Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

sorinka
20. jún 2011

@merikac ahoj my ideme tento rok Omis- Nemira a v Omisi je vraj piescita plaz, ale my ideme 10-ti a to sme mali problem cez cestovku zohnat nieco pre tolkych..povodne sme chceli ist do Brely ale sa nam nepodarilo zohnat ubytko.Inak v Chorvatsku nie je vela piescitych plazi. treba si najprv vybrat destinaciu. My tiez chodime s deckami(5,9)a ked je plaz kamienkova, ze tam niesu nejake velke skaly a pozvolny vstup do mora tak nie je problem, inak ubytko sa da aj tu vybrat http://www.hrvatska.sk/

bubinko83
20. jún 2011

baby čo ste už na dovolenke v chorvatsku boli prosim chcem sa spytat či si mame brat všetku stravu kedže ideme do apartmanu? Myslim tym či je tam dost obchodikov s chlebom a pečivom,nejake jogurty ,lebo sa my to nechce vlačit a ceny budu približne ako u nas si myslim? My ideme konkretne na Rab. Dakujem

popo1
20. jún 2011

@katka55 Sestra bola maximalne spokojna. Areal je krasne vybudovany, detske ihriska, tobogany, bary, ... Cely tyzden mali krasne pocasie a more 25°C. Mala zvladla cestu aj cely pobyt na 1*.

ivett
20. jún 2011

@bubinko83 určitě netahejte toho jídla moc, obchody tam jsou normální jako všude jinde, prostě samoobsluhy, ceny +- pár korun, není to tak strašné...já osobně bych pečivo netahala vůbec, tam ho mají dost, zelenina ovoce to samé, co bych si brala z domu jsou možná nějaké trvanlivé uzeniny, protože těch já se cizích trochu bojím, ale jogurty, těstoviny apod., všechno tam mají a mnohdy úplně stejné značky a typy jak u nás...totéž vody, pití...
zatím máme v merku taky jednu vilku na Rabu, tak tě poprosím, až se vrátíte, když sem napíšeš, jak se vám tam líbilo, díky 😉

ivett
20. jún 2011

a moje mamka se včera vrátila z Rabacu a byla z okolí moc spokojená, apartmány měly sice svoji hlavní slávu už za sebou, ale byly čisté a na to přespání se to prý v pohodě dalo...
a celý týden měli krásně, jen jeden den, kdy jely na výlet lodí bylo pod mrakem, ale nepršelo...slejvák zažili až v noci cestou domů...

katy1979
20. jún 2011

@bubinko83 neblazni stravu vlacit. my sme maximalne dva b aliky vody nosili nech hned nemusime nahanat. Ale nosit pecivo do chorvatska? to je moja prva cesta ich pekarne. ked tak nejaku klobasku ci udeninu si zoberte a na prvy den ci dva jedlo nech nebehate hned po obchodoch.

bellada
20. jún 2011

@bubinko83 v kazdej dedinke je minimalne jeden obchodik s rozlicnym tovarom, takze tam kupis vsetky zakladne potraviny, ovocie, zeleninu aj drogeriu a pod., dost casto byva aj samostatna pekaren, kde priamo pecu chlebik a ine pecivo, v tych marketoch vacsinou aj menie eura na kuny, takze to funguje ako miestna zmenaren 😉 my si napriklad berieme, len kavu, cukor, olej, sol, koreniny, ja si beriem na ranajky musli, to musim mat 🙂 nejake sladkosti, slanosti, M si berie pivo....inak nic, vsetko kupujeme tam, nieco easy uvarime, casto grilujeme vonku - skoro kazdy dom ma na zahrade gril alebo sa stravujeme v restikach 😉

bubinko83
20. jún 2011

@ivett
@katy1979
@bellada dakujem tak teda nebudeme brat vela.Určite neumreme od hladu.A masko na grilovnie kupujete tu alebo tam na mieste?

