Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lenka03
17. máj 2010

Ahojte baby, ideme do Turecka teraz v piatok, do Nashiry v Side. Viete mi poradit co vsetko treba vziat pre 8,5 mesacne babo a co tam dokupit aby som zbytocne nenosila drevo do lesa?
Davali ste babatlka aj ockovat proti niecomu? Vodu na pripravu mliecka staci z barelov alebo kupovat nejaku kojenecku? Ako cistite flase? Doma nevyvarame ale ako to bude tam? Staci umyt vodou z vodovodu alebo preplachovat barelovou? Ovocne prikrmy brat so sebou? Balene jogurty su v ramci Ai alebo ako to je v tomto hoteli resp aky je styandard 5* hotelov? Dufam ze tam nebude hrniec jogurtu s vareskou ...
Bravate si prikrmy so sebou alebo si vystacite so stravou v detskom kutiku - mliecna ryza, nesolene varene maso, zemiaky, zelenina a podobne ... (teda ak je tam nieco take zauzivane lebo v Egypte v Prima Life Makadi to bolo a viem ze tam by sme si vystacili ...)
Juj budem velmi vdacna ak mi niekto poradi lebo srotim vsetko mozne aj nemozne a nie a nie sa vymotat a nechcem vyzerat ako ista rodinka v 5* hoteli v Egypte s ultra AI, ktori si do restauracie nosili krabicove ceske mlieko a dalsie veci a neodverovali ani len restauracnym priborom a papali so svojimi plastovymi jednorazovymi :D

kika6
18. máj 2010

Konečne ide niekto do Nashiri. Keď sa vrátite napíš prosím Ťa ako bolo.Ja mám 6ročnú dcéru. Chcela som ju dať očkovať na žltačku, ale rozmyslela som si to, lebo zle reaguje na všetky očkovania( minulý rok mala sepsu z očkovania- pneumo23+Infarnix). Ja by som vodu dávala radšej z plastovej fľaše. Nikdy nevieš aká je v bareloch. Aj fľaše by som v nej umývala. Tak si to tam užite.

mima07
18. máj 2010

lenka ja ked som bola s malym prvy raz (mal 11 mesiacov) som si brala nutrilon a nejake presnidavky ovocne, vodu som pouzivala co bola v chladnicke flaskova , mam taku malicku rychlovarnu konvicu tak flasu som umyla pod vodou a potom vyplachla flaskovou prevarenou 😉 my sme mali detsku stravu v hoteli a ta bola super 😉 ja som brala este nejake keksiky
ja tiez nedam na turecko dopustit 🙂 maly uz teraz otravuje ze chce ist k moru

marse
18. máj 2010

dnes sme si boli v CK pre podrob. info, cestovny doklad atd..... odlietame 6.6 o 18.00, uz pocitam dni, 😀 teplucko a ziadne varenie, krasna predstava, ani starsia dcerka sa nevie dockat.... chcem sa len opytat mam troska strach z tej mentality turkov, neviem , chodili sme len do chorvatska alebo na kanare, a tam vsetko ok, do turecka ideme 1x a troska sa bojim....

sakura77
18. máj 2010

marse,pre turkov sme my veeelmi krasne,takze neboooj 🙂 😉

dendy1
18. máj 2010

marse, minule leto sme boli v turecku a v inom turnuse pred nami prišla pani (slovenka) sama s dvomi deťmi, strršie asi 3-4 r., mladšie malo asi 1 r.? ešte nechodilo. s kočíkom išla priamo do reštaurácie ku stolu. Bola tam sama, stretávali sme ju hlavne v reštaurácii, vždy jej personál pomáhal, pristavili vysokú stoličku, podali čo potrebovala a tak. Turci majú radi malé deti, tak prirodzene milo sa spravali ku všetkým deťom, pohladili po hlave, usmievali sa na deti, proste pohoda. ku strave pre malé deti sa neviem vyjadriť, boli sme len dospeláci, ale výber taký, že pribrať nie je vôbec problám 😀

lenka03
18. máj 2010

Diky diky diky, berieme si minirychlovarnu, na flase ssom kupila nejake tabletky z tesca na studenu sterilizaciu tak uvidime, mame biodermu OF50 s tym nie chemickym filtrom, potom pantenol, repelent, dettol gel na rukya smectu + dalsie vecicky co mala bezne pouziva ... na co z lekarne som zabudla?

