Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

zdeniii
15. aug 2011

Ahoj holky, tak v pátek konečně vyrážíme na Rab. Už se moc těším!! Máte nějaké rady a tipy co s sebou, jak cestovat nejlépe a tak? Děkuji 😎

myska25
15. aug 2011

@andrea78 ahojky, byli jsme předloni v Makarské v půlce července a letos přelom červenec a srpen a úplně v pohodě se dalo sehnat ubytko. Zkoušeli jsme Bašku vodu i Makarskou a všude dost míst na ubytování. Vůbec bych se toho nebála a i v týdnu v pohodě seženeš ubytování, mi jezdíme ze čtvrtka na pátek a v pohodě. Kdo jede totiž na blint tak jede většinou v týdnu, aby se vyhnul víkendovým kolonám 😉
Tak krásnou dovolenou 😉

ludka77
15. aug 2011

My sme boli tento rok na ostrove KRK konkrétne v meste Baška. Krásne!!!! odporúčam, ubytovania plná ..... 🙂)) ak sa vám nechce hľadať je tam taká agentúra Šilo (na každom rohu) ktorá vám ponúkne voľné izby/apartmány. Tak ak chcete ísť len tak na bez dopredu zajednaného ubytovania, žiadny strach!! 🙂

kristi
15. aug 2011

my jsme se vratili v nedeli, skoncili jsme kousek pod Omišem, ve Staniči a super, vyslo pocasi, sehnali jsme krasny 2 apartm. vedle sebe, tezka pohoda to byla

janush
15. aug 2011

My ideme v nedelu aj s malou (4 mesiace), ideme juznejsie, tak dufam ze cestu zvladne a budeme mat pohodicku....

skorica05
16. aug 2011

@majloo , my odchádzame zajtra do nimfy.môžeš mi podať nejaké info? Ideme autobusom a chcela by som vedieť či sa dá popri mori prejsť do Podgory? A hotel bol v pohode,strava a tak? Tie nápoje sú k dispozícii celý deň, alebo ako? Teraz som sa dočítala, že káva len v určitý čas

andrea78
16. aug 2011

@skorica5 ahoj, do podgory pešo z nimfy neprejdeš, je to ďaleko. ak ideš smerom na podgoru, tak pešo prejdeš do vedľajšieho igrane (tam v hoteli punta sme boli ubytovaní, puntu a nimfu vlastní jeden majiteľ). možno by si prešla pešo ešte do drašnic, čo je dedinka vedľa igrane, ale i tak je to odtiaľ do podgory riadny kus, z nimfy jedine nejakým dopravným prostriedkom
živogošče/nimfa - igrane bolo cca 3 km (živogošče-igrane sa uvádza 2km, no nimfa je až na konci živogošče), igrane-drašnice opäť cca 3km, podgora je až potom
opačný smer zo živogošče smerom "dolu" na gradac nepoznám, naša vychádzka sa na konci živogošče skončila, ja som vtedy chcela vidieť a porovnať nimfu s našim hotelom

inak ďakujem za odpovede, vyzerá to, že zajtra na noc teda vyrážame na blind, dúfam, že sa ubytujeme za slušné peniaze bez väčších problémov, mám riadne obavy, nacestovaného máme veľa, no na blind to bude po prvý krát 😅
tak ak by sa ešte niekto aktuálne po návrate vedel vyjadriť k hľadaniu ubytovania, či už pozitívne alebo negatívne, budem rada 🙂

tinad
16. aug 2011

Joj, cim blizsie k dovolenke, tym vacsi strach a obavy..

skorica05
16. aug 2011

@andrea78 , dík za info. A čo hovoríš na nimfu a celkovo na živogošče, je tam niečo, alebo je to úplný zapadákov? Nám to až tak nevadí potrebujem vypnúť a to doslova

ilona3
16. aug 2011

Caute pridáva moju skúsenosť s Chorvátskom. Boli sme prvé dve julove týždne v rovinj apartmány villas rubin. Je tam perfektne aj ked trochu drahšie ubytovanie. Super pláž pre deti, hrubý strk, kamene aj beton môžeš si vybrať.

andrea78
16. aug 2011

@skorica05 ak potrebuješ vypnúť je to ideálne, pláž je fajn, zídete len z objektu nimfy po schodíkoch a ste tam, sú tam drobné kamienky, pre decká dobré, v objekte sú bazény, tie sú teraz nové/rekonštruované a pri nich je tuším aj all incl. bar (ale to neviem isto, mrkla som to od dverí, do vnútra som sa nesnažila ani dostať, nimfa mala farebne iné all incl. náramky ako my, takže bolo do očí bijúce, že sme cudzí), živogošče ako dedinka taká klasika, dlhá promenáda popri mori, boli sme tam počas dňa, resp. počas "obedňajšieho kľudu" ,ako to ožíva na noc neviem, ale som presvedčená, že určite budete v globále spokojní
priamo k ubytovaniu v nimfe sa vyjadriť neviem, sú to také depandansy, na fotkách to vidíš, na akej úrovni je to vnútri neviem, je ich veľa, tak záleží aj na tom, do ktorého sa dostaneš a od toho sa potom odvíja vzdialenosť všade - do jedálne na stravu, k bazénom...

