Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

tutitu
1. mar 2012

@stanislavao ahoj, prečo nedoporučuješ Crikvenicu?

kaja73
1. mar 2012

Boze pisem ako tatar-ze na Rabe to tak bolo 😝 -ved som na rabe este nebola 😲 ,myslela som Rabac 🙂
@susanni

kaja73
1. mar 2012

@lauraa a ta plaz san marino,je ina ako ta so slnecnikmi?

susanni
1. mar 2012

@kaja73 to ubytko je vzdialene asi 150 m od najblizsej plaze, kde nie su vobec lehatka, je to plaz San Marino, nebola tam hlava na hlave, dalo sa pekne najst miesto na piesku. Kusok dalej bola plaz, na ktorej sa dali prenajat tie lehatka, ale my sme tam nechodili, bolo to trosku dalej. bolo tam plytke more dost dlho, takze pre deti ako stvorene. je uz len na tebe ako sa rozhodnes.

susanni
1. mar 2012

@kaja73 no Rabac teda neviem kde je.

kaja73
1. mar 2012

@susanni A ako je to na Lopare s restikama a hlavne obchodmi-je tam aj daky vacsi obchod-v style supermarket,alebo len take mensie obchodiky?
A vecer je moznost ist dakde do centra?
Rabac je na istrii-tam sme boli 2 krat v hoteli.

zuzkap2
1. mar 2012

@kaja73 na lopare je taky mensi obchodik ziaden velky supermarket,( ale dostat tam v podstate vsetko co potrebujes ) o trosku vacsi najdes v Rabe , hned vedla je stanok s ovocim a zeleninou , smerom k plazi pekaren ( pecu tam fajny chlebik, uz teraz sa nan tesim 😀 ) restiky su aj pri plazi a aj na opacnom konci Lopara a je tam aj pizzerka

susanni
1. mar 2012

@kaja73 ako pise zuzkap2 je tam blizko jeden obchodik, kde dostat vsetko kupit, co treba, chlebik maju naozaj dobry, my sme kupovali len tmavy a malemu sme kupovali cerstve croissanty, cokoladove, tie su fajnove, cerstve, nektarinky odporucam, su fantasticke, take na Slovensku nenajdes, sladke, stavnate, mnam. je to tam vsetko drahsie ako na pevnine, takze odporucam zakladne potraviny zobrat z domu, ak idete do apartmanu. a restauracii je tam velmi vela, my sme boli v jednej fajnovej, teraz neviem nazov, skusim sa spytat manzela alebo kuknut na nete, tam bolo fantasticke jedlo, velky vyber, ochotny personal, mali tam najlepsiu zmrzku, aku sme na tom ostrove jedli. Inak ta zmrzlina ma tam trochu sklamala. kazdy stale vychvaluje chorvatsku zmrzku, vobec neboli velke kopceky a chutila ako u nas. nic specialne, cakala som lepsie. su tam aj stanky so suvenirmi. Da sa tam siroko-daleko poprechadzat, na ktorukolvek stranu, isla by som tam znovu, ale tento rok to asi nevyjde.

stanislavao
2. mar 2012

@tutitu Crikvenica = velky kopec od ubytovanias k plazi, sever krajiny = chladno. ale zalezi samozrejme, na ake leto natrafite. my sme boli so synom na poloostrove Kacjak, co tiez patri Crikvenici a bolo fajn. ale vlani sme boli v Crikvenici priamo a nikdy v zivote by som tam nesla. mala, preplnena plaz, dalej su plaze pod veeelmi strmym kopcom, cize pre deti to vobec neni mozne sa tam dostat. neni tam vobec ziadne ine vyzitie pre deti. v Crikvenici v centre je sice detske ihrisko a plaz dobra, ale hrozne vela ludi a ked to porovnam s Tucepami, tak to sa porovnat ani neda. My sme Crikvenicu volili vlani preto, lebo je to blizko a autom s malym dietatom super, ale fakt, nikdy v zivote by som tam nesla. a ani to nikomu neodporucam, aby nebol tak hrozne sklamany, ako my. a to zme este aj pocasie mali zle qa o 3 dni sme isli skorej domov.

