Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

katren
22. júl 2013

@waitinka7 predavaju taky vankus na cestovanie....pridrzi hlavu a nepada...my ho pouzivame na dlhsie cesty pri Dominicke....v kauflande ho maju po 1€ 😉

alami
22. júl 2013

@waitinka7 My sme na cestu dali do stredu medzi deti deku a vankúš, tak na vyššie a oni sa pripútaní raz jeden, raz druhý, niekedy aj obaja naraz vyvalili na bok na tie deky a tak spali. Ale ak je pripútaný pásmi zo sedačky, tak sa to nedá, len ak je už veľkým pásom. ten sa toľko uvolní(natiahne), aby si mohol ľahnúť.

waitinka7
22. júl 2013

@katren myslíš, ten vankúš, čo je taký v tvare U, čo sa dáva okolo krku? nad takým som práve rozmýšľala, či je to vhodné aj pre deti do sedačky.
@alami a Tvoje deti su ake velke? Syn má 5 rokov, takže tá autosedačka je asi ešte potrebná, ale bojím sa, že sa bude hniezdiť a nebude vedieť spať.

katren
22. júl 2013

@waitinka7 ano, ten som myslela..... 😉

alami
22. júl 2013

@waitinka7 majú 5 a 10 rokov, ak máš aj v autosedačke, veď aj môj mladší je tak, tak ti treba tú "kopu" vedľa neho urobiť vyššiu ako je bočnica tej sedačky, my sme tam mali pred tým rok medzi nimi cestovnú tašku a na to sa ukladali, tak vlani som im to tam vystlala dekami(plážové osušky pod to, alebo to čo nesieš k moru tak či tak) a máš postieľku ustlatú🙂
Ten cestovný vankúšik do U sa u nás neosvedčil, deti ich nepoužili vôbec, nakoniec som si na ňom cestou zdriemla ja 😀

sarinecka30
22. júl 2013

Já jezdím s dcerou do Chorvatska sama a jezdím na noc a Elí byla poprvé když jí bylo necelý rok a cesta byla super trvala cca 17 hodin.Přítel byl už na místě tak jsem jela sama.A musím říci,že to malá zvládla na 1 stavěla jsem cca 3x aby se protáhůla a vyčůrala a dostala najíst.
A teď jsou dceři necelé 4 roky a letos jedu zase tentokráte úplně sama a moooc se těšíme a jedeme zase na noc,jen budu muset stavět častěji máme jinou sedačku tak jsem zvědavá jak tu cestu zvládne tato sedačka už není polohovací je to váhová kategorii 9-39kg.

waitinka7
23. júl 2013

@sarinecka30 Wow, to Ta obdivujem, ze vieš také diaľky jazdiť sama s dcérkou ! ! !

tinkaaa
23. júl 2013

niekto do Vodíc od 27.7. na týždeň? ???? my ideme 26v noci - bolo by super stretnúť tam niekoho

.

akab
24. júl 2013

Ahojte, tiež plánujem dovolenkovať od 3.8. Dostala som pokyn, že je to na mne. Včera som nad tým sedela veľmi dlho ale nič ma nejak neoslovilo. Chceli by sme ísť k tzv. Rajskej pláži na Rab, najlepšie Lopar ... Máme dve deti, chceli by sme teda pieskovú pláž, apartmán alebo chatu, niekde kde bude okrem izby pre deti aj ďalšia miestnosť. Nemáte niektorá tip s osobnou skúsenosťou? ďakujem.

veronka30
24. júl 2013

ahojte žienky,boli ste niektora v destinacii Kaštel pri splite ,ake to tam je,budem rada ked sa podelite o skusenosti.

meelah
24. júl 2013

Ahojky,môžem sa opýtať? Idete cez cestovku,alebo na blind,pretože zháňame ubytko tam :(

meelah
24. júl 2013

@tinkaaa AHojky,našli ste nejaké lacné ubytko?Lebo aj my sa chystáme na blid a trošku mám z toho strach,či niečo nájdeme :/

tinkaaa
24. júl 2013

@meelah my máme zajednané ubytko cez cestovku adrialin - majú toho dosť v ponuke

beginka1
25. júl 2013

@akab ahoj, boli sme v Lopare, pre deti je to raj, pre dospelych na plavanie ani nie kvoli dlho plytkej vode. A voda kvoli piesku nie je az tak priezracna. Nasli sme si tam ubytko tak,ze sme tam zasli do agentury a ta nam povedala ktory je volny apartman. Majitel skvely, kazdy den mi nosil cerstve paradajky, hrozno...Keby mi tam syn nedostal 6. chorobu s vysokymi horuckami tak by som povedala,ze tam bolo fantasticky. Kolotoce, trhy, blizko cerstve pecivko, obchod...Da sa najst na nete priamo mapa Rabu a vies sa nakontaktovat priamo na majitelov apartmanov...

