Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

danka.k
11. jún 2012

@luubkaa
@mima595 v piatok je strasne vela aut. my sme sli pred dvoma rokmi v piatok a bolo ich moc. teraz ideme v stredu a ubytko nemame zajednane

mima595
11. jún 2012

@danka.k - ale ja som o myslela, že byt v piatok už v Chorvatsku..teda odchod zo SR bud vo stvrtok vecre, alebo piatok rano, alebo sobota vecer @luubkaa

danka.k
11. jún 2012

@mima595 jaaaj no tak to hej.. ja som to pochopila tak ze v piatok vecer odtialto ist 😀

mima595
11. jún 2012

@danka.k - ale tak co si--piatok vecer ist to je hotova samovrazda 🙂 😉 a potom zase v sobotu rano, ale ani piatok rano smerom na Slovensko nie je ziadna vyhra..isli sme minule, uplne v pohode, ale do Budapesti sme prisli okolo tretej poobede...no hotova katastrofa

koc1nka
11. jún 2012

Baby tie co chodievate do Chorvatska autom,akou trasou chodite?My sme sli ceu Madarsko a nahovaraju nas teraz znami ist cez Komarom a Budapest

mima595
11. jún 2012

@koc1nka - my chodime..Košice, Miskolc, Budapest ...Letenyie...

koc1nka
11. jún 2012

@mima595 ako dlho trva cesta?Idete cez tie dedinky,ci sa im vyhybate?

mima595
11. jún 2012

@koc1nka - my chodime po dialnici...vyryzame tak okolo 7-8. vecer, prestavku robime už pri KE, lebo deti musia ist cikat 🙂 ..tak za 3 a pol hodiny sme v Budapesti..mame navigaciu, tak ideme priamo cez nu...sme tam tak vecer okolo tej 10-11. akokedy, potom mame prestavku..na hranicu je to myslim tak 2 až 3 hodinky a poom take 4 hodinky Chorvatsko..to zavisi od prestavok, ako sa MM citi..a ako deti spia v aute...
chodime ale mimo nastupne dni, takže na chorvstakych dialnicicch nie je vela aut...

chodime dialnicou, kupovali sme 2x 4 dnovu znamku, ale ta už nie je, ked sme isli na tyzden, tak staci ta tyzdnova, co plati 10 dni, teraz budeme kupovat mesacnu...

cesty..po dialnici je to luxusne, ale ked sme isli 1x, tak nas navugacia naviedla z dialnice mimo, ak sme isli po tych dedinskych cestach...nebolo o nic strasne, pohoda, ved sme isli o polonoci, ale kopec zajacov nema prebiehalo cez cestu..ale to hovorim, o ceste až za Budapestou, dokonca sa mi mari, že až za Balatonom..ale neviem to na 100%, kedy sme odbocili na tie "polne cesty 😉

danka.k
12. jún 2012

@koc1nka my sme pred 2 rokmi Budapest obišli ked sme šli tam. Naspäť sme šli cez ňu, ale to bolo štvrtok ráno tak bola úplne prázdna tak v pohode len cesty boli hrozné samé jamy.

mima595
12. jún 2012

@koc1nka - este som ti chcela povedat, že raz sme sa vracali z HRV, do Budapesti sme prisli o tretej poobede, tak sme chceli ist cez obchvat...ale nieco brutalne..zapchy neskutocne, tak sme to potom stocili cez vyjazd a isli sme cez BUdapest..tiež to nebolo jednoduche, ale navigacia nas stale niekde prekluckovala....a v tom obchvate by sme stvrdli snad 3 hodiny.....

drnduliak
12. jún 2012

@koc1nka a z akej casti svk idete?my sme zo stredu a chodievame cez nr na komarno, cez budapest nejdeme, ale na sekesvehervar, tam sa pripajame na dialnicu...ale tento rok ideme na istriu, tak to pojdeme cez rakusko, je to blizsie...ale cez to madarsko je to pohoda, dobra cesta, my sme vychytali vzdy skoro uplne prazdnu dialnicu...troska sa to zahustuje okolo zahrebu, potom uz opat prazdnejsie...

keiko33
12. jún 2012

Poradite mi tie co platia za ubytovanie v chorvatsku az na mieste, co chodite na blind? Platite za ubytovanie na zaciatku pobytu, postupne, alebo az na konci? Kedze neviem nakoniec ako dlho sa zdrzim, podla toho ako to budu deti zvladat. Ako je to z chorvatmi, lebo na slovensku sme vacsinou platili na zaciatku, ale to boli len tak 3-4dnove pobyty.

alami
12. jún 2012

@keiko33 my sme platili až na konci. Ešte sme mali blbý pocit, lebo sme išli tak po 7 dňoch na výlet na pol dňa a sme si s MM vraveli, že len aby si nemysleli, že sme im zdrhli bez zaplatenia 😀 Ale vôbec teda prachy nepýtali, až pri odchode sme išli sami zaplatiť. Možno aj záleží na koho natrafíš - ako si kto žiada.

mima595
12. jún 2012

@keiko33 - my plattime na zaciatku 🙂

sammmy19
12. jún 2012

@keiko33 - ahoj, my sme boli trikrát na blind v Chorvátsku a zakaždým sme platili hneď na začiatku. Aj tento rok ideme do Chorvátska, ale ubytko sme si našli cez internet a zaplatili sme zálohu (pýtali si), zvyšok doplatíme na mieste. Asi to závisí od samotných majiteľov, ako sa dohodnete s platbou, či na začiatku alebo na konci.

