Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

danu
23. jan 2012

@katka116 neboli sme tam este minuly rok sme boli v Side, ideme tam prvykrat. Ideme s dietatom-4,5rocnou.
Cez cestovku Kartago tour

katik80
23. jan 2012

Ahojte maminy, my tiež plánujeme Turecko. Nemáte skusenosť s Last minute? viem že je to risk, nebude veľký vyber, ale aspon ako to asi vyjde cenovo po zlave, či sa to vôbec oplatí. Ak nám to nevyjde máme aj iny plán. Ale chceme to skusiť. Diky za rady.

larmimi
23. jan 2012

@katik80 ahoj, presne ako si povedala..nebude velky vyber, teda aspon cestovky tak tvrdia, uz to nie je ako kedysi...ale mozte mat stastie, ide o to ci mas nervy na to to risknut 😉

vidovaz
23. jan 2012

v last minute nemusíš mať dieťa zdarma. Môj známy z cestovky tvrdí, že pri last minute môže byť síce zľava 25 %, ale dieťa nemusí mať zľavu a tým pádom veľmi neušetríš a ešte nemáš z čoho vyberať. Platí to hlavne ak je dieťa staršie ako 2 roky.

mirka907
23. jan 2012

@vidovaz Super cena, my ideme koncom juna na 11 dni. Cena pre 2 + 1 trojrocne dieta 1432 + poistenie....

mirka907
23. jan 2012

@katik80 ja som doteraz sla na last minute ale mala este nemala dva roky...teraz co bola vystava v BA tak take Kartago malo napr akciu 25% zlava na dospeleho ale aj dieta stalo iba 89 eur, takze myslim ze sa oplatilo

mimi21
23. jan 2012

ahojte, nakukla som do tejto temy, pretoze aj my sa pravdepodobne chystame do turecka na dovcu

@mirka907 teraz som kukla na stranku kartaga a zistila som, ze ta akcia dnes skoncila 😠 lebo moja skusenost, ze DIETA ZADARMO je ze bud je potom zlava len cca 10% na pobyt dospeleho alebo dieta zadarmo nie je vobec a je zleva 25% a cena je potom plus minus par euro rovnaka
pozerala som Hechter, Firo, Tiptravel

a este otazocka, videla som, ze ste tu riesili odlety uz aj zaciatkom juna- nebude velmi studene more? ja ma s dovolenkou s malymi detmi mimo hlavnej sezony dobru skusenost, boli sme tak pred 2r na krete a bolo super ze nebol taky plny hotel a pod.

mirka907
23. jan 2012

@mimi21 platilo to len dodnes....kvoli vystave ☹
ale napr. skus sledovat www.topas.sk alebo este lepsie http://www.facebook.com/pages/TOPAS-cestovna-ka..... Pocas sezony maju vzdy aktualne ponuky. Na FB davaju vzdy dobre akcie a aj pristup ku zakaznikom maju super.
Ja som celu dovolenku este aj udaje na zmluvu vykomunikovala online a dnes som prila na "hotove"

mimi21
23. jan 2012

@mirka907 a do ktoreho hotela idete?

mimi21
23. jan 2012

@mirka907 oekny, len ja sa bojim dlheho transferu z letiska, lebo s 2 detmi 3 a 1,5r to asi nebude sranda 😅
a velmi sa nam na turecku paci, ze je v hoteloch vela atrakcii pre deti, aquaparky a lunaparky, ihriska a podobne 😉

mirka907
23. jan 2012

@mimi21 ja tiez nie som nadsena pri tom mojom certovi ale tak riskneme...aj tak tipujem za pojdeme vecer, ved ako inac KE lety 😠 ale tak snad nieco pospi...

mimi21
23. jan 2012

@mirka907 a idete na 11 dni alebo 8?
my poletime asi zo Sliaca, ja som zo zvolena a aj ked odletiet z blavy pre nas tiez nie je problem - mam tam sestru, predsa mi je to takto pohodlnejsie, usetrim deckam 2 hodky v aute 😝

mirka907
23. jan 2012

@mimi21 11nast...pre mna je 8 malo🙂

mimi21
23. jan 2012

inak my sme mali vo vyhlade este tento hotel, teraz len otvaraju, je tam dobra cena, len ma trochu obavy, kedze sa otvara len v maji
http://www.hechter.sk/turecko/letovisko-Avsalla...

