Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

kosska3003
11. jún 2014

@vanduska3 este ze ja toto nemusim riesit 😀 😀 uz mame po len sa musim k dr dotrepat nech mi predpise malej sirup a sprej do nosa keby nahodou aj franykoin budem pytat a samozrejme mi povie ze by do Turecka nesla bez ockovania 😀 😀 😀 ako aj pred rokom ako keby sme sli do niakej osady sa ubytovat 😀 😀

nefertitka
11. jún 2014

@vanduska3 my ihrisko este dopiatku, resp. do nedele a od pondelka uz ani to nie 😝

danielita55
11. jún 2014

@teress ano kazdy den dokladala do chladnicky vodu ale nebol problem vsade bola voda v chladničkach a moha si si brat koľko si chcela...cesta bola dlhšia lebo je to 110km ale da sa človek aspoň nieco videl
nam lietadlo tam meškalo 2hod.a naspet nám posunuli let o 2hod.
My sme v delfinarium neboli ale nie je problem je to 10min.mini busom ide spred hotela za cca.1eur/osoba a tam si vstup zaplatis.My sme boli na vylete v Alanyi a bolo super...netreba sa obavat budete spokojny 🙂

nataliasarron
11. jún 2014

@danielita55 kde ste prosim ta boli?

tatya
11. jún 2014

@karinkaeich @nefertitka vdaka za odpoved, ale nepotesili ste ma 😀 aaaach, tak som sa tesila, ze bude Turecko... ona sa da ist este v septembri, ale chceli sme ist teraz, lebo koncom augusta ma maly 2 roky a potom uz za neho budeme platit okolo 500 eur.... 😝

teress
11. jún 2014

@danielita55 to si ma potešila...dufam ze nebudeme meskat..letíme až 17.20:/...výlet ste si platili či na vlastnu past?lebo alanyu som mala aj ja v plane, a že by tam mala byt česka animatorka...nevieš? dakujem kraaasne...ja už pomaly finišujem z nákupmi🙂

teress
11. jún 2014

@nataliasarron ideme annabella diamond spa avsallar.-)

zuzujan
11. jún 2014

@karinkaeich ahoj Nelka uz v pohode, uz jej schnu bude do soboty v pohode, Adamko zatial bez kiahni
ale volali sme do poistovne, ze co a ako a povedali, ze vraj ked vieme vopred pred odchodom ze bude mt kiahne a tam dostane, tak nic nepreplatia, lebo sme to vedeli vopred............debily
a to mam mat vestiacu gulu ci ich naozaj dostane alebo nie? ved vopred sa to z krvi ani inak neda zistit, ci to naozaj bude.........som na nich taka nasrata, podla mna ta mlada slecna pri telefone ani nevedela ako kiahne prebiehaju a podobne, ked to kecala
Tak idem este studovat obchodne podmienky, mame poistu za 200 eur pre nasu rodinu aj storno dovolenky zaplatene. Ale ked sa vyhadze v piatok tak nam vratia 95% zo sumy dovolenky, tak uvidime este do piatku co sa udeje, ale urcite mame podla mna narok na preplatenie lekarskeho osetrenia, alebo preplatenie neskorsieho odchodu z dovolenky keby to dostal pred odchodom...........no mam nervy

zuzujan
11. jún 2014

@karinkaeich toto je v obchodnych podmienkach:
Poisťovateľ nie je povinný plniť v prípade, ak nákl
ady liečenia vznikli v
dôsledku:
a)
liečebnej starostlivosti súvisiacej s ošetrením úra
zu alebo ochorenia, ktoré
existovalo, bolo alebo mohlo byť zistené alebo zjav
né pred začiatkom
platnosti poistenia,

podla mna nemoze byt vopred zistene, nema ako ani z krvi ani z vyterov a nie je ani zjavne kedze nie je vyhadzany............ co ty na to? 😝

karinkaeich
11. jún 2014

@teress my letime az 18:30, tak hadam nebudeme este mat meskanie 😝

karinkaeich
11. jún 2014

@zuzujan moje zistenie - ak sa nevyhodi dopredu, tak odlet normalne. ak nahodou ano, tak nam vratia skoro plnu sumu, okrem sumu poistky. tak mi povedala nasa sprostredkovatelka, lebo ideme cez agenturu, nie priamo ck. a ak by sa mu to objavilo tam, tak cez delegata normalne na osetrenie, a preplatia. aj do lietadla ho pustia normalne. toho som sa najviac obavala. tak nechapem vazne???
ty budes mat malu uz ok, tak to by som vobec neriesila. a pri malom, presne ako pises, ved to sa neda dopredu povedat, ci bude mat alebo nie. takze ti povedali blbost. to by im nepreslo podla mna. mozno pre pokoj duse skus este zavolat tvojej dr., ci by ti v pripade potreby napisala oficialne potvrdenie, ze maly bol k tomu datumu uplne ok. aspon ja by som to tak riesila 😉

tatya
11. jún 2014

baby a mate niekto skusenost ako je to s pristelkami pre dieta? pre starsiu, ma skoro 4 roky chceme pristelku, ale maly bude mat koncom augusta 2 roky, dovtedy je len za nejake poplatky bez pristelky.... ale co, ak by sme chceli ist az v septembri? uz bude mat 2 roky, ale pristelku nepotrebuje, bude spat s nami na manzelskej... ako su tam poplatky? rozmyslam, ci by nas ta dovolenka nevysla potom zbytocne draho, ked by sme museli aj za maleho zaplatit...

