Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

merikac
11. júl 2011

@kaja73 @zuzkap2
@mima595 baby, rozhodujeme sa medzi tymito dvoma ostovami Rab a Pag, ktore z nich mi odporucate,,,? hladame nie masovu plaz, skor nieco sukromne pre deti,,,svagrina rada piesok, ja by som uvitala male kamienky a nie uplny piesok,,na com sme sa zhodli, ze plaze by nemali byt preplnene, a moze to byt tihsia oblat,kde sa da ist vecer prejst sa do mesta,,,a popripade ake atrakcie a co mozeme v blizkosti navstivit? ake su vase nazory?

lauraa
11. júl 2011

@zuzkap2 kde ste priamo boli ? Lopar?

stanka33
11. júl 2011

@zuzin78 boli sme na ostrove Krk v meste Baska hotel Corynthia

zuzkap2
11. júl 2011

@lauraa ano v Lopari

adkaw
11. júl 2011

ahojte baby, mi ideme do podgory vo štvrtok a chcem sa opýtať ktoré ste tam teraz niekedy boli a absolvovali cestu či sa nečaká moc dlho na mitnikoch, väčšinou chodievame vždy cez rakúsko,slovinsko,chorvatsko priamo cez dialnice žiadne oblkluky ale ževraj tento rok sa dlho čaka a slovinci moc buzeruju tak rozmýšlame nad cestou cez maďarsko, chodievame vždy na noc. ďakujem za info 🙂

stanka33
11. júl 2011

@badzova ahoj my sme sli do Rijeky a potom opacnym smerom ako vy pojdete do Medulinu, na Krk ale km je to asi rovnako cez Graz, Maribor, Ljublanu, Postojnu, Rijeku cesta dobra, sama dianica iba posledny usek trochu divocina, po rijeku cca 7-8 hodin z BA podla statia, ja mam rocnu babu a 3 rocneho chalana a sli sme o pol 2 z domu, starsi nespal skoro vobec mala prespala, ale maly ju uz rano zobudil svojimi hlaskami, naspat celu cestu na noc prespali tak by som sa nebala...

zuzkap2
11. júl 2011

@adkaw my sme sli len na Rab ale na hraniciach z madarskom rano o pol osmej sme cakali pol hodinu a na mitnikoch vobec, cestou spat to slo ovela rychlejsie, ale to sme hranicu prechadzali o jednej rano

silvia31
11. júl 2011

ahojte, práve sme sa rozhodli, že budúcu stredu vyrazíme dovolenkovať 🙂 len sa chcem opýtať, či náhodou nemáte kontakt na ubytko súkromné - 4dosp. a malý má 16mes., po prečítaní tejto témy by som asi najradšej išla do toho Zatonu alebo Petrčane - ak by ste podaktorá mala kontakt na nejaké fajn overené ubytko, pošlite mi do IP kontakt 😉 ďakujem pekne ozaj a máte skúsenosť s tým, že keď tam ideme v tej najväčšej sezóne, tak sa platí viac za ubytovanie alebo stále je to tak 50e/noc? dakujem peknee

badzova
11. júl 2011

@stanka33 dakujem, za odpoved uz som kludnejsia 😵

badzova
11. júl 2011

@stanka33 a este prosim ta kolko vysli poplatky? dialnica a myta?? a kde zakupim slovinsku dialnicnu znamku? dakujem 🙂

aalinka
12. júl 2011

ahojte, vie niekto aky je teraz kurz v chorvatsku? oplati sme menit peniaze tam alebo u nas? U nas je kurz 7,15. dakujem

jasminet
12. júl 2011

@aalinka my sme boli od 18-25.6 a kurz bol od 7,17 - 7,20...

katie1
12. júl 2011

@aalinka ahoj, my sme sa vratili minuly tyzden z Primostenu, kurz tam bol 7,24.
U nas som zamienala kuny na myto (+ -), takze sme mali so sebou 200 kn (ale da sa platit aj kartou, prip. eurami).
@badzova slovinsku nalepku sme kupovali v Rakusku na pumpe. Mesacnu na 2 pumpach nemali, tak sme nevymyslali a brali dve tyzdnove...na 10 dni to stacilo a cena je taka ista. Myto sa plati podla toho, pokial idete po dialnici. My sme platili najprv v Zagrebe 42 kn, potom sme sli az po Sibenik za 134 kn.

