Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

subica2
27. mar 2012

Haló, nemá nikto skúsenosť s hotelom Nimfa v Chorvátsku?Recenzie sú rôzne, no privítala by som osobnú skúsenosť.....Ďakujem

viera386
27. mar 2012

@subica2 Ahoj,skrz.sk na fore niečo pohľadať niečo.

miss_shy
28. mar 2012

@viera386 si ma zabila 😝 tak ale´ideme s detmi a planujeme vylety takze klud v noci mi nevadi 😀

viera386
28. mar 2012

Čauko,ja len že by som takú destináciu doma neustála.Na mieste ani nehovorím.Radi sa cez deň poprechádzame po pláži....Večer tiež nejaká promenáda,nejaké atrakcie pre deti,hriská,minigolf atď.Ale ak niekto rád totálne leháro,tje to preň tiež to naj.Ja som raz tak vybrala dovču v BG,doleteli sme,domáci nás vyzdvihol a po pol hodine nás musel odviesť do strediska asi 10 km odtiaľ,lebo síce foto bolo pravdivé,ale ja v kufri dve pašteky,do reštaurácie neviem ako ďaleko a o obchode ani nehovorím.Strašne sme sa na mieste s manželom pohádali a šli potom v Obzore hladať ubytko.Kamarát si zasa pochvaloval,že tam aspoň nič neminuli.No ale ja som hôbec nemala v úmysle v Bulharsku variť.Každému niečo iné vyhovuje. Nech sa Vám dovolenka vydarí k spokojnosti.

lusana
28. mar 2012

@miss_shy my sme boli v Privlake pred 2 rokmi , nám sa tam páčilo, podla mňa ideálne pre malé deti, sú tam pieskové pláže, na niektorých miestach sú popri mori urobené betonové chodníky, takže sa dá prechádzať aj niekolko kilometrov. Treba pochodiť viacej pláži a potom si vybrať. Je to síce taká dedina, ale je tu aj reštauracia aj obchod. Boli sme aj na výlete do Ninu, tam boli aj nejaké trhy a viac obchodov.

miss_shy
28. mar 2012

baby dakujem 🙂 tento som chcela klud, ved budeme autom a ked budeme chciet pojdeme do mesta, s tym mi problem nemame. ide mi o tom aby som mala s detmi klud 🙂

zipsy
29. mar 2012

@janica81 ahoj, nemozem dat nejake fotky plaze? a kde ste boli ubytovani? dakujem

janet24
30. mar 2012

@lusana ahojky mozes mi dat nejake info ohladom miesta vasej dovolenky/?aj ja hladam nieco pre deticky vdakaaaaa

lusana
30. mar 2012

@jamet24 ubytovanie sme hľadali na mieste v pohode sa dalo nájsť, neviem konkrétne ešte, čo by si chcela vedieť, pridávam fotku pláží, kam sme chodili, dalo sa vybrať, či chceš vstup do mora pieskový , betonový alebo kamene

janet24
1. apr 2012

@lusana ahoj vies co najradsej pieskovy a kolko vas stalo ubytko

lusana
1. apr 2012

@janett24 bolo to pred 3 rokmi vtedy sme platili 50 EUR na noc za apartmán, tento rok ideme na Rab a platíme 75 EUR, ale na ostrovoch je drahšie.

subica2
3. apr 2012

Stále nikto nič nevie o hoteli Nimfa?
Uvítam osobnú skúsenosť.

viera386
3. apr 2012

@subica2 niečo je tu,ale 100 ľudí 100 názorov,skús pohľadať po nete http://chorvatsko.orbion.cz/diskuse/hotel-nimfa...

viera386
3. apr 2012

@viera386 Ešte asi by si si mala uvedomiť že všetci píšete krížom krážom do vlákna o Solarise.Založ tému a iste sa dočkáš odpovede

kaja73
3. apr 2012

@viera386 to sa tu už preberalo -ze toto je o Solarise-ale nakoniec je to vlastne celkovo o Chorvatsku-ved je blbost zakladat temy na kazdy hotel v chorvatsku zvlast 😉 takze ,ak si to toho viac precitas ,zistis ze to už davno len o Solarise nie je.
Skor plati už len ta prva veta z nazvu temy.

