Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

zdeniii
5. júl 2011

Ahojky kdo jste byl na Rabu? Myslím že jsem vybrala dovo tam 🙂) máte nějaké tipy ohledně trajektu, ubytování a tak?
Vybrala jsem zatím toto http://www.ckvt.cz/chorvatsko/kvarner/ostrov-ra...

kalistra
5. júl 2011

@agentkak ahoj, prosim ta, boli ste v meduline v hoteli ci na sukromi? my sa tam od buduceho tyzdna chystame do hotela, tak som zvedava, ako tam je...ci je to aj pre deti a celkovo...pretoze na hotel som nepocula vela chvaly, co sa ubytka tyka.

agentkak
5. júl 2011

@kalistra ahoj my sme boli ubytovani na sukromi...ubytko bolo nove aj so zahradou a hojdačkami takze decka sa nam tam vyšantili.. čo sa hotelov tyka videla som pri mori nejake tri belveder, medulin a ešte jeden vraj tie su velmi pekne..aj zvonku vyzerali,,akurat su orientovane pri tej kamienkovej plazi takze ak budete chcet piesok tak treba prejst vedla kusom zopar metrov...myslim ze sa vam tam bude pačit 😉 a pre deti hnedk kusok od plaze lunapark takze určite sa tam nebudete nudit 🙂

tilly
5. júl 2011

baby, boli ste teraz niekto na rabe? minuly rok som si vsimla, ze dost ludi tam na takom tom namesticku sedi na lavicke s ntb v ruke, je tam wifi? neviete niekto?

katka55
5. júl 2011

Ahojte. My sme sa prave vratili z dovolenky v Chorvatsku, tak skusim niekolko mojich postrehov 😉 Boli sme v stredisku Solaris pri Sibeniku, hotel Ivan. Vsetci nam to velmi odporucali a vychvalili, tak sme boli najskor zaskoceni ubytkom - vedela som, ze to bude malicke, ale bolo to teda dost malicke, balkonove dvere a niektory nabytok pamatal aj lepsie casy a kupelna bola tiez postarsia, ale nakoniec sme tam chodili len spat, takze to vooobec nevadilo. Hlavne tam bolo cisto a ticho a zvysok hotela a komplexu uplne uzasny 😎 😉
Pocasie sme mali vyborne, okolo 30 stupnov, len vo stvrtok bolo pod mrakom. More chladnejsie, ale vraj malo 25 stupnov 😕 Kupali sme sa hlavne v bazenoch so slanou vodou a podvecer aj vo wellnese. Cestovali sme z BA o 3 v noci, bolo to 860 km, sli sme cez Madarsko dialnicou (poplatok 12,50e) na Budapest a potom dolu rovno do Chorvatska (myto spolu 25e jednym smerom). Cestou tam sme vela stali, tak nam to trvalo 11 hodin, ale naspat sme boli za 8 hodin. Cestou tam sme boli na hraniciach HU/CRO o 8 rano, a to sa asi menili sluzby, lebo sme cakali 50 min., inak sa vraj necaka vobec.
Maly bude mat teraz rok a zvladol to uzasne. Voda sa mu velmi pacilo, naucil sa tam kopec novych veci a aj ked som si prvy den nebola celkom ista, ci to bol dobry napad, potom sme si nasli svoj system a fungovalo tu perfektne. Maly sa tam naucil dlho spavat 2x denne, takze sme mali s manzelom cas aj na odpocinok a pivko a plavanie a bohapuste vyvalovanie sa 😀 Urcite odporucam 😉

zuuzuu
5. júl 2011

@agentkak ahoj, nemohla by si mi dať kontakt na tých domácich, nevieš náhodou, či už sú celé leto obsadení? takže pre rodinu s deťmi odporúčaš hej? ďakujem pekne

agentkak
5. júl 2011

@zuuzuu pod na IP 😉

adamss
5. júl 2011

@misela24 ahoj misela, my ideme tiez 17. jula na Ostrov Vir 😵 Kde idete vy? My ideme do Vily Max. Zatial nevieme, kde to je... ideme tam prvykrat. Tu od nas tam chodi dost vela ludi a poniektori sa tam vracaju aj viackrat. Tak myslim, ze to nebude az tak zle. No uvidime... a mozno sa tam niekde stretneme 😀

misela24
5. júl 2011

@adamss 😀 no moj manžel zmenil plány takže asi to bude makarska alebo okolie 😉 aj ked ja by som rada isla na Vir,mi nemame nič zajednane takže nevieme kam ideme a kde budeme ubytovany 🙂

lauraa
5. júl 2011

@zdeniii aparatmany co si vybrala su nedaleko pieskovej plaze san marino, mensia plaz , jemny piesok , teple more, plytka voda pre deticky, a nedaleko je ospevovana rajska plaz.....
@tilly aj ja som si vsimla tych ludis na namesti.... inak my sme mali internet priamo na ubytku , aj ked sme ho vyuzivali minimalne , boli sme predsa na dovolenke....

zdeniii
5. júl 2011

Hurá tak už mám vybráno a zarezervováno 20.-27.8. 🙂 sem http://www.ckvt.cz/chorvatsko/kvarner/ostrov-ra... Už se těším!! Nejedete tam taky někdo?