danielita55
11. jún 2014

@nataliasarron Avsallar AnnaBella Diamond Spa

danielita55
11. jún 2014

@teress Ano isli sme na vlastnú pest a je tam česka animatorka a tam nakupis tolko lacných veci len musis zjednavat a na to ja veľmi nie som, ale sme nakúpili... 🙂

nefertitka
11. jún 2014

@tatya nad 2 roky uz sa to berie inak, ich nezaujima, ze bude spat s vami na jednej posteli, proste sa to uz rata ako pristelka...teda taku mame my skusenost

popova
11. jún 2014

leti niekto 2.8.do Turecka z Košíc? viete už čas odletu ? Ideme cez Kartago na ich stranke časy niesú,ani nikde inde som sa k ním nedopátrala........

petrina82
11. jún 2014
libka1
11. jún 2014

ahojte, ako obliekate deti do lietadla? my pojdeme nocnym letom, takze ked tam prideme horuco az tak nebude...

petrina82
11. jún 2014

kto ide cez Kartago, ako ste platili doplatok, osobne na pobocke alebo prevodom? Lebo ja som sa teraz pytala cez chat na ich stranke, na ktore cislo uctu mam previest peniaze a ona nevedela, vraj sa mam informovat tam, kde som zajazd kupila. Ja som kupila online a tam mi nikto neodpoveda...

moonaa
11. jún 2014

Baby prosím Vás beriete aj odpudzovače proti komárom, či netreba? Ja už mám okrem mäsa z mrazničky na zozname napísané asi všetko 😀

teress
11. jún 2014

@moonaa ja som kupila ,v kauflande bol hajanek v akcii za 4dačo..tak som ho tm prišupla🙂 preistotu...malej som začala cca hadzat veci do kufra...sa mi tak zdá že som jej tam preložila celu skrinu🙂
baby tak sa pýtam kolko beriete detičkam 3r cca vecí?

teress
11. jún 2014

@danielita55 super dakujem krasne🙂 ta česka animatorka ma potešila...kedže hechterko začne až po našom odchode🙂 venovali sa tam detičkam? juuj tak sa teším🙂

allie69
11. jún 2014

@petrina82 my sme vyplacali osobne na pobočke doplatok

allie69
11. jún 2014

@tatya zalezi od hotela i cestovky asi, my sme sli ked mal lukas 2 roky a 2 mesiace a nemal pristelku, na vyziadanie nam dali v hoteli detsku postielku prenosnu bez poplatku spolu s plachtou vankusom a prikryvkou samozrejme

lara75
11. jún 2014

ahojte, má z vás niekto skúsenosť s hotelom Royal Alhambra palace? ďakujem 🙂

petrina82
11. jún 2014

@allie69 dakujem, zacinam uvazovat, ze pojdem aj ja osobne, ked takto sa k tomu neviem dopracovat. To je asi jedno, na ktoru pobocku pojdem, vsak?

yidaky
11. jún 2014

@tatya My sme boli vzdy v juli niekolkokrat, hned prve dva julove tyzdne. A mozem povedat, ze nam teplo nejako extra nevadilo. Teplomer vonku ukazoval kazdy den nejakych 34-36°C. Ci bol dobry netusim 😉, no kazdopadne pri mori ci bazenoch sme to nejako nepocitovali. Ine je, keby sme isli niekam do Side do historickeho centra alebo tak.

yidaky
11. jún 2014

@tatya Uz som Ti pisala, ze podla mna je to zase ok. Prvykrat sme boli, ked mala dcerka 2r. A zvladali sme to ok.

yidaky
11. jún 2014

@lara75 My budeme mat, ale az ked sa vratime v juli 😉.

sussie259
11. jún 2014

ajojky kocky.
zdravime priamo z Lary pri Antalyi ;) #hotel.titanic beach deluxe rezort - 5* cez hydrotour.
pocasie okolo 29C yakze uplne prijemne, vecer 24 znesieme aj svetrik ;) etrik
let sme mali nocny o 3 rano z ba, a mala ma 2 a stvrt rokz, sice neodspala ani sekundu.ale nemala s nim ziaden problem, skor mna boleli usi pri pristavani.

voda je vsade balena a mozte pit na litre.vsade je k dispozicii.bufety su otvorene 24hod.v kuse, a jest je vzdy nieco ;)

jedlo je super ,naje sa asi fakt kazdy- sice moja prefstava pod nazvom detsky bufet bola ina akp skutocnost- tu je to hranolky , spagety a parky - ale tlste nemecke deti to tlacia stale.
inak vyborny vyber zeleniny a ovocia. a mala papka ryby a ryzu.a kolace kt.sa napchavam ja- tehotenske brusko sa zvacsuje z nich rychlejsie ;) su neskutocne dobre

vecer je minidosco co musime chodit ;) animac.su vacsinou v ristine bo 85% hodti su rusi.potom nemci a slovakov je tu s nami dokopy 5.ale cez prazdiny bude asi viac.