Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

azarijka
16. jún 2012

@zuzuula my ideme do Side, a tiez letime o 11tej sa tam asi uvidime teda ak letite z BA 😉

adka12
16. jún 2012

@zuzuula Išli sme cez koalu a batožinu sme mali 15kg + 5kg bonus od cestovky

lubkam
16. jún 2012

@abbey1
@jaaty ďakujem

zuzuula
17. jún 2012

@azarijka ano letime z BA :D este chystam posledne veci. No hadam to nejako zvladneme :D

alienka73
17. jún 2012

@zuzuula my sme sli z Ke ale s pitim a jedenim nebol najmensi problem. Pre dievcata som mala vodu v ich flaskach s cumlom a pre vacsieho normalne flasku s vodou . Moj muz mal v prirucnej tiez vodu, tusim jemu dali ochutnat ked sme sli do Turecka , mne nedali nic ochutnavat. Mala som tam aj lizatka aj brumiky ci piskoty. Cestou spat som tiez mala rovnako a ani mi do tasky nepozreli. No my sme trosku mali chaos lebo dievcata nechceli prejst cez ten prechod plus sme tam riesili kocik, takze mozno preto.

alienka73
17. jún 2012

@zuzuula cestou spat som mala dokonca neotvorenu pol litrovu flasku a vobec nikto nepozeral.

aliza
17. jún 2012

@kvietocek7 ahojcek. Minuly rok sme boli cez slovensku cestovku, tento rok ideme cez UK, First choice. Minuly rok sme mali ultra last minute, takze sme isli tam, kde bolo volno, na vyber velmi nebolo, bol to hotel Utopia a transfer z letiska trval takmer 3 hodiny. Hotel bol super, ale pre rodiny s detmi dost narocny, na plaz sa dochadzalo busom, plaz kamenista, ostre kamene pri vstupe do mora, takze deti si more velmi neuzili, cele dni boli v bazene. Jedlo super, bolo sice horuco, okolo 40, ale dalo sa to zvladnut. teraz ideme do Ali bey club Manavgat, je to blizsie k letisku a maju super bazeny pre male deti, tak snad bude dobre. Turecko je perfektne pre rodiny s detmi, asi najlepsie, tak ak sa vam podari chytit nejaku akciu, urcite chodte, ale iba do 5* hotelov, nizsie neodporucam. Vsetko su to all inclusive, takze sa nemusis o nic starat, jedlo a pitie nonstop. Auto sme si nepoziciavali, kedze sa v tych teplotach nedalo nikam cestovat, by sa v nom uvarili 😀. Ale ak by ste aj chceli ist niekam pozriet, maju take male busy-dolmuse a tie vas zoberu.

aliza
17. jún 2012

@zuzuula ten limit 100ml sa tyka iba kozmetiky, pitie pre dieta nie je limitovane, musis to len ochutnat. ja lietam pomaly kazdy druhy mesiac a nikdy mi nekontrolovali, kolko ml vody je v detskej flaske. Jedlo mozes zobrat akekolvek, tam nie je ziaden limit. Ale dospelaci pitie nemozu mat, to vam vyhodia, tam neplati ziadne ochutnavanie. A takisto by som odporucila dodrzat tie kg pre batozinu.

lenkaaa231
17. jún 2012

ahojte, my letime do turecka 20.6 z BA. Mala pije mliečko a mam dilemu či jej možem zobrat prevarenu vodu do termosky.či si možem vziat tu termosku do priručnej???dakujeem za pomoc 🙂

danus.ka
17. jún 2012

ahoj, určite sa to tu už riešilo, ale prosím o info, ak mi malý pije každé ráno a večer mlieko klasické, nie práškové, ako to mám poriešiť? A ešte prosím, vie mi niekto nahodiť taký stručný zoznam, čo by som si tam mala zbaliť? samozrejme oblečenie, kozmetiku, lekárničku, to viem. Ale z iných vecí, čo napríklad? Brať osušky, alebo tie mäkké podložky na ležanie, ak by lehátka neboli voľné, či čo? Ďakujem 😉

