Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

waitinka7
9. jún 2011

@stanislavao
ok, hned to idem pozriet na internete - dakujem za tip

verondza
9. jún 2011

@lydia22 dik moc! ked pojdete do loparu, daj vediet ake to je. aj ta ospevovana rajska...
tie topanky ma dost zaujimaju. manzel nechce kupovat tu na sk, vraj naco to prevlacat hore dolu, ked tam je toho vraj vela a lacnejsie ako u nas. ale podla toho, co pises, tak tam zas az tak vela tej obuvi do vody nemaju a ktovie ci lacnejsie...
malicky uz je na tom lepsie?

katie1
9. jún 2011

@waitinka7 cez google sa da najst vela info... napr. http://www.chorvatsko-reny.sk/ch-doklady.php

lydia22
9. jún 2011

@verondza a ktovie ci by tie topanky tu nevysli o dost drahsie.maly mal tazku noc mal teplotu.teraz vstal teplotu nema a uz sa hra.

ina29
9. jún 2011

Mamicky co cestujete s detmi autom...maju vase deti cestovne vankuse? Ja nad nim rozmyslam,ci ho detom kupit.. 🙂

ina29
9. jún 2011

@silviami ahoj,dakujem.Chcela by som ten gulas vyskusat, tak snad sa mi to podari:D

mima595
9. jún 2011

@verondza - my sme kupovali crocsy minuly rok v CHorvatsku..vysli na 8E...bolo to ale v meste, nie na plazi...ja by som kupila na SR..predsa sa len chcete ist cim skor okupat, a kde budes este hladat topanky??

karmelka77
9. jún 2011

Ahojte baby mate niektora skusenost s dovolenkou v Novigrade na Istrii??? Chceme ist na sukromie koli malemu ale ci tam je nieco pre deti...dakujem za kazdu odpoved...🙂)

verondza
9. jún 2011

@mima595 aj ja si myslim... ale my ideme C3-jkou, co je dost male auto. polovicku nam zaberie kocik pre moju 8-mesacnu dceru, dve autosedacky pre obe deti, oblecenie a nejake tie potraviny...no neviem, ci sa vobec pomestime. kazdy cm je pre nas dobry, preto sa snazime brat len to najnutnejsie a co sa neda, alebo veeelmi neoplati kupit tam. este musime o tom popremyslat...

verondza
9. jún 2011

@ina29 co to je? som asi blba 😅 . ale ak to pomoze nejak podrzat hlavu v autosedacke, tam to chcem!!!!

ina29
9. jún 2011

@verondza nevies co je cestovny vankus?:D
http://www.matesko.sk/bytovy-textil/eshop/4-1-C...
..prave preto sa pytam,ci s nimi ma niektora skusenost na cestach,ci su dobre... 🙂

verondza
9. jún 2011

@ina29 som ta predbehla a uz som presne tam, kde spominas aj ty aj napisala a idem dva objednat!
dufam, ze sa to vtrepe do autosedaciek! co myslis?

alami
9. jún 2011

http://natankuj.sme.sk/c/5918080/ako-cestovat-a...

tu je pár postrehov k ceste, koho to zaujíma
a chcem sa opýtať, ako zabávate deti cestou, čo im zobrať, nech sa od nudy nepozabíjajú, lebo oni sa strááášne radi hlušia vzájomne pre každú blbosť aj na 2km cesty 😅 😝

alami
9. jún 2011

@ina29 dobrý nápad tie vankúšiky, pojdem si aj ja kúpiť, celkovo rozmýšľam, ako si deti v sedačkách pospia cestou, že to bude strašne nepohodlné 😖

verondza
9. jún 2011

@alami moji sa este nehadaju 🙂 . ale aby tu cestu vydrzali, ideme na noc.

jankabambulka
9. jún 2011

@alami našim svišťom pomáha prenosný dvd prehrávač- každý má obrazovku pred sebou a borka je v strede a kde sa otočí tam kuká na rozprávky čož ona RADA- hoc je pubiška 😀
výnálezca prenosných dvd -má odomňa jedno bezvýznamné plus
naši nevedia spať v autosedačkách a hlavne miško-má aj hyperaktivitu.. a tak podriemká a pokuká, podriemká a pokuká, občas sa prebehne..

ina29
9. jún 2011

@verondza
@alami
u nas ich maju v obchode,vcera som ich mala v kosiku ale vylozila som ich.Nuz dnes mozem ist zas pre ne 😀 To som cela ja... 😎

verondza
9. jún 2011

@ina29 ja zas ked nieco vidim a mam pocit, ze je to dobre a ze to potrebujem, tak to kupim. ale ked je so mnou v obchode manzel, nekupim nic, lebo "naco nam to bude?" 😀

ina29
9. jún 2011

@verondza aj u vas to tak je? 😀
Ale uz som dost krat kupila uplnu zbytocnost,tak teraz preto takto opatrno 😀

silviami
9. jún 2011

@katie1 Určite predávajú aj v Chorvátsku, minulý rok som za 23 dala tuším 10 EUR, tu boli o niečo lacnejšie

lauraa
9. jún 2011

@ina29 mame, nepouzivame , mala ho nechce, v aute mame maly vankusik,
@alami kedze my sme cestovatelia mala je zvyknuta cestovat, nejake hracky mame stale v aute a samozrejme DVD a na dlhsiu cestu jej vzdy kupim nejake nove DVD, niekedy stacia aj pastelky a papier,prestavky robim podla potreby , niekedy aj domov prideme bez prestavky, 3 hod. su uplne v pohode.Teraz do chorvatska pojdeme nad ranom , okolo 4 takze bude spat este do 7, urobime prestavku , dame ranajky a tie 2 hodinky uz vydrzi pozerat dvd,alebo sa prehra na Mobigu...mozno male prekvapko pre deti ich na chvilu zabavi.... mozno plastelina ?