lenka03
18. máj 2010

Kika urcite dam vediet, ja som presne ten typ co pise recenzie 🙂 Ked som spokojna tak hodim na inviu a ked nie tak vsade :D

binki
18. máj 2010

lenka03: ahojky, tak to už se těšíte, viď?! místní pijí vodu z barelů, z kohoutků ne. kdykoliv jsme byli venku, nechala jsem si alespoň lahvičku od mléka vypláchnout v restauraci horkou vodou...na trhu existuje velmi dobrá firma - Pinar, dělá mlíčka v tetrapaku pro děti od jednoho roku, začala jsem to používat, když se mi Nutrilon v teple srážel...

mima07
18. máj 2010

lenka ja som mala este fenistil raz tam maleho postípal komar tak aby ho to nesvrbelo 😉 inak z tych asi 8 raz co sme tam boli iba raz sme tam mali komare nie vela mozno 4 za cely pobyt ale strpcovali zivot

lenka03
18. máj 2010

binki my papame este nutrilonn lebo mame necelych 9 mesiacov ale ten len rano a vecer, cez den ovocie s piskotami, masovy prikrm a potom zas ovocie s kasou. Inac mas super prispevky, dakujem 🙂 strasne som sa potesila ze tatkato tema tu uz je a nemusim zakladat novu 🙂
takze rekapitulacia- pleinky, papanie a ostatne len kolko zarucene miniem, ak bude treba dokupim - ak som dobre pochopila da sa vsetko dokupit. Voda tam bude, do kufra beriem konvicu, tablety na rychlosterilizaciu, flase a podobne, trochu jari, 2 spongie, opalovaky, poopalovaky , repelent fenistil a smectu. na uska, ocka a nos a kinedril - to sa este s doki poradim. pre malu kopa hraciek , nevyhnutne polievacka, vedierko, spliechajuca kacicka, bazenik a koleso :D No a velky rodinny dazdnik namiesto slnecnika.
Boze mala tam pojde nabalena ako bohata pani z ruska :D

janka5861
18. máj 2010

Lenka, v Turecku to co pises posledne vsetko kupis./ pre malu kopa hraciek , nevyhnutne polievacka, vedierko, spliechajuca kacicka, bazenik a koleso / este mozno by som vzala malej oblubene hracky ale ostatne vobec.... zohnali sme to tam za par eur. skoda miesta v kufri .... 😉

lucka23
18. máj 2010

ahojte. my sa tento rok tiez chystame do turecka. odlietame 6.6. len este nevieme presne o kolkej. tak som zvedava, nerada by som cestovala nejak skoro rano. 🙂 Nas hotel sa vola belinda club beach. citala som nan vela dobreho aj zleho tak som sama zvedava ako to nakoniec bude. 😀

marse
19. máj 2010

lucka 23....ahoj aj my odlietame 6.6 z BA, nam dali len na vecer o 18,00...daj vediet kedy idete vy....papa

binki
19. máj 2010

lenka03: děkuji za pochvalu 😀

lucka23
19. máj 2010

fuha marse tak to je dobre o nicom. vsak to pridete vlastne o jeden den ci nie? no dufam ze my opletime skor. 😕 ale kludne moze byt ze budeme letiet spolu 😀 lebo neviem neviem ci je za jeden den viacej letov do turecka. no musime zajst do cestovky sa popytat.

marse
19. máj 2010

ano prideme, ale domov letime az vecer o 22,15 cize sa to vykompenzuje tym prvym dnom, aspon daco, akou ck idete? my mame koala tour.

zuzla2
19. máj 2010

ahojte..my letime 22.6 a zatial predpokladany cas odletu je 9:15...horsie to uz bude naspat...6:45...ale hadam to dako zvladneme 😎

marse
19. máj 2010

zuzla urcite zvladnete, nemate na vyber 😀 , mna len otravuju tie dve hodiny na letisku pred odletom, vtedy musim mladsej vymyslat programy apod. a este ked nam bude meskat lietadlo ako minuly rok 5 hodin tak dakujem pekne 🙄

zuzla2
19. máj 2010

no ja som tiez zvedava,ze ako to bude s malou...odkedy ju mame,este sme nikde neboli 😔 ale toto nebude nic oproti tomu,ak by znova "siblo" sopke...
navyse my vyxadzaju moje dni pocas dovci 😠 😠 😠 😠 sa mi to tak krasne poposuvalo 😖 ked sa dari,tak sa dari... 🙂
ozaj viza stoja 15 alebo 20eur???

