Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

jankabambulka
20. jún 2011

@xkacatkox my sme 5členná rodina a bežne za obed platíme cca 50€ a objednávame si skoro vždy to isté:chlap oradu s klasika prílohou, ja grilované kalamáre s prílohou, dcéra -pubiška cestoviny alebo rybie rizoto, dvojčatkám jednu porciu dávame napoly a to oradu so zemiakmi, 2džúsy, 2pivá, minerálka a borka colu .ako prípitok -aperitív skoro vždy v každej lepšej reštaurácii dostaneš zadarmo neviem čo to je lebo ja som nealkáč :D

lucinocka
20. jún 2011

@xkacatkox tak pizza je nejakych 45-60 kn, my zaplatime bezne za dvoch, normalna vecera kolo 200 kuna..800 sk, nechce sa mi to prepocitavat na Eura..a to byvame oproti Gradacu cez more

lucinocka
20. jún 2011

@zuzana710 mas Konzum, Studenac.. to su supermarkety..ale co mozes ber z domu, tu je strava strasne draha oproti Slovensku..maso by som tu urcite nekupovala, ked nemusis.. take drobnosti je viac menej jedno, preplatis , ale aspon ich nemusis tahat z domu

lucinocka
20. jún 2011

@katren druha polovica septembra aspon na juhu dalmacie je zvycajne kazdy rok naprd.. prsi a je strasna zima..ten druhy, treti tyzden... najstabilnejsie pocasie je jul, august..a dokonca aj v oktobri je niekedy lepsie ako v septembri..
My sme mali svadbu 25.9 a nic moc pocasie dva dni pred a dva dni po, na den svadby samozrejme prietrzu mracien:D... a potom bolo zase slnko🙂

lucinocka
20. jún 2011

@bubinko83 pecivo urcite nenos, chorvatsky chlieb je uzasny a priberiete z neho aj tri kila 😀 ale je skvely , makkucky a ma uzasnu chut🙂 chlieb stoji 6 kn

jankabambulka
20. jún 2011

snáď to niekomu pomôže sa lepšie zorientovať

oplatí sa ísť do väčších nákupných stredísk kde majú aj svoje značky daného obchodu alebo sú tam zľavy ako sú:

Tommy.hr - velice rozšířená síť menších supermarketů
Konzum.hr - síť menších prodejen
Lidl.hr
Ipercoop.hr
Plodine.hr
Mercator
(v malých dedinách však sa nenachádzajú, čož je asi jasné)

tuna máte orientačné ceny potravín v roku 2011
http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/chorvatsko/c...

a tu jerozpis jednotlivých nákupných stredísk + ceny
http://ochorvatsku.cz/pro-vas/jidlo-a-piti-v-ch...

zuzana710
20. jún 2011

@lucinocka dakujem za radu....asi nieco zoberiem aj z domu, ale nie zas uplne vsetko, vela veci dokupim aj tam...ale zaujimave, lebo vela bab tu tvrdi ze cenovo je to tam fajn, dokonca nieco aj lacnejsie, tak si ma trosku zaskocila ... ale keby aj bolo drahsie, je to v pohode, ved je to dovolenka 🙂

lucinocka
20. jún 2011

@zuzana710 aaale nic tu nie je lacnejsie, zijem tu uz rok, teda normalne vyuzivam vsetko co mi treba v domacnosti, lebo aj varim aj peciem..a co mozem, co mi vydrzi mi posielaju zo Slovenska alebo ja nabalim, ked idem pozriet nasich 🙂

zuzana710
20. jún 2011

@lucinocka jaaaaj, tak ty tam zijes...tak to musis mat dobry prehlad o cenach....no, ved ani neratam ze tam nejak vyhodne nakupim, ale tak dovolenka je len raz za rok, takze par eur hore dole, cert to zober...ale dobre vediet, aspon si zoberiem teda co sa da...dik este raz 😉

lucinocka
20. jún 2011

@zuzana710 niet zac, to maso si radsej zober, maso je tu draheee..a take cestoviny a tieto dristiky, no boze par korun hore dole.. inak syry su tu drahe, tie si vzdy nosim z domu.. a ostatne sa da, ved dovca je len tyzden-dva🙂 my sme na dovolenkach zili na konzervach a sackovych polievkach a bolo to super :D

jankabambulka
20. jún 2011

@lucinocka presne toto som tu aj ja písala , že mäso obr drahé... ale vieš čo sme si všimli , že v lídli to 3,5%mliečko bez akcie vyšlo 0,50€ a u nás v tom čase bolo 0,59 🙂 a k tomu chlebíku- môj syn okrem ryžového chleba-toho pufovaného nechce a v chorvatsku zje bežne

