Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

martinake
16. jan 2012

@syja a kde v baške ste boli vy? Ja zhaňám niečo blízko mora a na makarskej sa nám tiež veľmi páči. Aj ja som zvažovala bašku vodu alebo promajnu. Najradsej by som sla do apartmánu na základe nejakých dobrých referencii na apartmán a miesto.

syja
17. jan 2012

@agentkak rabac je na prechadzky s kociarom ako stvoreny. promenada z jednej strany na druhu asi hodinka. bez aut tie su presmerovane poza hotely. vodicka je uzasna na strane rabcu pri girandelle cistucka akurat tam nie je az tak velmi pozvolny vstup do mora ale par metrov od brehu je ok aj pre deti. na druhu strane pri kvetinkovych hoteloch je vstup pozvolnejsi ale voda nie je az tak cista. ak chcete ubytko v hoteli tak jednoznacne girandella. stravovanie ako v stvorhviezdickovom hoteli a super animacne programy pre deti kazdy vecer mini disco, cez den skola plavania, pecenie palaciniek a podobne. fakt odprucam

syja
17. jan 2012

@martinake my sme neboli v apartmane ale v hoteli hrvatska. izba jednduchsia ale dalo sa bola aj telka aj chladnicka na izbe. strava no z girandellou sa to porovnat neda ale dalo sa. vyhodou je poloha . blizucko k moru a do centra ale zaroven vecer klud. a cenovo nas to vyslo aj z PP skoro ako apartman ktorych ceny sa my v baske zdaju fakt prehnane. Vecer je kam zajst zije to tam ale zase nie az moc aby tam boli nejaky sfetovany pubertaci a tak. obrovskou vyhodou je ze mate kam zajst na prechadzky pesi brela promajna a tak. ale tam je to uz o poznanie kludnejsie najma vecer

syja
17. jan 2012

@martinake skus pozriet stranku cestovky tip travel http://tiptravel.sk/dovolenka/chorvatsko/hrvats...
maju first moment dve deti zdarma tak co som pozerala tak napr. prelom juna a jula vychadza dvaja dospely plus dve deti nieco cez 700 eur a je to all inclusive. pri cenach apartmanoch v BV pre 4 osoby to zas nie je az taky velky rozidel a mas to AI.

agentkak
18. jan 2012

@syja dakujem ti pekne za ifnoooo 😉 avsak do hotela nechceme ist chceli by sme ubytko v sukromi pre decka zahrada a tak večer pogrilovat, boli sme tak min. rok v Meduline a to bolo super, ale chcela by som sa ist pozriet aj niekam inam...inak ešte som zvažovala Crikvenicu alebo Krk ale je problem najst ubytko podla mojich parametrov 😀
boli ste niektora na krku alebo v crikvenici ??? dakujem vopred

kajazaj
18. jan 2012

Dobrý den, ráda bych se podělila o svou dobrou zkušenost s výběrem dovolené v Chorvatsku. Loni jsme se tam vypravili s 5letou dcerou a příbuzní s 8měsíčním synem. Na doporučení jsme si zvolili klidné letovisko Mandre na ostrově Pag. Cestu jsme zvládli přes noc. Ubytovaní jsme byli v nedávno postaveném domě Kovač (fotky můžete zkouknout zde: http://www.novalja.cz/chorvatsko/letoviska/leto...), cca 50 m od moře, kde se s mimčem dalo poležet i ve stínu. Moře tu je krásně čisté. Majitelka "našeho" domu byla velmi příjemná. Okolo moře vedla málo frekventovaná, vyasfaltovaná promenáda, pro kočárek jak dělaná. My jsme s malou jezdili autem po různých plážích, některé byly i písečné (např. pláž Čista plaža). Večer byl v Mandre klid, přitom se dalo zajít na rybu nebo pizzu do místní restaurace. Moc se nám tam líbilo, Mandre na dovolenou pro rodinku s malými dětmi můžu jen doporučit. Letos to vidíme zase na Chorvatsko, uvažujeme o apartmánech ve Staré Novalji. Prý tam jsou malé písečné plážičky hned u apartmánových domů.

