Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

jop
28. júl 2011

@danteska určitě jeďte přes noc, pokud vám malý v autě spinká. My jsme byli až na Pelješacu - dlouhá cesta, ale krásná dovolená s málo lidma na pláži 🙂

danteska
28. júl 2011

@jop to rada pocujem,hned sa tesim na tu nasu 🙂 len aby tam nebolo take "krasne"pocasie ako u nas teraz 😠

katie.2906
28. júl 2011

@dandur http://www.accuweather.com/en-us/hr/primorsko-g...
Takže nakoniec ideme. 😵 Hlásia až do 32 stupňov, tak dúfam, že sa to už nezmení.
Minulý rok sme boli na blind a tento ideme tiež. Snáď nejaké ubytko rýchlo nájdeme. 😉

barcaldine
29. júl 2011

Ahoj, dakujem za nazory. My sme to vyriesili nakoniec tak ze pojdeme 5 hodin, prespime v hoteli pred chorvatskymi hranicami a rano pojdeme dalej necelych 5 hodin. Takze pohoda, nebudem si robit stresy z cesty 😉

beata152
29. júl 2011

ahojte 5.8. odchadzame na makarsku ,ale už neviem kde mam pozrieť ake bude počasie. Všade pišu ine.Ak viete stranku kde vam vyšlo počasie podla predpovedi budem rada ak ju napišete.Vopred ďakujem.

jop
29. júl 2011

@danteska snad vám počasí vyjde. My jsme byli na přelomu červen/červenec a bylo krásně, pršelo jen půl dne z celkem 9 dní, co jsme tam byli. Všimla jsem si, že bojujete s jídlem - my taky, je to hrůza, ale náš malý jedl na dovolené dokonce skleničky (normálně je nejí), takže jsme nemuseli vařit 2x denně 😉 Uvidíš, že vám ta změna taky prospěje 😉

tinad
29. júl 2011

Chcela by som sa spytat, ideme na konci augusta do Zivogosce, poradte nam, prosim, je lepsie ist na noc s 20mesacnym syncekom? Kadial by bolo lepsie tam ist? je to az za Makarskou. Dakujem 🙂

jop
29. júl 2011

@tinad určitě jeďte přes noc, jestli je synek zvyklý v autě spát. Já osobně si to s naším klukem (19 měsíců) nedovedu přes den představit - hrozně by se v sedačce nudil. Jinak k Makarské vede v Chorvatsku dálnice, takže jednoduše jeďte po dálnici. Je to drahé, ale rychlé.

blumka
29. júl 2011

ahojte..my odchadzame uz o tyzden do Pakostane...som zvedava ako nam vyjde pocasie 😉
My sme sa po dlhej uvahe rozhodli ze pojdeme okolo jednej-druhej v noci, ani nie tak kvoli detom (3,5 a 1,5 roka) ako kvoli manzelovi. Prezijem aj keby mali deti rycat celu cestu, co ale nebudu, lebo minimalne na 3 hodiny vydrzia v aute aj ked nespia, ale islo mi hlavne teda o to aby sa mm pred cestou aspon trosku vyspal. Poslem ho vecer o siedmej so starsou dcerou a do polnoci sa vypsi az az 😀

kaja73
29. júl 2011

@blumka My z toho isteho dovodu rajtujeme vždy okolo 3h nadranom-mikrospanok je horsi ako revuce babo.MM sa tiež musi aspon trochu vyspat.Pospi si 4-5 h a ide sa.Raz sme sli na noc a mm povedal nikdy viac-tak sa mu nadranom zatvarali oči a cely den bol unaveny a len dospaval.Takto dorazime okolo 12 h a mm si pospi 1h a je OK.A maly tiež este zaspal v aute-od 4h už spal 🙂 Dufam že aj tento rok zaspi. 🙂

blumka
29. júl 2011

@kaja73 ked budu deti vrestat aspon mm nezaspi 😀 😀 povodne sme planovali ist okolo osmej vecer, ze mm si pospi cez den, ale on v zivote cez den nespal, takze by na 100% nezaspal ani teraz, unaveny by bol....takze radsej "obetujem" deti 😅

kaja73
29. júl 2011

@blumka Moj tiež nevie cez den spat,tak volime kompromis-ideme ešte za tmy,ale až po vyspati. 🙂

jop
29. júl 2011

no ono záleží na tom, jestli řídí jen manžel, nebo i ty 🙂 Já řídím normálně, takže kdyby byl manžel unavený, tak budu řídit já...

