Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

moniqq777
27. jún 2013

ahojte, my sme sa v sobotu vratili z Turecka, Side. Bolo super, dcera ma 21 mesiacov a zvladla cestu perfektne. Poobede spala na plazi, hrala sa v piesku, kupala v mori, skvele. Turecko je super, lebo let trva len 2 hodinky, to je pre deticky akurat.

harmi
27. jún 2013

@danielle77 to sa tesim ze ste sa mali uzasne, my sme tam boli minuly rok s nasim krpcom a tiez sme boli nadseni. 😵

zuzuli83
27. jún 2013

Jupí máme dovču 😀 Byli jste někdo v aquaparku a delfináriu Troy?

zuzuli83
27. jún 2013

sice jen na 7 dní, ale super http://www.siamelegancehotels.com/

zebricka23
27. jún 2013

@zuzuli83 hej my sme boli min.rok 🙂

zebricka23
27. jún 2013

@zuzuli83 aj kamaratka tam ide 13.jula....a druhy znami teraz 3.jula

zuzuli83
27. jún 2013

@zebricka23 my taky 3. A jak jste byli spokojeni? Nějaké tipy na výlety?

zebricka23
27. jún 2013

@zuzuli83 to delfinarium bolo fajn...deckam sa pacilo aj nam...to bola taka hodka....urobili aj magnetky....dalo sa fotit s delfinou,aj plavat..ale to sme neabsolovali...ptoom sme boli len v meste belek.....inak ziadne vylety...
tak to budete s tymi znamymi...oni idu stari rodicia so 4 vnucatami

zuzuli83
27. jún 2013

@zebricka23 a kolik je tam prosím vstupné? Jeli jste busem? A náhodou v tom aquaparku vedle delfinária jste nebyli?

zebricka23
27. jún 2013

@zuzuli83 boze uz si nepamatam...ale viem ze deti do 6 rokokv mali vstupne zdarma...dospeli tusim 20?? isli sme cez delegatku...aj ked sme to mali o 3 hotely dalej,ze aj peso by sme dosli....ale vraj uprednostunuju zajazdy...tak preto...

kvietocek7
27. jún 2013

@zebricka23 vies mi povedat kolko asi tak stalo plavanie s delfinmi??a ci je to limitovane vekom od kolkych rokov?dakujem

zebricka23
27. jún 2013

@kvietocek7 neviem ale asi okolo 100 eur to bolo...bola to vysoka suma,tak nas to ani nezaujimalo

popova
27. jún 2013

@georgia333 boli ste v Adalyi rezort? a izbu ste mali peknu? bolo treba si priplatit na recepcii ?

zuzuli83
27. jún 2013

@kvietocek7 na netu píšou 100 euro ☹

sunnysan
27. jún 2013

ahojte, citala som rozne prispevky na dovolenku v Turecku, kdeže sme tam isli 1 krat, dnes sme sa vratili, boli sme v Side Colakli, Kamelya World Village Resort, na 8 dni, bolo uplne uzasne, absolutne vsetko bez problemov, krasne pocasie,more uplne teple, cistucke, aj plaze, jedlo vyyyborne, super služby, mame 2 synov 7 a 2 r, ani s nimi neboli ziadne problémy, ani zdravotne, let uplne v pohode, kto sa tam chysta alebo rozmysla kam ist, tak na 100% odporucam, ak by ste mali nejake otázky kto sa tam chystate, kludne mi napiste🙂

kvietocek7
27. jún 2013

@zuzuli83 no to je poriadne dost 🙄

tanitta
27. jún 2013

@sunnysan nie je 8dni malo ci postacilo alebo by ste zvladli aj viac?... my ideme tiez na 8dni tak zistujem

kvietocek7
27. jún 2013

@sunnysan tak super,ze ste to uzili naplno a cez aku cestovku ste boli? brali ste pre maleho aj kocik ci ani nie?