ivett
20. jún 2011

bubinko maso bych asi okoukla tam a s sebou vzala jen něco málo, ono taky ta cesta a tak, nevím jak to maso vydrží...
no když jsme u toho masa, holky vozíte ho teda s sebou? a jakým způsobem ho skladujete? vždyť těch x hodin v teple v autě, to je o salmonelu ne?

bubinko83
20. jún 2011

@ivett my mame chladničku do auta normalne čo sa napaja do zapalovača v aute.Takže sa nebojim že by sa pokazilo,lebo je to chladnička ako je aj doma,normalne fičí. 🤐

ivett
20. jún 2011

bubinko aha, to je fakt, jsem zapoměla, že takové věci jsou 😀 asi budu muset taky nějakou koupit...a myslíš že musí být na ten zapalovač? že nestačí taková ta, do které se dávají doma namrazené ty náplně, na tu cestu by to vydržet mohlo ne?

katy1979
20. jún 2011

@bubinko83 my sme vzdy tu chladnicku mali plnu kedze nas bolo ako hadov. nejaka voda, maslo, sunka, plus jedlo na cestu a chladnicka plna 😅 my me maso kupovali vzdy tam.cenovo ti neviem povedat ale maso v pohode.

katy1979
20. jún 2011

@ivett my chodime s takou ale tych naplni tam davame dvakrat tolko a zatial vzdy vydrzalo

bubinko83
20. jún 2011

@katy1979 to je pravda ,že moc tam nemestime ,lebo ideme 2 rodiny.Aspon detom pobalime a aby boli v klude a ja zjem hocičo .

Dakujem za typy aspon mam trošku prehlad čo a ako.

zuzin78
20. jún 2011

@ivka2007 ahoj, kam idete do Rabacu? do hotola?

bellada
20. jún 2011

@bubinko83 my kupujeme masko na grilovanie tam a vacsinou grilujeme ryby, sak ked sme uz pri mori 😀 tie kupujeme vzdy cerstve od miestneho rybara rano, ked sa vrati z rybacky, taky ujo rybar je tiez skoro vsade, on rano chodi po dedine a vykrikuje, ze ma cerstve ryby, mozes si vybrat z viacerych druhov, zalezi od toho, ako sa mu prave darilo 😀

zuzin78
20. jún 2011

ahojte holky.
boli ste uz v Hoteli Park v Pule?

zuzin78
20. jún 2011

@ivka2007 prepac preklep, hotela malo byt napisane 😀

bubinko83
20. jún 2011

@bellada super napad a ake su dobre rybky ktore tam dostat kupit? A vyčistit asi musime sami či nie?

bellada
20. jún 2011

@bubinko83 no ja sa do toho velmi nerozumiem, po mene som poznala akurat makrely 😀 ale predava aj taku tu typicky chorvatsku Bielu rybu, tak ju oni tusim volaju a to je velmi kvalitne masko, pripravuju ju aj v restikach, rybky cisti M, on s tym nema problem, ale myslim, ze na poziadanie to urobi aj rybar 😉 niekedy sa daju kupit aj kalamare a krevety, ale tie sme este od rybara nekupovali, davame si ich len v restike 🙂

katka55
20. jún 2011

@popo1 same super spravy 😉 dakujem. my vyrazame teraz v sobotu 😉

karkana
20. jún 2011

@ivett to je tam už tak teplo?čítam že more ma 21 to je malo na kúpanie,aj my sa tam chystáme začiatkom júla,a v celku sa obavam,či sa bude dať kúpať,a kde bola na vylete lodou,

ivett
20. jún 2011

karkana tak já nevím, já tam nebyla, ale mamka říkala, že bylo celý týden super počasí, opalovali se, koupali, takže asi teplo je...těm předpovědím bych nevěřila na 100%, asi jako když koukám na předpověď ve zprávách a tvrdí, že bude 25stupňů a teplo, no jo, bude, jenže v čechách...a na moravě je 15stupňů a zima, takže asi tak...
jako sezona teprve začíná, to je jasný, že tam nebude až tak teplo, ale já byla v chorvatsku i na začátku sezony i na konci a vždycky se to dalo, když zaprší tak třeba jeden den, to se dá přežít...a 21st. moře mi přijde až až, nesnáším hice, takže když je venku 25st. mě to bohatě stačí 😀

popo1
20. jún 2011

@katka55 Tak prajem stastnu cestu a krasnu dovolenku.

