Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

martinaveve
10. aug 2012

@matapeto81 ďakujem za tip, veru, Zadar nie je ďaleko a keďže ideme autom, bude sa dať chodiť na výlety do okolia, ktoré je zaujímavé. potom isto popíš ako bolo,🙂 ten app. ma zaujíma, lebo nakoniec sa pridala ešte sestra, takže nás bude viac. zdá sa, že budú dať nájsť aj také priváty pre viac ľudí, čo je super

martinaveve
10. aug 2012

@matapeto81 ďakujem za tip, veru, Zadar nie je ďaleko a keďže ideme autom, bude sa dať chodiť na výlety do okolia, ktoré je zaujímavé. potom isto popíš ako bolo,🙂 ten app. ma zaujíma, lebo nakoniec sa pridala ešte sestra, takže nás bude viac. zdá sa, že budú dať nájsť aj také priváty pre viac ľudí, čo je super

martinaveve
10. aug 2012

@kaja73 áno, Kaja, ja som tu webcam už včera pozerala, tak ma halit navnadila, že som si musela ísť dať zmrzlinu 😀 😀 😀... Pag som si pozerala už skôr, veľmi ma láka. A tiež tá makarska, ako píše riave alebo tučepi.. Mnoho známych sa teraz vracia z dovoleniek, idem pozerať ich fotky, ako taká vtierka, ale noačo. Prvá dovolenka po rokoch, tak nech je ideálna 😀

riave
11. aug 2012

http://www.adriatic.hr/sk/chorvatsko-dalmacia-m... bol prosim niekto tu ? dakujem za kazde info

bizuka
14. aug 2012

ahoj. práve sme sa vrátili z Omiš-Duče. bolo super, pláž ako stvorená pre nášho syna. topánočky sme nepotrebovali, more pozvoľný vstup. Boli sme aj v Omiši kuknúť ubytko, ale Duče je oveľa tichšie . Do Omišu iba na nákupy/darčeky/. Na pláži dosť miesta, na pláž sme chodili cez podchod. Pri výbere ubytka si treba dávať pozor, aby bolo čím nižšie, lebo tie ich uličky sú dosť strmé.

lenkan3
15. aug 2012

@riave priamo v tomto apartmane nie, ale v Promajne sme boli už 4x. Môžem odporučiť 🙂

danielllka
16. aug 2012

@lenkan3 ahoj a môžem sa opýtať, či ste mali ubytko zajednané dopredu, alebo ste šli na blint? Čo je lepšie- lacnejšie, výhodnejšie? Sú tam aj nejaké atrakcie pre deti? A čo sa týka obchodov- je výber, alebo treba ísť do Bašky- vody? Prepáč, že mám veľa otázok, ale plánujeme tam ísť koncom augusta- resp. rozhodujeme sa medzi viacerými miestami- ale rôzne recenzie som čítala, jeden pán to tam zvozil pod čiernu zem 😝

lenkan3
16. aug 2012

@danielllka Ahoj, chodime na blint a zatial sme nemali problem nieco najst. Lacnejsie je to urcite ked ides sama, alebo ak si najdes nieco cez net /nie CK/, alebo ak maju CK nejake akcie. Podla mna je Chorvatsko cez cestovky drahe a neoplati sa. Chceli sme ist tak tento rok, ale nic vyhodne a v termine sme nenasli. A koncom augusta uz je aj lacnejsie ubytko. Je to take mensie stredisko, ale zas tam je vsetko blizko. Minuly rok sme neboli a tento rok tam pribudli nejake atrakcie na vode, je tam taky vlacik-kolotoc, skakanie na tych popruhoch z trampoliny, tie svietiace gule na vode, klasicke skakanie na trampoline, a tento rok tam toho pribudlo viac - ani neviem ako sa to vsetko vola 🙂. Promenada je kratsia. Da sa prejst peso popri pobrezi do Basky Vody. Neviem ako teraz, ale ked sme boli v Baske Vode tak tam zatvarali podniky skor ako tu v Promajne. Chodi tam dost mladych s detickami. Obchody su tam dva, jeden vacsi - Konzum a druhy mensi, su tam 2 pekarne, trznica s ovocim a zeleniou. Dokonca mozete vybehnut do Lidla /ak si dobre pamatam tak je nejakych 5km/. Dcerina spoluziacka tam bola tetno rok prvy krat s rodicmi a tak sa im zapacilo ze idu aj na rok. Boli ubytovany v Hajduk - restauracia a boli spokojny. My sme mali ubytko nad Konzumom. Od mora nejakych 100-150m. Podla mna vsetko co treba tam je 🙂 A v albume mam foto