@lauraa Děkuju, ty jsi tam byla, že víš?

tilly
5. júl 2011

@lauraa neviem, ci brat ntb alebo nie... 😒

lauraa
5. júl 2011

@tilly zober nevies naco sa hodi.... mozno len fotky stiahnut.....ale mozno sa dostanes aj k netu.... nemaju vasi domaci net.... my sme mali k dispozicii.....
@zdeniii tak peknu dovolenku.......urcite sa ti to bude pacit , mate aj lehatka na plazi v cene?

tilly
5. júl 2011

@lauraa tak ja uplne nutne net nepotrebujem, len fakt na tie fotky.. uvidime.. zas, keby mi niekto ukradol ntb...

susannz
5. júl 2011

ahoj kočky.. nestíham prečítať celú temu... chystáme sa na Pag do Novalji... poznáte to tam? aké sú tam pláže? mestečko (či mesto) nie je príliš hlučné?--- ak mi niekto odpovie budem rada 🙂

zdeniii
5. júl 2011

@lauraa týjo tak to nevím 🙂 to jsem vážně neřešila 🙂 uvidíme, každopádně poté poreferuju,a le to bude až za měsíc 😀

lauraa
5. júl 2011

@tilly my chodime pravidelne do chorvatska a este sa nam nikdy nic nestratilo, teda nas neokradli a to nechavam pravidelne fotak na plazi ,nas okradli v Taliansku a to este tak drzo...ale to je ine kaffe

lauraa
5. júl 2011

@zdeniii ja len ze videla som ze su tam vhradene lehatka pre hotel , tak som chcela vediet ci ti mate v cene zajazdu.... inak lehatka su super lebo inak mas piesok vsade.... 😉

matulkam
6. júl 2011

Bol niekto na ostrove Pag? Neviete odporučiť nejaký apartmán?

bellada
6. júl 2011

vratili sme sa z Chorvatska predvcerom, bolo vyborne, hoci sme mali najprv namierene do Petrcane pri Zadare, oskusat nejaku novu lokalitu, nakoniec sme ubytko a celkovo stredisko podla nasich predstav nasli az na Makarskej riviere, cize sme precestovali a hladali po celej Dalmacii, ale juzna Dalmacia podla mna nema v CRO konkurenciu a nakoniec vzdy skoncime len tam 😀 vsetkym vrelo odporucam dedinku Drasnice, je to zatial jedine miesto kde som ochotna sa aj opatovne vybrat dovolenkovat v CRO 😉

adamss
6. júl 2011

@misela24 ok. Rozumiem. My ideme tri rodiny. Vsetci okrem nas tam uz boli minimalne dvakrat. Preto sa spoliehame na nich. Vedia, kde idu. A keby tam bolo az tak zle, urcite by sa tam nevracali.

kalistra
6. júl 2011

@agentkak dakujem za info, dufam, ze sa nam bude pacit...nie sme nejako extra narocni, hlavne nech je more a ubytovanie pekne, ciste...my budeme byvat v belvedere...ahoj

aalinka
6. júl 2011

@adamss aj my ideme na Vir, ideme 14. jula vecer, tiez sme tam este neboli, ja len dufam, ze tam nebude take otrasne pocasie ake je teraz u nas

ronja
6. júl 2011

@aalinka
@adamss ahojte aj my ideme na vir cestujeme v noci z pondelka na utorok resp. až nadránom okolo 3 lebo manžel odmieta šoferovať v noci, ubytovanie máme od 12.7 a sme tam až do 21.7. kamoška tam bola už 5 krát a nevie si ten ostrov vynachváliť, takže sme zvedaví my tam ideme prvý krát. boli sme už na baške vode ale to nebolo nič pre nás, prpelnené pláže, hlava na hlave - nikdy viac. na vire by malo byť o ničo kludnejšie tak som zvedavá.

adamss
6. júl 2011

@aalinka to je super, ze este niekto ide na Vir. Mate tam zajednane ubytovanie, alebo idete na blint? Ked tam budem niekde pocut slovencinu, mozno to budete vy 😵 Neviem ako to tam bude s nakupmi... nemas informacie, ci tam su nejake supermarkety? Alebo len take malicke obchodiky? Stravu si berieme aj z domu, ale par krat chceme vyrazit aj do mesta... predsa dovolenka je dovolenka 😉

adamss
6. júl 2011

@ronja paraaada... a ja ze na Vir ideme len my sami... a pozrimeze kolko sa nas tu nazbiera 😀

ollski
6. júl 2011

@adamss na Vire je velky supermarket, teraz neviem ci je to Plodine, alebo Konzum...?? ale urcite tam nieco velke je ;)...dalsie velke obchody a nakupne centra su v Zadare, co je cca 25km, asi vam bude stacit to, co je na ostrove, no keby, tak su aj tam 😉

aalinka
6. júl 2011

@adamss ubytovanie mame rezervovane Villa Monica, je to v juznej casti ostrova. Hned pred apartmanom by mala byt plaz Jadro, vraj jedna z najkrajsich, tak uvidime 🙂 . Varit si budeme samy, tak aj nejake potraviny pribalime, ale je tam aj restika v apartmane, tak urcite sa pojdeme aj tam najest. Neviem ako je to tam so supermarketmi, ale myslim ze zakladne veci sa budu dat kupit aj v malych obchodikoch
a slovencinu tam bude urcite pocut, ved len my ideme 3 rodiny 🙂

@ronja dufam, ze tam nebude hlava na hlave a ze to bude kludnejsie miesto, kedze ideme s malymi detmi tak nocny zivot nehrozi. Idete do apartmanu?

adamss
6. júl 2011

@ollski dakujem krasne za info. zacinam mat pomalicky dovolenkovu a baliacu horucku. Na dovolenku ideme po styroch rokoch. A do Chorvatska po prvykrat. Predtym sme boli len v Bulharsku a tam so stravovanim nebol problem.

zuuzuu
6. júl 2011

@agentkak no tak nakoniec sme sa rozhodli pre tie apartmány a samozrejme v tom čase čo ideme obsadené. hmmm mammaááá. co ted?