Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

sasenka
23. júl 2008

my sme boli S heni v 2 rokoch, v 5 rokoch a teraz mala skoro 7, malý mal 16 mes.

petraluk
23. júl 2008

Acornika tak to já měla větší strach teď než když bylo malýmu půl roku. Nějakých 8 měsíců byl v autě moc hodný, ale pak se to zlomilo a když jedeme dýl než hodinu a nespí, tak celou cestu prořve. Asi jak jsme jeli na noc, tak to bylo v pohodě 🙂

sisidl
23. júl 2008

Cavte kocky.No mi ideme v sobotu na noc.Ale mi ideme tak ze este nemame ubytovanie nic..ideme len tak..ze uvidime kde a ideme s troma detmi,tak bude sranda.. 🙂

petraluk
23. júl 2008

Sisidl tak to jsi odvaha, my takhle na blint jezdili taky, ale s dítětem jsem si to nelajzla. Představa, že tam někde lítam v tom vedru nebo nějakym lijáku a schánim dobrý ubytování mě teda odradila 🙂

liliandax
23. júl 2008

sisidl - fuuuhaaa.. klobuk dolu, to je fakt riadna odvaha.. 😉

sisidl
23. júl 2008

My sme nemali nikdy problem s ubytovanim avzdy sme nasli za chvilocku a navise berieme aj mini dvd prehravac do auta,tak ked sa rano zobudia tak im pustime rozpravky,ty vacsi uz v poho vydrzia a mala zase velmi rada cestuje,tak sa tesiime 🙂

liako
23. júl 2008

Sisidl a kam sa chystáte mi ideme tiez na blink a myslím ze by s ubytkom nemal byt problem.

sisidl
23. júl 2008

niekde okolo Zadaru.urcite nebude prbleem.. 😉

liliandax
23. júl 2008

my sme boli minuly rok v Zadare, bolo super.. ale nesli sme na blind

sisidl
23. júl 2008

hlavne dufam ze bude pekne a teplucko,lebo dnes som normalne zakurila v krbe co nam je chladno..

sisidl
25. júl 2008

milie a ake su tam ceny potravin cca?dakujeem.

hviezda
25. júl 2008

acornika - my sme isli s malou - mala 2 tyzdne na 5 hodinovu cestu... museli sme -
a potom este ked mala 2 aj 3 mesiace..
mala celu cestu prespala - takze ziaden stres s 6 mesacnou..
mozno budes musiet castejsie zastat - dat pit - jest, ale mozno prejdete celu cestu..
takze v pohode, netrap sa..

capyy
26. júl 2008

ahojte ja len tak naskok. my sme sa vratili z chorvatska dva krat tehotny 😀 😀 😀
ja to tam jednoducho milujem 🙂

deni84
27. júl 2008

ahojte kočky 🙂

rada by som vám poradila cestu do Chorvátska cez Rakúsko a Slovinsko, ale tak aby ste nemuseli platiť 35 EUR za 8 km úsek dialnice... Samozrejme oplatí sa to tým, ktorý sa nechystajú na Istriu, ale idú "dole" 😉 Dúfam, že aspoň niekomu pomôže:

http://data.idnes.cz/soubory/igsvet/A080612_TOM...

http://www.tuningklub.sk/forum_r.php?ffid=7&fti...

lulu2
autor
29. júl 2008

Ahojte, min.tyzden sme sa vratili z Chorvatska, boli sme v Sibeniku, v Solarise. Bolo fantasticky, odporucam to vsetkym, pekny hotel, nadherna plaz a bazeny, fantasticka strava. Ak rozmyslate kam s detmi v Chorvatsku, tak jednoznacne Solaris.

deni84
29. júl 2008

lulu: súhlasím s tebou 🙂))

sasenka
29. júl 2008

No my sme sa tento rok rozzhodovali medzi Solarisom a Baškou, a vybrali sme si Bašku a tiež bolo supersky, v CK povedala sama, že to je velmi podobné, len v Solarise je aj piesková pláž. Baška je zasa bližšie.
Ešte som sa chcela spýtať na Solaris, v ktorom hoteli presne ste boli?, bola tam klimatizácia?, a ako velké su izby?
Lebo my mame 2 deti, maly je vyknutý spinkať sám, takže potrebujeme väčšiu izbu, v Corinthii v Baške sme mali Family room - teda velkjú rodinnú, su take izby aj v Solarise?