urbisa
2. mar 2012

@tutitu ....taky nedoporučuji,byly jsme tam před 10 lety bez dětí,to se ještě dalo,ale s dětma bych tam nejela.Loni jsme byli na Krku na Malinské(děti 7 let),udělali jsme si výlet do Crkvenice-zavzpomínat,ale děti se tam nechtěli ani vykoupat.Pláže jsou sice daleko lepší než bývali,ale ubytování je vesměs na šíleném kopci.Na Krku je to taky na kopci,ale s Crkvenicí se to nedá srovnat...

lauraa
2. mar 2012

@tutitu a navyse jedina pekna plaz je metska a plati sa tam denne vstupne...........

kaja73
2. mar 2012

@lauraa A v Kampore si nebola sa pozriet?
Do loparu asi nepojdeme -14km tam a spat z mesta Rab sa mi nechce denne chodit a my lubime ruch mesta vecer. 🙂 Takze zostava bud Kampor-ten je dakych 6km od mesta Rab,alebo ten Banjol-si ma navnadila.
A ako je to s vacsimi obchodmi-nie tymi malymi,tie su casto predrazene a nie vsetko tam kupis-na Banjole,alebo v meste Rab?
Na Pagu,v meste Pag sme boli zvyknuty ze sme skoro ziadne jedlo nenosili-je tam velky supermaket za ozaj dobre ceny vsetko kupis,takze sme sa vzdy nan spoliehali.

lauraa
2. mar 2012

@kaja73 kampor som nebola,, poznam ho len z lode takze ti asi vela nenapisem.... priamo v ,banjole je mensi supermarket za celkom normane ceny, velky supermarket je v Rab tam musis ale uz autom, asi 1km od ubytka, kupis vsetko co chces....my nosime vela z domu ale ryby kupujeme na rybom trhu , vzdy cersvte a za super ceny, rovnako ako rozne morske plody, musle a pod. nasa domaca nam vzdy ugriluje tie najlepsie ryby... mame aj oblubenu restiku s vyhladom na more za pomerne slusne ceny... myslim ze ten market sa vola Konzum len som si nie ista....aj lopar sa oplati zazit ked uz si tam , tych par km je uz jedno nie?

kaja73
2. mar 2012

@lauraa jasne, ze Lopar by sme 1-2 krat za pobyt navstivili,len sa nam nechce denne sa vecer terigat 14km do mesta Rab 😝 a potom zas naspat,lebo ozaj by nam vecerne prechadzky po meste chybali.
Na Pagu sme si ich uživali dennodenne kazdy vecer-kamenne ulicky,zmrzky na kazdom rohu,restiky,hudba a aj kolotoce 🙂
Ubytko chcem v klude,ale zaroven v blizkosti vacsieho mesta-takze fakt bud ten kampor alebo to vase letovisko.
Teraz zalezi ci u nas vyhra dostupnost vacsieho mesta aj pesi,ale strkopiesok,alebo piesok ,no do mesta sa pojde autom 6km.
Tam v tom banjole je viacej rovnocennch plazi,alebo je jedna centralna a dake mensie?
A ako daleko je najblizsia ozaj pieskova plaz-nikdy sme na takej neboli,ale teraz kvoli krpcovi chceme hlavne taku. 🙂

lauraa
2. mar 2012

@kaja73 pozerala si moj album z rabu? cele pobrezie banjolu je lemovane plazou, velka plaz je priamo pred kempom tak chodime niekedy ked chceme trochu vruchu pre deti( trampoliny, vodne bicikle, aerobic vo vode, disco atak)vacsinou vsak zostavame kusok od ubytka , kamienkova plaz ale ked je odliv tak aj pieskova... my mame teraz 5-rocnu a kamaratka 4-rocnu a vzdy sa tam preharaju na plazi, najblizsia cisto pieskova je Lopar ....

kaja73
2. mar 2012

@lauraa album som pozerala 😉 ale clovek si z fotiek nevie spravit taku panoramaticku predstavu 😒,tak sa radsej pytam.
Inak pieskova plaz je potom najblizsia k Banjolu asi Kampor,nie Lopar-ak tam ina bližsie nie je 😉 Kampor je len 6km od Rabu 🙂 a Banjol je pri nom.