drnduliak
18. jan 2012

jeeej, super ze sa tato stranka opat zobudza uz v januari, ja sa uz neviem dockat leta🙂my sme boli minuly rok v chorvatsku a chceme ist aj tento rok, ale este neviem kam, asi niekam skor na sever...

alzbet124
18. jan 2012

@kajazaj ahoj 🙂 môžem sa spýtať...aká voda bola pri pláži?dalo sa ísť pozvolne do vody?alebo bola hneď hlboká?Inak mi sme boli dva krát v Šimuni,to je kúsok od Mandre,tiež vyhladávame kľudné miesta.Tento rok sme sa chceli vrátiť do Šimuni,ale nevieme nájsť ten dom,kde sme chodili:(

syja
18. jan 2012

@agentkak my sme boli v cirkvenci pred troma rokmi. Mestecko uzasne, zije to tam priamo v meste velke markety kde sa da nakupit. ihriska pre deti. Ale co sa tyka plazi tak nic moc. Nam sa pacila len mestska platena plaz. ale tam sa plati vstup aj ked nie je nejaky velky ak dobre pamatam tak asi dva eura na den. Ale mestecko uzasne.

agentkak
19. jan 2012

@syja dakujem za info, a ešte som sa chcela spytat s ježkami ste nemali problem ? mna praveze oslovilo to ze je to živšie mesto a ze tam je ta pieskova plaž a beriem ze asi nebola perfektna kedže to sa v HRV pri piesk. plaažach asi vyskutuje ojedinele 🙂 ale pozerala som aj Pag a Rab len neviem tym ostrovom nejako dojst na chut hned si predstavim samotku a mrtvo 😀

syja
19. jan 2012

@agentkak No plaz v cirkvenici sa neda nazvat uplne ze pieskova. je to skor zmes kamienkov a piesok je tam asi umelo navezeny. aspon sa mi tak zdalo. A jezkovia na tej mestskej ani nie ale na tych osatnych ich bolo dost.

agentkak
19. jan 2012

@syja z ježkov ja mam teda paniku 😅 no je mi jasne ze oni štrku hovoria piesok 😀
len co som pozerala na nete normalne tam neviem zohnat ubytko v sukromi so zahradou pre decka... 😖 vy ste boli v hotely či v sukromi ?

lauraa
21. jan 2012

@agentkak ostrvovy nie su tiche, zavisi kam presne chces ist...... Rab , zname mesto LOpar, nadherne pieskove plaze, idealne pre deticky.....my chodime do Banjolu, tam su uz kamienky a spieskom a popri mori mozes prejst do centra mesta kde to naozaj zije.... zavisi od toho co vobec hladas....my sme precestovali uz viac miest v Chorvatsku... umag, crikvenica, jadranovo, sejn , makarsku.... ale vzdy sa vraciame na Rab lebo je to blizko a ponuka vsetko co hladame....

lauraa
21. jan 2012

@agentkak https://picasaweb.google.com/102146716195483106... skus sa pozriet tu je kusok z Chorvatska, sejn, klenovica, dole kusok z makarskej , omis, a samozrejme rab

agentkak
21. jan 2012

@lauraa jééééj dakujem za turistického sprievodcu 🙂 super napad aspon nám vieš takto trochu pomoct v rozhodovaní 😉 inak čitala osm ze ste mali namierene do jadranova tiez som nad tym špekulovala lebo som tam našla suuuper ubytko s veelikou zahradou a bazenom ale som sa trochu toho zlakla ze dedina ze čo tam...zvažovali sme aj ten Rab lebo je dost chvaleny ale poviem ti ze poslala kopu dotazov na ubytko a odpovedala mi len jedna nechcem povedat čo lebo mi napisala len jednu suchu vetu že nemame volne bez pozdravu bez čojhokolvek z čoho vyplývalo že asi uprednostní lukratívnejších klientov 😒 ale uz je to jedno lebo nakoniec ma očarilo jedno ubytko s krasnou zahradou takze sme sa rozhodli pre Krk kedze je tam most netreba sa trepat na trajekt a k tomu super ubytko za super cenu tak hadam nebudeme sklamaní 🙂

