Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

alias313
27. aug 2012

ahojte, tak v stredu konecne ideme do Chorvatska....Vcera ma trosku zarazila burka v Rijeke, ale dufam, ze pocasie vo Vodiaciach bude dobre ☹ Nieste tam teraz niektora????Vdaka za odpoved

martinkah
20. dec 2012

ahojte, otváram tému dovolenka v Chorvátsku 2013 🙂 prosím, poraďte mi, kam ísť, doteraz sme chodievali na Istriu, boli sme spokojní, ale budúce leto by sme chceli navštíviť dinopark Omiš, takže by sme radi dovolenkocali niekde blízko odtiaľ, radšej kúsok na sever od Omišu, nech je tá cesta aspoň o nejakú minútku kratšia.. Omiš ste tu spomínali v súvislosti s nejakou pieskovou (alebo skoro-pieskovou) plážou, my však chceme kamenistú pláž, pokojné more bez ježkov a letovisko, kde je aspoň jedno verejné detské ihrisko.. ďakujem za rady 🙂

danielllka
29. dec 2012

@martinkah ahoj, my sme boli v lete na ostrove Brač-je tam nádherne- pláže sú tam rôzne, aj pieskové, aj kamenisté, štrkové.. My sme bývali v časti Mirca, tam dokopy nič nie je, no je tam kľud- pre rodinu s deťmi super,no bez auta nie veľmi dobrá voľba (my sme boli autom..) kúsok od nej je mesto Supetar, kde sú aj ihriská, tobogány, kadečo pre deti, reštiky, zmrzliny, kaviarničky, atď.. Na Brači sa nachádza aj jedna z najkrajších pláží Chorvátska- Bol- odporúčam navštíviť 🙂 Švagor pobehal rôzne miesta v Chorvátsku a na Brači sa mu páčilo najviac. Ináč som počula, že aj na Hvare je krásne 😉

evabb35
29. dec 2012

@martinkah Aj ostrov Rab je pekný, je tam veľa kamenistých pláží, len bez detských ihrísk, Lopar na Rabe je pre deti ako stvorený, detské ihriská v blízkosti...len na Lopare je piesok.

martinake
2. jan 2013

A čo Trogir? Ktorú dedinku navštíviť? Prosím o nejaké odporúčania, prípadne kontakty na pekný apartmán, blizko mora atd. Dakujem

eeffka
2. jan 2013

@martinake kastelanska riviera, kastela, vedla je togir asi 5km na druhu stranu split cca 20km, v kastele napr cez ferrotour mas allinn za 380na osobu, my sa chystame aj tento rok, deti do 6zadara, k moru 30m, pre rodinu s deckami super dovolenka

akurat je to daleko na moj vkus,cca 11-12hod z KE

martinake
2. jan 2013

Aha tak ta kastela je za trogirom trosku dalej. My sme zvyknutí na cestu lebo sme chodievali az na makarsku. A na ten ferrotour sa pozriem, je to ale na kolko dní? U cestoviek je to zlé, ze väčšinou to majú na sedem dní a my by sme chceli asi desať nocí. Dakujem za radu. a ten allin by som brala

eeffka
2. jan 2013

@martinake aj my by sme chceli 10dni ale maju len 7 alebo 14 🙂 no este uvidime, ale uz sme boli a rodinna dovolenka bola super a cestu nejak vydrzim, co uz... v Trogire sme boli na vylete a mi to prislo take hlucne, historicke mestecko, nevelmi na "byvanie", nedaleko je ten ostrov Ciovo, ale tam je len 1 plaz pre deti aj to nedaleko pristavu take nic moc ale zasa je tam nadherne more ale hlboke, zo skal, nic pre deti.
Ved pozrite, my sme boli spokojni. byva sa v takych domcekoch, od 10.7 ma byt tusim aj slovenska animatorka, my sme velmi ocenovali ze to bolo doslova 30m od chatky a plaz v podstate len pre rezort.

martinake
2. jan 2013

@eeffka a hotel sa volal resnik či ako? A co ostatné dedinky na okolí? Pozerame seget donji, seget vrancija či niektoré také nejaké.