lucinocka
20. jún 2011

@jankabambulka ja chlieb nejem lebo by som z neho mala 100 kil, ale zboznujem ho, je uzasny.. mmm.. zato moj manzel zje sam aj cely denne k obedu a veceri..stastni to chlapi, ked sa na nich nic nelepi :D

daanka85
20. jún 2011

Ahojte, nemá niekto kontakt na nejaké ubytko na Zadare? Planovali by sme niekde tam tento rok.. tak len tak do rezervy... resp. pre prípad... Pripadne, ak tam niekto bol... Na co by ste nas upozornili? (Ideme vobec celkovo prvýkrát do Chorvátska...) Vdaka 🙂

lucinocka
20. jún 2011

@daanka85 nepapat privelmi morske priserky ak nieste zvyknuty, brat sa otrepal chobotnice a mal z toho zaludocne problemy, topanky na nohy kvoli jezkom a dobry opalovaci krem, uz teraz slnko pecie na nevydrzanie a dost ludi ma alergie ( robim v hoteli), peniazky myslim,n ze je vyhodnejsie menit v Chorvatsku, na benzinkach mozete platit kartami a dialnicne poplatky eurami 🙂

zdeniii
20. jún 2011

@karkana Ahoj, prosím tě kde jsi četla ty recncze ne ten hotel? koukala jsem na ten druhý a vypadá teda hůř 🙂) to je šílený když je tolik možností člověk pořád vybírá a vybírá... kdyby jich bylo míň bylo by to hned jednodušší 😀

mariamayi
21. jún 2011

@daanka85 Ahoj Danka..vrelo odporúčam knihu od autora - Leman K. Dr. - 5 dní, ktoré zmenia vaše dieťa...veľmi dobré rady.

ia.
21. jún 2011

@xkacatkox v restauracích se najíš tak okolo 150-200kč, ale jejich kuchyně nic moc. Hranolky, mleté maso uplácané do různých tvarů...mořské ryby paradoxně hrozně drahé..

@zuzana710 přímo na Makarské je u hlavní cesty velký obchoďák KONZUM, přirovnala bych ho k našemu Tescu, tam jsme nakupovali a ceny podobné jako u nás...vyplatí se tam hlavně zelenina, ovoce, vepřové maso, kuřecí je tam ale drahší, počítej tak okolo 150kč...

zuzana710
21. jún 2011

@ia. diky za info, aj som si myslela ze tam urcite nieco take je ale istota je istota 🙂

petruskaz
21. jún 2011

@daanka85 před 14dny jsme se vrátili z chorvatska - byli jsme kousek od zadaru sv. filip i jakov - vila smirna (přes ubytovanivchorvatsku.cz) bylo to parádní, počasí zhruba jako tou dobou u nás - takže pro malýho (10 měsíců) akorát... bylo to určitě hlavně tím, že jsme tam byli začátkem června... jen pár mladých rodin s malými dětmi a důchodci... pláže tam jsou jako dělané pro malé děti... od písečné, přes hrubší štěrk po beton, je tam i poměrně velké venkovní hřiště s prolejzkama, houpačkama apod. přímo na pláži,sprchy, občerstvení ... dá se jet i do kempu, taky hned u pláže... ale s malým děckem je asi fakt lepší si booknout nějakej apartmán... přímo v tý vesnici jsou dva malý konzumy, pekařství, zelenina a pár restaurací...asi 3km odsud je město biograd, kde je obchoďák plodine (hodně sympatickej)... mají všecko možný ... i dětskou výživu a pleny třeba... moře se mu moc líbilo, i když byla voda teda podstatně studenější než na kolik jsme ho otužovali doma... jinak celý pobyt zvládnul parádně, dokonce i rýmu, který se nemohl doma zbavit, si tam během 3. dnů vyléčil 🙂 kdybys chtěla kontakt na místo, kde jsme byli my, písni mi ip... je u toho velká zahrada s bazénem a sprchou... apartmány jsou poměrně nové a hezky zařízené... jen cena dost kolísá... my měli ten nejmenší apartmán v mimosezoně a vyšel asi na 35e - ten samý je v plné sezoně zhruba jednou tak drahý... ale třeba v září bude určitě zase levnější...
jinak se nám osvědčilo jet na noc... resp. ještě před posledním odpoledním spaním - pak dvě hodiny v autě prospal... pak jsme udělali velkou hodinovou pauzu na odpočívadle (na těch chorvatskejch je většinou moře místa a třeba houpačky pro děti), tam jsme ho nechali pořádně vyblbnout, pak vydržel zase hodinu jet, ještě jednou jsme na hodinu zastavili . to už bylo něco před osmou - tedy čas na noční spánek... v průběhu noci se probudil jen jednou, tak jsme ho trochu protáhli a spal dál... snad to nezakřiknu, ale cesta se obešla bez jediný slzičky...
jo a ještě se nám osvědčil takový ten polostan, kde mohl být schovaný před sluníčkem - samozřejmě, že jsme nebyli na pláži v tom největším pařáku, ale i tak jsem byla ráda, že tam občas můžeme zalézt...

