Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

zuzkap2
27. feb 2012

@ilona3 na rajsku ano

awalancha3
27. feb 2012

@lusana ...jasné, Rab je, teda severna cast skoro cela pieskova, dokonca su tam aj duny a presypy, takze si najdes aj v sup.drage piesok, len- ten pristup do vody je taky... no.... ale podla toho kde budete, vacsia cast pobrezia su lodenice a pristaviská, a hoci je na dne piesok, nemas sa tam z mesta ako dostat, je vela vybetonovanych mol a z nich uz ides rovno do pieskoveho mora....dieta sa tam ale same nedostane a nemoze sa hrat na brehu, ale strasne zalezi kam idete, lebo sa najdu aj malicke pieskove plazicky... mne ale sup draga pripomina skor take priemyslene centrum... vzdy ale lepsie supetarska draga ako savudrija, umag, rabac a kadeco ine.... a autom mate na rajsku plazu na skok, celkovo je rab dobra volba

zuzkap2
27. feb 2012
ilona3
27. feb 2012

@zuzkap2 dakujem pozriem ale az vecer teraz uz nestiham 🙂

miss_shy
27. feb 2012

baby viete mi prosim vas poradit nejake pekne apartmany v zadare? alebo niekde v okoli? kludne aj cez IP. dakujem moc

susanni
27. feb 2012

Ano, my sme boli 543a, tie su krajsie, novsie, s novym detskym ihriskom. mne sa tam velmi pacilo, ale nie kazdy musi mat rovnaky nazor ako ja, kazdy uprednostnuje nieco ine. my sme chceli nieco blizko plaze, s detskym ihriskom a toto splnalo nase kriteria. kebyze ideme znova na Lopar, tak urcite tam.

ilona3
27. feb 2012

@susanni pozerala som to na mape na googli a vidno tam nejaku cestu cez ktoru sa chodi na plaz, jazdilo tam vela aut?

ilona3
27. feb 2012

@zuzkap2 pozerala som to az teraz lebo na i pade mi to nešlo otvorit a až teraz sa mi uvolnil velky počitač. rajska pláž je ta san marina ak som to pochopila spravne? uz som pisala aj susanni že či cez tu cestu chodilo vela aut. tie šipky ktore sa mi tam ukazuju ked to poriadne zväčšim to je všetko ubytovanie?

zuzkap2
28. feb 2012

@ilona3 ano rajska plaz je ta pod komplexom San Marino. Tie sipky co ti ukazuje su vsetko apartmany a po hlavnej ceste chodi dost aut,( nebolo to nic hrozne, dalo sa prejst cez cestu ) pretoze na tu plaz chodia ludia aj z inich casti ostrova, po bocnych uz menej

ilona3
28. feb 2012

@zuzkap2 dakujem

kaja73
28. feb 2012

@awalancha3 Ktoru cast Rabu by si odporucila-aby tam bola aj pieskova plaz,ale niekde nablizku aj okruhliakova,aby to nebolo dake hlucne miesto,ale aby sa tam dalo najest v restike a aj nakupit v obchode. zaroven aby to bolo par kilometrov od dakeho vacsieho mesta,kde by sa vecer dalo vyrazit. Mne vychadza napr. Kampor-dobre to odhadujem?-je tam aj ina ako pieskova plaz?Za kazdu radu dakujem.
Doteraz sme chodili cca 5 rokov na PAG a už by sme skusili aj nieco ine. Maly ma 2 roky,tak aby sa vyblbol na dakej vacsej pieskovej plazi.
So starsim synom sme vzdy ficali na okruhliakovych plazach-on sa rad potoapa a tam je cistucke more,ale teraz to chceme prisposobit skor krpatemu.

awalancha3
29. feb 2012

@kaja73 .......pag je skvely, je to ako mesacna krajina, tie biele skaly, bola som tam v novalji, starej novalji a v gajaci....... na plazi zrce si syn ked bol maly nechutne vrazil ježka do nohy.......
...no a kampor na pagu je idelany pre deticky, hlavne male deticky...rozklada sa v po jednej strane zalivu a tam je skoro same piescite dno, sem tam je pobrezie vybetonovane, ale z betonu ides rovno na piesok... oproti kamporu, teda druha strana zalivu je klasicka kamenista, ked mas auto urcite si urob vylety, napr do suhej punty, co je poloostrovcek južne od kamporu, nedaleko, tam su aj pieskove plaze aj strkove a skaly.......to je tak, starsie dieta sa vyhrá aj na piesku, ale malicke dietatko vela parady na skalach neurobi.....nastastie na rabe mas vsetky typy plazi autom rýchlo dostupné

awalancha3
29. feb 2012

@awalancha3 opr jasne že kampor na rabe...

lauraa
29. feb 2012

@awalancha3 tou suha punta myslis znamu saharu plaz na rabe?

kaja73
29. feb 2012

@awalancha3 A ten kampor ma aj obchody a restiky ? Proste nie je to take uplne kludne?
chceme klud,ale zas aby sa tam dalo aj nakupit a najest. 😉
Na pagu sme chodili priamo do mesta pag-na take kludne miesto,ale cca 4min.autom a boli sme v centre,kde je supermarket a restiky atd.
A este sa chem opytat na ten Kampor sa da ist aj na blint,alebo radsej to mat vyboavene-potrebujeme mat apartman s 2 spalnami a jednou obyvackou spojenou s kuchynou? Aka je tam ponuka ubytovania?