elfa
29. júl 2008

A aka je dovolenka na Hvare?

lulu2
autor
30. júl 2008

sasenka, my sme byvali v hoteli Ivan, izby boli s klimatizaciou, bez balkona. Skor mensie, ale dalo sa tam hybat 🙂 pre maleho sme mali pristelok - roztahovacie kreslo, neviem ako je to s dvoma detmi, nevidela som vacsie izby.

katy1979
30. júl 2008

my sme boli na hvare, ale neviem či tam su niekde vhodné pláže pre deti. Brač je na tom s plážami pre deti lepšie.

sasenka
30. júl 2008

Lulu ved práve, že my mame 2 deti, a narok malý už bude mať 2,5 roka, to potrebujeme riadnu izbu. S jedným dieťatko sa dá ubytovať hocikde, s 2 je to horšie... Čo nam ponúkali hotely, všade rátali s tým, že malý sa vyspí medzi nami (nemyslitelné, to by sme sa nevyspali nikto) a ked sme povedali, že potrebujeme tam dať cestovnú postielku, tak povedali, že nevojde ☹ Takže tá izba v Corinthii bola super, normálne velká ako 2 izby, oddelené závesom, klimatizované, balkon, prislušenstvo, dokonca tam bol bidet (čo som so synom ocenila 😉 ) a za tú cenu 🙂 super.

capyy
30. júl 2008

lulu aj my sme boli v solarise. a my sme mali balkon. bolo tam perfektne. malemu sa najviac pacili tobogane 😀

misha25
30. júl 2008

Zdravím všechny maminky 😉 Právě se chystáme na dovolenou do Chorvatska a tak se poohlížím po nějakém názoru či diskusi. Máme půlroční holčičku a téměř všichni nám to rozmlouvají....je to ale zlatíčko, je moc hodná, není s ní žádný problém a navíc kojím, já problém nevidím. Pojedeme na noc a tak si myslím, že cestu prospinká. Jen se obávám jak bude zvládat ty parné dny. Mamka mě straší, že by mohla dostat půjem, odvodnit se a umřít...no hrůza pomyslet. Máte některá zkušenosti s cestováním takhle malého miminka? Letadlem bych si kvůli přetlaku netroufla, ale auto určitě ano. Děkuji za každý názor 😉

misha25
30. júl 2008

Acornika - jejej, čtu trošku zpětně a vidím, že vy se taky chytáte do Chorvatska se stejně starou holčičkou... 😉 Na jaké místo jedete? A kdy?

sasenka
31. júl 2008

Misha, myslim že ked nasadíš probiotiká, nemal by byť problem, ja som malemu davala BioGaia, to je v kvapkách, teda sa nerozrába. Chorvátsko je na toto celkom dobré, podobne ako u nas, voda nerobí problemy - nie ako v arabských krajinách.
Čo sa týka tepla, asi by som si s miminkom vybrala mimosezonny termín, niekedy v septembri, nebýva tak teplo. Ale my sme raz boli posledný augustový týžden a teplo bole hrozné, ale boli sme aj vo vrcholnej sezone a sedeli sme 2 dni pod dekou, zálaží aký je rok 😉

petraluk
31. júl 2008

Misha pokud budete dodržovat základní hygienu, pro jistotu převařovat vodu, tak není důvod proč by malá měla dostat průjem. Já malýmu nic preventivně nedávala a nic mu nebylo. I sem se na to ptala mudr. když jsem to tu četla, že to někdo dává a ona mě řekla, že není důvod, když nebude jíst jejich stravu. Malej je nemocnej, má už od narození nějaký střevní potíže, takže myslim, že kdyby to bylo třeba, tak by nám to určitě doporučila 😉

