Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

iinuska
2. aug 2011

@macka381 ani ja som nevidela v obchodoch vyslovene dojcenske vody. Pri tako m malom babenku by som radsej zobrala viacej z domu.

jop
2. aug 2011

@macka381 My jsme tam pro malého (1,5 roku) kupovali pro jistotu balenou vodu, i když doma už od roku pije normální vodu z vodovodu. V Chorvatsku nebyla přímo kojenecká voda, jen balená neperlivá, každopádně malému z toho nic nebylo. Ty máš malinkaté miminko, takže bych tu balenou vodu asi radši ještě převařila.

miss_shy
2. aug 2011

@sisa720 budete mat krasne pocko podla predpovede, az 11.08. ma prsat 🙂

sisa720
2. aug 2011

@miss_shy no dufam ze to vyjde, uz tyzden trpnem a vymyslam nahradny program. Maximalne tak kupat sa v bazene ☹ A vy ste kde na Krku? predpokladam ,ze more je studene

macka381
2. aug 2011

@kaja73 no my budeme brať z domu zo Slovenska, ja sa len pýtam pre istou, aby som vedela koľko jej zobrať, takže diky za info.

tinad
3. aug 2011

Prosim vas, isiel niekto cez Madarsko a po dialnici? aka je cesta? Ideme k Makarskej a mam uplny strach z cesty.

alami
3. aug 2011

@tinad my sme tak išli - dialnicou cez Maďarsko a Chorvátsko až dole k Makarskej. Cesta super, nič sa neboj. tiež som mala strach, ale som skonštatovala že ťažká pohoda 😉

samulko1
4. aug 2011

@tinad my sme tiež išli cez maďarsko na Makarskú minulý rok a cesta bola úplne v pohode, tento rok sme tiež išli cez Maďarsko ale len po zadar a tiež bez problémov takže sa netreba báť 🙂

laloona
4. aug 2011

@kaja73 ahoj, my se vrátili z Chorvatska v pondělí, kupovala jsem tam pro malou v KONZUMU vodu JANA a ta byla fajn 🙂

laloona
4. aug 2011

@tinad My jsme jeli Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko přes Makarskou až dolů na Zaostrog a v pohodě 🙂 cca 13 hod jízdy

xkacatkox
4. aug 2011

@tinad nebo můžeš zkusit objet ve Slovinsku dálnici, je to brknkačka 🙂

siskasdetmi
4. aug 2011

Ahojte mamicky, prosim neviete ako je to, ked ideme na dovolenku do Chorvatska a svokra je celiaticka?Moze si zobrat so sebou potraviny?Bude potrebovat nejake potvrdenie na hranici? Ideme konkretne do Crikvenice, da sa tam kupit v supermarkete Plodine alebo Konzum nieco bezlepkove? Budem rada ak niekto poradi.

Dakujem

Sisia

jasminet
4. aug 2011

@siskasdetmi zobrat si so sebou moze co chce, nikto to nikde nekontroluje, ani na hraniciach 😉 ohladom obchodov neviem, nepozerala som take veci kedze podobny problem nemame 😅

michamicha
4. aug 2011

@siskasdetmi koupit se určitě dá v těch větších supermarketech, ale jestli v těch malých krámečcích budou něco mít to netuším... my jsme synovi (má alergii na BKM a na vejce) vezli vše z domova, plus jsem vezla pekárnu na chleba a vše na pečení, ale docela mě překvapilo, že třeba v docela malym obchodě měli na výběr z 6-ti druhů mouky 😉

alami
4. aug 2011

@siskasdetmi ja mám syna alergika, chcela som brať pekáreň, ale už sa nám fakt nezmestila 😅 tak som niesla pečivo z domu a tam som si ho dala hneď do mrazničky a vyberala som mu postupne celý čas. ale v pekárničkách tam mali aj zloženie výrobkov, tak sme nakoniec mohli aj kupovať. ale nespoliehala som sa na to.Rovnako ostatné potraviny od šunky všetko som pre malého brala, nech tam nemusím čítať zloženia. Takže ja by som brala svoje 😉

katarina104
4. aug 2011

ahojte, poradíte mi prosím ideme na dovolenku robím plnenú papriku chcem ju zavariť do fliaš, mám ju tam dať ešte teplú alebo nechať vychladnúť a tak zavariť??? 😕 🙂 ďakujem

zuzana76
4. aug 2011

@siskasdetmi nech si urcite zoberie, obchody tam neboli podla mna tak dobre zasobene, aby mali veci ako muka a pod. pre celiatikov, nekontroluju na hraniciach co prevazas, my sme sa akurat pred par dnami odtial vratili a ubytovanie potom urcite privat, nech si moze varit pre seba zvlast

zuzana76
4. aug 2011

@siskasdetmi nam sa tam zdal inak vyber peciva velmi slaby, nebrali sme nic z domu, ale nemame take vazne potravinove alergie v rodine.