danielllka
16. aug 2012

@lenkan3 diky pekne za vyčerpávajúce info 🙂 K tomu ubytku ešte, za koľko na noc tam mávate- nájdete- ubytko? Fotky som pozrela, mne sa tam veľmi páči 🙂

lenkan3
17. aug 2012

Teraz sme mali ubytko za 60 eur - cely apartman. Boli sme len my a to ked som preratala na styroch /ratala som aj maleho/ tak to vyslo na 15€ / osoba. Mali sme rozne ponuky od 40-80 Eur apartman. Zavisi to od vzdialenosti , vybavenosti. Nemali sme sice klimu ale boli sme spokojny. Ale hladajte radsej nieco mimo cesty, lebo je tam aj v noci dost premavka, a nad ranom ked chodia zasobovat obchody a smetiari tak to dost pocut. 🙂

brisilda
17. aug 2012

@vanessm ahoj boli ste na ostrove Brac? ako bolo?....tiez sa tam chystame ale manzel nechce zajednat ubytovanie vopred tak ani neviem kde skoncime 😝

lenadka
20. aug 2012

@brisilda ahoj, jac som na Brači bola len v rámci výletu lodou cca 4 hodiny, pláž-tá známa časť Bol je hrozne preplnená 😝 bolo tam napr. málo WC a aj tie boli platené a stál s na ne rad a dosť z jednej strany fúka vietor, celý ostrov je preplnený, denne tam vozia turistov na tie fakultatívne výlety množstvá lodí, tí sú tam síce len prilbižne tie 4 hodky ako my, ale neviem, no ak tak by som tam išla na inú časť, nie na Bol, ale nájsť si ubytko niekde mimo, tam boli také pekné tiché zákutia, len ich nebolo veľa. Hotely tam boli naozaj pekné.

mimkao
20. aug 2012

@lenadka Leni, si ma nepotešila... Na ďalší rok som chcela práve na Bol 😝 Len my môžme aj tak až sept.-október, tak možno to tam bude už kľudnejšie.

mimkao
20. aug 2012

@lenadka ozaj, ty si sa už vrátila z dovolenky?

lenadka
20. aug 2012

@ mimkao My sme sa včera vrátili s Podgory, je to hne´d vedľa Makarskej a Baška vody. Pôvodne sme mali namierené do Vodíc, ale keď sme tam dorazili, len sme znechutene pozerali na tie betónové pláže a pekne sme sadli do auta a radšej prešli ďalších 180 km do Podgory. Aj keď sme dorazili o 11,00 nebol problém nájsť ubytko, dokonca nás bolo 8, 6 dospelých a 2 deti a našli sme pre všetkých, celé prízemie rodinného domu / obyvačko-hala, 3 izby 3,3,2, 2 kúpeľne,kuchyňa a jedáleň/ nás vyšli na deň 120€. Pláže tam boli naozaj pekné, pokojné, kamienkové, niekde boli tie kamienky také jemnučké až ako piesok. Bol tam jedem veľký konzum, ceny potravím približne ako u nás. Na veľký nákup sme chodili do K-marketu na Makarskú /tam sú ceny ako u nás a niektoré veci, napr. nafukovačky, kolesá, rukávniky do vody, podložky na pláž, topánky do vody, žabky sú tam za úplne smiešne ceny určite lacnejšie ako u nás 😉 /. Bankomaty sú tam asi 3 ks, len SLsP tam nie je, ten sme našli na Makarskej. Dajte si pozor za čo a kde platíte kartou, v potravinách pohoda, ale keď som dnes kontrolovala výpis skoro ma švaclo, na pošte som platila za poslanie 2 pohľadníc kartou a stiahlo mi 9€ za "výber" 😠 . Meniť € na kuny sa tu neoplatí, naozaj len to čo treba platiť na mýtniciach. Tam sa tiež zvyčajne platí kartou, ale cestou tam na 2 mýtniciach im terminál nefungoval. Kurz tam je oveľa výhodnejší ako u nás, zmenárne na promenáde boli asi 3-4, všade boli bez odplaty za výmenu.