lenka2512
27. jún 2013

@sunnysan, chcela by som sa opýtať, koľko trval transfer z letiska na hotel do Kamelye. V stredu odlietame aj s dvojročnou dcérou🙂 ďakujem za info

nivi
28. jún 2013

@kvietocek7 je to okolo 100€ +vstupne to plavanie myslim. dost vela. ja som plavala s delfinmi v Bodrume priamo v mori nie v bazene a vyslo ma to cele na 45€ :D ale tak uznavam, ze som zjednala. + fotky 15€ aj ked povodne chceli 25€ za fotky

sunnysan
28. jún 2013

tanitta-8 dni podla mna aj stacilo, este sme hovorili, ze by sme zvladli aj tak 2 dni navyse, ale myslim, ze to bolo akurat, starsi by zvladol aj viac, mladsi syn myslim, ze mal uz toho dost, z toho slnka bol uz dost prehriaty, kebyze ideme este raz, tak tiez si dame 8 dni, pre nas to bolo akurat, ani nie malo, ani nie moc.
kvietocek7-isli sme cez oger tours-nemecka cestovka, zastresuje ich neckermann, leteli sme z budapesti, tam sme si nechali aj auto na cely ten cas, uplne v pohode to bolo, pre malého sme brali kocik, také mensie golface, ale v lietadle bolo vela malych deti, co rodicia brali aj vacsie kociky, vobec s tym nebol problém, na letisku si ho mohla bud dat do lietadla spolu s batožinou alebo az pri vstupe do lietadla, naozaj uplne bez problemov, tiez sme nad tym rozmyslali, ci nebudu komplikacie, ale vobec ziadne, maly vždy na obed zaspal na lehatku pri mori alebo bazene, kocik sme vela vyuzivali aj tam, urcite si ho zoberte.
lenka2512-transfer trval cca hodinu, plus minus 5 minut, na letisku ako sme vysli von uz cakali z cestovky, taky maly klimatizovany autobus, asi pre 8 ludi, minibus, hned sme isli, neboli ziadne cakacky, cesta v pohode, pozreli sme si krajinu🙂 taky isty autobus nas potom zaviezol naspat z hotela na letisko, takze tak hodku pocitajte, ale ubehlo to rychlo.

pragmaticka
28. jún 2013

Turecko je super na dovolenku , ci uz s detmi alebo bez nich. Jedine na co treba prihliadat je, aby ste tam nesli prave v tych najteplejsich mesiacoch, tzn. Jul, august! Najidealnejsie obdobie na Turecko je maj, zaciatok juna, ci koniec septembra. V juli a v auguste je to na nevydrzanie (45stupnov!)

kvietocek7
28. jún 2013

@nivi no cena uplne odlisna,ale asi koli priestoru - no kto vie... kazdopadne dobre vediet aj ine moznosti 🙂

kvietocek7
28. jún 2013

@pragmaticka myslis,ze napr.ani koniec augusta nie je vhodny koli vysokym teplotam?

nivi
28. jún 2013

@kvietocek7 asi ano. to v Bodrume bolo take malicke komorne ale mne sa to pacilo viac ako v Beleku alebo Sealanyi (aj ked tu bola ta show pekna) a v Bodrume show nebola.
A fajn bolo aj delfinarium v Marmarise tiez je priamo v mori

nivi
28. jún 2013

@kvietocek7 tak bude urcite okolo 35 a aj v noci bude teplo. najhorsi je jul podla mna :D ale mne teplo nevadi.

nivi
28. jún 2013

@kvietocek7 k tomu veku. neviem ako tu v Beleku ale v Marmarise aj Bodrume to bolo od 6rokov. ale pustili do vody aj mensie s maminou na chvilu len pohladkat a dat rybicku delfinovi

yidaky
28. jún 2013

Ach baby, zajtra odlietame do turecka a dnes dcerka skoncila s anginou 😖. Skoro cely rok nebrala atb a teraz toto...a samozrejme to doniesla zo skolky. A mozem cakat ze to pravdepodobne dostane aj mladsia. Clovek kupuje dovolenku uz v januari a teraz toto 😢

martuska75
28. jún 2013

@kvietocek7 boli sme minulý rok posledný augustový a prvý septembrový týždeň a podľa mňa bolo úplne v pohodičke. A ja teda extra horúčavy nemusím - raz dva dostanem úpal (vysoké teploty a vracám 😖 ) Nina mala 1 a trištvrte roka a zvládala to parádne. Cez obed sme zaliezli sa vyspať dovnútra a po štvrtej zase von. Ide aj o to ako si ten deň zadelíte chodili sme na pláž hned ráno a potom sme zatvárali 😉 . Nemám pocit, že by boli nejaké horúčavy na padnutie. A voda bola na nezaplatenie, čistý čaj. Drobec sa tam rochnil kludne hodinu.

17anit07
28. jún 2013

@nivi aj v Beleku od 6.r