viera386
3. apr 2012

@kaja73 Ja viem,ale trebars ty si čítala Týchto 174 stránok?Možno by bolo dobré podeliť trebars Istriu,ostrovy ,severnú Dalmáciu....Mne je to v podstate jedno,ale mne sa toto zdá taký guláš.

kaja73
4. apr 2012

@viera386 Ja som ju citala celu a cca od polovicky stran sem aj prispievam 🙂
Mne nevadi ze to je takto,skor naopak a ak nieco chcem vedie konkretne tak si to zadam do "hladaj vo fore".
Mnohe baby nevedia kam ist s dietatom ani len zhruba,vedia len ze chcu chorvatsko-napr- piesok,alebo hotel vhodny pre deti,ci ubytko priamo na plazi atd-neriadia sa destinaciou,ale inymi kriteiami -preto je podla mna dobre ak sa to tu neobmadzuje .
casto sa tu zakladaju aj konkretne temy na konkretnu destinaciu,ale do tych postupne prestanu ludia prispievat a bud sa temy stratia,alebo ich uzavru-ale tato tema tu zije už dlho a to je fajn.
osobne by som zmazala tu druhu vetu z nazvu a bolo by to jasne o com to je.

viera386
4. apr 2012

@kaja73 Vidíš, máš dobrý nápad.Až budem mať čas,prebehnem to,niečo počítam. Inak Chodíme do tej istej lokality a overeného hotela,alebo do karvanu.Tak z každého trocha,aj známi ktorí boli v iných hoteloch si vymieńame skúsenosti.keď vyňúram niečo zaujímavé a za slušnú cenu ideme si to obzrieť.V prípade že nám to vyhovuje,tak skúsime.Roky chodíme už dá sa povedať komunita prvý turnus do hotela Donat v Zadare,časť Borik.Strava allincl.platíme v decembr. a cena málo cez 200 E.Chodí sa okolo 6 júna,ako vyjde sobota.Chodíme aj na dva Týždne,mávame teplúčko,more každým dňom stúpa býva niečo cez 20,vedľa je hotel Funimation tu je vyhrievaný bazén,ak by bolo iekomu zima a krásne wellnes.Veľa,veľa jedla,mesko kuracie,bravčové cestoviny.... vždy aspoň tri druhy rýb,Skutočne,strava neprekonateľná.Nedá sa ani že z každého ochutnať.Veľa zeleninky na pare,no skrátka nebíčko v papulke.

halit13
4. apr 2012

@viera386 tak tak, možno sme sa v donate aj stretli 😀 , tiež začiatok júna , to zrovnanie ceny a ponuky je vtedy úplne super , zatiaľ 2x ale ešte sa tam určite vrátime

viera386
4. apr 2012

Možné to je,nás tam býva taká veselá kopa,pri schodíkoch na lehátkach.Minulý rok sme neboli,ale ostatní boli.a tento rok chcem mojmu mužíčkovi k narodkám v sept. dať Funimation,veľmi sa mu páčil.Ideme v Júni do karavanu do Solarisu,aj minulý rok sme boli,ale tento rok len polp.allincl vraj nerobia

halit13
4. apr 2012

@viera386 len pozor aby ste vo funimasion nechytili tie izby nad tými kontajnermi , to sme sa divili, že taký hotel a izby nad takým humusom :(

viera386
4. apr 2012

Nemaj boja ja mám držku dobrú a čo si zaplatím,aj dostanem.Idem na to cez recepciu,tak si to prípadne hneď vymeníme.