zuzana76
12. júl 2011

ahojte baby, da sa cestovat aj na OP, netreba pas? ja ho mam platny do sept 2011 a na policii ma naplasili,ze to ma nemusia pustit, ze nema dostatocnu platnost.

jasminet
12. júl 2011

@zuzana76 staci OP 😉

zuzana76
12. júl 2011

@jasminet dakujem

zuzin78
12. júl 2011

ahojte.
nepoznate nahodou Punta Verudela .nachadza sa to v Istrii?
dakujem

miska73
12. júl 2011

@zuzin78 ano Punta Verudela je na Istrii u města Pula 😉

bimky
12. júl 2011

zdravím vás. my sa tiež chystáme do chorvátska. chcem sa spýtať: koľko asi peňazí tam človek potrebuje. máme tam polpenziu. idem ja a dcérka. ideme na brač. boli ste tam niekto?ďakujem.

bellada
12. júl 2011

@aalinka jednoznacne sa oplati viac menit peniaze tam, nasli sme dokonca zmenaren na Makarskej tusim, kde bol kurz 7,31 a na SVK sme pred dovcou menili za 7,17 par kun aby sa nepovedalo....myto sme platili vzdy kartou, je to jednoduhsie, nezdrziavas s vydavanim penazi a ani ta neosklbu pri vydavku, co sa nam aj nasim znamym uz tiez stalo 😒

jasminet
12. júl 2011

@bimky tazko povedat. ale ked mate polpenziu tak zas asi vela nepotrebujete. nieco na obed - pizza od asi 35-60kn, nejaka voda okolo 10kn 1,5l, zmrzlina 5-6kn... a ked ste same dve... 🙂

bellada
12. júl 2011

@bimky to zalezi od toho, ako velmi sa chcete rozsupnut, ci si chcete uzivat a nic si neodopriat, alebo budete prepocitavat aj zmrzlinu 🙂 traba ratat s tym, ze ak chcete ist napr. na vylet lodou, tak ten stoji aj 250 - 350 kun na osobu, zalezi od toho aky.....nealko v restike stoji 15-18 kun, co je dost, suveniry tiez nie su lacne, ale to vsade v letoviskach....ak mate stravu, tak minat budete ozaj len na tu zmrzku, vodu, nejake suveniry, pripadne vylety a atrakcie, najlepsie je si stanovit denny limit uz dopredu, my sme mali +/- 50€ pre 2 osoby, ale boli sme bez stravy

zuzkap2
12. júl 2011

@aalinka my sme za 100 e u nas dostali 709kn a v chorvatsku 745kn takze urcite sa oplati menit tam

dida81
12. júl 2011

@zuzkap2 vy ste bývali v Lopare, Kde ste sa kupali? Daj nejake rady 😉
vdaka

dida81
12. júl 2011

@zuzkap2 prehliadla som, že si už pisala, že v Lopare ... bývali ste daleko od pláže? Su tam reštauracie? obchody? A večer klud, ci? Deje sa tam niečo?
@zuzin78 ano Istria, pri Pule som bola 2x .. je tam krásne, no pre deti moc pláže nie... skaly , schody....

zuzkap2
12. júl 2011

@dida81 ano su tam obchody aj pekarne a aj restauracie. My sme byvali tak cca 900 m od plaze a celkom nam to vyhovovalo, aspon sme mali prechadzku. Vecer v tej casti loparu kde sme my byvali bol vzdy klud, blizsie k plazi uz to viac zilo. My sme chodili na plaz Livacina ta sa nam viac pacila ako rajska ,ale posledne dva dni sme chodili na rajsku, ale pod autocamp bolo tam kludnejsie ako na jej opacnom konci. Vecer to tam vzdy ozilo.

ellit
12. júl 2011

My sme boli teraz v Umagu a nemozem si vynachvalit 🙂

dida81
12. júl 2011

@zuzkap2 dakujem 🙂
A ešte prosim Ta, neviem ako je to s trajektom v nedelu rano? My ideme zo soboty na nedelu ...

kukucg
12. júl 2011

Ahojte, chystame sa o mesiac do chorvatska, manzel pas ma, aj syn ma svoj, ale moj je neplatny, treba mi vybavist si novy?? moc sa mi nechce lebo pokila viem staci obciansky ale manzel na tom trva ze bude kludnejsi 😀 😠
mate skusenosti niekto prosim vas??

katie1
12. júl 2011

@kukucg My sme isli vsetci s OP, iba maly mal svoj pas 🙂