Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

livia76
27. máj 2010

@elly111 😀 dík 😀

livia76
27. máj 2010

@hencaa jasnééé mladé baby na dovolenke a nenakúpiť 😨 však to by bol hriech 😅 len pekne prevetrajte peňaženky a opáľte sa 😎
No a samozrejme všetkým vám prajem ,aby ste si super oddýchli a načerpali energiu na ďalšie mesiace 😵

lucka23
27. máj 2010

no ja sa toho slniecka uz teda neviem dockat. aspon dufam ze ked tam prideme bude cely týzden krasne slnecno. a tiez by som rada absolvovala nejake nakupy, dufam ze aj v side si pridem na svoje 😀 😀 😀

elly111
28. máj 2010

@livia76 takže ktorý pekný hotel s peknou plážou je najbližšie k obchodíkom, nákupákom a podobne zaujímavým veciam? 😀

petra6
28. máj 2010

Livia - my ťa tu zavalíme tými našimi otázkami 😀 Ja sa chcem opýtať, či si dcérke dávala jedlo z ponúkanej stravy a či nemala žalúdočné problémy..... Naša dcérka je totiž schopná pokiaľ vidí okolo seba jedlo jesť 24 hodín dene, nemá dno (a to má 12 kg aj s topánkami 😀 ) A ešte - neboli tam teraz komáre?

livia76
28. máj 2010

@elly111 ale kde myslíš-Siede, Alanya, Manavgat, Mamutlár 😉 už som to písala dávnejšie mne najviac vyhovujú rezorty-tam je všetko pokope boli sme napríklad v 5+ Pegasos world v Side a tam bolo najlepšie, ale do obchodov busom, môj M zas zbožňuje menšie hotelíky v centre Alanye tam je zase,,rušnejšie" ale všetko po ruke-obchody, historia, popri kleopatrinej pláži kopec preliezok a cvičiacich stojov 😉 ťažko si vybrať, podľa toho, čo máte radi.
@petra6 😀 jasné z ponúkanej stravy, keď bola menšia, ešte sme jej nosili nejaké tie hippky /kúpiť sa tam dajú v lekárni/ ale teraz je nadšená, keď si mohla vybrať čo sa jej na papanie páčilo 😀 s hnačkami sme problém v Turecku nikdy nemali. Ak Lucka ľúbi papať, tam bude asi v raji 😉 aj naša Lesinka tam stále do seba niečo pchá-po troške,ale stále 😵 Teraz komáre neboli, pred 2 rokmi bola malá poštípaná, odvtedy kupujem na izbu do zásuvky 10 dňový repelent do zásuvky Raid

petra6
28. máj 2010

Livia, tak ten raj si viem predstaviť - nie je totiž spokojnejšie dieťa ako naša Lucka, pokiaľ má plné ústa 😀 Tak Raid pre istotu vezmem - v tej súvislosti mi napadlo - nie je potrebná redukcia do zásuviek? Hlavne na nabíjačku na mobil.....

tanaba
28. máj 2010

petra, moj maly mal rok, ked sme boli v turecku, jedol jedno cez druhe. Vyberal si na co mal chut a v pohode. Dcera ta jedla naozaj len ryzu a nejake masko, zemiacky... a ta nam dostala hnacky. Ale ona je na toto hakliva.Takze bola v nemocnici na infuzke jednu noc aj s manzelom, ktoreho tam nechali ako doprovod.

A bolo tam este jedno dievcatko rovnako stare ako moj maly - 1r. aj to si jednu noc polezalo na infuzkach, lebo malo hnacky. A to papalo hippky.

Takze je to skor individualne.

My sme nemali komare. Nastastie.

a k rusom. My sme byvali v casti, kde boli rusi a boli v pohode, mily, slusni.

