Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

andreah70
31. jan 2009

Môžem potvrdiť slová gijar aj my chodíme dole medzi Makarskú a Dubrovník a je tam ozaj krásne. A čo sa týka cestovania- my chodíme s deťmi k moru každý rok. Prvý krát keď dcéra mala rok a odvtedy každý rok výnimkou roku keď sa mi narodil syn. Obidvaja zvládali cestu či autom /hlavne v noci/, či lietadlom. Chorvátsku je podľa mňa jedíná nevýhoda pre maličké deti a to sú kamienkové práže, predsa sa im po kameňoch chodí ťažko.

dia2006
31. jan 2009

Ahoj, ak by si mala zaujem, muz pride domov v stredu a poslem Ti presne cestu, fakt
to bolo v pohode. Ja som nechcela ist skor, kym mala nebude mat 2 roky, zdalo sa mi
to zbytocne a jej bolo dobre, aj na kupku. Ale fakt nelutujeme, bolo fakt super. Ubytko
sme mali take super - a to vsetko sme nemali dopredu objednane. TO vymyslel muz,
aby sme isli takto. Bola som proti, ale ukecal ma. Poslem Ti aj adresu. To ubytko nemalo chybu,
nebolo pri ceste, bol tam klud, uplne vsetko zariadene - vsetky hrnce, pekace, rura, proste uplne
vsetko ako doma. Ja som bola uplne vyvalena - v kupelke este aj toal. papier, mydla, sprchace,
proste vsetko aj take ako odpudzovace komarov /tusim tam ani neboli/, osviezovac vzduchu brise,
no nebudem vsetko menovat. Potom som nasej doktorke hovorila, ze kde sme boli a ona mi na to,
ze tam chodia kazdy rok a nevie si to vynachvalit. Mala ma teraz problemy s prieduskami, takze
pojdeme aj tento rok. Ak mas zaujem, napisem viacej. Inac, tie baby, co chvalia Makarsku a tam dole,
maju pravdu, aj moje kamosky tam chodia, ale bez deti. Ja bez malej nechcem ist a poviem pravdu,
tej cesty bolo akurat. Od muza potom vypytam aj presne udaje, co sa tyka km. Mne uz okolo 9.hod
bolo zle z tej cesty, ja si neviem predstavit, ze by sme este niekolko hodin cestovali a to mame
naozaj komfortne auto. Zatial ahoj, Diana

dia2006
31. jan 2009

Petrulla, to som chcela poslat do IP, nevadi.

dia2006
31. jan 2009

Inac, na tom ostrove Rab - my sme isli do mestecka Lopar - je tam ta panenska plaz - fantazia - more pre deticky -
vody max po lytka ci kolena, ani sme nevedeli, kde je hlbsia a je tam tolko malych deti od novorodencov, ze take
nieco som este nevidela. A ani jeden kamienok, samy jemnucky piesok.

bodka13
31. jan 2009

ahojte,aj my chodíme nižšie-za Split do Omišu/duće -bývali sme na súkromí vždy u tých istých a vybavenie ako píše Dia2006,malá piesková pláž=raj pre deti,dlhá plytčina ale boli sme pozrieť aj na Makarskej-je tam krásne
boli sme aj v Biograde -tam bola kamienková pláž a nevyšlo nám počasie,prišli sme tam po prietrži a silnej búrke,bolo dosť chladno/r.2005/
tento rok ideme do Igrane...našli sme si to cez internet,vyzerá to super...už aby sme tam boli 🙂

petrulla
1. feb 2009

Dia - dakujem moc za podrobne info.
Ak by si mi vedela poslat aj info na ubytko a ak bude mangelik ochotny aj info o ceste - budem rada 😉
Dakujem moc