bosacka
17. jún 2012

tak ja upresním-včera večer som sedela na balkóne a nejaké komárie štipance sa mi ušli

martanka11
17. jún 2012

Ahojte, my letime prvy krat do Turecka do Side a riesim "dilemu", co sa tyka oblecenia v 5* hoteli. Su tam na to nejake pravidla? Nieze nas vyvedu pri veceri ako nevhodne oblecenych 🙂
A este otazocka, kolko batoziny si beriete pre 4 clenu rodinu? Zbalime sa aj do jedneho kufra + prirucna? Vdaka za rady.

sakura77
17. jún 2012

@martanka11 to zalzei do hotela,niekde pri veceri vyzaduju,ze pani dlhe nohavice,malo by to byt vypisane pri info o konkretnom hoteli,my sme v Kamelyii napr nemusli,taka ale samozrejme v plavkach tam nik na obede alebo veceru nesiel,samozrejme vonkajsie bary a restiky v pohode aj v plavkach.noo,my sme tiez rodinka ako vy,my sme mali dva kufre(jeden vacsi jeden mensi) a este aj dve obr prirucne batoziny a kocik 😉

martanka11
17. jún 2012

@sakura77 dakujem. Nepisali, ze vyzaduju dlhe nohavice, tak snad to bude ok 🙂. No ale s tymi kuframi, teda to vaaazne? Som asi bola prilis optimisticka, ked som si myslela, ze sa zbalime do dvoch batozin. Asi prikupime ...

kvietocek7
17. jún 2012

@aliza jeejj diky moja, si zlata 🙂 ja s takymi dovcami vela skusenosti nemam,myslim ze vyber cez cestovky a tak.. ja skor,ze ideme a co stretneme bude 😅 😅 a z ktoreho letiska idete?? dokedy tam byvaju take horucavy? koli detom hadam. ale aj tak mozme tak niekedy august lebo sak skolky su tu do pol jula.... pokukam tu cestovku, ale ak mas nejaky link kam idete cez tu cestovku tak mi to tu hod prosim ta 🙂 dik 🙂

zuziq8
17. jún 2012

caute baby, tak my sme sa vcera vratili u Turecka (Side - Hotel Belinda). Bolo absolutne uzasne 😎 😎 Co sa tyka cesty nemali sme ziadne meskanie cestou tam ani spat, mala pol cesty prespala, druhu polovicu sa bavila s inymi detmi alebo napchavala keksikmi 😀 Ubytko super, krasna plaz, z jedla som vacsinou nemala problem vybrat nieco malej 🙂 Cely cas bolo teplucko, akurat dva dni zrana do tej desiatej bolo zamracene, ale potom opat cely den fajn... posledny den pred odchodom bolo uz 38 stupnov, tak sme boli celkom radi ze odchadzame 😀 jedine co bol problem ze sme z hotela mali odchod autobusom o 4tej rano a mali sme mat nachystane balicky na cestu ako ranajky a neboli, tak potom nam ich utekal nachystat chalan z recepcie a tak aj vyzerali,.. 😒 takze sme si na letisku museli kupit jest, lebo v lietadle sice davali "bagety", ale velkosti rohlika 😝 Ale nakonic sme stastne dosli, mala sa celu cestu na letisko ani nezobudila, vstala az o 8mej tesne pred odletom, takze fajn... a celkovo dovolenka uplne SUPER 🙂 mozem odporucat 🙂

zuziq8
17. jún 2012

@martanka11 my sme napr. 2 dospeli a rocne dieta, a v pohode sme sa zbalili do jedneho kufra + kocik + jedna taska cez plece na jedlo pre malu a doklady,,, a to som malej brala aj vedierko a hracky do piesku, cest. nocnik.. a v poho sme sa zbalili... mali sme dokopy nejakych 23kg... ale na druhej strane videla som rodinku ako my a mali dva obrovske kufre a este plno mensich tasiek k tomu, tak neviem co vsetko tam mali pobalene 😲 😀

