Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

akdarka
17. feb 2013

caute, vidim, ze to tu nie je len o hoteli Solaris tak skusim 🙂 rozmyslam nad ubytkom v Posedarje. neviem co od toho mestecka cakat. je to tam dost vybudovane? ako je to s plazami, restauraciami, obchodmi...viem, ze Zadar je blizko. v Zadare sa potom ako da dostat autom? je to tam s parkovanim a tak v pohode?

koc1nka
18. feb 2013

@akdarka ahoj aj my sme tam mali ist minuly rok,ale sme nesli,nastastie,bo to mozes ist aj tu niekde na Slovensko,je to ako keby taka rieka.Ked pojdes z tunela sv.Roka hned prve more co je to je ono,nic moc,aspon nas to neoslovilo,y musime mat aspon ako taky vyhlad na more,ale kazdemu vyhovuje nieco ine,prostredie tam maju pekne podla foto.

akdarka
18. feb 2013

@koc1nka a kde ste napokon išli vy?

A Petrcane poznáte, tam je to aké?

koc1nka
18. feb 2013

@akdarka Petrcane nepozna,nakoniec sme skoncili v Kastele,pri Splite.Isli tam dve rodiny z manzelovej strany,tak sme sa pridali k nim,ale s tym ze som si nasla ubytko tyzden pred odjazdom,no inak som ho hladala mesiac,aby sme boli ako tak blizko nich,ale nakoniec som nasla a uvolnilo sa az tyzden pred a bolo super,blizko plaz,tiche mestecko.Ale uz nepojdem tak daleko,zbytocne a navyse s rocnou dcerkou.Je vela peknych miest,len skoda ze clovek nevie kam skor.

martinkah
21. feb 2013

ahojte dievčatá, som zúfalá, hľadám ubytovanie na Istrii, nejaké malé mestečko alebo dedinku, stačí mi jeden obchod, stánky so zmrzlinou a hranolčekmi, zopár kaviarní a reštaurácií a čistá kamienková pláž.. nie okolo Opatije, tam sme boli vlani aj predvlani, Moščenička Draga mi úplne vyhovovala, ale chceme zmenu.. všetko, čo vygooglim, sú väčšie mestá, ubytovanie za normálnu cenu je ďaleko od pláže.. trávim v meste celý rok, chcem čosi malé, pokojné.. poznáte také niečo?

lauraa
21. feb 2013

@martinkah len istria? my chodime na rab do Banjolu.... mensia dedina vedla mesta .Do mesta sa dostanes sa peso porpi mori ked zatuzis po ludoch , inak pokoj a ticho.....

11dada11
21. feb 2013

ahojte toho roku sa chystame do chorvatska do Bašky vody na blint, nemá niekto konkakt na apartman pre 5 člennu rodinu s ktorým bol spokojný díky.

syja
23. feb 2013

@martinkah skus pozriet rabac to je take nie velke ale sluzby su tam fajn

karkana
24. feb 2013

@martinkah skús Nowi Vinodolski,tam bolo super more teplé a čiste, apartmán sme cez cestovku zaistili,tyžden pred,ten vykend tam bol aj karneval, nádhera niečo, akože nenapadlo ma nikdy ,že tam raz pôjdem, lebo sme len tadial len prechádzali, ale bolo super,boli sme na konci mestečka,pred selcami, asi mam aj kontakt domácilen tam nebola klíma, ináč by som hned tam išla,, k moru zo sto m, takže sme konečne mohli chodiť domov na kavu a tak, pred tým sme vždy na celý deň vypadli,.,jeden obchodík hned vedla, a reštika zmrzka pri mori, ludí ani nebolo pri mori, bolo to pod hotelom, inač jedine tam sa da kupať takže kúpanie bohovské,len my,ježkovia žiadny,, inde su veľké skaly, v Rabaku sme boli davanejšie,je to malé , v pohode more čisté, len volný apartmán nájsť tam bol problém,a pláž jedna bola čo patri k hotelu a to hlava na hlavetam sa nedalo, tak sme museli každe rano šlapať 45min. na druhy koniec a pre mna pre neplavca ,nič moc skaly vo vode , a schody do vody, na Prívlake pri Zadari tam by sa ti páčilo, to je ako dedina,ticho kľud,ale zmrzku tam zatial mali najlepšiu,

zuzinabila
25. feb 2013

@mukky my sme boli na krku a ani jedneho komara sme nezazili

zuzinabila
25. feb 2013

@lulu2 hlavne ho dobre aklimatizujte.my sme v prvy den pri mori s malou dcerou chytili anginu.vycerpana cestou,do toho studene more,poobede nechcela spat....dalsie roky sme uz boli mudrejsi a na vsetko isli pozvolna,potom to uz bolo ok

zuzinabila
25. feb 2013

@11dada11 na blint by som nesla s detmi.znami min.rok hladali ubytko 24 hodin,uz im z toho sibalo.