mirka907
23. jan 2012

@mimi21 cena vyborna na 5tku...aj to dobre vyzera

mimi21
23. jan 2012

@mirka907 no ved to, to je jediny 5* hotel kde sa pri junovom termine dostaneme pod 2tis, fuuuuj a to je dost 😀
ved to ze ked si predstavim, ze Ninka - 3r nas stoji skoro 500e, tak mam dost
KDE JE TO DIETA ZADARMO??? 😀 😀 😀

mirka907
23. jan 2012

@mimi21 no ved ja mam tiez soky z toho....nas to stoji 1500 aj nejake drobne s vizami aj poistkou a to si hovorim ze asi dobra kupa ked pozeram tie ceny...a to je 4rka... Termin po nasom stoji uz cez 150 eur viac na dospeleho

vidovaz
23. jan 2012

@mirka907 11-dnový vychádzal z viedne komplet z poistením 1260 €, tiež dobrá cena.

mirka907
23. jan 2012

@vidovaz zaciatok ci koniec juna?a uz aj s dietatom?super cena...uz aj s vizami? ale to asi nie, tie sa platia az na mieste

vidovaz
23. jan 2012

ten odlet ako my. 6.6. dvaja dospelý + 1 dieťa nad 2 roky. Víza 15€ na osobu tam nie sú zahrnuté. Keď som porovnávala odlet z Viedne a odlet zo Slovenska - rozdiel min. 250 -300 €, čím drahší zájazd, tým väčší rozdiel. Len my na 11 dní nemôžeme ísť, lebo nechávam u starých rodičov ešte mladšiu 1,5 ročnú dcérku, aby z nej z náhodou nezošediveli 🙂 🙂 🙂. Snád v septembri ešte niečo podnikneme všetci spoločne.

zuziq8
23. jan 2012

ahojte, idete niekto do Side - hotel Belinda v juni? 🙂

mimi21
24. jan 2012

@vidovaz a ak sa mozem opytat cez aku cestovku idete? ja ma kamosku v cest. agenture, takze ta ma riadny prehlad, trosku ma ale mrzi, ze ma neupozornila na tu akciu co malo kartago, ale ma toho teza chuda strasne vela, pise mi z prace o 10 vecer maily
my sme sa nejako velmi zamerali na ten odlet zo sliaca ale keby tam mal byt naozaj taky velky rozdiel v cene a z do 300e tak kludne letim aj z viedne 😅
este je tu alternativa, ze pockame na last minute a mozno sa to cele zmeni na grecko, len to sa bojim tak velmi dopredu zajednavat, ked je to tam tak ako to je 😝

vidovaz
24. jan 2012

@mimi21 ideme cez rakúsky Neckermann. My teraz za ten 8 dňový platíme 990 € s poistením a v našej cestovke my ho ponúkala za 1247 s poistením a to bola najlepšie možná ponuka, akú sme našli. Takže ako hovorím treba pohľadať cez rakúske cestovky. Niektoré hotely vychádzajú ozaj super, ale napr. pri niektorých ušetríš len nejakých 30-100 a to sa ti neoplatí ísť do Viedne na letisko a ešte aj mať starosť komunikovať v cudzom jazyku. Tých hotelov je tam neúrekom, treba si to prepočítať na počet osôb, tie ceny sú uvádzané už so všetkými poplatkami.
Last minute nie je zlá voľba, ak ti je jedno kam ideš a nie je vás veľa. Vôbec to však nemusí byť lacnejšie, nakoľko väčšina cestoviek pri last minute neponúka dieťa zdarma, tak v konečnom dôsledku to vyjde tak isto a teraz je možné aspoň z čoho vyberať. 🙂 🙂 🙂 My sme chceli 4 izby a to nám nedokázali na SK za tú najlepšiu cenu ponúknuť. RAkúske cestovky maju oveľa väčší počet rezervácií izieb v hotely, preto môžu pracovať s cenou. 🙂

larmimi
24. jan 2012

@zuziq8 aky termin idete ? 😉

larmimi
24. jan 2012

baby ake je more v juni ??

kaska
24. jan 2012

@vidovaz ahoj a to si isla do rakuska si ten zajazd kupit, ci cez internet?

@larmimi my sme mali celkom este studene boli sme v prvej polovici juna na 2 tyzdne skoro ale zasa sme nemali velky hic, tak okolo 30 stupnov..

larmimi
24. jan 2012

@kaska dakujem..dufam ze to nebude az take studene 😒

katik80
24. jan 2012

@mimi21 Ahoj mimi, aj ja som so ZV a chceme Turecko, sme 4 a cenu nám pod 1800 eur nevypočítali, je to pre nás veľa. Všade písu dieťa zdarma a ked pozeráš cenník tak ho máš minimálne za 190 eur. tomu nechápem. Turecko letí zo Slačia od 5 juna a to len 11 dnové zájazdy, tak mi aspon vravela kamoška v cestovke. Ja počkám last minute a uvidime. Ak nám to nevyjde pojdeme do Chorvátska a na rok skúsime prišporiť.

zuziq8
24. jan 2012

@larmimi ideme 6. - 16.6.