nanna6
2. jan 2013

super téma aj ja hľadám niečo,kde by sme sa mohli vybrať s malým.takže šmyklavka,tobogán a ihrisko nesmie chýbať?
😀

iwqe
2. jan 2013

@martinkah ahoj, my sme boli pred 3 r. v Duce to je dedinka pred Omisom. V omisi je mestska pieskova plaz pomerne rusna su ta bary obchodiky kolotoce... V Duce bola pieskova aj kamienkova plaz klasicky uzka ale vhodna pre deticky. Nevihodou je ale velmi rusna cesta( split - omis ) vkuse od rana do vecera zapcha a sanitky a studena voda koli Cetine ktora sa v omisi vlieva do mora ( ked bolo prudenie od rieky tak som ledva vliezla do mora) Inac tam bolo pekne pozvolny vstup do mora cista voda...

eeffka
3. jan 2013

@martinake ahoj neviem naokolo boli len same Kastely tusim 7 🙂 to je oblast "kastelanska riviera" takze tych kastel cize po nasom kastielov tam bolo 7 povodne, my sme sli cez cestovku lebo ja nemam chut na dovolenke robit kucharku 😀 , miesto sme vyberali tak aby tam bolo co robit takze sme boli 1 den v Trogire, 1 na Ciove a 1 v Splite , tam je historicke centrum Dioklecianov palac, to je pecka 🙂 ak mas take rada.

halit13
3. jan 2013

@nanna6 ahoj, šibenik - solaris raj pre deti plný detských atrakcii , boli sme tam toto leto a detičky si tam prídu na svoje ,preliezky, šmyklavky, hojdačky, detrský hrad ...... detské animácie , vláčik .....

alami
3. jan 2013

@eeffka kde približne je ten palác, my sme boli v Splite na výete vlani aj predvlani, až ma teraz zamrzelo, keď pozerám, aká je to nádhera a nevideli sme. Sú aj nejaké oficiálne prehliadky so vstupným, alebo môžeš ísť len tak pozrieť dnu, či len zvonku okukneš? 😅 dík

alami
3. jan 2013

@eeffka kde sa nachádza som si už pozrela na google maps, tak len či sa tam dostaneme dnu.

eeffka
3. jan 2013

@alami jasne ten palac je kus mesta,normalne Su tam kaviarne,obchody aj byty,myslim ze do kostola sa platilo vstupne ale tam som nebola,bola som prilis hola-zakaz vstupu. Dole v podzemi je aj muzeum

martina2006
3. jan 2013

Ahojte.Poradite mi niekto nejake fajn miesto v Chorvatsku?Idem tento rok prvy krat k moru....Chcela by som nieco,kde je zivo,kde su ludia,kaviarne,obchody atd.Dakujem

alami
3. jan 2013

@eeffka ďakujem, aj za info o oblečení 😉 vezmem niečo do kabelky 😅

lolonka
4. jan 2013

@martina2006 tak takéto miesto sú Tučepi....je tam krásne more...tyrkysové...nádhera..krásne prostredie...ubytko hneď pri mori..medzi morom a ubytkom je promenáda, kde je kopec stánkov, kaviarní, a reštík...

martinake
4. jan 2013

@martina2006 Presne to by som ti odporúčala aj ja. Boli sme na viacerých miestach, v tucepi sme boli dva krát a rozmýšľame, že by sme tam šli aj tohto roku. Ešte na Baške, ostrov Krk je super, veľa ľudí, ale tam, kde je veľa ľudí je aj dobré. Takže ešte uvidíme. Ešte že vraj aj trogir je pekný, preto sa snažím získať nejaké info, že kde konkrétne je naj poprípade aj nejaké info na ubytko by som chcela. Tak píšte, prosím.

donlasbb
4. jan 2013

@eeffka ahoj prosím ťa môžeš sa mi vyjadriť ku strave....aká bola? koľko? a čo napr.? a tie chatky sú v akom stave, díkes veľmi mi tým pomôžeš.