zuzinabila
25. feb 2013

@ajduska nie,nie,v chorvatsku su praveze pozvolne vstupy do mora,ja som aspon prudky nezazila a to s detmi chodime vzdy.BUlharsko je zase rizikove z hladiska hygieny,asi kazdy,koho poznam tam chytil zaludocne problemy

katinka71
25. feb 2013

@martinkah my sme boli minule leto vo Vrsari na Istrii,naozaj tiche miesto hotel sme mali na plazi jedlo bolo super maly este nechodil tak plaz nam vyhovovala tento rok by som tam snim uz nesla on je velmi zivy a neposedny a vsade kamene ,ved by sa dodrvil

zuzinabila
25. feb 2013

@zuzula28 ja som to tiez prezila,mala chytila anginu,urcite od vycerpavajucej cesty,do toho studene more atd.ale vzhladom na to,ze dcery su alergicky,maju znizenu imunitu ,ekzem sme sa dalsie roky znova odhodlali {aj kvoli zazitkom},pouceni na svojich chybach sme sa vyhybali vsetkym moznych rizikam a boli to najkrajsie dovolenky v nasej rodine.pre nase deti je pobyt pri mori synonymom raja na zemi:}s detmi sme uz skusali hory,pobyty na Slovensku,ale moru sa nic nevyrovna

zuzinabila
25. feb 2013

@martinkah chcem sa spytat,ked ste boli v Opatiji,pocasie bolo ok?my tento rok zvazujeme miero pri Opatiji,ale bojim sa,ze ked je to tak na severe a este dost vysoke hory aby tam neprsalo.dakujem pekne za radu:}z

maca_p
25. feb 2013

@zuzinabila my chodime len na blint. pred dvomi rokmi mali chalani 4 m a 2,5 roka. ubytko sme vzdy nasli do obeda. minuly rok sme o 10.00 boli uz ubytovani v apt. priamo na plazi 😀 .
nechce sa mi verit, ze hladali 24 hod... bud su privela narocni, alebo nieco v tom bude 🙂 , ubytiek v chorvatsku je habakuk.
my by sme zasa nesli do hotela, ja neverim strave typu spolocneho stravovania. varim ja, sem tam pizza alebo ryby z trhu, ktore si sami grilujeme. a tie fajnovosti co tam maju, ako mortadela, sunky, pecivo, kolace... to v hoteli nedostanes 🙂 .
ale jasne, kazdy sme na nieco ine zamerany.

zuzinabila
25. feb 2013

@maca_p ano,bolo ich vela a chceli byt blizko seba,ale ja aj tak neviem najst odvahu ist na blint:}

zuzinabila
25. feb 2013

@elvo mali ste pekne pocasie?

maca_p
25. feb 2013

@zuzinabila vyskusaj a viac sa do hotela nevratis 😀
u nas je to aj o tom, ze na hotel si akoby upnuty, v rovnakom case strava a takto si volna.. a co sa tyka vecerov, dame decka spat a vonku na terase kvakame a mame vybeh, teda nemusime trcat 4 v jednej izbe, ale mame kvazi 2 izb. byt. a tento rok som vecer decka uspala, muz strazil a ja som si dala vecerne plavanie. to je vyhoda, ked otvoris branku a si na plazi 🙂 .
kazdy rokj chodime inam, ale tento rok rozmyslame, ze sa vratime sem, lebo ozaj to bolo pre nas to prave orechove. nie luxus, ale prakticke, akoby sme boli u babky na dvore. takuto atmosku my mozeme.

zuzinabila
25. feb 2013

@maca_p do hotelov nechodime,normalne do apartmanov ,kde sama varim,len stale rezervujem uz pol roka dopredu ce z internet,lebo sa bojim,ze nic nebude volne:}

zuzinabila
25. feb 2013

@maca_p to zneje super.ked si takto blizko plaze,kolko stoji noc na osobu?ja som ochotna dat tak 10-12 Eur...

maca_p
26. feb 2013

@zuzinabila hmmm, tak to asi nie 😎 ...
tusim 60 eur na noc. sme 2 dospeli a 2 malolete deti. nie sme bohati, ale toto sa nam oplati, ked decka na obed spavaju, aby sme nemuseli chodit hore dole a balit a neviem co...
ked tak rozmyslam, tak vsetky nase ubytka boli do 5 min. na plaz, tento je the best one, fakt, ze otvoris branu a si tam.

mima595
26. feb 2013

@maca_p - a to ste kde presne boli???

ja co mam skusenosti, tak cena za apartman kuchyna s obyvackou + 1 spalna + klima...tak 50-60E je dobra cena a ked je este blizko pri plazi..nie je o com

lllllllllllll
26. feb 2013

Chorvatsko je drahe ,za Apartman v Turecku das na 7 noci 180€ a ľadova voda

zuzinabila
26. feb 2013

@lllllllllllll len tam treba ist letecky:}

zuzinabila
26. feb 2013

@maca_p ano,to je cena,ktoru som aj ja ochotna platit za rodinu.tych 50-60 Eur za noc/apartm:}ale za tuto cenu na nete v predstihu pol roka najdes len nejake dalej od mora,tak 500 m .tak to sa fakt oplati chodit na blint,vtedy aj ceny asi davaju trochu nizsie.

zuzinabila
26. feb 2013

@zuzinabila a este sa mozem spytat,kde to je?mne to pripomina trochu miesto,kam pojdeme asi aj tento rok,boli sme min.leto .Barbat na Rabe

zuzinabila
26. feb 2013

@zuzinabila a s detmi by som do Turecka nesla kvoi hygiene.Chorvatsko je hygienicky ako u nas..kazdy,kto bol v turecku z mojho okolia mal zaludocne problmy,crevne virozy atd.kamoska rovno z lietadla utekala s dehyrovanou dcerou na Kramare...

zuzinabila
26. feb 2013

@zuzinabila
@lllllllllllll a s detmi by som do Turecka nesla kvoi hygiene.Chorvatsko je hygienicky ako u nas..kazdy,kto bol v turecku z mojho okolia mal zaludocne problmy,crevne virozy atd.kamoska rovno z lietadla utekala s dehyrovanou dcerou na Kramare...