skorica05
16. aug 2011

@andrea78 , pani v cestovke povedala, že v depadance sú rodinné izby a kedže my ideme iba s mužom tak nám stačí 2ložková a tie sú priamo v hoteli. Dúfam, že bude ok, počasie hlasia pekné a to je hlavné,my sme boli 2 x v Baške vode pred 10 a 8 rokmi, dúfam, že aj cesta bude trvať kratšie ako vtedy. Dlho sme už neboli autobusom, snád to zvládnem. Pred 2 rokmi sme boli na dugom otoku letecky a všeho všudy 8 hodín čo je dosť, cesta na letisko, čakanie, let, čakanie v zadare na trajekt, plavba a 8 hodín fuč

skorica05
16. aug 2011

inak teraz som si všimla, že píšem do témy dovolenka s dieťaťom, tak mi prepáčte, že som sa vám sem votrela, ale nikde inde som nenašla info z prvej ruky.

majloo
16. aug 2011

@skorica05 Hotel bol pekny, cisty, strava dobra na to, ze je to Chorvatsko, na ranajky maju super kroasanty okrem ineho, hotel je plny francuzov, najma dochodcov, nam trocha dost liezli na nervy, lebo boli nevychovani, ale da sa na nich zabavit. 🙂 Jedla je dost, doplnaju, aj nejake ovocie vzdy je a tak. Napoje su cely den, ked su ranajky, obed a vecera, tak su napoje v jedalni, kde sa podsava jedlo, aj caj a kava, mimo toho casu sa dole pri bazene v bare da stale capovat nealko a aj alko (miestne chorvatske alko, mnam niektore dost dobre, aj pivo bolo) Kava bola au o piatej poobede, okrem ranajok, obeda a veceri...inak kava nic moc, odporucam bud si zobrat rychlovarnu kanvicu, ale najlepsie je chodit na kavicku dole na promenade su zo dva bary a maju vybornu kavu, a za dobru cenu. 🙂
Podgora je brutal daleko, to by bola drsna streka, ale popro mori sa neda prejst, my sme boli v Igrane smerom na Podgoru a to bolo dost daleko, mozno vyssie popri ceste, tu odporucam ist busom, nad hotelom je zastavka a na recepcii su casy, kedy bus chodi alebo sa da pozicat auto, tak sme mali my a tiez dobra cena. Inak prechadzky sa daju popri mori pekne robit, pod hotelom je plaz a dalej je aj FKK nuda plaz, kde nik nie je a krasne zalivceky sukromne, my sme chodili tam. Pozor na osy pri bazene a kazdy den su animatori francuzski, celkom vtipni, najma vecer s pivkom pri bazene. My sme boli s Koalou a super delegatku mali a z vyletov odporucam raft na Cetine a aj fishpiknik na Brac a Hvar, lepsiu rybu som nejedla. 🙂

andrea78
16. aug 2011

@skorica05 môže byť 😉 no cesta...je to ešte dolu pod baškou, ale zase nie nejako veľmi...pri ceste busom je blbé to, že vás skoro ráno vyloží a ubytujú vás až poobede okolo 14tej. busom sme chodievali aj my, aj bulharsko, aj čierna hora úplne dolu a dalo sa. fakt blbé sú len tie časy príjazdu a odchodu, ráno ťa vyložia a ste bez izby, pri odchode tiež opustiť izby a potom sa večera sa potĺkať, veď to isto poznáš...neviem ako to máte v nimfe, no my sme mali v deň príjazdu až večeru, čo je dosť blbé, ľudia busom dorazili skoro ráno a boli strašne nervózni, podráždení, sedeli v hale pri recepcii, lebo pred 14tou sa fakt izby nedostávali ( v deň odjazdu sa končilo obedom a mohli sme využívať bazén a tým pádom aj all incl bar až do večera, kým sme neodišli, takže to bolo v pohode).
krásnu dovolenku želám , bude vám tam isto super 😵

majloo
16. aug 2011

@skorica05 Izby v hotely su pekne, krajsie nez depandance, aj upratuju, aj kupelna je pekna, aj balkonik, vsetko vyhlad na more. 🙂 Vecer je tam rusno, ale len pri bazene, to su tie animacie, hudba a tak, ale daju sa robit prechadzky smerom na Igrane, su tam lavicky na promenade a nejake bufety. Budete spokojni.