andrejkag
12. jún 2012

žienky ja už fakt neviem ☹ už týždeň hľadám ubytovanie max. po zadar. do 100 m od pláže, aby boli stromy na pláži, a apartmán mal klímu, to su moje podmienky, a zatial nič som nenašla 😒 poradíte mi?

jani74
12. jún 2012

Ahojte, dostali sme ponuku ísť do Chorvátska, Rovinj, pavilóny Amarin. Bol tam niekto?

saskarisko
12. jún 2012

ahojte,
@koc1nka - pre vas je najpohodlnejsie vybehnut v ZA na dialnicu, cez Rakusko, Slovinsko (na hranici s Chorvatskom na cca 10 minut zist z dialnice dole, prejst hranicu),a hned je napajanie na dialnicu v Chorvatsku

keiko33
12. jún 2012

Diky baby a v akej mene pytaju domaci za ubytovanie. Pytaju kuny, alebo chcu eura, ci tiez zalezi od ubytovatela.

jahodka11
12. jún 2012

@keiko33 -za ubytovanie eura, inak sa plati kunami...ale da sa aj eurom,len ten ich prepocet je niekedy divoky 😀

koc1nka
13. jún 2012

@mima595
@drnduliak
@saskarisko baby dakujem,este sa spolieham ze mame mesiac cas,necham to na chlapov,ja budem stejne soferovat az v chorvatsku takze kade dovtedy pojdeme uz necham na nich,dik za infosky.

drnduliak
13. jún 2012

@jani74 aj my ideme do rovinju ale do boriku, tiez som zvedava ake to tam bude, hladala som na vlastnu past, aj amarin som pozerala, vyzera tam byt pekna plaz 😉

katus30
13. jún 2012

@koc1nka ked idete cez Komárno, smer Székesfehérvár cca 70 km, a potom M7 dialnica.nemusíte ísť cez Budapešť.

drnduliak
13. jún 2012

baby ja mam mat menzes rovno na dovolenke, neeervy!!! 😒 uz sa neviem dockat... 😠

katus30
13. jún 2012

Ahoj, boli ste niektorá už v dedinke (v meste) Pakoštane?

ma.senka
13. jún 2012

@katus30 ahoj, ano, my sme boli pred 3 rokmi. je to ozaj taka dedinka, ale je to tam pekne. ak ides s detmi, idealne, pekna plaz, ale nie je tam moc stromov - az tak ku koncu plaze po pravej strane. odtial sa da vyrazat na vylety do zadaru, sibeniku, a do parku Krka (odporucam!).

@drnduliak rovinj je uzasny, boli sme tam niekolko krat (naposledy minuly rok). krasna plaz, park vedla plaze, da sa byt aj v tieni atd. ale pozor, plaz nie je bezprostredne pri ubytovaniach (mnohych to na rovinji odradza). byvali sme vo vilovej stvrti apt (perfektne), blizko centra mestecka, pesi sme mali na plaz cca 20 min, autom 2 minuty.
hotel borik neviem kde v rovinj je, pri plazi su nejake hotely, nazvy si nespomeniem. ale rovinj je naozaj krasny a hlavne je to od SK pomerne blizko... (pre blavakov 6 hod cesty, keby som zila v BA, by som tam chodila na vikendy 😀 😀 😀 ) ...

drnduliak
13. jún 2012

@ma.senka tak to si ma potesila, mne tiez ucarilo to mestecko, aspon podla obrazkov.... 😅 borik je cast mesta, taka periferia, su tam app.domy, aj plaz co je tam najblizsie sa vola borik. ja som hladala ubytko priamo cez ubytovatelov, v sukromi...vy ste na aku plaz chodievali?my moc autom nechceme behat, ale ak to bude stat za to, preco nie...hlavne by som rada sprchy a zachody na plazi...

drnduliak
13. jún 2012

@ma.senka no my sme tiez chceli istriu kvoli vzdialenosti, nech je to cim blizsie...nie sme z blavy, ale zo stredu, takze hadam cesta ubehne rychlo 😉 len sa bojim, ci este nebude studene more, ideme hned zaciatkom jula, ty mas ake skusenosti?

ma.senka
13. jún 2012

@drnduliak my sme chodievali na mestsku plaz, netusim ako sa to volalo, ked sa postavim tvarou k moru, po pravej je stare mesto Rovinj-poloostrov, krasne, fotogenicke, najma podvecer, fakt je to pecka) a po lavej strane bolo vodne polo, velky hotel-neviem ako sa volal, (odtial sa tahala plaz aj s parkom - takze do tych koncin sme chodili 😉 sprchy niekde su, niekde nie, tiez restauracie (ale tak akurat). pochvalovali sme si, pretoze to tam nebolo moc predimenzovane, fakt je to tam skvele na zabavu s detmi, je tam park, lavicky, lucky, da sa tam stravit cely den pri mori bez toho aby na vas cely den prazilo slnko. dost sa tam vyuzivaju bicykle (na chodenie na plaz aby sa nemuselo autom). ale chodili sme casto pesi - zas co uz len mame na dovolenke take na robote, ze nemozeme ist 15-20 min na plaz pesi, ze? 😀

@drnduliak chodievame vzdy na prelome juna-jula - mame skusenost aj taku aj taku - teda zazili sme aj teple more aj studene. minuly rok bolo studene, ale zas bol studeny maj aj jun. my sme tam boli medzi kvapkami dazda doslova. teplo bolo dost, aj ked nam poprsalo, je fakt ze more sa minuly rok zaciatkom sezony nemalo kedy zohriat. ale teraz bol teply maj, jun sa vyvija tiez dobre, nemusite sa bat. 😉