coxa
4. apr 2012

@viera386 Naprostou souhlasím, taky jsem se tu snažila zorientovat a najít co hledám a je to náročné, každý se zeptá na jiné místo, na jinou vesničku a pak se tu odpovídá jeden přes druhého (díky bohu za to, že kdo ví tak odpoví - to si nestěžuju! 😉 ), a člověk je ztracený. A nebo nějakou dobu vynechat a pak chtít pokračovat v diskuzi na to jedno mnou vybrané místo prostě nejde. 😅

mima595
4. apr 2012

@viera386 - ono sa to už aj tá téma volala Dovolenka s dietatom v Chorvatsku...bez vety Solaris...lenže asi pred polrokom - neviem preco - sa vsetky temy vratili k nazvom, kore mali pri zakladani....bol vtedy okolo toho dost povyku...
napr. ja chodim do temy Marcipanove torty a ona sa zrazu zmenila na pociatocnu..Torta na krstiny marcipanova... 😎 😎 😎
len sa mi mari, že tato tema bola vtedy neaktivna, tak sa neopravila.....

koc1nka
6. apr 2012

ahojte dievcence.Chcela by som vas poprosit o nejaky typ na apartman pre mna s mm a nase deti.Boli sme v chorvatsku pred 4-mi r. v Biograde,ale plaz cca 800m a plnka riadna a pred 2-mi r. sv.Peter,velka terasa hned nad morom,uzasne,len ubytko pre viac rodin+kuchynka spolocna a to kedze ideme len my by som volila sukromie.Citam,ze si tu pochvalujete strovi ako Rab a Pag,neviem sa rozhodnut,mm tvrdi ze pojdeme na blink ze urcite nieco najdeme,ale kedze moja dcera bude mat v termine 1rok rada by som mala pripravene aspon miesto kde pojdeme.Cestovat chceme rozhodne v noci,mm sa tak lepsie.Uz som rozmyslala aj nad cestovkou s polpenziou,no sa mi vidi ze to maju nejak pridrahe,poradte prosiiim.DAKUJEM

annika
6. apr 2012

Ahojte! Tiež by som mala otázku priamo do Splitu hľadáme apartman...alebo hotel...POMoooc!!!!
😉 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

viera386
6. apr 2012

@kvetka08 Ahoj Kvetka,Hotel sa skladá z dvoch častí.Ubytko zodpovedá 3*,patrí Nemeckej skupine http://www.falkensteiner.com/en/hotel/donat .Strava úúúžasná a dostatok.Veľa foto je na google erathePláže,molo,kamienky,piesková pri Funimation/200m/Stredisko je uzatvorené,pe hostí mimo Bobirik vdtupné tuším 12 kuna,Ak máš konkrétne otázky napíš

mima595
8. apr 2012

ahojte...
Dítě musí mít v každém případě svůj pas!!!
Zapisování dětí do cestovních dokladů rodičů bylo zrušeno. Podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 444/2009 a podle zákona č. 197/2010 Sb., skončilo dnem 1. července 2011 zapisování dětí do cestovních dokladů rodičů. Provedené zápisy dětí v cestovních dokladech rodičů jsou platné pouze do 26. června 2012, po tomto datu budou moci děti cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Skončením platnosti zápisu dětí v cestovních dokladech rodičů však nekončí platnost cestovních dokladů rodičů.

toto som nasla na www.novalja.cz
ako som hladala aj na stranke mi ministerstva ZV ani na vnutre SR o tom nebola zmienka...viete nieco o tom???
lebo my sme pre starsich už pasy urobili, ale najmladsieho mame len zapisaneho....tak teraz neviem, ci dane bude platit pre celu EU alebo ako....aby sme potom nemuseli vybavovat pasy tesne pred odchodom

urbisa
8. apr 2012

@mima595 myslím,že to platí pro celou EU,taky musím vyřídit pasy,vůbec se mě do toho nechce,to zase bude peněz,chtěla jsem to vyřídit na konci minulého roku,bylo to levnější,ale nějak jsem na to zapoměla

mamulen
8. apr 2012

lusana, kam na Rab jedete? Přemýšlíme také o Rabu, nikdy jsme tam nebyli, hledám informace. Máme malé děti, slyšela jsem, že pro děti je nejlepší Rajská pláž, ale bojím se, že to tam bude přelidněné. To by byl otrávený hlavně manžel. Líbil by se nám nějaký soukromý apartmán.