Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

lupo2706
17. júl 2012

@lolonka Ahoj.Moja mamina bola v Gradaci pred 2 tyzdnami ,velmi sa jej pacilo ,bola tam aj minuly rok.

lupo2706
17. júl 2012

@katren Ahoj mi sme boli v Biograde len na vylete,lebo sme byvali v Svätom Petare.Asi by som tam nechcela byvat,dost rusne mesto,plaže sme nevideli lebo sme tam išli až večer. Ja skôr volím kludné miesta.

martinka1981
17. júl 2012

@katren my chodievame do Biogradu snad už 4 roky po sebe,ale boli sme aj min.rok . Nam sa Biograd pači,byvame vždy v sukromi v takej kludnejšej časti hned pri plaži. Druha časť ,teraz neviem ako sa to vola je dosť rušna ,je to skoro v centre v okoli su hotely takže sa vela ludi tam zdržiava.
Neviem ved skus niečo vygoogliť,isto najdeš.
Pojdete vlastnou dopravou či ako? my chodievame autom,autom je to cez 6h z Ba.

katren
17. júl 2012

@martinka1981 hej, chceme ist autom, my sme taki kocovnici, ze napadne nas niekam ist, sadneme do auta a ideme 😀
v decembri sme kupili nove auto a uz sme najazdili 20000km 😅 😀 😀

olik2009
17. júl 2012

Ahoj pripájam sa k téme chorvátsko,bol niekto v Zatone-Zaton Holiday Resort?ďakujem za každú info 😀

drnduliak
17. júl 2012

@lolonka potvrdzujem, more bolo teple ako by ho zohrievali, my sme boli na istrii a domaci vraveli ze ma skoro 30 st...a nezufajte kvoli pocasiu, ak aj sprchne, isto to za pol dna prejde 😉

katren
17. júl 2012

@martinka1981 a aka je tam plaz??? da sa tam vsade dostat s kocikom???

martinka1981
18. júl 2012

@katren plaž je kamenista,všade. S kočikom sa da ale zaleži akym 😝 ja som mala peg perego Sí ale mala som trošku problem ked som šla uplne k plaži,ale dalo sa 😉 tak ale kde je to vyjazdene od aut nebol problem. Ale my sme boli v tej kludnejšej časti. Ale neviem si teraz spomenuť ako sa to tam vola 😝
my sme tiež taky že ked mame čas a chuť tak sa sadne a ide 😉
pozeram že maš male detičky,ako zvladaju cestovanie?
Tie moje dve potvory vedia robiť pekny cirkus 😝 v aute.

artep1982
18. júl 2012

@artep1982 a kde konkrétne na istrii ste boli??

janka257
18. júl 2012

Ahojte, aj m sa chystame do Biogradu. Odchadzame 27.7. vecer. viete mi niekto poradit kde je vyhodnejsie zmenit si peniaze? u nas ci v chorvatsku? A co ceny? Mame ubytko bez stravy takze najmä restiky a obchody ma zaujimaju. Ideme do Biogradu. Diky za infosky

domeli
18. júl 2012

@janka257 s. 192 - maminka s nickom urbisa píše, že práve v Biograde teraz nedávno menili eura na kuny: 100 eur = 728 kun. Inak Biograd nepoznám, takže s iným nepomôžem.

mimkao
18. júl 2012

@janka257 Neviem, či sa to s tvojou bankomatkou dá, ale my sme si vybrali peniaze u nich z bankomatu a mali sme to za stredný kurz. Takže takto je to najvýhodnejšie.

janka257
18. júl 2012

@mimkao
@domeli Diky baby za odpovede. Mam Visa kartu, takze urcite sa to bude dat, ale poplatok je tusim 5 eur za vyber. Mam SLSP. Ale bola som dnes sa pytat na kurz, vo VUB a tam je kurz 7,0897, takze sa to asi fakt oplati zmenit tam na mieste. este ma napadlo - dialnicne myto sa tiez da platit kartou vsak? Kedze budeeme bez kun 🙂 a eurami sa to vraj neoplati. No a neviete nic o aktualnych cenach v chorvatsku?

mimkao
18. júl 2012

@janka257 Mne strhlo za výber 1,33€. 5 € sa mi zdá strašne veľa 😕 Mýto sa dá platiť kartou. Len neplať eurami, bo zbankrotuješ, aký kurz tam oni dokážu streliť.

janka257
18. júl 2012

@mimkao A aku ty mas banku? Mne v slsp povedali, ze 5 eur je za vyber, jedine keby som nasla bankomat ERSTE tak ze je to menej

bodka13
18. júl 2012

@janka257 ak máš SLSP hľadaj bankomaty erste bank a tam to je bez poplatku
mrkni sem http://www.slsp.sk/ActiveWeb/Page/sk/faq_dovole...
...máme to odskúšané 🙂

urbisa
18. júl 2012

@janka257 ..V Biogradu jsem viděla bankomat erste bank,je kousek od Konzumu,u závory-vjíždí tam auta,prochází se tama i jak se jde na pláž,záleží kde budete ubytovaní,určitě ho najdete,je to spíš směrem ke klidnější části,když si stoupneš zády ke Konzumu tak se dáš na pravo a dojdete k němu,jinak výměna tam vyšla líp než u nás v ČR

janka257
18. júl 2012

@urbisa A su tam aj nejake väcsie potraviny, resp. supermarket? Ideme do Biogradu prvykrat.... My budeme ubytovani v casti Kumenat. Nevies, ci je to daleko od toho bankomatu?