lauraa
4. aug 2011

je niekto na makarskej alebo v okoli? Ake je pocasie?

katkavv
4. aug 2011

ahoj,mi sme v omisi pri makarskej, pocasie je krasne, je teplucko 30 stupnov ;)

kristi
4. aug 2011

super, my zitra vyrazime 🙂

lauraa
4. aug 2011

@katkavv a neprsalo, lebo ked pozeram pocasie na nete , tak posledny tyzden len oblacno, burky a more len 18C

miss_shy
4. aug 2011

@sisa720 my sme boli v baske hotel corinthia. no bolo tam pekne, ale asi sme prilis narocni alebo co, ale 2krat by som tam nesla. krasne prostrdie aj promenada, plaz nebola podla mna preplnena, ale ten hotel akoze nic moc. viac sa nam pacil napr. brzet v omisi, alebo penziony ale tie su bez bazenov :/ a ano more bolo chladne ale neboj, ono sa prehreje, len nesmie prsat, lebo je to pase.

monni
4. aug 2011

@siskasdetmi ahoj, my sme boli minuly rok v Sibeniku a tam v Konzume mali bezlepkove vyrobky od Schar, dokonca ovela lacnejsie ako u nas. My sme brali veci z domu, tiez som netusila ze tam nieco bude. A zobrat mozes hocico, nikto nekontroluje, ine by to bolo ked by si isla letecky. Ale aj to len mimo Europy by si potrebovala potvrdenie od lekara, bezne destinacie ako Turecko a Grecko nepotrebujes nic, nedavno som si to overovala na letisku.

mima595
4. aug 2011

ahojte, ja len doplnim k ceste cez Madarsko...vracali sme sa v piatok cey den, vsade uplne v pohode, do Budapesti sme prisli o 16...kvoli zapcham sme sa rozhodli, že pojdeme cez obchvat....hruza des, zablokovany kamionmi, asi v polovice zapcha neskutocna, už jeden pruh stal, pred nami asi 2 km kolona...nastastie sme boli blizko vyjazdu z dialnice, tak sme to otocili cez Budapest, pomocou navigacie v pohode, tiež sme stali na semaforoch, ale aspon sme isli, presli sme ju asi za 40 min ten obchvat bol zablokovany minim. na 2 hodiny....

takže my sme sa rozhodli, že obchvat už nikdy, radsej zapcha v Budapesti...aspon sa pokochame 🙂

jasminet
4. aug 2011

@miss_shy uz ste doma? okrem hotela sa vam teda pacilo? 😉

miss_shy
4. aug 2011

my sme sli tiez cez madarsko a super, ked sme isli tam sli sme cez centrum, ale kedze boli 3hodiny rano tak pohoda, domov sme isli cez obchvat, isli sme v stredu a tiez v pohode. cesta tam nam trvala az 14 hodin, mali sme jednu dvojhodinovu prestavku a isli sme na non - nikdy viac. cesta domov nam trvala 9hodin isli sme cez den a supeer. ja odporucam urcite cez den, aj deturence boli v pohodicke, bud spali alebo pozerali, a super vec je tabulka na kreslenie 😀

miss_shy
4. aug 2011

@jasminet ano uz sme tu a lutujem ze sme nezmenili tu adriu, ta oplastovana kupelna bola fakt hrozna, za tie prachy 😀 ano sme zhodnotili ze ta promenada je tam naozaj super, aj plaz a nam sa nezdala preplnena, v omisi to bolo horsie 🙂 inak to pocasie fakt o nicom, ale prezili sme, vyuzili sme bazeny 😉

jasminet
4. aug 2011

@miss_shy teda namiesto paci sa mi to som ti chcela dat odpovedat 😀 som sa netrafila...
no, pocasie, to si nevyberies, my sme boli min. rok koncom juna a zurila islandska sopka,lialo a bola kosa, potom uz bolo super cez leto.
teraz nas vsetci odhovarali nech nejdeme v tom istom termine, ze zas bude kosa a hop - my sme mali 30 stupnov a teraz znami maju v chorvatsku chladno

tu adriu si nechate na inokedy 😉

miss_shy
4. aug 2011

vyzerala teda o veeela lepsie ako ta 100rocna corinthia 😀 sa so segrou smejeme ze sme asi strasne narocne alebo co, no aspon vieme co a ako. boli sme aj na lodi, aj tam nas natiahli, ked sme kupovali vylet, tak malo byt pocas celej plavby pitie zadarmo, ale hop bolo len pocas obeda, som myslela ze segra pojde utopit kapitana 😀 boli sme na tej leonore a boli tam neskutocne drzi teda, brali nam nedopite pohare pocas obeda, no otras, ale detom sa strasne pacilo a to bolo to najpodstatnejsie 🙂