marse
19. máj 2010

nam povedali ze 15 eur, ale radsej berieme viac peniazkov, radsej donesieme domov, ako nemat, ked sibne sopke ked budeme este doma, tak fajn, vratia nam peniaze a ideme inam, na sr napr. ale ak to buchne ak budeme na letisku tam tak potom ma hodi o zem.....

lenka03
19. máj 2010

marse a ak buchne ked budete tam tak to budete mat dlhsiu dovcu 🙂

marse
19. máj 2010

hej len si vsetko musime zaplatit my a ked prideme domov tak nam to az preplatia, vsak ja ale nemam milion 😅

lucka23
19. máj 2010

joj baby s tou sopkou nestraste. snad sa týmto problemom vyhneme. 🙂

marse ideme cez tiptravel. tak to je potom fajn ze ten posledny den idete az vecer aj ked podla mna je to uz dost neskoro a s malym by som mala asi znacný problem. uz to nie je mimco a nezaspi mi hocikde ako kedysi 😀

a tie viza tiez viem ze 15 €.

lucka23
19. máj 2010

inak k tej koala tour. tak na tuto cestovku mam doslova averziu. dodr... nam svadobnu cestu na rhodose. 🙄 bola to vtedy velka afera aj v telke to slo a riaditel musel za nami pricestovat na rhodos lebo ludia sa odmietli ubytovat a sedeli na recepcii. bol to taky arogantny hajzlik ze ak by som ho este raz stretla naplujem mu medzi oci. no zase ma chytila ta zlost ako vtedy, radsej na to ani nemysliet 😅 😀 😀 😀

kaska
19. máj 2010

Ahojte, aj my letime 6.6. o 18:00 do Turecka 😉 my ideme do Beleku...citam, ze pisete, ze sa tam da pre babo skoro vsetko kupit...neviem ci mam trepat velky balik plienok so sebou..ale stravu beriem len pre pripad nudze nejake ovocne predsnidavky tie v umelej hmote aj nejake hippky v umelej hmote aby to nebolo prilis tazke..
pre maleho mne takto kazala doktorka zobrat: nieco na teplotu, proti bolesti, na uska, ocka, na sopliky, fenistil kvapky, proti komarom a vigantol, a este na hnacku..neviem teda vodu tiez zoberieme malu rychlovarnu kanvicu a len jednu Lucku a tam snad sa bude dat niekde kupit..
neboli ste niekto v Beleku?

marse
19. máj 2010

lucka23- myslim si ze problemy s ck neovplyvnis, ja som po minulorocnej dovolenke na Kanaroch (Fuerteventura) povedala ze viac nehrozi firo tour, ubytovanie a strava na jednotku ale dopravu mali tak zle zabezpecenu, ze nikdy viac, este aj v cestovke nas oklamali.... hold kto chce zarobit musi klamat... musime verit ze tento rok to bude dobre 😉

ja som zase radsej ze ideme na noc, ako padne 20,00 hodin moje deti su tuhe, nech su kdekolvek... 😀

a mame na ne taku fintu, ze ked uz nevedia obsediet, ci uz na letisku alebo v lietadle, tak im vzdy dame nejake prekvapko, proste malu hracku, kupime ju este pocas priprav doma, neukazeme im ju, a tym sa tesia a su na niekolko hodin zabavene, to mi poradila jedna mamina a u nas to funguje na 120%......

co sa tyka lekarnicky tak tu ma na starosti manzel je lekarnik tak on sa v tom vyziva... 😀

oblecenia extra vela neberiem, pre deti tak normalne, mne staci 5 plaviek, 2sukne, nohavice, par triciek, sestra bola v turecku minuly rok a doniesla si veeeeeela obleckov, ze facku( adidas, nike, puma ed hardy) chystam sa na zatah po obchodov 😀 😀

lenka03
19. máj 2010

Je tu este niekto kto ide na dovcu s detickami vtedy ako my tam kam my? (od 21.5 8 dni v Nashire)

marse
19. máj 2010

lenka vam sa to teda blizi 😵

marse
19. máj 2010

lucka inak tiptravel, koala tours, seneca pracuju spolocne, len sa inak volaju, maju persne tu istu ponuku, ceny aj informacie...zistila som si to, lebo sme chceli ist cez senecu, no bolo uz plne, to iste sme chceli aj v tiptravele, a tam mi to ta pracovnicka prezradila.... 🙂