karkana
4. jan 2013

Ja odporúčam Crikvenicu,je tam nádherne, a pláže dlhé, aké len chcete, 😉 ,pre detičky super, pozvolný vstup do mora, no super, 😉

lolonka
4. jan 2013

@martinake my sme minuly rok po ceste domov z Tucepi sa zastavili za znamymi, co boli v Trogire...a boli sme sklamani....ak ste uz boli v Tucepi...tak v Trogire sa ti pacit nebude....tam more nie je take krasne....to sa neda porovnat.. 😒

bellada
4. jan 2013

@martinake Trogir je krasne mesto, historicke ulicky, krasna promenada s terasami, ale je to mesto v zalive, priamo v meste sa ani nedovolenkuje ale v prilahlych satelitnych dedinkach, samozrejme tie su tiez v zalive, my sme v lete boli v Seget Donji to je v podstate akoby predmestie Trogiru, smerom k hotelovemu komplexu Medena su plaze, niekde dost uzke, niekde sirsie, nebolo tam zle, ale na makarsku rivieru to veru nema, hoci mesto fakt krasne s atmosferou uzasnou

damiankad
5. jan 2013

Maminky radte...dovolenka v Chorvátsku ale piesočné pláže...kde?? a spokojnosť??Ideme prvý raz inak vzdy len Grecko, Taliansko a tak..ale ideme dve rodinky s cca 3 ročnými detmi tak kde by ste odporucili?? Aké sú ceny za ubytko?? Koľko dní je podľa vás ideál??

ssisska
5. jan 2013

Ja som navstivila v augusta s priatelom jedno krasne historicke mestecko Buzet ,ktore lezalo uplne hore na mieste kde bol kedysi historicky hrad,bol to 4hviezdickovy hotel ,a boli sme absolutne spokojni,utulna a prijena domacka atmosfera,hotel nebol preplneny a na terase sa prijemne ranajkovalo.Navstivili sme aj velke mesto RIjeka,a slavny obchodny dom ,kde predavaju krasne veci a oblecenie.Velmi som bola milo prekvapena ako tam bolo cisto a vsade fungovala klimatizacia,ktora nie je najlacnesia,ale ten obchodny dom bol neuveritelne cisty a uplne sa od cistoty blyskal,hlavne podlaha sa od cistoty blyskala.Plaze ,ktoresa nachadzali blizko mesta Buzet asi 40 km vzdialene su Medvedeja kde sa perfektne plavalo a bola tam uzasna tepla voda.

gijar
6. jan 2013

@martina2006 v Tucepoch nie je zivo oproti vedlajsej Baske Vode, vzdialenost cca 15 km vyssie, pre nas boli Tucepi len taka dedinka, Makarska zas prilis velka a Baska Voda je medzi,ale zivota ma dost,chodime takmer kazdorocne 🙂

eeffka
6. jan 2013

@donlasbb ahoj chatky su ciste, kazdy den zmyvaju postialaju a menia uteraky, co som si naivne myslela 2dni ze postiela moj muz 😀 , k chatke su 4stolicky a stolik, to sme mali vonku na teraske, je to dost male ale na to ze mas allinn a nepotrebujes uz nic dnu riesit iba spat staci.
jedlo: ranajky, sunky 3druhy , syry2, ich jogurty, dzem maslo, 2 druhy chleba, a vzdy nieco ine: vajce,prazenica,parky,klobasa, cerealie, kava, caj, mlieko, pitie z baroveho automatu

obed a vecera detto: salaty, masa, ryby/plody, zemiaky/hranolky, cestoviny... vyskladas si co chces+ polievky, ci boli aj na veceru nepamatam, ale na veceru bolo aj ovocie a dezert,vzdy daky kolac 1 druh

bar: otvoreny cely dem mimo 2hod nepamatam kedy tusim medzi ranajkami a obedom a tam akoze kola, fanta,sprite, dzusy , vino biele/cerv , pivo ale tyzden sa dalo, tie ranajky boli kus fadne jaj a nebola k nim zelenina co mne teda dost vadilo, ale vraj take to zvykne byt

ked porovnam stravu s Pulou (punta Verudela, ale tam bolo za tu cenu len pollpenzia) su to take slabsie, lebo tam sme napr mali na veceru 4kolace a pudingy a dokladali, tu napr aj puding bol ale nedorobili ked uz pojedli ludia, s kolacmi problem nebol ( ja som na sladke zato mam prehlad 😀 )

babulinkab
6. jan 2013

@gijar koukám, že máme stejný výběr..pro nás je taky Baška Voda no. 1

mahu74
6. jan 2013

@karkana Mohli by ste mi prosím napísať aj konkr. ubytko (názov hotela, apartm.)? Mňa trochu pletie, že v ponuke pri tejto destinácii všade píšu betónové platne na slnenie a nie pozvoľný vstup do mora- čo je pre menie deti základ....