A verim, ze juznejsie je v Hr este krajsie. Ale to si trufnem az s vacsimi detmi - alebo potom ako dochodca bez nich 😀

martinka79
1. feb 2009

přidávám se do diskuse.
my jezdíme roky na ostrov Hvar. je to úžané místo plné zákoutích a a pěkných malých pláží. apartmány super. jezdíme soukromě. pláž písčito olbízková,podle ideál pro děti. hory, krajima moc moc krásné. doporučuji. dostenete se tam trajektem ze Splitu nebo Drveníku.Dokonce tam neí tak přelidněno a pře Čechováno. 😀

http://ihvar.cz/mista/ivan_dolac/ivan_dolac.html

dia2006
1. feb 2009

Petrulla, tak muz pride domov, v utorok Ti to poslem presne. A ubytko - my sme boli v sukromi a nam to vyhovovalo max a neboli sme pri ceste, ale na tichom mieste, co nam tiez vyhovovalo, nakolko mala by nevedela
spat niekde pri diskoteke a pod. Poslem Ti aj ceny, dufam, ze si budem pamatat.

eimiky
1. feb 2009

Ahojte.Tak ja som bola už asi zo 6 krát na Makarskej a naozaj je tam pekne, môžem len odporučiť.Určite keď bude drobec väčší tam ešte pôjdeme aj s ním , nevýhoda kamienkových pláži.Mám prejdenú celú riviéru a naozaj je tam nespočetne krásnych miest, pláži.Bola som aj na RAbe- na Lopari, kde je piesok, ale mne osobne sa tam nepáčilo a piesok bol dosť hrubý a miestami bol až čierny.Jedine tá voda bola pre deti, že fakt po kolená, ale ani prostredie nebolo pekné a to sme prešli krížom krážom.Inak na ostrovoch je to v porovnaní s pevninou drahšie.Teda čo som ja mala možnosť porovnať..Tento rok ideme do Talianska kvôli drobcovi, aby si užil piesok.Tak uvidíme.

cica13
1. feb 2009

Bodka13, kedy sa chystate do Igrane? My ideme v druhej polovici augusta do Drasnic, je to hned vedla Igrane, ideme tam 3 rok po sebe, mame dom rovno na plazi, je tam super.

petrulla
1. feb 2009

Dia - dakujem budem cakat na IP.
EIMIKY - vidis vacsina si Rab/Lopar pochvaluje ...., to fakt zavisi od kazdeho.
Ja nie som moc narocna, a s muzom sme precestovali vselico (skor poznavacky) a videla som, ze kolko ludi tolko chuti ....
V Chorvatsku som este nikdy nebola - tak mozem zacat od toho "horsieho" - aby som mala co vylepsovat 😉 nie?!
Ale v kazdom pripade kazdy nazor je fajn 😎 - aspon clovek nema prehnane predstavy 😉

bodka13
1. feb 2009

jeej 🙂 cica aj ty máš davidka 🙂 🙂 🙂
ideme 11.júla,ešte sme tam neboli ale na nete je to pekné (vila RIBICA-majiteľ je chorvát a ženu má češku)
😲 vy tam máte dom?nepožičiaš mi ho? 😉 ...bývate u niekoho na súkromí?ako ste si to našli,koľko vás stojí ubytovanie,...proste hoď nejaké info prosím 🙂

cica13
1. feb 2009

Bodka 13, musim sa smiat 😀 , lebo som to blbo napisala, nemame tam dom, ale chodime tam do sukromia, nasli sme si to, ked sme isli v 2007 na blint, proste je to jedna z mala dedin, ktora ma domy rovno na plazi, v tom dome je viac apartmanov, my sme minuly rok obsadili 4 apartmany, boli sme tam 4 rodiny, nas to vyslo 4 clennu rodinu 40 Eur, ale zevraj tento rok sa budu ceny zvysovat, na to nas domaci upozornil, ked sme si to tam zajednavali uz na tento rok. My sme mali velku terasu, z ktorej som mala par schodikov rovno na plaz, takze sme si mohli v klude kavickovat a decka su uz jasili v mori a mali sme na nich vyhlad. Je to mala kludna dedinka,velmi to tam nezije, ale tym, ze David mal 8 mesiacov, tak nam to vyhovovalo, samozrejme, ze Podgoru, Tucepi a Makarsku mame pochodene...tam sme sa vzdy vybrali navecer.

bodka13
1. feb 2009

akurát sme s MM pozerali ako to tam vyzerá...krásne 🙂 naši chalani sú už väčší ale vyhovuje nám tichšie miesto a radšej vyraziť niekam večer
tiež chodíme viacerí (3 až 4 autá)takže si v podstate vystačíme a môžeme v kľude leňošiť 😉
...ak by ti to nevadilo mohla by si mi cez IP hodiť na nich kontakt,dá sa to nájsť aj na nete-ten tvoj dom 😀 😀 😀 ...keď budeme v Igrane určite sa tam pôjdeme pozrieť