Co se týče počasí, to neovlivníš. Byli jsme první týden v červnu a byli 40st. vedra a teď jsme byli 16 v červenci a mimo dvou dnů bylo pořád kolem 28st. takže pro malýho akorát 😉

Na všechny co tě od toho odrazují se vykašli, já to taky poslouchala 3 měsíce, co jsme to měli objednaný,odjížděla jsem z obavama co všechno se může stát. A to jsme ještě navíc jeli na 16 dní a ne jako 7 až 10 dní. Nestalo se vůbec nic, snad jen, že jsem se utvrdila, že mam opravdu moc hodnýho chlapečka 😵 Líbilo se nám to s malym tak moc, že jedeme v září ještě jednou na 7 dní 😵

misha25
31. júl 2008

Petraluk - tak to je paráda, jestli jste byli opravdu tak spokojení a jedete znovu. To je dobře, doufám, že u nás to nebude jiné 🙂 Teploty ovlivnit nejdou, to je jasné....jen mě děsí každý kdo na mě divně kouká, a že jich je 😖 no ale stejně, rozhodnutý už jsme a přesně za týden vyrazíme 🙂 moc se těším a vůbec si teda nedovedu představit, že bych měla jet bez prcka jak taky někdo říká. To bych nemohla nikdy v životě. No, co člověk to názor. Je lepší zeptat se zkušených maminek na koníkovi, že? 😉
Sasenka - Nepočítám s tím, že bych byla s malou na sluníčku, to ani náhodou. Také budeme ve stínu, jedině. A co jsou probiotika? Asi to zazní hloupě no, ale já to prostě ještě nikdy neslyšela 😅 Taky mám obavy, co na to řekne Agátky doktorka...
Jo a malou jen kojím, takže nevidím problém se stravou, na čajček si povezeme samozřejmě kojeneckou vodu. 😉

petraluk
31. júl 2008

Misha na mě jich taky koukalo, jak na hroznou matku a teď jen tiše závidí jak se nám to krásně vyvedlo 😉 A to jsme o půl roku starší než vy 🙂

Probiotika jsou živé organismy, které má každý člověk v těle, hlavně ve střevech a brání jiným bakterím v přemnožení např. salmonele. Příznivě ovlivňují střevní mikroflóru. Doporučují se brát při střevních problémech. My měli Nutrolin-B. Nikdy mě ale nikdo neřekl abych je podávala preventivně a že jsem s malym sběhala už hodně doktorů 🙂

petraluk
31. júl 2008

Jo a bez malýho bych nejela ani kdybych nekojila a mohli ho tady krmit UM. Pro mě by to nebyla dovolená ale spíš trest. denně bych volala domu, jestli se nic neděje a pochybuju že bych vůbec strachy spala 😉

sasenka
31. júl 2008

Probiotika su miliony pozzitívne pôsobiacich živých baktérii, ako pisala Petrulak. Ja som kupovala tie BioGaia, lebo to je len 5 kvapiek denne, zda sa mi to na podávanie miminku najjednoduchšie. Ale je viacero typov, popýtaj sa v lekárni. Stojí to okolo 200,- ale oplatí sa to. Nemusí tam niečo papať, ale ocmúla si napr. pršteky, predsa len su tam trochu ine mikroorganizmy ako je zvyknutá doma.
Inak my sme sa liekov na dovke ani nedotkli, len tie probiotiká a pre mna a Heni som mala Beta-karotén 😉
Myslím, že ked kojíš, a podávaš len čajík, nemal by byť žiaden problem, a to ešte nedokrmuješ? Ked ma malá už pol roka? Ale aj to sa da vyriešiť stravou v pohárikoch, vlastne také mimčo bez príkrmov týžden vydrží.

Inak ja neuznávam cestovanie s malinkými miminkami... sme tam videli take malilinké, že ešte ani hlavičku nedržalo, aj tak ta mamina z dovky nemala nič, ved aj tak sedela s miminom v tieni celý čas, to by som asi neriskovala. My sme s malým boli min. rok, ked bol taký malý len tu na SK, v Tatrách, a tiež sme si oddýchli parádne.