kristi
20. aug 2012

my jsme byli na Brači ted před 10 dny......přímo v Sutivan, pronajali jsme si celou vilku a naprosta pohoda, lidi tak akorat, na plazi taky v pohode a jelikoz jsme meli vilku hned vedle plaze, tak s wc nebyl problem.

byla jsem i na Makarde, pak v Zivogosci, Igrane, Stanici, Omisi a vsude dobre 😉

lenadka
20. aug 2012
tinnka9
20. aug 2012

@lenadka my sme boli vo Vodiciach práve toto leto, a je tam aj kamienková pláž, dokonca ocenená Modrou vlajkou 😉 😉 😉 .

mimkao
20. aug 2012

@lenadka takže ste sa mali fajn. Super. aj ja sa už neviem dočkať, keď pôjdeme my. Už odratávam dni. 😀
No, na pošte je výber, resp. platba kartou aj na SVK veľmi drahá, ale ja pohľadnice posielať nebudem.
Ja som pôvodne aj rozmýšľala nad Baškou, ale chcem vidieť otvorené more, tak aj za cenu chladnejšej vody pôjdeme na Dugi.

lenadka
21. aug 2012

@tinnka9 je veľmi ďaleko od prístavu? Od parkoviska tam sme išli pešo cca 15 minút po promenáde popri pláži a keďže sme takú pláž nenašli išli sme preč. Inak sme chceli byť skôr tam, lebo odtiaľ je bližšie na Plitvické jazerá a do Národného parku Krka, pôvodne sme mali v pláne ísť sa tam pozrieť. Tam ste sa neboli pozrieť?

tinnka9
21. aug 2012

@lenadka práveže je to ešte kúsoček ďalej (my sme ju tiež objavili až 3dni pred odchodom 😀 😀 😀) . Ona má na brehu a pár metrov, keď vojdeš do mora také okruhliaky, a v mori už je potom len čistý jemný piesok. Inak môj prvotný dojem bol tiež sklamanie, keď sme prišli do Vodíc a videli tie betónov pláže, ale potom sme si našli takú maličkú štrkovú kúsok od hotela - doobeda tam bývalo len pár ľudí, to nám vyhovovalo. Na Plitvické by som sa aj ja veľmi chcela ísť pozrieť, ale teraz nám to nevyšlo. Len sme si užívali more 🙂 🙂 🙂 .

matapeto81
21. aug 2012

Ahojte,dnes sme sa vrátili s Posedarje,baby kto hladá niečo kludnejšie,bez ježkou,pláž s jemnými kamienkami,pozvolný prístup do mora Odporúčam 🙂 🙂 🙂 blízko je Zadar,Novigrad..možnosť cestovať po okolí,no pre nás super..

koc1nka
21. aug 2012

@matapeto81 ahoj,my sme tam mali ist ale nakoniec śme sli so znamimi blizko Splitu.Tebe nevadilo to uzavrete more?Kukala som ked sme sli okolo,vyzeralko to ako jazero

matapeto81
22. aug 2012

@koc1nka ahoj,vôbec nevypadalo ako jazero 😉 😉 bolo super,ja nepotrebujem 2metrové vlny... 😀 😀 oplatilo sa a dík za typ lebo ty si ma inšpirovala 🙂 🙂 🙂

mimkao
22. aug 2012

my sme min. roku tiež išli najprv do Posedarje, ale môj manžel povedal, že pri jazere byť nechce... 😅 😀 ono, podľa mňa to tiež vyzerá ako jazero... Ale okúpali sme sa tam a voda bola teplučká a dlho, dlho plytká, ideálne pre deti. 🙂

koc1nka
22. aug 2012

@matapeto81 aha to si ty,no super a boli ste tam kde sme mali ist my?

matapeto81
22. aug 2012

@koc1nka noo neviem kam ste mali ísť,ale boli sme v Posedarje,app myslím Katica sa volal..fakt super bolo deti si to užili 😉 😉 😉

koc1nka
22. aug 2012

@matapeto81 my sme mali ist k tej domacej

koc1nka
22. aug 2012

@matapeto81 kukni na str.182,tam som dala foto tam kde sme mali ist

laura033
25. aug 2012

ahojte poradte nemate niekto nejake dobre A lacne :D typy na ubytovanie niekde bud v okoli Ninu alebo Omis,Duce??