...na koľko nocí chodievate?...cestujte v noci alebo cez deň?
my ideme na 12 nocí a na cestu chceme vyraziť nad ránom okolo 3hod a na noc ná s to vyjde 40eur/ešte sme to stihli zajednať koncom okt.-prv ako zvýšil ceny v priemere o 10eur na ap.

levik82
2. feb 2009

ahojte baby,
my rozmyslame tiez nad dovolenkou v chorvatsku v lete. maly bude mat vtedy 10mesiacov. tiez sa obavam, ale zase si myslim ze pre drobcov to je len super - dobry vzduch, nove podnety. podla mna to ma viac plusov ako minusov. akurat tu citam ze kvoli piesk by sa viac teda oplatilo taliansko??? viete mi napisat cestovky cez ktore ste sli? ci uz do chorvatska lebo talianska. a aj cca. ceny. my by sme teda chceli ist jednoznacne all inclusive, aby sme v tomto smere mali o vsetko postarane. a vyzivy by som zobrala malemu so sebou. akurat este riesim dopravu. ale asi skor lietadlo, aj ked na zaciatku som bola skor za auto.

k.a.t.k.a.
2. feb 2009

Ahojte
tiež sa chystame v lete do Chorvátska 🙂 preto sa chcem spýtať či si niekto už objednával pobyt cez adriatica.net, lebo muž na mňa tak čudne pozerá 😅 že platit dovolenku cez net, bez toho aby sme mali nejaké papiere od nich 😝 . Tak že či sa dá spolahnúť na nich 😅
No a este by som sa chcela spýtať či bol niekto na Istrii v Meduline 🙂 ako to tam vyzerá a či je tam dostatok služieb 🙂

pepies
2. feb 2009

ahoj levik, aj ja to tu uz riesim asi 2 tyzdne, ale na inom fore, tiez bude mat maly v lete okolo 10 mesiacov a rozhodujeme sa medzi Chorvatskom a Talianskom, jednoznacne vyhrava Taliansko, stredisko Lignano alebo mensie a kludnejsie Eraclea Mare...... kukni aj sem

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tu sa to uz riesi.............
my chceme ist koncom juna-zaciatkom jula, vtedy nie je az take teplo, premavka je v pohode, malo ludi na plazach a vyhodne ceny ......... a maly bude mat vtedy akurat 10 mesiacov 🙂 ak by ste chceli ist do Talianska lietadlom a hotel all-inclusive, vyjde to strasne vela, a pokial si to mozete dovolit, tak kludne........ ale to by som uz isla lietadlom niekde dalej - napr. Grecke ostrovy. Ak Taliansko, tak jedine autom - teda aspon podla mna, napr. Benatska riviera - Lignano, Bibione, Caorle, Eraclea Mare su z BA len cca 660 km !!!! tiez nieco zhanam, ale my chceme radsej asi nejaky priestranny apartman, maly bude akurat vtedy lozit a na hotelovej izbe by mal malo miesta a tiez na hotelovych izbach nie je chladnicka ani konvica ani mikrovlnka, co budeme kvoli malemu - prikrmom potrebovat. Musis mysliet aj na to !!!!!!!!!!!! vsak kukaj aj tie ostatne temy, hadam nam niekto poradi.... ja som nasla jeden all-inclusive hotel, co mi tam baby poradili, tak sa stale rozhodujeme, ale budem hladat asi radsej tie apartmany s bazenom - doobeda s malym pri bazene, a po obednajsom spanku sup na plaz. A vecer trochu pogrilujeme 🙂 😀

levik82
2. feb 2009

jeeej pepies, dakujem. si zlata. mrknem na to, ale az neskor 😉 maly si ma teraz vyzaduje 😉

ella1
2. feb 2009

k.a.t.k.a- my sme tak platili, tiež som sa bála, ale v pohode. všetky pap. poslali po zaplatení.....
v meduline som bola, ale už by som tam asi nešla......kedže to bola moja prvá dov. pri mori, tak som samozrejmä bola očarená, ale už som videla krajšie miesta.......čo mi vadilo, bolo to, že v mori neboli malé kamienky, ale veľké skaly, kúsok po vstupe do mora......inak istria je krásna,mesto pula je 8 km od medulinu.....