skorica05
16. aug 2011

@majloo
@andrea78 , dakujem za vyčerpávajúce odpovede 😵

andrea78
16. aug 2011

@majloo - vy ste boli v depandansoch? je to klasika, prízemie a "poschodie"?

majloo
16. aug 2011

@skorica05
@andrea78 v NImfe tiez doobeda alebo rano prijazd, batozina sa da ulozit do na to urcenej miestnosti a flakat sa. Tusim prva bola vecera, ale my sme sli uz aj na obed, sme boli hladni, ved naramok sme uz mali. 🤐 🙂 Druhy krat sme boli autom, tak to sme prisli az vecer,sme sa vselikde flakali. 🙂

majloo
16. aug 2011

@andrea78 my v hoteli, aj chodili sme popri depandansoch a videli sme dovnutra, je to troska nizsia uroven, ale da sa, ano myslim, ze az tri poschodia boli. Inak Na Peljesaci v Orebici sme boli v depandansoch a pohodka, az taka narovna nie som za tu cenu 🙂

andrea78
16. aug 2011

@majloo ano? môžeš upresniť, kde ste boli? orebič sledujem, sú tam aj fajn last minute do dvoch hotelov, ale po prečítaní recenzií ma prešla chuť a odvaha...môžeš aj do IP

sonula44
16. aug 2011

@zdeniii prajem teda šťastnú cestu , my sme sa v nedelu večer vrátili z Rabu bolo super. 🙂 🙂

stanislavao
16. aug 2011

Neviem, ci som pisala o nasej nevydarenej julovej dovolenke, tak iba v skratke. Nikdy nechodte do pavilonov Ad Tures v Crikvenici. Nikdy, nikdy, nikdy. Otrasny kopec, strasne daleko od mora, malicke izby a k tomu aj hrozna strava na veceru. K tomu vsetkemu sme mali aj skarede pocasie, tak sme sa vratili o 3 dni skor. ale mame skusenost a aj najblizsie dovolenka, tak istotne Tucepi. Nikam inam ma uz asi nikto nedostane a pekne privat, mat zivotny priestor, vlastnu kuchynku, co pri malom dietati je super. Hovori sa, ze "nikdy nehovor nikdy" ale Ad Tures NIKDY.

majloo
16. aug 2011

@andrea78 boli sme v hoteli Bellevue, alebo takto nejak podobne sa to pise, bolo to AI, ale samozrejme na taky chorvatsky sposob 🙂 Jedlo aj ubytko v pohode, plaz ok, my sme mali auto, tak sme to tam pobehali cele, nabuduce by som sla oproti na Korculu, to je ine kafe, krasne mestecko aj okolie. Ale orebic je krasny, taky ospaly a da sa tam pokukat aj priroda, su tam vysoke kopce 🙂 Urcite sa tam vratim. Myslim, ze opat cez Koalu sme sli, ale nespominam si, nejaky last minute. 🙂

sisa720
16. aug 2011

@kvetka08 Nesla by som do Solarisu.Tiez sme byvali v hoteli Ivan,ale vobec sme neboli spokojni.Izby boli malicke-bol problem tam dat postielku. Veci z kufra sme ani nevybalili vsetky lebo nebolo kam. Balkon bol tiez maly a podla mojho nazoru aj nebezpecny. Bala som sa tam moju 2rocnu dceru pustat. Boli sme spolu 3 rodiny a 1 ubytovali do ineho hotela.Voda v bazene bola studena a spinava. Takze bolo toho dost nato aby som mala chut tam ist este raz.

andrea78
16. aug 2011

@sisa720 ahoj, čo strava? cez akú cestovku ste boli (pýtam sa preto, aby som vedela, ktorá z nich ubytováva ľudí v hoteli ivan) ?

sisa720
16. aug 2011

@andrea78 ahoj,strava bola dobra,len na ranajky ziadna zelenina co nam trosku chybalo. Isli sme cez tiptravel. Nevedeli sme v ktorom budeme hoteli, lebo v cestovke to tiez nevedeli. Len nas uistili ze vsetky tri rodiny budeme v jednom hoteli-no skutocnost bola ina ☹

tinad
17. aug 2011

Prosim vas ako ste riesili menzes pocas dovolenky? Radsej tamponovat ci oddialit antikoncepciou???

jasminet
17. aug 2011

@tinad ved sme ti na predchadzajucej strane odpovedali.... 😕

tinad
17. aug 2011

@jasminet dakujem, musim pozriet spat.. prepac