tina_22
2. mar 2012

@stanislavao Ja som tiež z Crivenice sklamana. Boli sme vlani a to sme akurát trafili to blbé počasie-chladno a dážď. Bývali sme asi 100m od pláže, na konci Crikvenice, až za prístavom-pláž bola fajn, ale keby bolo teplejšie, tak je tam mooore ľudí. Ale nebolo to až takých super 100 metrov, lebo sme kusisko museli obchádzať, dlhú ulicu, prístav. Ubytovanie- celkom v pohode ale strašne draho (aspon u nás to tak bolo) oproti Splitu a Makarskej a už nikdy viac u Nemky-vadilo jej všetko a hlavne deti. Mali sme dosť malých detičiek so sebou.Dokonca nás neváhala vykričať- ale sme jej povedali svoje a bol pokoj. Všetko kontrolovala. A zase tie služby neboli až také super a hlavne oproti fotkám to bol hrôza. No keď sme došli- dlho sme predýchavali. A mesto- nuda. málo atrakcií, veľa poplatkov takmer za vštko. A hlavne-ak nebývaš bližšie k pláži, je to kopec, ale strašný. No tento rok ideme na 100% dole, smer Split. Na ten nedám dopustiť- Podstrana, Omiš, Duče...
Ale možno sa nájde niekto, komu sa tam páčilo, možno sme len zle trafili. Ale mali sme super partiu a tak to bola skvelá dovolenka. Ale mohlo byť aj lepšie. Toľko moja skúsenosť.

stanislavao
2. mar 2012

@tina_22 takze sme tam boli presne v tom istom case, zima a kazdy den prsalo, niekedy v juli to bolo. jeden tyzden taky.
proste crikvenica - nikdy viac

tina_22
2. mar 2012

@stanislavao Presne tak. Darmo, tene sever je nespoľahlivý, čo sa týka počasia. Oplatí sa zísť dole. 😉

lauraa
2. mar 2012

@tina_22 podstrana moja dlhorocna laska , len keby nebola tak daleko 😉

minewka
2. mar 2012

Čauko, my ideme tiež do Chorvátska a malá bude mať v čase dovolenky tiež presne 1 rok a 4 mesiace 🙂 Podľa mňa vek je ok 😀

Strašne som chcela ísť do mojej srdcovky - Trstenik, dole na juhu, poloostrov Pelješac - je to malá dedinka, s tými krásnymi starodávnymi domčekmi, okenice, sú tam 2 reštiky, 2-3 bariky, potraviny. Klíma je fajn - lebo za chrbtom bol veľký kopec - slnko zapadalo skôr, tak bolo príjemne.

Málo ľudí, lebo celá dedina má asi 30 domov a je tam mini prístav..Takže aj turistov obmedzene. Mali sme prenajatý domček, v vlastnou terasou vonku obrastenou hroznom s príjemným tieňom.

Nejdeme tam z jedného dôvodu - že je to Ďaleko - úplne na juhu, cca z KE 1300km - to je len cesta tam.

Vybrali sme toho roku ostrov PAG - je tam veľa pieskových pláží, ubytko som našla sama cez Adrialin, v centre Pagu, s výhľadom na more, more je blízučko, pláž pre deti a neplavcov 200m.
A hlavne je to hneď na severe - o 400km bližšie, ako Trstenik.

Zarezervovala som apartmán - 40m2, 2 izby, v každej manž. posteľ, dieťa zdarma, kuchyňa s obývačkou, teraska. Cena za noc 20eur za celý byt - my ideme s rodičmi.

Ja osobne neodporúčam klímu - prvý rok sme klímu mali, ale oveľa, oveľa horšie sme zvládali rozdiel teplôt, lebo keď je vonku 35, nikto nenastaví klímu na 30 😀 Druhý krát nás domáca presvedčila, nech skúsime bez klímy, že večer je príjemnejšie, že to budeme lepšie zvládať - a fakt mala pravdu, večer sa trošku ochladilo, v tých ich kamenných domoch bol príjemný chládok, cez deň sme pozatvárali okenice. Ten rozdiel nebol taký citeľný.