mima595
20. jún 2011

@ivett - ja nosim jedlo len v tej mraznicke s naplnami...davam do nej len mrazene veci...mrazene masko, nejake salamy, sunky a parky...klobasky na grilovanie, domacu slaninu, aj napr. parene buchty zamrazene, co urobim doma...to mame hned prvy vecer na veceru.... 🙂 vsetko vyberiem tesne pred odchodom, dame naplne a navrch davam este 2 x 1l flasu, do ktorej davame zamrazit vodu.....
chodime na noc...ale kym dojdeme, tak je vsetko este zamrazene, maxim. trosku na vrchu povoli........

ia.
20. jún 2011

ahojte, tak my se vrátili z HR teď v sobotu, byli jsme tam od 5.6, konkrétně Živogošče, cca 20km pod Makarskou. Ze začátku příjemně okolo 27st, moře 24st, ke konci už přes 30stupňů, takže od 12-15h se nedalo ležet na pláži, fakt vedra, pořád krásně, voda úžasná. Zato ten návrat do téhle siberie stál za to 😝 jinak my skoro žádné jídlo netahali a jezdili nakupovat do Konzumu (něco jako naše Tesco), ceny skvělé, zelenina a ovoce levněji než u nás, kupovala jsem tam krkovici na gril, kilo za 27 kun (kuna 3,50kč), fakt ceny solidní....

jankabambulka
20. jún 2011

@mima595 presne aj my tak berieme-salámy, mäsko,.. lebo tam čo chodíme my v obchode je mäsko dosti drahé -teda cca 200-230sk/kg a párky sme minulý rok nezobrali a dať sto korún za 4ks párka mi prišlo pehnané. kúsok odtiaľ sú vodice a tam je lidl a ceny cca ako tu -akurát mliečko 3.5% bolo len za 0,51€ ale salámy drahšie a v obchodnom dome bolo mäso surové kilo okolo ako píšem 7€
jááj a ti ečo máme bezlaktózovú dietu -tak tam je to obr drahééé - ja tu kúpim na sk v pohode mliečko okolo 1.50€ a tam 4€ najlacnejšie a to my už príde hodne

katren
20. jún 2011

ahojte maminky....neviete ako je to s pocasim a morom v HR v druhej polovici septembra???? planujeme ist, sice este nevieme kam, ale urcite chcem ist az po sestonedeli, tak preto neskor....dakujem za pomoc.....
/ a mozte hodit aj nejake tipy na dovolenku, bo to bude prva v HR, no nechceme ist nejako daleko/

zuzana710
20. jún 2011

caute baby...ideme o 2 tyzdne na makarsku a chcem sa spytat ci ste priamo tam uz niektora bola a ci je tam nejaky taky supermarket typu tesco alebo nejaky vacsi obchod s potravinami, lebo rozmyslam ze nezoberiem z domu tolko jedla ako som povodne planovala, napr. ryzu, cestoviny, cibulu apod. ale ze si to vybavim takym vacsim nakupom niekde priamo na mieste...a co sa tyka masa konkretne kuracie prsia, je to tam cenovo nieco ako u nas, neviete? Diky vsetkym za rady

xkacatkox
20. jún 2011

@ia. prosím tě, a nevíš jak s epohybovali ceny v restauracích,?potěšila jsi mě, že ceny nebyli nijak extremni, mi jedeme do Gradacu, taky za Makarskou