eimiky
2. feb 2009

Ahoj Petrulla,
ja ťa nechcem odhovárať, práve možno tebe sa tam bude páčiť.Ako si napísala, koľko ludí , toľko chutí..Ale naozaj sa priprav nie na jemný piesok.Je tam skôr ten hrubší.Vsak ak budeš chcieť možem ti poslať zopár fotiek, alebo pozi na nete.Ale ak už tam pôjdeš čo sa mne tam jedine páčilo bolo mestečko Rab.

roasha
2. feb 2009

Baby,ja neviem,ale mne vobec nevadi piesok-kamienky,skor som za kamienky.
Pri piesocnatych plazach ma clovek piesok vsade/aj v plavkach/,voda neposobi tak cisto,ked sa piesok viri.
Pokial je dietatko mensie,kupite malicke bazeniky mali ich aj v draciku,nestali viac ako cca 3-4€,a vacsie deticky ked si daju marinesy na nozky,je im jedno,ci to je piesok,alebo kamienok. 😉

lovaa
2. feb 2009

Jé ahoj Levik 😀 Tak nakonec možná Itálie a možná letadlo, jo? 🙂

No my taky jedeme, už mám i zamluvený apartmán, protože jsme v tomhle chtěli mít jistotu. Hledala jsem přes www.ubytovanivchorvatsku.cz a vybrali jsme toto http://www.apartmani-simicev.com/ ...jestli někdo zná, třeba aspoň okolí(Zadar), za kladné vyjadření budu vděčná...negativní reakce moc slyšet nechci 😀 😅 ... už to máme zamluvené a budu posílat zálohu 😉

Budu lehce vařit, ale nevadí mi to...stejně přes poledne s malou na sluníčku nebudu a ta půlhodinka až hodinka mě nezabije. pro malou samozřejmě povezu skleničky, ale berem mý dva brášky, tak ty nasytit musím (samozřejmě i manžu 😝 😀 )

Jinak pojedeme na přelomu června/července, tak jak tu někdo psal...očekáváme menší vedro a méně lidí 🙂

k.a.t.k.a.
2. feb 2009

ella to fakt? tam píšu že je tam dlhá 2km piesočnatá pláž a dlhoo plytké more čo by mi vyhovovalo kvoli malej /inak keby bolo na mne tak skačem zo skal 😀 / kurnik šopa tak teraz som v pomykove 😖 Máš nejaký lepší tip? akolkokrat si kupovala dovolenku cez net?

ella1
2. feb 2009

no tak neviem, kde je tá 2km piesočnetá pláž...v meduline priamo asi nie..... kúsok od hotela bola piesková pláž, ale to bolo tak 2m......
kupovali sme tak už 2x a v pohode....

sonia29
2. feb 2009

Boli sme v Chorvátsku (v Nemire pri Omiši) s malou prvýkrát keď mala 9 mesiacov a bolo super. Celú cestu prespala a more sa jej moc páčilo. A čo sa týka veku detí, stretávali sme na pláži rodičov s trojmesačnými bábatkami, dokonca aj menšími (boli samozrejme v tieni). Nám aj naša doktorka odporúčala ísť k moru, a zdôrazdnila predovšetkým to chorvátske, aspoň na 2-3 týždne, kvoli častým problémom s prieduškami. Ja osobne môžem len odporúčať 🙂

roasha
2. feb 2009

sonia,dr.ti ho odporucala,lebo napr. od Baltiku /okolo 8promile/,ma Jadran ovela vyssiu slanost/az okolo 37promile/. 🙂
http://www.destinacie.sk/kaleidoskop/moria/kal_...

ella1
2. feb 2009

ževraj je najslanšie.......aspoň čo sa týka stredomoria.........

roasha
2. feb 2009

elli-ano je to pravda,a ono to aj citit. 🙂
v Grecku alebo Spanielsku ta voda tak"nezerie" 😅 😀

ella1
2. feb 2009

ked sme prišli prvý krát a že ideme ochutnať.......skoro sme sa povracali.....až také som nečakala 😀