lauraa
9. jún 2011

@ina29 neviem kam sa chystate do chorvatska ale v Banjole a Lopare urcite topanky do vody nepotrebujes, klasicke crocsy vyuzijes okolo vody a po plazi, takze nejaku obuv k vode potrebujes tak ci tak..... topanky do vody mali v lidli za 4 eura ,urcite ovela lacnejsie ako v chorvatsku....

verondza
9. jún 2011

vsetko by sa dalo, keby decka nemuseli byt v autosedacke. maly by sa v pohode pozeral von okonom, alebo by sa nejako zahral, malu by som mohla mat na rukach. ale takto je to tyranie. aj pre nas aj pre nich. ja viem, ze je to pre ich bezpecnost a aj to dodrziavame, ale decka v autosedackach vyslovene trpia. aspon moja skusenost je taka..

lauraa
9. jún 2011

@verondza lebo asi nie su zvyknute sediet a byt priputane, ved aj tak mozu pozerat von oknom a bezpecnost deti je tiez dolezita...toto som riesit nikdy nemusela, mala od malicka vie, ze akonahle sadneme do auta musi sa priputat....berie to ako samozrejmeost

verondza
9. jún 2011

@lauraa no ved aj nasi. ale nemaju to radi. syn sa proste potrebuje hybat, sediet na zadku na jednom mieste je pre neho strasne. keby sa mohol aspon po aute v zadu pohybovat, nebol by s nim problem, pretoze jazdu autom inak miluje. a mala...ta vydrzi dlhsie, ale tiez sa potom pyta na ruky, ked ju asi zacne ominat prdelka 🙂. a potom uz sa tam nechce vratit.. 😒

ina29
9. jún 2011

@lauraa prave preto som ich hned nekupila,...ze sa radsej Vas co mate skusenosti opytam.Lebo nas aj napadlo,ze co ak ich nebudu chciet!!!!
Druha vec je taka,ze najmensia ked zaspi v aute,hrozne jej pada hlavicka a to ja musim byt otocena k nej dozadu a drzat jej ju..tak si neviem predstavit celu cestu do Chorvatska byt k nej vykrutena. Dilema to velka 🙂

lauraa
9. jún 2011

@verondza tak urobite castejsie prestavky, deti sa vybehaju a zase chvilku presedia.... kam cestujete?

mima595
9. jún 2011

ja mam taku skusenost s cestovanim....
nasi su odmala v auosedackach a ja sedim vpredu...sice mam ruky ako Saxana, ale medzi nich som sa nezmestila... my zvykneme cestovat k nasim...hodinu a pol...to v kuse len pocuvame, kedy tam budeme, ale dost casto aj zaspia, vsetci 3 a vedy je klud...

ked sme isli z Chorvatska, malí mali 3 roky, isli sme cez den...a velmi dobre...pospali si, sledovali cestu, robili sme prestavky...dokonca Matus pred Budapestou zaspaval, ale zbadal lode, rieku a pozeral sa na to, ani už nezaspal...potom sme este hodinu rozoberali lode 😀 😀

ked sme isli už minuly rok do Chorvatska, isli sme na noc, ale preve on sa budil a plakal v noci, nemohol sa otocit a tak....

takže vsetko je indi vindi, ale z vlastnej skusenosti ta cesta nie je až taka hrozna, ako my dospeli mame strach

lauraa
9. jún 2011

@ina29 ja jej podkladam vzdy taky malinky okruhly vankusik , mala sa velmi potila ked mala ten cestovny na krku a odmieta ho , takze jej ho nedavam, musim ho asi vyskusat sama po ceste ake to je....ked naklonis sedacku viac dozadu aj tak jej pada hlavicka?

verondza
9. jún 2011

no kurnik, ak mi to nebudu chciet, aj ma porazi! aj u nas je rovnaky problem-hlavy padaju. a to aj malej, ktora je este vo vajicku! tam som cakala, ze to bude viac na lezato..
zacinam sa tej nocnej jazdy bat a zvazujem kompromis-o takej druhej poobede, ked mala chodi spat vyrazime (to by mohli obe ratolesti na cas pospat), potom budeme robit caste prestavky. neskor vecer hadam zas zaspia a niekde v chorvatsku po polnoci si par hodin zdriemmneme v aute aj my s manzelom. a potom budeme pokracovat tak, aby sme boli skoro rano pri trajekte na rab. musime to este dobre premysliet.