! 😒

hanka.knizkova
5. jún 2012

@poppy1 tak to chápu že to naštve to přijdete o celý den 😠 ale tak třeba vám ho ještě změní..kdy letíte?
Nám teda nic nezměnili,ale když sem před 4 lety letěla do Egypta tak jsme zase čekali přes 3h bylo zpoždění,měli jsme letět o půlnoci takže od 22h jsme byli na letišti a letěli jsme až ve 3h ráno což si s dítětem moc nedokážu představit 😒

samsu
5. jún 2012

noo nam dva roky dozadu meskal let 11 hodin s 1,5 rocnym dietatom

poppy1
5. jún 2012

@hanka.knizkova
@samsu to je hrozne. neviem si to predstavit s dietatom!

tak snad uz sa nam nic menit nebude a lety nebudu meskat. Prajem vam prijemnu dovolenku a snad aj pocasie vyjde! My sice nejdeme do Turecka (aj ked swme povodne planovali) ale ideme do Grecka...no pocasie zatial nic moc co som pozerala... 😒

jaaty
5. jún 2012

@zebricka23 ani neviem, nepozerala som- ako sa zmenil?

jaaty
5. jún 2012

@zebricka23, no práve som to pozerala. Škoda tej celej soboty 😖 . Každopádne sa to ešte môže zmeniť.
Ja len dúfam a nádejám sa, že keď tam budeme 27.6. o nejakej štvrej či piatej ráno, tak že nás hneď aj ubytujú.
Minulý rok sme prišli do Kamelye ráno okolo 7,00 a hneď po raňajkách nás ubytovali. Tak dúfam, žekeď nás tam zbadajú s malými deťmi, tak nás nenechajú sedieť na recepcie do dvanástej.

aalinka
5. jún 2012

ahojte, odkiaľ viete časy odletov? My letíme 1.7 z KE a zatiaľ nemáme pokyny. Ideme do Side, Hotel Club Belinda Beach

alienka73
5. jún 2012

@aalinka my sme dostali pokyny az 7dni pred odletom.

danu
5. jún 2012

@zebricka23 zmenili lety? Idem to pozriet, i ked nez pojdeme my /18.8./ tak sa zmeni este velakrat

danu
5. jún 2012

@zebricka23 nam sa to zatial drzi

ivkapon
5. jún 2012

@bosacka v Turane sme boli minulý rok. Prajem peknú dovolenku

zuziq8
5. jún 2012

@aalinka a cez aku cestovku ides? My ideme cez Koalu a pokyny sme dostali 2 tyzdne pred odletom, ale casy odletov sme si zistili skor cez kamarata na letisku.

adka12
5. jún 2012

@aalinka my tam letíme zajtra 😵 😵

riamim
5. jún 2012

Ahojte, baby.
Chceli by sme ísť s malou do Turecka koncom júna, príp. začiatkom júla, budú ešte znesiteľné teploty? Aké máte skúsenosti? A dá sa nejako predísť tomu, aby sme leteli v noci, napr. výberom nejakej konkrétnej CK?

seba1
5. jún 2012

@riamim ahoj, vyber si nemeckú ck s odletom z viedne a pri výbere dovolenky vieš hneď čas odletu tam i späť, my chodíme s nemcami roky a sme veľmi spokojný