lauraa
21. jan 2012

@agentkak vidis aj na krku sme boli , priamo v meste krk, ja som nadsena nebola, bolo to dost skalite ale v malinskej ze vraj je pekne....jadranove je hrozne, vacsia dedina, uzke ulicky ,problem s parkovanim.... nikdy viac....skus vygoglit apartmany sisic, banjol, ostrov rab... pekne, priamo u mora, pieskova ,privatna plaz,sprcha alehatka zadarmo, ihrisko pre deti , preliezky, hojdacky, gril a navyse zahrada je ohradena takze ti deti nikam neujdu.... mne by sa to celkom pozdavalo , do mesta je ale dalej, ale premeva tam taky lodny taxik, my zvycajne chodime do mesta peso a naspät taxikom.... maju ceny dohodou... kde si co nasla ? hod link nech kuknem nieco nove... 😉

agentkak
21. jan 2012

@lauraa no prave do malinskej ideme 🙂 ja mam overene dve stranky cez ktore chodime a to je www.hrvatska.sk a www.chorvatske.cz skusk popozerat tam 😉 čo ideme do tej malinskej tak kukni v gugli apartmani stella malinska..
čeknem to sisic, tak na rab by som isla kuk ten lopar to ma v celku zaujalo....a to čo hovoris s tou zahradou to je svata pravda tiez uprednostnujem uzavrety priestor kvoli deckam, my sme boli min rok v meduline a mali sme super ubytko jak stvorene pre deti takze viem o čom hovoris
som rada ze dala postreh na to jadranovo a ze som ho zamietla 😀 inak by som si hlavu trieskala

agentkak
21. jan 2012

@lauraa nevie mi to najst ten apartman sisic 😖

lauraa
22. jan 2012

@agentkak prepac susic... idem to skusit najst, ja som si to tam pofotila , my sme to nasli na prechadzke popri mori....

lauraa
22. jan 2012

@agentkak https://picasaweb.google.com/102146716195483106... to je len rab a je tam fotka s tel cislom , apartman susic

iva87
22. jan 2012

Ahojte, aj my rozmyslame nad dovolenkou v Chorvatsku len mam problem najst ubytovanie, hladam nejake ubytko v sukromi, ideme 6 dospeli a 2 malicke deti, ak by ste o niecom vedeli, prosim napiste 😉

agentkak
22. jan 2012

@lauraa peknučke foto, ked sa mozem opytat kedy ste boli na tom rabe myslim datum a ake su tam cakacky na ten trajekt trochu ma to odradza...

@iva87 ahoj v prispevku vyssie som dala dve www stranky kde je v celku široky vyber a hlavne su seriozne 🙂

lauraa
22. jan 2012

@agentkak normalne volime termin koniec juna , tento rok ideme od 25.6, ale s malymi detmi sme boli uz zaciatkom juna, more teplucke a malo turistou, skor bol pokoj, aj ked mesto bola vecer celkom rusne.... boli sme raz uz aj koncom jula ale to mi prekazalo mnozstvo ludi, predsa len tie plaze su uzsie a priliv urobi tiez svoje.....ja mam radsej pokoj na plazi a rusno v meste...trajekt este sme necakali dlhsie ako pol hodinu ale nikdy necestujeme v sobotu , tento rok ideme pondelok vecer a vraciame sa v piatok.... minuly rok otvorili k trajektu novu pristupovu cestu takze aj tam sa skratili cakacie doby na trajekt....ten premava podla potreby stale , myslim ze su 3 (2 velke a jeden mensi)ceny za trajekt ti uz nepoviem , vzdy to plati manzel takze ma to nejako nezaujimalo....

