Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

locko007
30. júl 2011

@lenka112 A to že či lietadlom. My sme s malým ešte neleteli, ale mnoho mamičiek z okolia cestovalo s oveľa mladšími deťmi.

tina_22
30. júl 2011

@katie.2906 Ahoj, my sme sa dnes ráno vrátili z Crikvenice, takže môžem poskytnúť čerstvé info. Pršalo nám snáď každý deň, ale vždy sa dalo ísť aj kúpať, vyčasilo sa a zase popršalo. Teploty nič moc, ale keď zasvietlo slnko, tak veru poriadne pieklo. Dokonca nás aj čosi opálilo. 🙂 Mali sme so sebou 20 mesač. syna a pre neho to bolo úplne super, žiadne horúčavy, v noci chládok, takže nebolo to až také na... Aj keď mohlo byť lepšie. Cesta tam bola dlhá, zápchy, naspäť sme vystihli prázdne cesty.
Inak je tam more ľudí, pláže dosť plné, ale tam, kde sme chodili my, to boli celkom znesiteľné.Ubytovanie blízko mora a hlvne dobrá partia, takže dovolenka o.k. 😀

matka24
30. júl 2011

Kto vie poradit cestu z Ružomberka do Chorvatska čo sa tyka odpočivadiel ? ja chcem ist na Budapešť ale partnerka sa boji že tam bude malo parkovisk kvoli malej. ale zda sa mi to najschodnejšia cesta. diky

katie.2906
30. júl 2011

@tina_22 Veľmi pekne ďakujem za info. Pozerala som predpovede a zase hlásia 2 dni pekne a potom od piatka do pondelka dážď a znova pekne. Tak neviem, či to risknúť. 😒

lenka112
31. júl 2011

@locko007 Ja osobne si myslím, že by to Dany zvládol, on miluje cestovanie a vodu. 🙂 Chceme ísť tiež do Chorvátska, ale až tak koncom augusta, prípadne prvý septembrový týždeň a vtedy bude tak isto ako tvoj už 9 mesačný. Len svokra ma vždy kritizuje, že som nezodpovedná matka, že mu pojdu zubky a budu horučky atd. Už jej mám plné zuby, ale veď predsa sama dobre viem, čo je pre moje dieťa najlepšie a určite by som neriskovala vedome.

maruska22
31. júl 2011

@lenka112 čítla som si tovj príspevok a tiež sa prikláňam k názoru, že aj s malinkými deťmi sa dá ist v pohode na dovolenku...my sme boli vlani v chorvátsku, malý mal vtedy 15 mesiacov a cest aj celý pobyt zvládol uplne super...tiez plánujeme aj my ze pojdeme koncom augusta prípadne prvý septembrový týzden...len mám obavy z tohto pocasia ☹ snad bude teplúčko...a kam sa chystáte? my zvazujeme ostrov Krk alebo Pag...

locko007
31. júl 2011

@lenka112 To sme na tom úplne rovnako so svokrami. Vôbec sa neboj, choď. Nám v Chorvátsku vybehol jeden zúbok. Ani som nevedela ako. Len mi také 2 dni málo papal a potom sa pozerám a už trčal zúbok. Vôbec nebol zlý, ani teploty nemal. Treba mu zobrať sirupček alebo čapíky od bolesti a teploty. Ešte aj pediatrička povedala, že more detičkám len prospeje a Chorvátsko je osvedčená destinácia.

tinki
31. júl 2011

ahojte všetci, chcem sa opýtať, v noci nie sú zápchy? lebo všade počúvam aj čítam, že lepšie cestovať v noci, každý ide v noci, 😖 Nepresunú sa preto zápchy na noc?

tina_22
31. júl 2011

@matka24 My sme išli cez Budapešť (na Šahy), cez Maďarsko sme nestáli- stáli sme na hraniciach SVK-HU a potom na hraniciach HU-HR,potom ešte raz, ale my sme išli cca 880km, odpočívadiel je dosť, či už pumpy alebo len parkoviská s WC, dá sa zastať,v HR máš pod tabuľou pumpa aj vzdialenosť k ďalšej najbližšej pumpe,my máme 20 mesač. syna a v pohode. 🙂 A to neobsedí v aute ani pár km. Išli sme v noci, keď sa zobudil, tak sme zastali, pochodili a šlo sa.

alami
31. júl 2011

@matka24 my sme išli rovnako ako
@tina_22 - RK - Šahy - Budapešť. cesta bez problémov, odpočívadiel veľa. Len chcem upozorniť - Tam sme išli cez Budapešť doobedu - s navigáciou sme ju prešli absolúdne v pohode. Cestou späť sme ale išli cez Budapešť o 17tej - katastrofa, dopravná špička, všade milión áut, na každom semafóre sme strašne dlho stáli. Zdržali sme sa tam hodinu a to malý spustil na začiatku Budapešti, že chce cikať, ale nebolo tam kde zastať, tak chudák držal a držal a držal - až nevydržal 😅
Takže dobre naplánujte čas prechodu cez B., lebo inak katastrofa 😝

tina_22
31. júl 2011

@alami Budapešť je problém hlavne v špičke, my sme ju prechádzali v noci okolo 01.00 a úplne v pohode priamo cez stred. Ak trafíte špičku, je lepšie ísť nie stredom, ale obchvatom Budapešti. GPS treba nastaviť 😀

matka24
31. júl 2011

@tina_22 dakujem za info 🙂

matka24
31. júl 2011

@alami dakujem za info

miss_shy
1. aug 2011

karkana plaz je pdla mna uplne v pohode nie je preplnena ale rozhodne treba obuv do vody, od piesku v mori to ma hodne daleko....mne sa pacila viac plaz v omisi, tam bol pri plazi strk a v mori piesok, ale ozaj piesok cize super a more bolo ciste. inak tu je zas nadherna promeda, a nie je to preludnene, a miesto na plazi sme v pohodicke nasli aj na obed 🙂 more je ciste ale zatial chladne. dnes ma byt teplejsie tak vecer napisem 🙂