stanka02
25. júl 2013

@akab Ahoj, mne sapodaril v hoteli Sahara na Lopari dohodnut rezervaciu cez mail, zaplatila som zalohu 20%, cena dospelu osobu s polpenziou je 55 eur a 50% drobec vo veku 2 roky, bez lozka. Ideme 01.07.2013. Tento termin preto, abz sme sa vzhli striedaniu turnusov. Pred 2 rokmi sme dochadyalil v sobotu a stravili sme 6 hodin v kolone y ostrova na pevninu. Ak chces napisem ti do IP mailovz kontakt. Komunikovat sa s nimi da nemecky alebo anglicky.

waitinka7
26. júl 2013

Este ma napadlo? Vy beriete na dovolenku aj nejake plazove deky? Alebo nam stacia nejake osusky? Myslim na to, aby sme si mali kde lahnut na plazi....Ja som este na dovolenke pri mori nebola, tak preto sa pýtam.

jasminet
26. júl 2013

@waitinka7 ja beriem vzdy plazove deky/osusky, take tie velke. ale daju sa vsade pri mori aj kupit keby si nemala 😉

waitinka7
26. júl 2013

@jasminet No ved to som chcela vediet, ze kde tie plazove deky vlastne mozem kupit....

janeita
26. júl 2013

@waitinka7 ja kupujem tie ako keby slamené (sakra ma nenapadne ako sa to volá) , v takej rolke napr v tescu za 2,5eury a na to davam osusku 😉

waitinka7
26. júl 2013

@janeita aha, diky za tip, asi viem, co myslis...ale keby niektora vedela, kde kupit taku klasicku plazovu deku, nech napise, budem rada.

adikad
26. júl 2013

@waitinka7 ja mam take nieco

waitinka7
26. júl 2013

@adikad diky, ani to nie je zle 🙂

adikad
26. júl 2013

@waitinka7 je to dobre na kamienky. Maju to v tescu za nejakych 8€

akab
26. júl 2013

@beginka1 ďakujem za odpoveď. My sme práve hľadali niečo také pre detičky, teda to že by voda nebola priezračná by nám nevadilo. Nie sme ani veľký plavci, k moru chodíme skôr zo zdr. dôvodov.
stanka02 ďakujem za odpoveď , a poteším sa aj kontaktu.
Nakoniec sa to vyvinulo nasledovne, a celkom pozitívnym smerom :O) Najskôr som navštívila cestovku, tam ma od Rabu a Rajskej pláže odhovárali.... Manželovi však nakoniec klient odporučil dovolenku v Taliansku, takže pôjdeme pre zmenu tam. Tiež sa urobila objednávka priamo na ich stránke, naše agentúry ponúkali objekt samozrejme drahšie. Budeme mať prízemný domček s mini záhradkou, grilom a spol. bazénom. Uvidíme ako to dopadne, každopádne to bude zmena, verím že sa nám bude páčiť. Prajem pekný zvyšok prázdnin a ešte raz ďakujem.

habo568
28. júl 2013

@alexej12 ahoj,my sme boli minuly rok,deti 7 rokov,4 roky a 1,5 roka bolia zvladki to uplne uzastne,boli sme az v duce-omis,vyrazili sme vecer a na obed sme tam boli,naspat sme sli o 12 na obed,mala akurat zaspala,starsie pozerali prenosne monitori s tv a dvd,potom zabavali mladsiu,isli sm ev kuse,o 1.30 sme boli doma v zuberci...boli kludnejsie a spokojnejsie ako ked cestujeme niekde napr.len do kubina...vtedy sa biju celou cestou,kazda daco chce,na dlhu cestu sme ich proste pripravovali....fakt ti to odporucaaaaaaaaaaaaaam...

lucyka1
28. júl 2013

ahojte. mate niekto skusenost s oblastou v chorvatsku - Kraljevica? vdaka

beginka1
28. júl 2013

@akab niet zac, prajem krasnu dovolenku.

katie.2906
29. júl 2013

Chystáme sa o 2 týždne do Šilo na ostrove Krk. Boli ste tam niekto? Aké sú tam obchody a reštaurácie - ceny? Neviem čo všetko vliecť z domu. 😉

psotka
29. júl 2013

@katie.2906 až o 2 týždne -)) my by sme mali cestovat teraz 3.8. na Krk, zatial nemáme ubytko, tak dufam že zoženieme ked pojdeme na blind ,,,

kosta123
29. júl 2013

Baby kontakt na nejake ubytko v CRIKVENICI,SELCE.... pre 4, dosp.osoby+2 detičky blízko k moru??? 😉