miss_shy
29. júl 2011

tak sa hlasim z krku - basky,pocasie zatial nic moc, more studene. Keby v noci a rano neprsalo tak by bolo super. A fuka studeny vietor. zatial sa deti vyclapkali v bazenoch. Inak je tu krasne, ale more bolo lepsie v omisi. ak chcete nieco blizsie pytajte sa 🙂

miss_shy
29. júl 2011

jaj a este ma napadlo ze je dost o nicom ze si musime platit za lehatka pri bazenoch na den je to cca 11eur co je podla mna prehnana cena :/

dusika11
29. júl 2011

@bodka13 ahoj v biograde sa strasne tazko zhana pre tolkych ludi apartman...za biogradom je turisticke mesteko snad tam...ale treba pocitat ze nakoniec skoncite inde,,mam tam vydatu kamosku preto to viem...tam je natresk...

beata152
29. júl 2011

tak neviete niekto info o tom počasi na Makarkej ?

bodka13
29. júl 2011
danteska
29. júl 2011

@jop je to veru hruza s jedenim,ale to je ina tema uz..a dufam ze mas pravdu a zmena prospeje malemu vyberavcovi 😉

lucinocka
29. júl 2011

prsi prsi stale prsi... poobede zasvieti slnko, ale doobedu zatial stale lialo, vsetci su nervozni, hromadne odchadzaju domov... ale vraj sa to ma zlepsit najblizsie dni..

beata152
30. júl 2011

lucinocka a kde si presne v chorvatsku ?My odchadzame 5.8. na makarsku nevieš povedať ake bude približne počasie ten tyžden?A aka je asi teplota vody?Ak tento rok nebude voda aspoň 25 tak tam už manžela nikdy nedostanem. Ak budeš vedieť a bude mať čas odpovedať budem rada. Ďakujem

miss_shy
30. júl 2011

dnes rano na krk opat prsi a ochladilo sa, asi pojdeme domov skor, pocsie tu nema byt o moc lepsie 😠

miss_shy
30. júl 2011

@beata152 kludne sa drz tej stranky co pridala bodka13 pocasie sa s predpovedou zhoduje :/ po tejto skusenosti volime buduci rok egypt 😒

jasminet
30. júl 2011

@miss_shy tak to ma mrzi ze vam to pocasie nevyslo... ale mozete aspon robit vylety po ostrove 😉 zohnali ste potom to ubytovanie pre bratranca?

beata152
30. júl 2011

Ďakujem miss-shy ak to tento rok nevide tiež budeme vyberať niečo ine. Aj ked mne sa letecky moc nechce.Neviem si to stou našou malou neposednicou ani predstaviť. Ale možno sa o rok polepši. 😵

lenka112
30. júl 2011

Vziať alebo nevziať 8-mesačné dieťatko na dovolenku, ak ideme lietadlom ? Dosť sa obávam, aby sme celú dovolenku nestrávili s teplotami. 😒

bubinko83
30. júl 2011

@lenka112 my sme boli na dovolenke pred 2 tyždnami nie lietadlom ale autom a sestra mala 8 mesačneho chlapčeka zo sebou.Maly to zvladol uplne super,aj cestu aj horučavy,všetko.Cez obed sme sa pri mori nezdržiavali kvoli detom ale inak super,poobede aj doobeda sa da kupat .

karkana
30. júl 2011

@miss_shy buduci rok sa zberame na staru bašku alebo Malinsku,,teraz sme boli na rabacu počasie nam vyšlo bolo 37,to nie je bohviečo,ked sa neda kupať,je tam dobra pláž dlha kamienkova?je tam pekne?

lenka112
30. júl 2011

@bubinko83 Takže by s malým nemal byť problém. Pýtam sa len preto, lebo mama ma odhovára, že vraj riskujem a radšej si vypočujem názory skúsenejších mamičiek z dnešnej doby 😀 😀 😀 😀 😀

locko007
30. júl 2011

@lenka112 Prečítala som tvoj posledný príspevok, tak sa zapojím. Ty vôbec nedávaj na názor iných, hlavne nie svokier a maminiek. Ja to sama poznám, že táto generácia niekedy vidí strašiaky aj tam, kde nie sú. Ty sama poznáš svoje dieťa a pokiaľ si myslíš, že by to zvládlo, tak choďte. My sme cestovali do Chorvátska začiatkom júla. Náš malý mal presne 9 mesiacov. Odhovárala ma svokra, že to je nebezpečné s tak malým dieťaťom cestovať 1000 km a voda je preňho veľmi studená. Cestovali sme v noci, celú cestu nám prespal. Bol úplne v pohode. Keby si videla ako sa tešil z mora. Úplne bezproblémová dovolenka. A zhodou okolností hneď po dovolenke sa nám začal plaziť a sám stáť na nožičkách - dovtedy vôbec nič. Možno je to náhoda, a možno na neho malo more taký dobrý vplyv. 😀 Vážne s manželom uvažujeme, že ešte raz na konci leta spolu vybehneme. A samozrejme znovu autom a do Chorvátska. Baška Voda to istí - majú tam najlepšiu zmrzku na svete. 😝 😝 😝