lenka112
1. aug 2011

@maruska22 Tak tom som rada, že si ma utvrdila v tom že mám pravdu. 🙂 Ja si myslím, že by nám more pomohlo a možno aj nám výjde prvý zúbok práve tam, kedže nemáme ešte ani náznak 😢 😢 . Chystáme sa na Makarskú, ale konečný termín ešte nemáme.
@locko007 My pred odchodom ideme za pediatrickou, aby nam potvrdila, že je malý zdravý a môžme bez obáv odcestovať. A možno sa nám podarí aj súrodenec práve na dovolenke 😀 😀

locko007
1. aug 2011

Tak to držím palce. Keď sme boli pred 2 rokmi, tak sme si chceli priniesť Chorváta, ale nepodarilo sa. Až o tri mesiace na to, a akurát vtedy sme nechceli. 😅

lauraa
1. aug 2011

@lenka112 nasa mala urobila prve samostatne kroky prave na plazi v Chorvatsku, aj zubky sa tlacili a napriek tomu to bola super dovolenka.....Makarska je pekne dlha cesta, ale dei to vacsinou prespia, teda aspon nase...

lenka112
1. aug 2011

@locko007 Dakujeme.
@lauraa Tak ja dufam, ze to malý prespí. Už by mohli tie zúbky ísť pekne postupne, aby nás to veľmi nebolelo.

babulinkab
1. aug 2011

holky, kdo jste teď byli nebo jste na makarské riviéře, jaký je tam počasí, kolik stupňů. Dnes ráno v rádiu cosi kecali, že v chorvatsku je zima, to mně docela zkazili náladu 😝 😝

maruska22
1. aug 2011

@lenka112 neboj, určite si dovolenku užijete aj s malinkým 🙂 nám tiež vlani aj doktorka odporúčala, lebo malý mal ekzém a tam mu to všetko krásne zmizlo...až teraz pred pár dňami sa mu zasa začali objavovať malé flaky, takze aj kvoli tomu chceme ist znova...tak vám želám šťastnu cestu a super počasie 🙂 🙂

lenka112
1. aug 2011

@maruska22 ďakujeme pekne, tak dufam ze to pocasie vyjde podla predstav 🙂 a že aj malemu sa bude páčiť a možno sa vrátime konečne štyria 🙂 🙂 🙂

maruska22
1. aug 2011

@lenka112 tak vyzerá že máme rovnaké plány, lebo aj my chceme veľmi súrodenca 😀 😀

lenka112
1. aug 2011

@maruska22 Budeme vám poriadne držať palce, nech vám to výjde podľa predstáv 🙂 Už sa snažíme dobré 2 mesiace a stále nič :(

tanija133
1. aug 2011

Ahojte dievcatka, my sme dnes vratili z Pakostane....bolo celkom fajn...
pocasie: bolo slnecno cely tyzden ,kazdy den okolo 28 stupnov, aj sme sa opalili...... 🙂, prsalo asi iba 2 krat 🙂 velmi som s abala ako bude cely tyzden a super to vyslo.....tkaze baby , dole je ovela teplejsie ako tu u nas....
more: ani teple ani studene, po predychani sa tam dalo vliezt, 😉
moj krpec 9 mesacny: nadseny z mora, volali sme ho ladovy medved, lebo vliezol do hocijakej studenej vody a tesil sa z toho, chavalabohu 😉
cesta: cestovali sme v noci a maly spal celu cestu tam aj spat ,takze super.... 😉
Pakostane: uz by som tam viac nesla, je tam asi milion kempingov, na moj vkus tak ufulane mestecko...no ale je to vec vkusu...ja som bola doteraz zvyknuta na Makarksu, aj som na nu nadavala, ze tam chodi milion ludi, ale aj tak je najkrajsia...aj co sa tyka ruchu, hor, mora, plazi..... 🙂

tanija133
1. aug 2011

A baby pre tie ktore vahate, ci ist s malym babom, odporucam.....moj krpec 9 mesacny..... 🙂 bol celu dobu uplne v pohode, dokonca sa tam naucil aj sediet sam konecne, a to nam vyliezli tam 4 zubky ale ked som dala jantarovy nahrdelnim , tak bolo aj po nervozite.....

gabriel01
1. aug 2011

Hlavně cestovní pojištění, doklady a pojištění k autu, cestovní pojištění třeba http://www.ceskapojistovna.cz/cestovni-pojisten... od český, to jsem si udělala také a místní peníze. Takhle to řeším já a je to vždy v pohodě. Za peníze pořídíš cokoliv.

miss_shy
2. aug 2011

dnes na Krku opat krasny letny den 🙂

sisa720
2. aug 2011

super...my ideme v piatok na Krk do Basky 🙂

macka381
2. aug 2011

Ahojte, chcem sa opýtať či sa dajú v pohode kúpiť v Chorvátsku dojčenské vody?? Lebo ideme s malým takmer trojmesačným synčekom a berieme vodu zo Slovenska, len neviem či nám vydrží.

kaja73
2. aug 2011

@macka381 Ja osobne som klasicku dojčensku vodu nevidela,aj som sa v obchode pytala a evidentne ma vobec nepochopili.😝 Maju vsak vela druhov nesytenych vod.Minuly rok sme brali LUCKU ,tento rok už neberieme- moj je ale straši od tvojho.Nakupovali sme vo velkom supermarkete a tam nič take ,že speci detska voda,nebolo.