katy1979
17. jún 2012

@martanka11 u nas bola podmienka akurat ist do restauracie obleceny. pozri si bud stranku hotela ci sa opytaj v cestovke.
my sme mali tri kufre a kocik. deti som zbalila do jedneho. sebe do kufra isla kozmetika a lieky a muz mal samozrejme najmensi kufrik snad sa aj do 5kg zmestil. v prirucnej sme mali jedlo a pitie pre decka mikiny a veci na prezlecenie plus cestovny nocnik. spolu to malo 40kg

katy1979
17. jún 2012

@lenkaaa231 ano mozes jej zobrat vodu v termoske

katy1979
17. jún 2012

@aliza boli sme par hotelov od ali bay. ja som si ho hodila do zoznamu dalsej dovolenky. zvonka to vyzera dobre tak potom hod referencie ako to bolo vo vnutri

katy1979
17. jún 2012

@danus.ka ak mas svetle deti tak 50 fktor zober. mne sa starsi opalil aj pri tomto faktore a spalili sa mu plecia a to je len jun

ivetka5
17. jún 2012

Ahojte babeny, hlásime príchod domkov, bolo fantasticky 😎 Ušlo to ako voda, juj. Počasie úžasné, ku koncu na mňa až moc teplo bolo.

Larmini, sme nemali šancu sa ani stretnúť, aj keď sme možno okolo seba išli, len keď sa nepoznáme. 😉 Vy ste ako spokojní?

kvietocek7
17. jún 2012

@zuziq8 a cez ktoru cestovku ste boli? a vzdialenost od letiska?

abbey1
17. jún 2012

Tak som spokojná, že tu čítam samé chvály na Turecko. Len ma netešíte tými teplotami. Ja som síce teplomil, ale trošku sa obávam, aby toho na nás nebolo priveľa.
Ešte mi povedzte, či sa aj dalo dobre nakupovať. Je mi jasné, že sa jedná o neznačkový tovar, ale pre moju staršiu dovolenka bez nákupov by nebola riadna dovolenka. 😉
Boli ste niekto aj na fakultatívnych výletoch?

zuziq8
17. jún 2012

@kvietocek7 ahoj. boli sme cez Koalu, ale v podstate Koala, Seneca, tiptravel a Tatratour ma jeden majitel, tie iste ponuky, ti isti delegati, proste vsetko. Vzdialenost od letiska cca 70km, cesta do hotela nam trvala 1 hodinu, a cesta z hot. na letisko nam trvala 1,5hodiny, zavisi od toho kolko ludi vystupuje/nastupuje cestou medzi letiskom a hotelom.

kvietocek7
17. jún 2012

@zuziq8 dik.. a boli tam aj nejake atrakcie pre deti? myslim animacie alebo ci su tam nejake tobogany alebo len ciste bazeny?

zuziq8
17. jún 2012

@kvietocek7 kazdy vecer bola detska diskoteka od 20.45, cca pol hodku. A cez den bol este mini club o 14:30, viem ze raz tam malovali tricka, co robili ine dni neviem, kedze nasa mala v tom case zvykla spat 🙂 Bol jeden vacsi bazen pre dospelych, jeden bazen pre deticky (40cm) a jeden bazen s toboganmi, ten bol tak bokom.

kvietocek7
17. jún 2012

@zuziq8 no znie to dobre, pridam si do zoznamu... let vam trval 2h?kolko hviezdny hotel to je? dik 🙂

zuziq8
17. jún 2012

@kvietocek7 let tam trval 2:20 a spat necele dve hodky. Hotel je 4*, ale my sme boli max. spokojni, ked sme tak pozerali ostatne hotel. komplexy okolo, boli dost vacsie, vela ludi, na plazi hlava na hlave... nas hotel bol mensi, taky utulny, to nam vyhovovalo 🙂

kvietocek7
17. jún 2012

@zuziq8 este posledna otazocka ci tam niekde v blizkosti bolo nejake delfinarium??