Zasuvky boli ako u nas. Teda v nasom hotely.

petra6
28. máj 2010

Tak som zvedavá, ako budú reagovať tie naše....
Neviete ešte náhodou poradiť lacnejšie parkovanie na ten týždeň ako na letisku v BA?

zuzujan
28. máj 2010

ahojte ide niekto do turecka 22.6.??? prave nam prisli pokyny a odlietame o 04:15 v noci 😝 😝 😝 😝
no zatial si to vobec neviem predstavit s malou, hruuuza

zuzanah123
28. máj 2010

ellin.Dakujem ze si sa ozvala som spokojnejsia.Odlietam uz o dva tyzdne dcerka ma 10m papka kuracinku,zemiaky,ryzu a skoro vsetku zeleninku.Mna by najviac zaujimalo ci Ti chutila strava.Neviem ci jej mam vziat nejake HIPPKY velmi ich nelubi alebo jej mozem davat stravu ponukanu v hotely.Ak ma nieco napadne tak sa este ozvem zatial DAKUJEM.

zuzanah123
28. máj 2010

ellin, napadlo ma ci si mam vziat rychlovarnu konvicu na prevarovanie vody ,mala pije nutrilon .Maju v obchodoch aj kojenecku vodu.......

ellin
28. máj 2010

zuzanah123, nasa mala mala vlani ked sme boli v tomto hotely na dovolenke 17 mesiacov, pitna voda sa tam dala nacapovat z takych sudkov - v jedalni, pri bazene aj v bare na plazi - mala ju pila neprevarenu a nemala ziadny problem. Nedaleko hotela je lekaren aj potraviny a tam kupis aj balenu vodu - myslim ze aj pre deti. V lekarni maju aj Hippky. V jedalni je pult so stravou aj pre male deti. Cestoviny, omacka,kuracie maso ... Strava je super - naozaj velky vyber. Na nasej izbe varna kanvica nebola.

elly111
29. máj 2010

@livia76 našla som Joy Pegasos Resort v Alanya a je to vraj 20min. pešo za nákupmi do mestečka Avsalar, idem popozerať či niektorá cestovka ešte ponúka tento hotel

zuzanah123
29. máj 2010

ellin.Dakujem ,ze mi pomahas zvladnut cestovnu horucku.Este by som chcela vediet ci sa da zapoziciat cestovna postielka .My mame izbu 1\1pristelka mame este starsiu dceru.Mozem si vziat do lietadla aj kociar.Vdaka.

ellin
29. máj 2010

zuzanah123, v cestovke sme poziadali(dodatocne} aby do objednavky dopisali poziadavku o detsku postielku a v hotely nam ju potom dali automaticky - nebol s tym ziadny problem. Boli sme s CK Medina. Pri odovzdavani batoziny nam kocik oznacili ale nemuseli sme ho odovzdat s batozinou - az pri nastupe do lietadla sme ho odovzdali letuske.

lenka03
30. máj 2010

@certica_3 boli sme v Nashire v SIDE. v cestovke mi spominali ze super je siet JOY dnes TTH, ze vsetko z tej siete su hotely pre rodiny s detmi. Hladali sme piesonu plaz a kvalitny hotel a nasli sme.

petuska123
30. máj 2010

ahojte aj my tento rok ideme do turecka joj konecne bude oddych...my ideme do hotela sea bird beach..........dufam ze bude dobre

lenka03
30. máj 2010

Baby ja k tym rusom, ich je v Egypte i v turecku strasne vela, niekde su ako z retaze utrhnuti ale v Nashire boli vpohodicke. Ale zas to bol dost hotel orientovany na rodiny s detmi a aj rusaci tam boli prevazne taki s malymi detmi a tak sa venovali skor rodinam ako vodke ... Ja ked som si vyberala hotel tak som sa pytala ci tam nie ej invazia rusov a zistila som ze ti su asi vsade 🙂 skor treba zistovat aki rusi tam chodia ... lebo ti co boli v Nashire boli z ineho cesta ako ti co som stretla v Egypte v hoteloch SeaGull v Hurghade a Tia v Makadi ... Ale neda sa povedat zeby v Nashire bola prevaha rusov, bol tam taky mix - rusi, anglicania, nemci, slovaci, poliaci a tak - take vyvazene to tam bolo