lupo2706
18. júl 2012

Ahojte,neviete mi niekto povedat ,či sú v Brodarici pri Šibeniku komáre?

katren
18. júl 2012

@martinka1981 dakujem za info 😉
nasi zvladaju v pohode, pustame si CD-cka a rozpravky cestou, takze vsetko OK 😉
Ja mam tiez Si-cko, ale tu by som brala skor surodenecky BabyJogger City Select, takze sportiak ako ma byt 😀
@janka257 daj vediet, ako tam bolo 😉

urbisa
18. júl 2012

@janka257 ..jak se jmenují části Biogradu nevím,ten Konzum je celkem dost velký a je kousek od trajektu,naproti kotví lodě,určitě to uvidíte,jinak je tam Lidl a domácí měli leták Kauflandu ve schránce

halit13
18. júl 2012

@lupo2706 tak keď v juni začali riadne štípať v solarise, tak to vystriekali - boli upozornenia na hoteli, že v noci okolo 3tej budú postrekovať a bol kľud, ale v brodarici či postriekajú to neviem, ale ako som zo solarisu od andrie pozerala na pláž brodarice, tak to bolo také skôr zarastené a akoby neudržiavané, ale možno niekde v centre kam som nedovidela to bude iné.

lopula
19. júl 2012

@zuzkap2 ahoj, mozem sa ta opytat, ze kde ste boli ubytovani? v sukromi alebo v san marine? my rozmyslame nad kompledxom s.m, len sa .bojim toho, ze v noci a aj cez den tam bude dost hlucno, vzhladom k tomu, ze asi tam travi dovcu vela ludi s detmi... doteraz sme boli zvyknuti na tiche miesta... citala som par nazorov, ze rajska plaz je skor bahnova ako pieskova, tebe sa pacila ako? ak si najdes troksu casu na odpovede, budem ti vdacna...

viera386
20. júl 2012

@janka257 Ahoj,na zjazde z hl.cesty do centra Biogradu otvorili ceľké nákupné stredisko,určite ho neprehliadneš

viera386
20. júl 2012

@janka257 Ešte k vymene,ja som v júni cez Prima banku-2 výbery zadara,kurz pri platení stred bol 7,55 a v Slov.sporitelny 7,48 Nejaké kuny určite budeš potrebovať i keď v Solarise i zmrzku platím kartou.Vymeň na mieste,popzeraj banky ak súkromné,ale pozor na poplatok za výmenu.Dá sa to pozrieť i na stránkach splitska banka,zagrebacka banka,tam vidíš reálne koľko dostaneš.Ja som potrebovala zmeniť 3500 Eur tak aj haliere sú veľké peniaze/platila som ubytko na celé prázdniny/Ceny si omrkni na lidl.hr konzum.hr.intrspar.hr dajú sa letáky pokukať,tak si urobíš predstavu.Ceny sa inak menia podľa obdobia kerď je hl.sezóna všetko je drahšie a tiež záleží na stredisku.

janka257
20. júl 2012

@viera386 Diky za infosky. Ten tip s www strankami obchodov som velmi ocenila. Uz tam sliedim 🙂

vanessm
22. júl 2012

@malabiba A ako ste boli spokojní v Punte? Mali ste balkón a strava dobrá? ďakujem

malabiba
22. júl 2012

@vanessm v Punte priamo sme nebývali, ale v depandansoch hotela Punta, konkrétne v takom, ktorý mal pod oknami bazén. Balkón, klímu mala každá izba a my sme mali bočný výhľad na more-mesto.bazén, strava bola výborná, bez pripomienok, mesto na pár krokov...určite by som sa vrátila

lenkan3
23. júl 2012

ahojte, tak my sme sa vrátili minulý týždeň z HR. Chceli sme ísť, teda skôr ja 🙂 , do Biogradu alebo Sv. Filipa a Jakova ale sa nám tam vôbec nepáčilo a nakoniec sme predsa len skončili na Makarskej - v Promajne. Je to taká menšia "dedinka" ale sa to tam už pomaly začína zaplňovať /boli sme tam už 4x/. Celkovo sme zatiaľ boli 7x v HR a vždy ideme na Makarsku riviéru. Bolo teplo, more úžasné, také snáď ešte nebolo. Ceny sa mi zdali máličko vyššie oproti predminulému roku - vlani sme vynechali dovolenku, lebo sa mi nechcelo ísť s 5 mesačným bábom, a aj poplatky na diaľnici išli hore. A k tým výberom - banka strhuje podľa zvoleného balíčka služieb, ktorý kto má a samozrejme aj podľa bankomatu z ktorého vyberáte. A kurz je lepší na výmenu v HR ako u nás, a čo sa dá treba platiť kartou, to je najvýhodnejšie.

c15211b8
23. júl 2012

@lenkan3 lenka a co sa Vam nepacilo v Sv.Filip a jakov? My sa chystame do dedinky vedla, ale este namame zaplatene, tak sa pytam. dik