lauraa
29. feb 2012

@kaja73 popozeraj po nete, my chodime kusok dalej do banjolu, kamienkove plaze , dno je pieskove a obchod je par metrov, restiky niekolko a mesto je 15 min. peso popri mori okolo pristavu.... my mame apartman dve samostatne spalne s wc a sprchou , spolocna obyvacka s rozkl. gaucom , kuchyna a vlastna terasa oplotena o obrovskou palmou, len nevyhoda k moru je asi 15 schodov....

awalancha3
29. feb 2012

@kaja73 .posielam prehladnu fotku kamporu s hlavnou plazou, kampor sa taha aj tak dalej od mora, ale je to kludnejsie stredisko, obchody tam su aj restiky, ale nie vela, to potom si vyber nejake rusnejsie letovisko........ a ci sa da najst ubytko na blind neviem, nikdy som tak nesla, ja na to nemam nervy, ale ak by si nesla rovno v najvacsej sezone asi by sa dalo najst, ak nie v kampore, tak v blizkej supetarskej drage ci lopare a tak..... ale nikto ti nezaruci ze budes mat ubytko ake ty chces, to je uz na tebe a tvojom rozhodnuti 🙂

lauraa
29. feb 2012

@kaja73 😉

kaja73
29. feb 2012

@lauraa na Pagu sme mali podobnu plaz ako na tej foto s kyblikom.
A tiež sme mali schody na plaz.

kaja73
29. feb 2012

@awalancha3 Diky 🙂

tutitu
29. feb 2012

Ahojte dievčatá. Premýšľame ísť buď na ostrov Pag, alebo na ostrov Krk do Bašky. A možno aj do iného letoviska. Podmienka je piesok, alebo jemný štrk. Poraďte dobrý hotel a aj cestovku, cez ktorú ste šli. Chcela by som aj s polpenziou. Nechce sa mi vyvárať. A už menej umývať riad. 🙂 Ďakujem za každú dobrú radu.

susanni
29. feb 2012

@ilona3 nie nejazdilo tam vela aut, len tie, ktore isli na ubytovanie, vobec sa netreba bat tej cesty.

ilona3
1. mar 2012

@susanni dakujem

lienockaa
1. mar 2012

ahojte, baby, mate nejake tipy na ubytko, resp. aj stranky, cez ktore to hladat?..neviem po nemecky, takze nemecke nie..dakujem..😉
alebo ak mate aj nejake osobne skusenosti, s ubytovanim, ktore uz mate vyskusane, budem velmi vdacna..
chceme ist dve rodiny, v druhej polovici jula, 4dospeli a 3 male deti do 4 rokov, bojim sa ist na blind..takze nejaku plaz s pozvolnym vstupom do mora, nemusi byt piesok, len aby to neboli skaly, kludnejsiu lokalitu..a urcite nie take miesto, kam treba na plaz dochadzat autom..tiez vzdialenost riesim, nechceme ist daleko a ideme vlastnymi autami..
nehladam luxusny hotel, alebo resort, skor nieco sukromnejsie.. 😉

ja uz po nete hladam sama velmi dlho a neviem sa z toho vymotat, ze co kde a ako by bolo najlepsie..mozte aj do IPcky..dakujem krasne..🙂

stanislavao
1. mar 2012

@lienockaa www.globtour.sk a odporucam apartman. a lokalitu Tucepi. alebo Istria, Medulin, Pula. HR je krasne cele a vsade najdete pozvolny vstup do mora a strkove plaze. ale Makarska je Makarska a nikto ma nepresvedci, ze je niekde lepsie ako v Tucepoch. byvali sme asi 20m od plaze na sukromi v app, plne vybavena kuchynka, ak sa nechce varit, hned tam su restauracie, pizzerie a pod. promenadu sme mali asi fakt 20m od ubytka. a neodporucam Crikvenicu.

lienockaa
1. mar 2012

@stanislavao -pozriem, preluskam to..🙂ved ja viem, makarska je makarska..a juh chorvatska je juh chorvatska..😉mne sa pacilo velmi na hvare a aj na braci..to som ale este nemala deti a chodili sme do hotelov a nie vlastnou dopravou..ale s detmi autom mi to je velmi daleko..zatial..co najstarsi je uz fajn na cestovanie, ten bude mat 4 roky, ale mladsi dvaja, co s nami pojdu, ti este nie su ktovieco.. 🙂

kaja73
1. mar 2012

@susanni kolko ste to mali cca metrov od mora-nech si viem spravit predstavu o tych vzdialenostiach na tom planiku 😉
A na tej plazi nebolo plno lehatok a slnecnikov na najlepsich miestach?-teda ak si neprenajmes mas horsie miesto-na Rabe to tak bolo a strasne mi to vadilo.
Na tejto foto sice nie su slnecniky,ale na inych fotkach z tejto plaze je ich spusta-tych platenych myslim. 😝
zatial sa rozhodujem medzi Kamprom a Loparom.

lauraa
1. mar 2012

@kaja73 tie slnecniky co myslis patria hotelovemu komplexu a je tam vela miesta aj bez slnecnikov a lehatok, my chodime kusok dalej na san marino(tiez je to pieskova plaz v lopare)kampor je viac menej uzsia plaz(teda pri odlive sirsia, pri prilive uzsia) , kamienkova, v mori piesok ale v sezone bude tiez plnsia, vzdy si tam vsak miesto najdes.....

lauraa
1. mar 2012

@kaja73 pre porovnanie prve dve su z banjolu a posledna z loparu