lenka03
30. máj 2010

A napadla mi este jedna vec - pred odletom som volala do cestovky ako je to s detskou stravou na palubu, vedela som ze su tam nejake vynimky ale nevedela som detaily no a teta v callcentre ma ubezpecovala ze mam malu nakrmit pred odletom a potom ked bude este treba tak si vziat Nutrilon a poziadat o horucu vodu letusku - kravina jak traky... nechcelo sa mi verit tak som vzala vodu do termosky ze ak sa nebude dat tak vylejem ... no a jak vodu tak aj stravu pre babo staci ochutnat pred personalom a hotovo ...
Sak co by bolo ak by som vzala len tolko stravy co potrebuje na let a potom by sa nedajboze batozina stratila ... na to zas mudra teta z callcentra cestovky pruzne zareagovala ze sak predsa pojdeme s dvoma kuframi a to by bola blbec nahoda keby sa oba zapatrosili tak si mam stravu pre malu rozdelit ...

kika6
31. máj 2010

lenka03. Už ste doma? Nedalo sa to predľžiť? Aké ste mali úpočasie? A čo more, bolo stále studené? Ak by Ťa ešte niečo napadlo ohľadom hotela, tak napíš prosím Ťa. Dik

ivett1
31. máj 2010

Ahoj , plánujeme íst v júni na dovolenku do Turecka-Antalye s detickami a v cestovke nám ponúkli v tom termíne viac hotelov...zatial sa mi pozdávajú tri - Kahya, Incekum Beach Resort a Meryan. Prosím, neboli ste v niektorom a ako tam bolo? Lebo recenzie su všelijaké...az ma z nich rozbolela hlava a nechcem moc riskovat, ked ideme s nasimi zlatickami. Diky.
Inak velmi mi pomohli super rady z tejto diskusie. Uz si pomaly rozsirujem zoznam... 🙂

sakura77
31. máj 2010

lenka,som sa pobavila,ze nakrmte dieta pred odletom,akoze ked nebude zrovna hladna tak co...no mam dost..my mame let skoro rano o 5.30 tak asi prespi,ale planujem zobrat take to mliecko hotove co je v krabicke pre babatka,myslite zeby mi to zohriali v mikro? ci asi nie,co...

gabka07
31. máj 2010

Ahojte,neleti niekto 18.6. do Turecka....club belinda.....letime z Košic...ideme s 2 roc.dcerkou...

gabika7706
31. máj 2010

@gabka07 ahoj, my letime 18.6. z KE, ideme do Justiniano Park Conti 🙂

euphoria
31. máj 2010

Ahojte,
mate prosim niekto skusenosti s hotelom Asteria Sorgun Resort v Side.????

mima07
31. máj 2010

ivet my sme boli v merayne ale uz hodne davno vtedy bolo fajn ale mam pocit ze sme boli iba s muzom
euphoria v asterii bolo dobre jedine minuds som mala ku klimatizacii bola troska slabsia ale to uz moye byt v poriadku sme boli tusim pred 2 rokmi 😉

ivett1
1. jún 2010

@mima07 Diky za info:o)

jasterica
1. jún 2010

na margo turecka...som teraz tehula,takze tento rok si na let uz netrufnem,ale za inych okolonosti yb som si urcite zvolila turecko... 😵 boli sme na dovce v turkey dvakrat...oblast side vrele odporucam
skusili sme hotely iberotel serra palace a druhykrat selge beach resort...oba vynikajuuuuuuuuuuuuuce,vsetko na jednotku,vrele odporucam 😵

jasterica
1. jún 2010

a este tento rok,ked som bola v nizsom stadiu tehu,sme v maji boli v beleku...hotel papillon zeugma...bol to sice len patdnovy pobyt,pretoze to manzel dostal ako odmenu z prace,ale vedela by som si tam predstavit uzasnu letnu dovcu 😵