syja
21. jún 2011

@zdeniii tu mas nejake recenzie na albonu tiez nic moc http://www.nadovolenke.sk/viewtopic.php?f=207&t...

xkacatkox
21. jún 2011

děkuji holky za info,tak uvidíme jak nám tam bude chutnat, většinu povezu sebou a zeleninu, pečivo budeme kupovat

andilekanitka
21. jún 2011

Ahoj chtěla bych se zeptat jak to vidíte s dovolenou v Chorvatsku během těhotenství, máme možnost vyrazit autem koncem srpna, ale to už budu 28-30tt, myslíte, že se to ještě dá realizovat? Nikdy jsem tam ještě nebyla tak nevím jak je náročná cesta a jak tam na tom jsou případně se zdravotní péčí. Díky

mima595
21. jún 2011

@andilekanitka - ja som bola v 25tt...a možem odporucat, nemala som ziadne problemy...cestou tam mi trochu puchli nohy, tak som ich vylozila a bol klud...no a priamo na mieste som dodrziavala rezim ako 3-rocne dvojcata, eda na plaz len doobeda a poobede, cez obed v apartmane, som spala s nimi...a bez najmensieho problemu....

zdeniii
21. jún 2011

Byl jste někdo tady? http://pinebeach.hr/cz/index.aspx

jankabambulka
22. jún 2011

do pakoštene som ja chcela ísť túto dovolenku ale môj ma nahovoril , aby sme šli tam ako minule. a tak dlho do mňa hučal, že tento rok ideme zasa na to isté miesto ako minulý rok. ale na budci rok mi pakoštene už neújde 😀

blumka
22. jún 2011

Ahojte, mozem sa pridat?

@zdeniii my sa chystame do Pakostane, uz mame rezervovane ubytko, ale ked som mm ukazala tento tvoj link, tak on je schopny rezervaciu zrusit a ist tu..vyzera to super. Len rozmyslam, ze tie bungalovy maju asi dost tenke steny, nebude to vadit detom v noci? Ma zhruba rovnaku dcerku ako ja mladsiu, tak neviem, co myslis?

svataterezicka
22. jún 2011

Holky já jsem byla v Pakoštane asi 5x a bylo to tam naprosto super, myslím že na ubytku zas tak nezáleží, stejně máte malé děti tak asi budete brát kočárek, takže jak daleko budete od pláže zas takovou roli nehraje nebo tak... Je to fakt malé a hlavně malebné městečko a moc se mi tam líbilo. Byla jsem tam teda ještě coby svobodná bez dětí ale vzpomínám na ty dovče hrozně ráda..

karkana
22. jún 2011

@zdeniii čítala som toho dosť rôzne diskusie,a boli tam fotky z hotela Albena,,ine ako na obrázku, no hrôza to zariadenie ,stare ,,zapáchajuce,z von je veľmi pekny hotel,zamerala som sa na Rabac takže každy chvalil len Girandellu,aj my chceme ísť tam alebo apartmány,na googly som pozerala rabac diskusiu ,forum a tam som sa to dočítala,

zdeniii
22. jún 2011

@blumka no mně se to taky moc líbí, dokonce bych přežila i to, že záchod a sprchy jsou jinde 🙂) ale hlavně to vypadá fakt úžasně 🙂 a myslím, že tam bude i klid protože tam není elektřina v těch chajdách, tak si myslím, že se budou zdžovat všichni jinde a nebo při svíčkách romantika 🙂 Taky nevím,a le vážně se mi to líbí 🙂))

zdeniii
22. jún 2011

@karkana jjo je to děs taky jsem na to koukala... já tohle nechápu, fotky nádherný a skutek utek.. kde je nějaká lidskost... 😖