5 rokov za sebou chodíme do Chorvátska - vždy posledný júlový a prvý augustový týždeň - a klop klop - vždy celých 10 dní bolo slnečno, krásne, teplo, aj more bolo príjemne vyhriate.
🙂

minewka
2. mar 2012

Super, teraz vidím, že prastará téma 😝 😀 😎

syja
2. mar 2012

@minewka uzasna cena za ubytko daj blizsie info. vdaka. v ktorej casti pagu to bolo?

minewka
2. mar 2012

@syja čau, to fakt? A ja ešte vzdychám, že po iné roky sme mali lacnejšie, chichi 😀

http://www.adrialin.sk/obj_2009.html

Neviem presne, ktorá lokalita, včera sme posielali zálohu. Každý rok cez net si objednávame ubytko v súkromí.
Trstenik nás vyšiel na 17eur/noc - ale sme sa nazbierali 3 rodinky, 8 osôb a mali sme tak celý dom - 2posch.

kaja73
2. mar 2012

@minewka to je cena za cely apartman alebo na hlavu?
inak to je cast stare mesto,tam to vecer dost zije aj s hudbou-nebude vam to vadit?
Mestsku plaz-pre deti a neplavcov- budete mat tak, ze prejdete cez most,cez trhovisko a ste tam. Ta cast mora hned pri vas nie je urcena na plavanie-tam kotvia lode.
my sme tu boli už 5 krat,ale ubytko sme mali cca 15 minut chodze od stareho mesta.
.Na mestsku plaz nechodime,mame pri vilke malu peknu plazicku,ale ta mestska je celkom pekna.
na namesti pri vas zvykne hrat hudba,je tam blizko aj disco-to trochu huci az k nam-ale len trochu.

minewka
2. mar 2012

@kaja73 Nemyslím, že by to vadilo, malá je dosť zvyknutá na hluk, manžel robí doma a pokiaľ to nebude hneĎ úplne pod oknom, bude to fajn.

Keďže ideme autom, nerobí nám problém aj na pláž dochádzať, chceme si to tam pozrieť a nájsť niečo súkromné, menšie..myslím pláž.

Pozrela som prvú správu a napísala som to chybne - To je cena na hlavu - 20 eur/noc, 1osoba

Už to asi také fasa nebude 😀

A nemáš fotku tej vašej vilky? Nevieš o nejakej peknej piesočnej pláži?

kaja73
2. mar 2012

@minewka nam sa na Pagu velmi paci-aj ten ruch v meste-ale pri vilke zas chcem klud-nas maly zas spat vhluku nevie.
Typicky pieskove plaze na Pagu nie su-len taky jemny strkopiesok-preto chceme ist tento rok na Rab na ozaj pieskove plaze,kde sa da z piesku aj ozaj stavat-maly bude mat v lete 2r aj 8m a tak nech sa vyjasi v piesku.
Ak je to cena na hlavu,tak to je bezna cena tu na Pagu-my platime 70 euro za noc na cely 2 spalnovy apartman,plus kuchyna a kupelka. Sme tam styria.
Hlavne treba mat slnecnik,lebo chladok tu nenajdes-my ho pri vilke mame vzdy od cca 14h-sklany previs to isti 🙂

minewka
2. mar 2012

@kaja73 no uvažovali sme aj o Rabe...Len tam už treba ísť trajektom, nie?

No a našla som také info, čo sa piesočnej na Pagu týka - nebola si tam?
http://www.novalja.sk/chorvatsko/vylety-priroda...

kaja73
2. mar 2012

@minewka pochodili sme tam vela tzv piescitych plazi-ale vsade bol jemny strokpiesok-oni to volaju piesok-ale je to jemny strk. Nam to vzdy vyhovovalo a aj vyhovuje,len tento rok chceme zmenu a mat ozaj jemny piesok-asi bude aj v prde-i.ale neva. 😀
Ano na Rab sa už ide trajektom,no skusime to.
Na pag sa vsak iste este chceme velakrat vratit.

minewka
2. mar 2012

@kaja73 😀 😀...dík za info..

No doteraz sme ako bezdetní vždy boli na takých jemných kamienkoch... 🙂...tak som bola zvedavá na ten piesok, ale ako vidím, ten nebude :D 😀 😀

No som zvedavá, pre mňa je zmena, že budeme úplne v centre 🙂