lauraa
22. jan 2012

@iva87 a co hladate? alebo skor ake mas predstavy?

iva87
22. jan 2012

@lauraa hladame nejake ubytovanie v sukromi, nieco s dvorom pre deti, najlepsie na niektorom z ostrovov v oblasti Kvarner lebo dlhsie v aute s drobcami si to akosi neviem predsatvit 😉 A urcite pieskovu alebo kamienkovu plaz lebo z minulosti nemam moc dobre skusenosti s tymi vybetonovanymi vstupmi do mora.
@agentkak dakujem, idem kuknut nieco 🙂

agentkak
22. jan 2012

@lauraa my chceme ist tiez prelom jun jul tak a tiez som chcela ist mimo sobotu avsak nie vsade sa tak da ubytovat napr. na tom krku maju od soboty do soboty....a o ktorej hodine je potrebne prist pred trajekt aby si čakala čo najmenej???
ja uz ked by som šla na ten rab tak mna celkom oslovil Lopar 🙂

mamina2174
22. jan 2012

neboli ste niekto v holely NIMFA Zivogogošče?na fotkach to vyzera celkom dobre

lauraa
22. jan 2012

@iva87 uz som tu na stranke pisala skus mozno tie apartmany susic, na rab, oblast banjol......dala som aj link na album s fotkami , takze mozno ti pomoze nieco najst.... my odkedy mamu dieta tiez volime len Rab lebo teoreticky od nas blizko a nam vyhovuje.... piesok ale aj kamienky, pokoj a aj rusno....
@agentkak do loparu sa chodime kupat jeden dva dni , akoze zmena, deti s aprehraju aj kamienkami, a v mori je tak ci tak piesok a, pri odlive sa pohraju s pieskom aj banjole......navyse my chodime stale do toho isteho apart.Lopar je pekny , urcite ti da niekto typ na ubytko, hlavne hladaj nieco pri Rajskej plazi a nie v centre Loparu lebo budes musiet dochadzat autom na rajsku..... vela ich ma napisane more 50m ale je to pristav kde je absolutne nevhodne kupanie pre deti...... takze ked tak sa pytaj ako daleko je na rajsku plaz alebo san marino.... sahara je len peso dostupna a daleko... s kocikom tam sa ani nedostanes....

kajazaj
22. jan 2012

@alzbet124 Ahoj 🙂, vstup do vody v Mandre je pozvolný, pro děti super. Všimla jsem si, že jsou tam místy i menší betonová mola s nerez schůdky do vody - větší děti se tam vyřádily, když skákaly do vody. Co se týče jiných pláží (např. zmíněná Čista plaža, ale byli jsme i na písečné pláži Planjka ve Staré Novalji), taky byl pozvolný vstup do vody. Budeš-li chtít další info, písni, ráda odpovím.

alzbet124
22. jan 2012

@kajazaj Ahoj 🙂 ďakujem za odpoveď,v akom apartmáne ste boli ubytovaný?ako ďaleko od pláže?Totižto hladáme neaký menší app.dom pre 5 dospelých a tri deti s dvorom , výhľadom na more a s grilom 🙂 ale keď nebude taký,hlavne nech máme príjemného ubytovateĺa 🙂 Po Šimuni sa mi Mandre celkom pozdáva🙂 a nie je to ani tak ďaleko od mesta Pag...ani od Šimuni.Pláže boli preplnené?alebo ani moc nie?Totižto Šimuni nám vyhovovalo v tom,že bola pláž nie moc preplnená a celkovo tam bol kľud,voda bola krásna čistá a bol tam aj chládok 🙂 ......a ešte raz ďakujem,dúfam,že nie som moc otravná 🙂